Treść opublikowana przez Grzesiek740
-
Kontrolka niezapietych pasow.
Są na pewno styki w zapięciach pasów. U mnie w E32 750 po zapięciu tylnego pasa wyjeżdżały w górę elektryczne zagłówki. W e38 jak nie zapnę pasa kierowcy to jazda z bijącym gongiem jest nie do zniesienia. :lol:
-
isntanieje coś takiego jak inst.gazowa BMW? :?:
Chciałem odgrzać temat oryginalnych BMW na gaz. Poniżej zdjęcia z jeżdżących w Polsce 2 szt E34 touring zasilanych CNG. :lol: :lol: ACHTUNG CNG FAHRZEUG :lol: :lol: http://img479.imageshack.us/img479/3442/bmw518g009i7wa.jpg http://img479.imageshack.us/img479/2801/bmw518g007i8xv.jpg http://img479.imageshack.us/img479/7757/bmw518g003i9yh.jpg na każdym wężyku napis BMW http://img479.imageshack.us/img479/9008/bmw518g002i7kg.jpg
-
Elektryczna regulacja reflektorów
Witam. Może ktoś ma schemat podłączeń elektrycznej regulacji reflektorów E32 (E34) ? W schematach ogólnie dostepnych (diakom) niestety nie wystepuje. :(
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
Odpowiadając na pytanie Yacka: po 5 tys. km na gazie II gen. nic się silnikowi nie stało, można śmiało kupować i demontować gaz (chyba, że od strzału rozerwało przepływomierz :cry2: ). A teraz dłuższy wykład: :D Ja odgazowałem juz dwa samochody, 750 i 740. Obydwa miały po około 100 tys. km zrobione na instalacjach I i II generacji. Udało się je przywrócić do osiągów fabrycznych. Wymiana wszelakich poucinanych i stwardniałych węży, plastików, uszczelek kolektorów ssących. Moczenie wtryskiwaczy w specjalnych środkach. Silniki powróciły do życia, praktycznie jak nowe. Jeżeli ktoś pisze, że nie ma spadku mocy na benzynie czy na gazie mając instalację ze zwężką - to musi stanąć do porównania z samochodem bez instalacji. :mrgreen: 750 ze zwężkami ledwo sobie poradzi ( albo i nie) z 730 R6. :mad2: :oops: :( Piszę to na podstawie moich doświadczeń a nie obiegowych opinii. Ja nie krytykuję gazu jako paliwa, tylko stare instalacje i niefachowe montaże. Na szczęści technika poszła do przodu, dopracowano instalacje wtrysku gazu. Dobrze załozona i wyregulowana instalacja nie wpływa negatywnie na pracę silnika na benzynie (dla sterownika i całego silnika silnika jest ona nieodczuwalna). Teraz moje samochody jeżdżą na wtrysku gazu i mogę z podniesionym czołem stawać do wyścigu z samochodami benzynowymi. :lol: A czy montować drogą instalacje wtrysku gazu :?: - to juz sobie trzeba indywidualnie przekalkulować. :reading2:
-
ipod w e38
Jeżeli masz wejścia AV oryginalnie zrobione to chyba możesz podłaczyć tam dowolny sygnał :?: Może spróbuj :D
-
Gdzie są czujniki automatycznej klimy ?
Czujniki te są wmontowane w zespół nagrzewnicy i tam mierzą, a nie temperaturę wnętrza samochodu, niestety :(
-
Gdzie są czujniki automatycznej klimy ?
Trochę rozbierałem samochód, trochę przeglądałem schematy. Chyba nie ma innych czujników oprócz dwóch zabudowanych w sterowniku klimatyzacji :( . Ani pod nogami ani na suficie niet.
-
Panel klimy???
Zamiana jest nie całkiem prosta. Trzeba przelutowywać jakies kabelki. Wiem, bo robili mi to w ASO i stałem nad elektronikiem. Bez zmiany kabelków nie do końca dobrze działa.
-
Ile pali twoja bemka
Dopiszę jeszcze obecne samochody: E38 740iA - trasa 14,8 l/100 LPG PRINS E32 730 R6 - trasa 11,5 l/100 LPG DIEGO na benzynie nie jeżdżę - gazy sprawują się bdb.
-
Ile pali twoja bemka
Miałem 750 przez 4,5 roku i w ostatnim czasie też podobny przebieg do ciebie :D - zwłaszcza że była przez ostatnie dwa lata BEZ GAZU :lol: . Teraz żałuję że sprzedałem, też bym chciał mieć klasyka - wszystkie 12 cylindrów paliły i ze skrzynią żadnych problemów. Najniższe zużycie paliwa to 11,2 benzyny na 100 km w trasie zagranicznej (długiej). Najwyższe to 32 l/100 km benzyny w małym mieście.
