Treść opublikowana przez sad_madman
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
A co nie tak jest z tymi wymiarami ?
-
[520i M50B20Tu] Wymiana silnika - co potrzeba ?
Teraz widzę, że zostałem wprowadzony w błąd. Czyli jak jest z tymi silnikami ? M50B20 - Bosh, siemens ? M50B20tu - siemens
-
[520i M50B20Tu] Wymiana silnika - co potrzeba ?
Takie pytanie. Dużo trzeba rzeźbić aby zmienić silnik z: M50B20 Vanos, Siemens, EWS na M50B20 Vanos, Bosh, bez EWS Czy wystarczy tylko podmienić komputer i wsadzić inny silnik z całym osprzętem ?
-
E36 316i czy 318i ?
1.8 is
-
przepływomierz,lambda,przepustnica,rozrusznik z M20 do M50
1. Przepływomierz w M20 jest objętościowy a w M50 jest masowy. 2. Przepustnica jest inna. 3. Sonda powinna pasować. Jak przegląda się w necie części to ten sam typ sondy jest w M20, M50 jak i wielu innych silnikach czy też nawet markach (alfa, mercedes).
-
BMW E34 520 Drażek kierowniczy środkowy
Ja mam takie, że właśnie drążek środkowy mam tej firmy, niestety na temat trwałości nie mogę się wypowiedzieć bo dopiero siedzi kilka miesięcy w aucie.
-
problem z obrotami m50
Też nie traktuj podłączenia do kompa jako wyrocznie. Jeżeli się nie mylę to pokaże Ci on błędy tych czujników, których podawane wartości odbiegają znacząco od zdefiniowanych. Dlatego jeżeli coś mieści się w zakresie mimo, że jest błędne to żaden komputer tego nie pokaże.
-
[520i] Ile kosztuje wymiana silnika jak i sam silnik ?
Działa ale nie mówi czy dany silnik ma jeszcze przyszłość.
-
POMOCY! Wysokie spalanie
W pierwszej kolejności patrzyłbym lambdę albo przepływkę, w drugiej jak wtryskiwacze leją.
-
e34 m50b20 - Sonda - Pytanie?
W E30 po wywaleniu kata i wstawieniu przelotu po prostu szlag mnie trafia. Niby ma taki sportowy dźwięk ale jakoś wolę cichsze auta.
-
[520i] Ile kosztuje wymiana silnika jak i sam silnik ?
Takie proste pytanie mam. Ile może kosztować sam silnik M50 (najpewniej M50B20 Vanos)i ile może kosztować jego przełożenie ?
-
Alkomat Jaki kupić ?
sad_madman odpowiedział(a) na ambience temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyWidzę, że macie straszne dylematy. Mnie to alkomat by się przydał wyłącznie do zmierzenia ile udało mi się osiągnąć podczas picia. Przed jazdą nie mam takich dylematów bo po prostu jak wiem, że będę prowadził to nie piję.
-
O instalacjach gazowych
To dałoby się przy takiej instalacji zrezygnować z osprzętu benzyny ?
-
O instalacjach gazowych
Pytam się o instalacje wtrysku gazu w fazie ciekłej ale z wtryskiem pośrednim.
-
[E36] Chcę zdemontować instalację LPG
Dlaczego nie ? Nie wiem jak wygląda kwestia zakładania gazu i wbijania go w dowód no ale wtryskiwacze, parownik oraz butle gazową bez problemu sprzeda. Osobiście gazu bym nie demontował bo nie wiem czy ma to jakiś sens. Skoro jest założony to dlaczego by nie oszczędzać ? Koszty są o tyle wyższe, że przegląd jest droższy, od czasu do czasu trzeba wymienić filtr, no i szybciej zużywają się elementy układu zapłonowego.
-
O instalacjach gazowych
Takie pytanko - co sądzicie o instalacjach LPI ? Przede wszystkim interesuje mnie kwestia zużycia benzyny. Obecnie zimą jest ciężki czas bo moje auto naprawdę potrafi wypić tej benzyny jak jest zimne, jak to wygląda w przypadku LPI. Parownika nie ma więc nie ma jakiś większych wymagań jeżeli chodzi o jego ogrzanie więc teoretycznie szybciej powinna się taka instalacja przełączać. No ale następne pytanie - dlaczego auto w ogóle musi chodzić na benzynie ? Ma to zapobiegać w jakiś sposób wypalaniu zaworów ? Ostatnio w pracy był temat instalacji LPG i jedna z osób także stwierdziła, że gaz powoduje wysychanie silnika. Szkoda tylko, że nie umiała do końca wyjaśnić na czym ma niby to polegać.
-
[e34] trójniki w przewodach hamulcowych
Wejdź sobie na bmwstore albo realoem i tam masz schematy części to sobie zobaczysz.
-
Nierówna praca zimnego silnika Bmw 525 192KM LPG
Widzę, że się bawisz. Ja zmieniłem totalnie koncepcję - kiedyś lałem niewiele benzyny a wskaźnik jak ma mniej niż 10l to głupieje dlatego od tamtej pory staram się mieć około pół baku i więcej. Są trzy korzyści: - bez problemu mogę stawiać auto tak, że jest pochylone bocznie - wskaźnik pokauje dobrze (od razu będę wiedział jak coś się sypnie) - im mniej paliwa tym gorzej dla pompy no i w okresie zimowym dla wtryskiwaczy
-
cewki m50 HART opinia
No ale nigdy nie ma pewności, że będą dobre. NGK są po 133zł/szt, Beru 148zł/szt, Bremi 174zł. Przy 6 cylindrach wychodzi dosyć dużo bo 800-1050zł.
-
[520i M50B20Tu 95'] Luz na kole.
Tak kwestia się pojawiła. Mam luz na kole, który powoduje, że przy hamowaniu słyszę takie lekkie pukanie. Luz jest jakby na piaście ale nie słychać łożyska a do tego luz ten występuje tylko w pionie, w poziomie już go nie ma.
-
Kategorie praw jazdy a przyczepa
sad_madman odpowiedział(a) na datajan temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyhttp://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa
-
Strażak,Ratownik- jakieś pytania?
sad_madman odpowiedział(a) na PawełRat temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyWszystkie instrukcje mówią, że w takim a takim wypadku należy ułożyć osobę tak i tak. Pytanie teraz - jak wyciąga się osoby z rozbitego auta ? Kiedy się to robi ? Chodzi mi tutaj o kwestie kręgosłupa.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://otomoto.pl/renault-master-T4049633.html
-
Kosztorys ubezpieczenia
sad_madman odpowiedział(a) na Maniek_87 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOstatnio obiło mi się o uszy, że w przypadku naprawy bezgotówkowej jest większa szansa na większe odszkodowanie. W przypadku gdybyś chciał gotówkę to oni chyba liczą części zamienników, amortyzację starych części oraz zaniżają znacząco koszty robocizny.
-
E34 porady przed kupnem, pytania,rozterki...
Jak złom to cena niska. Pewnie po kupnie trzeba wsadzić w to auto bardzo dużo kasy. Swoją drogą nie ma to jak LPG + stożek + znaczek eMki. No ale w tym drugim nie lepiej - też stożek + instalacja mieszalnikowa. Tak ogólnie - skóra to fajnie wygląda na zdjęciach a w rzeczywistości zdecydowanie lepiej sprawuje się welur.