Skocz do zawartości

Grzesiek740

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Grzesiek740

  1. Są na pewno styki w zapięciach pasów. U mnie w E32 750 po zapięciu tylnego pasa wyjeżdżały w górę elektryczne zagłówki. W e38 jak nie zapnę pasa kierowcy to jazda z bijącym gongiem jest nie do zniesienia. :lol:
  2. Chciałem odgrzać temat oryginalnych BMW na gaz. Poniżej zdjęcia z jeżdżących w Polsce 2 szt E34 touring zasilanych CNG. :lol: :lol: ACHTUNG CNG FAHRZEUG :lol: :lol: http://img479.imageshack.us/img479/3442/bmw518g009i7wa.jpg http://img479.imageshack.us/img479/2801/bmw518g007i8xv.jpg http://img479.imageshack.us/img479/7757/bmw518g003i9yh.jpg na każdym wężyku napis BMW http://img479.imageshack.us/img479/9008/bmw518g002i7kg.jpg
  3. Witam. Może ktoś ma schemat podłączeń elektrycznej regulacji reflektorów E32 (E34) ? W schematach ogólnie dostepnych (diakom) niestety nie wystepuje. :(
  4. Odpowiadając na pytanie Yacka: po 5 tys. km na gazie II gen. nic się silnikowi nie stało, można śmiało kupować i demontować gaz (chyba, że od strzału rozerwało przepływomierz :cry2: ). A teraz dłuższy wykład: :D Ja odgazowałem juz dwa samochody, 750 i 740. Obydwa miały po około 100 tys. km zrobione na instalacjach I i II generacji. Udało się je przywrócić do osiągów fabrycznych. Wymiana wszelakich poucinanych i stwardniałych węży, plastików, uszczelek kolektorów ssących. Moczenie wtryskiwaczy w specjalnych środkach. Silniki powróciły do życia, praktycznie jak nowe. Jeżeli ktoś pisze, że nie ma spadku mocy na benzynie czy na gazie mając instalację ze zwężką - to musi stanąć do porównania z samochodem bez instalacji. :mrgreen: 750 ze zwężkami ledwo sobie poradzi ( albo i nie) z 730 R6. :mad2: :oops: :( Piszę to na podstawie moich doświadczeń a nie obiegowych opinii. Ja nie krytykuję gazu jako paliwa, tylko stare instalacje i niefachowe montaże. Na szczęści technika poszła do przodu, dopracowano instalacje wtrysku gazu. Dobrze załozona i wyregulowana instalacja nie wpływa negatywnie na pracę silnika na benzynie (dla sterownika i całego silnika silnika jest ona nieodczuwalna). Teraz moje samochody jeżdżą na wtrysku gazu i mogę z podniesionym czołem stawać do wyścigu z samochodami benzynowymi. :lol: A czy montować drogą instalacje wtrysku gazu :?: - to juz sobie trzeba indywidualnie przekalkulować. :reading2:
  5. Jeżeli masz wejścia AV oryginalnie zrobione to chyba możesz podłaczyć tam dowolny sygnał :?: Może spróbuj :D
  6. Czujniki te są wmontowane w zespół nagrzewnicy i tam mierzą, a nie temperaturę wnętrza samochodu, niestety :(
  7. Trochę rozbierałem samochód, trochę przeglądałem schematy. Chyba nie ma innych czujników oprócz dwóch zabudowanych w sterowniku klimatyzacji :( . Ani pod nogami ani na suficie niet.
  8. Grzesiek740 odpowiedział(a) na Mcpaul temat w E38
    Zamiana jest nie całkiem prosta. Trzeba przelutowywać jakies kabelki. Wiem, bo robili mi to w ASO i stałem nad elektronikiem. Bez zmiany kabelków nie do końca dobrze działa.
  9. Dopiszę jeszcze obecne samochody: E38 740iA - trasa 14,8 l/100 LPG PRINS E32 730 R6 - trasa 11,5 l/100 LPG DIEGO na benzynie nie jeżdżę - gazy sprawują się bdb.
  10. Miałem 750 przez 4,5 roku i w ostatnim czasie też podobny przebieg do ciebie :D - zwłaszcza że była przez ostatnie dwa lata BEZ GAZU :lol: . Teraz żałuję że sprzedałem, też bym chciał mieć klasyka - wszystkie 12 cylindrów paliły i ze skrzynią żadnych problemów. Najniższe zużycie paliwa to 11,2 benzyny na 100 km w trasie zagranicznej (długiej). Najwyższe to 32 l/100 km benzyny w małym mieście.
