Treść opublikowana przez sad_madman
-
ŚCIĄGACZ DO KOŃCÓWEK DRĄŻKA
Używałem tego typu ale jedyne co mi się udało to go złamać : ( Lepiej coś w tym stylu http://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-do-sworzni-wybijaki-3-bydgoszcz-i3582393956.html Oczywiście opcja jest bardziej niszcząca, czyt. to co będziesz tym ściągał wypadałoby wymienić. Tylko trzeba poszukać lepszej firmy to taki też złamałem.
-
wybór wersji auta
Jak nie wozisz pasażerów to lepsze coupe, tym bardziej, że wbrew pozorom jest tam więcej miejsca na tylnej kanapie [jeżeli chodzi o sex] niż w sedanie.
-
Przyszłość BMW (temat spekulacyjno - filozoficzny)
Podobno jednostki trzycylindrowe mają trafić do BMW...
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
- Demontaż instalacji LGP w e36
Na pewno demontaż by się zwrócił bo zawsze można sprzedać na części. Skoro instalacja jest na gwarancji to znaczy, że butla jeszcze ma bardzo długi okres legalizacji więc to szybko znajdzie nabywcę. Do tego wtryskiwacze [6szt], parownik. Jeżeli chodzi o koszty to trzeba zatkać dziury w kolektorze ssącym no i połatać instalację elektryczną bo w tym momencie jest pocięta no i przywrócić obieg chłodniczy do porządku.- śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Nasuwa się jedno pytanie - dlaczego auto ma tylko jeden bok pomalowany ?- O instalacjach gazowych
Ogólnie nowe przewody NGK, świecie nowe NGK, cewki podmieniane na inne używki.- E34 porady przed kupnem, pytania,rozterki...
tutaj masz wszystkie http://www.bmwstore.pl/pl/konfigurator/krok3/samochod/5/E34/Lim- O instalacjach gazowych
Sytuacja jest taka sama na LPG jak i Pb a wyszczególnione przez Ciebie podzespoły były wymieniane. Pytanie jest takie - jaki parametr [od czego zależny] tak się zmienia, że instalacja gazowa [na stagu 300] się wyłącza.- Czy wychodziły E34 525i bez Absu??
To czekamy na nie.- Czy wychodziły E34 525i bez Absu??
Co ma wspólnego to czy dany model wychodził z ABS do kontrukcji wahacza ? Nic.- O instalacjach gazowych
Tutaj zapytam to może mi podsuniecie jakąś podpowiedź. Jest auto, które przerywa przy przyśpieszaniu jednak ma to miejsce gdzieś tak do 2300obr a powyżej już ładnie się wkręca innym dziwnym objawem jest to, że przy 3500obr instalacja gazowa się wyłącza. Pytanie jest takie - co jest tego powodem ? Powinna ona działać w pełnym zakresie obrotów a tak nie jest.- Czy wychodziły E34 525i bez Absu??
Wszędzie siedzi w piaście.- Czy wychodziły E34 525i bez Absu??