-
GAZ-wtrysk
U mnie to po zdjęciu dekla wygląda tak: http://img145.echo.cx/img145/2927/prinsw740002naforum4tg.jpg dekiel można założyć normalnie.
-
Roleta (trójkątna) szyby bocznej zacięła się.
Sorry całkiem wyleciało mi z głowy. :duh: Jutro robię fotki.
-
Roleta (trójkątna) szyby bocznej zacięła się.
Jutro popatrzę u siebie jak to się mocuje, jak nie zapomnę :D . Mam je zdjęte, będzie widać.
-
BMW 730 artykuł w "Auto Świecie"
Ciekawe dlaczego zdaniem autora artykułu utrzymanie piątki z takim samym silnikiem jest tańsze? Serwis pobiera opłatę od długości auta?? :lol:
-
Szkoda że tak mało o e38
To i ja się odezwę, żeby podciągnąć topic do góry :D . Sebast - ja też byłem na forum w tamtym roku z E38 :mrgreen: - nie byłeś sam :cool2: A podklub "7" fajna myśl - ja już założyłem swój oddział - mam dwie sztuki :lol:
-
Wymiana tylnych lamp na kryształowe
Sorry jeżeli się ktoś napalił. Kupowałem rok temu :oops: . Cena dzisiejsza jest wyższa: przed zniżką 1415,97 brutto komplet. Zniżka w I grupie rabatowej 7%. Nr katalogowy 82 19 0 006 784.
-
Wymiana tylnych lamp na kryształowe
Panowie po co jakieś podróby kupować!!! W ASO za kpl lamp tylnych ze wszystkimi oprawkami i żarówkami dałem 1022,27 PLN. Pytać o komplet a nie oddzielnie lewa i prawa.
-
PLILNE!!!! INTERFEJS
Dzięki :modlitwa: Sprawdzę gdzieś we wtorek, na E32 i E38. Rezultaty opiszę. Z menu programu wynika, że będzie obsługiwał E32 i pierwsze E38. :cool2:
-
Poszukuję instrukcji po polsku !!
A nie chciałbyś mieć nowej, oryginalnej, po polsku, własnej :D , po co kserować :?: :?: Ja kupiłem normalnie w ASO za jakieś 50 czy 70 zł. Naprawdę warto a nie jakieś xero :wink:
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Nie można oczywiście generalnie przekreślać silnika 12 cylindrowego. Gdyby był taki zły to nie sprzedano by 48316 sztuk E32 750. Miałem 750 93' cztery lata i 000000 problemów z silnikiem i skrzynią biegów. Chyba że miała mały przebieg ( udokumentowany od 140tys. przy zakupie do 240 tys. przy sprzedaży). A z tym mniejszym zużyciem paliwa to nie przesadzajmy. Moja obecna E38 740 pali tyle samo, a przynajmniej ja nie zauważam jakiejś znaczącej różnicy.
-
PLILNE!!!! INTERFEJS
Ja kupiłem na allegro inny w podobnej cenie. Z programem scanner 1.0 widzi błędy silnika E32 750 93' i E38 740 4,0; chociaż nie ma tych samochodów na liście obsługiwanych. I błędy kasuje oczywiście :D . Chętnie bym skorzystał, gdyby ktoś miał program scanner w nowszej wersji (4,0) :modlitwa: :modlitwa:
-
Kupilem 528 !!!
jesteś pewien ?? Skąd będą mieli takie informacje ?? Na podstawia ETK ?? Do jakich modeli najstarszych są w stanie odnaleść opcje wypasu ?? Tak ASO sprawdza w centralnej bazie danych BMW po numerze VIN i podaje Ci wyposażenie - wiem bo sprawdzałem E38.
-
Ringi w E38
Ja próbowałem zakładać, ale oryginalne (od E65) nie pasują w żaden sposób. A takie robione z oświetleniem diodami LED są do niczego. Podobnie jak postojówki W5W z LED - kicha. :lol:
-
bmw 740 E38 manulal??
Niektórzy poszukują takiego rodzynka jak manual 740, zwłaszcza że wystepuje ze skrzynią 6.
-
bmw 740 E38 manulal??
E 38 nie am "minusów" w porównaniu do E32,34. Części zawieszenia możesz zawsze wybrać nieoryginalne. Niektóre oryginały są nawet tańsze niż do E32. Oczywiście porówywać musimy takie same silniki a nie 4,4 V8 i 3,0 R6.