  11. U mnie to po zdjęciu dekla wygląda tak: http://img145.echo.cx/img145/2927/prinsw740002naforum4tg.jpg dekiel można założyć normalnie.
  12. Sorry całkiem wyleciało mi z głowy. :duh: Jutro robię fotki.
  13. Jutro popatrzę u siebie jak to się mocuje, jak nie zapomnę :D . Mam je zdjęte, będzie widać.
  14. Ciekawe dlaczego zdaniem autora artykułu utrzymanie piątki z takim samym silnikiem jest tańsze? Serwis pobiera opłatę od długości auta?? :lol:
  15. Grzesiek740 odpowiedział(a) na kaktooz temat w E38
    To i ja się odezwę, żeby podciągnąć topic do góry :D . Sebast - ja też byłem na forum w tamtym roku z E38 :mrgreen: - nie byłeś sam :cool2: A podklub "7" fajna myśl - ja już założyłem swój oddział - mam dwie sztuki :lol:
  16. Sorry jeżeli się ktoś napalił. Kupowałem rok temu :oops: . Cena dzisiejsza jest wyższa: przed zniżką 1415,97 brutto komplet. Zniżka w I grupie rabatowej 7%. Nr katalogowy 82 19 0 006 784.
  17. Panowie po co jakieś podróby kupować!!! W ASO za kpl lamp tylnych ze wszystkimi oprawkami i żarówkami dałem 1022,27 PLN. Pytać o komplet a nie oddzielnie lewa i prawa.
  18. Grzesiek740 odpowiedział(a) na Edos temat w E32
    Dzięki :modlitwa: Sprawdzę gdzieś we wtorek, na E32 i E38. Rezultaty opiszę. Z menu programu wynika, że będzie obsługiwał E32 i pierwsze E38. :cool2:
  19. A nie chciałbyś mieć nowej, oryginalnej, po polsku, własnej :D , po co kserować :?: :?: Ja kupiłem normalnie w ASO za jakieś 50 czy 70 zł. Naprawdę warto a nie jakieś xero :wink:
  20. Nie można oczywiście generalnie przekreślać silnika 12 cylindrowego. Gdyby był taki zły to nie sprzedano by 48316 sztuk E32 750. Miałem 750 93' cztery lata i 000000 problemów z silnikiem i skrzynią biegów. Chyba że miała mały przebieg ( udokumentowany od 140tys. przy zakupie do 240 tys. przy sprzedaży). A z tym mniejszym zużyciem paliwa to nie przesadzajmy. Moja obecna E38 740 pali tyle samo, a przynajmniej ja nie zauważam jakiejś znaczącej różnicy.
  21. Grzesiek740 odpowiedział(a) na Edos temat w E32
    Ja kupiłem na allegro inny w podobnej cenie. Z programem scanner 1.0 widzi błędy silnika E32 750 93' i E38 740 4,0; chociaż nie ma tych samochodów na liście obsługiwanych. I błędy kasuje oczywiście :D . Chętnie bym skorzystał, gdyby ktoś miał program scanner w nowszej wersji (4,0) :modlitwa: :modlitwa:
  22. jesteś pewien ?? Skąd będą mieli takie informacje ?? Na podstawia ETK ?? Do jakich modeli najstarszych są w stanie odnaleść opcje wypasu ?? Tak ASO sprawdza w centralnej bazie danych BMW po numerze VIN i podaje Ci wyposażenie - wiem bo sprawdzałem E38.
  23. Grzesiek740 odpowiedział(a) na olejus temat w E38
    Ja próbowałem zakładać, ale oryginalne (od E65) nie pasują w żaden sposób. A takie robione z oświetleniem diodami LED są do niczego. Podobnie jak postojówki W5W z LED - kicha. :lol:
  24. Grzesiek740 odpowiedział(a) na bejcaa temat w E38
    Niektórzy poszukują takiego rodzynka jak manual 740, zwłaszcza że wystepuje ze skrzynią 6.
  25. Grzesiek740 odpowiedział(a) na bejcaa temat w E38
    E 38 nie am "minusów" w porównaniu do E32,34. Części zawieszenia możesz zawsze wybrać nieoryginalne. Niektóre oryginały są nawet tańsze niż do E32. Oczywiście porówywać musimy takie same silniki a nie 4,4 V8 i 3,0 R6.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.