Nie ma miejsca bo czujniki ABS nie są w wahaczu. Poza tym wahacz od E34 będzie pasował do E34 i nie ma znaczenia czy jest to 1,8L czy 4L ważne aby rocznik był podobny (bo np. kiedyś był stalowy a później aluminiowy).- Na razie czysto informacyjnie
Ja też nie miałem pojęcia o samochodach dopóki nie zakupiłem auta. W M42 znowu są takie cewki jak w M50. Dostępność części do BMW jest dobra, nawet można rzec że bardzo dobra.- Na razie czysto informacyjnie
Wcześniej pisałeś, że spalanie 17l nie stanowi dla Ciebie problemu a teraz twierdzisz, że 2,5l za dużo pali. Na pewno IS daje większą radość niż 6R 2l, różnica między silnikami stanowi około 10KM a różnica w spalaniu powiedzmy te 1-3l LPG, tyle więcej podobo pali jednostka 2,5l względem 2,0l a różnica w mocy to około 40KM. Na pewno IS-ka jest prostsza w konstrukcji (przynajmniej M42 bo taką posiadam) i jest lepszy dostęp pod maską, w przypadku R6 w E36 jest już ciasno.- Na razie czysto informacyjnie
Te za 2-3 to wogóle od dłuższego czasu nie powinny jeżdzić po drogach. Najważniejsze jest to aby kontrukcja nośna była zdrowa bo samemu tego nie zrobisz a inne elementy jesteś wstanie doprowadzić do jakiegoś tam sensownego stanu.- Na razie czysto informacyjnie
Pierwsza najważniejsza rzecz to zakup książki z serii "Sam naprawiam" a w razie wątpliwości czytanie porad na forum. Edit: No i druga najważniejsza rzecz - zakup porządnych kluczy.- Na razie czysto informacyjnie
Patrząc po ogólnopolskich mediach to 90% wypadków dostyczy BMW, patrząc lokalnie to marka ta nie wyróżnia się jeżeli chodzi o skłonność do wypadków. Jeżeli chodzi o utrzymanie - na pewno ubezpieczenie drogie, będziesz miał zwyżkę za wiek, w niektórych towarzystwach jest zwyżka za markę. Najlepiej ogólnie wyjdzie jak większość napraw będziesz wykonywać samemu bo w innym przypadku zbankrutujesz. Vanos - zmienne fazy rozrządu. W przyoadku BMW zmienia kąt wałka ssącego. Efektem jest to, że moment maksymalny masz już przy niższej wartości obrotów silnika. M50 może być z Vanosem lub nie, M52 chyba ma pojedynczy i podwójny (edit: w tym wypadku ssący i wydechowy).- Na razie czysto informacyjnie
No właśnie 2,5l pali niewiele więcej niż jednostka 2l. Patrząc na dane producenta to sytuacja wygląda tak (w E34): http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-5/e34/sedan/silnik-benzynowy-520-i-24v-150km http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-5/e34/sedan/silnik-benzynowy-525-i-24v-192km (E36) http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e36/sedan/silnik-benzynowy-320-i-150km http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e36/sedan/silnik-benzynowy-325-i-192km (E46) http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e46/sedan/silnik-benzynowy-320-i-150km http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e46/sedan/silnik-benzynowy-325-i-192km Czytają opinie w internecie to różnica w spalaniu wynosi 0-2l ale wiadomo, że wszystko zależy jak człowiek ciśnie auto, jeżeli ma ciężką nogę to taniej wyjdczie mu kupić jednostkę 2,5l.- E34 M50B25 Nie odpala
Jakoś mam dziwne wrażenie, że immobilizer to Ty masz ale o tym nie wiesz... Jeszcze napisz co oznacza, że nie chce odpalić ? Głuchy jest czy kręci a załapać nie może ?- Na razie czysto informacyjnie
Jak nie będzie jeżdził 150 km/h w deszczu i w zakręty mając 100km/h to nic złego nie powinno się stać, no i aby stan techniczny nie sprawił że nagle odleci mu koło. Zresztą jak ktoś jest debilem to nawet mając silnik 1.0 owinie się dookoła drzewa.- Na razie czysto informacyjnie
No bo chyba compactowi jest bliżej do e30 niż do e36. Tak w ogóle nie rozumiem, dlaczego ludzie boją się napędu na tył. Jakoś straszne to nie jest, co najwyżej zimą można dociążyć tył aby mniej tył uciekał.- Na razie czysto informacyjnie
Chodziło mi o to, że najpopularniejsze są modele do 2l ponieważ cło trochę dobija. 3,1% za auto do 2l pojemności czyli jeżeli auto kosztuje 10K to 310zł cła się płaci a jak jest większa pojemność to 18,6% a to daje 1860zł no i przez to w Polsce jest mniej tych lepszych silników. Najważniejsza kwestia dla Ciebie to jest jednak na kogo to auto będzie ubezpieczone, bo jeżeli planujesz na współwłaściciela to będziesz musiał się przygotować na wydatek kilku stówek.- Na razie czysto informacyjnie
e39 na pewno będzie ciężkim autem, jakby nie patrzeć to jest ponad 1,5tony i to licząc bez pasażerów więc ten silniczek 2l czasami wydaje się za mały, no ale to chyba najczęściej spotykana wersja będzie bo jakby nie patrzeć mocniejsze motory są mniej opłacalne w imporcie [cło ponad 18%]. - Demontaż instalacji LGP w e36
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.