Treść opublikowana przez hassassyn
-
E90 Kodowanie funkcji auta
Ja też mogę ci pomóc.
-
Piski na postoju na ręcznym
U mnie też zaczęło piszczec na ręcznym przy wsiadaniu i wysiadaniu :mad2:
-
E90 Czujnik temperatury zewnętrznej -40* - Gdzie jest?
Tu koledzy mieli podobny problem, ale nie wiem czy rozwiązali. Możesz popytać. viewtopic.php?f=70&t=214238
-
[SKRADZIONO] BMW E90 318d
To dobrze, że złapali skur...... Mam nadzieję, że kolegi autko się odnajdzie. Choć po takim czasie nie wiadomo czy już nie rozkręcone na części.
-
Łańcuch rozrządu N47
@turbojajko Kolego a nagrałeś może dźwięk silnika sprzed wymiany łańcucha?
-
nawigacja z radiem bez zmiany deski e90 luknijcie.
Jak dla mnie, to lipa. Wolałbym już navi na swoim telefonie.
-
sygnalizowanie na jakim biegu jedziemy
To ile czasu Ty ten bieg zmieniasz, że spada Ci o 1k :norty: PS Pisałem już kiedyś, że nie jest wcale tak, że zawsze pokazuje zmianę w okolicach 2k. W zależności od tego jak szybko przyspieszasz i na jakiej płaszczyźnie się poruszasz wskazania są inne.
-
zapalające sie Logo BMW na desce
Mi w Navi Professional CCC, nie wyświetla się logo BMW przy włączeniu, tylko ostatnie położenie ekranu. Jak wyciągam kluczyk, to wyświetla się na chwilę napis BMW i to wszystko :roll:
-
sygnalizowanie na jakim biegu jedziemy
Powiem tak. Początkowo, jak przesiadłem się z mojej benzyny na diesla, to funkcja ta jest przydatna. Z czasem jak poznajesz samochód i biegi zmieniasz już instynktownie, to nie jest już potrzebna.
-
318d LCI wycieki oleju, zdj.
To, że bezobslugowa - czyli nie posiada wymiennego filtra - nie oznacza, że nie może się zepsuć :(
-
e9x Temperatura silnika, jak sprawdzić?
Kolego :search: Ukryte menu - pozycja nr 7.
-
318d LCI wycieki oleju, zdj.
Tak. Ale jak go puszcza i to jeszcze po wymianie, to znaczy, że za dużo tego oleju i pod zbyt dużym ciśnieniem, a to może być spowodowane niesprawną odmą. Taki mi w ASO mówili.
-
Jaki silnik do e90?
O strzelających nie, ale o szurających już tu ktoś pisał. O ile dobrze pamiętam zaczął szurać po 50k, a później ponownie po wymianie po 30k :duh:
-
318d LCI wycieki oleju, zdj.
Koledzy, ta rureczka w tamtym czasie była wymieniana, był jakiś czas spokój i teraz zauważyłem, że znów coś się tam poci. Jakieś rady ? W takim razie nie rurka jest tu winowajca, tylko prawdopodobnie odma. Radziłbym to sprawdzić. Bo niesprawna odma może uszkodzić silnik.
-
Jaki silnik do e90?
Ja mam tak samo. Nie mogę jakoś optymalnie ustawić tych foteli sportowych. Tym bardziej, ze jak ktoś za mną siada z tyłu, to muszę się przesuwać :mad2: .
-
Jaki silnik do e90?
Nie kolego, nie uważam, żeby 177 konne były jakoś szczególnie wadliwe. Mnie jeszcze nie zawiodła, ale czytam na forum o pękających łańcuchach. Mi ostatnio zaczął natomiast delikatnie szurać.
-
Wymiana filtra powietrza i oleju w E91 318D
Powietrza, kabinowy i oleju przy każdej wymianie oleju, paliwa co drugą wymianę oleju.
-
Jaki silnik do e90?
Myślę, że w tej kwocie o której piszesz spokojnie kupisz fajnego polifta 2009/2010. Jeżeli chodzi o przebieg w 320d to raczej ciężko będzie w tym roczniku znaleźć coś poniżej 50 k. Ale uważam, że jeżeli kupisz zadbane auto z przebiegiem do 100 k, to w zasadzie jakbyś nowe autko kupił. Silnik 184 KM jest dynamiczny i sprawia frajdę z jazdy. Ja wprawdzie mam jeszcze pre-LCI, ale miałem okazję jeździć poliftową E91. Tak jak już wcześniej pisałem, jeżeli w aucie wszystko było zmieniane na czas i nie będzie po cmoku, to nie powinno być większych problemów technicznych. Głównym mankamentem w 320d jest szurający łańcuch, który zdarzało się już, że się zrywał, ale to raczej w starszych konstrukcjach 143 i 177 konnych. Czasem występują wadliwe koła pasowe, które trzeba wymienić, dwumas + sprzęgło (ale raczej nie przy tym przebiegu, o którym piszemy). Ogólnie auto jest :cool2: Zapewnia przyjemność z jazdy. Bardzo dobre zawieszenie (polecam m-technik) i design nie taki wcale przestarzały. Gdy kupowałem swoją e91, tez przez chwilę zastanawiałem się nad A4 B8, ale szybko zrezygnowałem. Za każdym razem jak patrze na wnętrze tego auta, to mam wrażenie, że brzydszego nie widziałem :duh: - ale to oczywiście subiektywna ocena. Jak dla mnie jedyny minus E91 to mało miejsca w środku i w bagażniku.
-
CHCĘ KUPIĆ E92 PROSZĘ O POMOC W WYBORZE
Mówię :mrgreen:
-
Dolewka Oleju - szybkie pytanie
W dieslu czarny ie robi po kilku godzinach więc nie ma co patrzeć na kolor i przezroczystośc to tylko sadza...ktora zreszta ma właściwości smarne. Potwierdzam. Ja po wymianie oleju przejechałem 30 km i był już czarny.
-
CHCĘ KUPIĆ E92 PROSZĘ O POMOC W WYBORZE
Gdybyś się ze mną przejechał, to byś zmienił zdanie na temat 320d. Wiadomo, że to nie 3-litrowa benzyna, no ale teksty typu, że dobrze wyprzedza tylko na autostradzie :mad2: są trochę śmieszne.
-
Dolewka Oleju - szybkie pytanie
Mógł Ci trochę wziąć, jak np. dałeś autku w d... :norty: Ja w N47 też ostatnio dolewałem litr, ale przejechałem na jednym oleju prawie 20k. :oops:
-
320d glośna turbina
Jaką starą zostawiasz, bo nie rozumiem :roll: :?: EDIT: Juz widzę, myślałem, że regenerują. :mad2:
-
e92 dołożenie nawigacji
Myślę tak samo. Też mam fajną nawigację na Androidzie, ale nie korzystam z niej. Wiadomo, że navi z 2008 roku to nie jest już szczyt techniki, ale sprawuje się bez zarzutu i nie muszę montować żadnych śmiesznych "trzymadełek". O atrakcyjniejszym wyglądzie deski nie wspominam, bo to oczywistość.
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
No to teraz pojechales z tymi skrupulami...