Skocz do zawartości

Grzesiek740

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Grzesiek740

  1. Zdarza się, że czujnika nie ma, bo ktoś go wcześniej wyjął :lol: . Przeważnie jest to żółta wtyczka w wiązce a czujniki są z gniazdem bezpośrednio na czujniku lub na kablu ok. 10 cm długości. Zamontowany ma być obok halogenu lewego, prawego lub w tunelu nawiewu do chłodzenia hamulców. Jutro mogę zrobić zdjęcie. Przewody mają często zwarcie z wiązką halogenów, nieraz nie kontaktuje wtyczka okrągła wspólna wiązki zderzaka. Ja poprowadziłem nowy kabel od OBC do czujnika (nowego) i mam spokój (też nie mogłem znaleźć czujnika :duh: )
  2. Grzesiek740 odpowiedział(a) na ralf7742 temat w E38
    Ja miałem coś podobnego. Podłączenie do diagnoskopu wykazało brak komunikacji z modułem dachu. Po wymianie na inny zaczęło działać.
  3. Grzesiek740 odpowiedział(a) na WujekDobraRada temat w E38
    Rózne racje są tu przedstawiane, ja napiszę swoje :8) : 1. E38 ma taką średnice piasty jak E32 - E39 ma większą. 2. Opona ma rozmiar 225/55/16 i jast taka sama jak do E31 i do E39 z dużymi silnikami - zobaczcie na prospektach. 3. Do E32 nie było 16-tek fabrycznie, mam instrukcję z końca produkcji i prospekty. 4. Mam 225/55/16 na tych felgach 8 cali i wszystko jest OK, żadnych dystansów ani pierścieni. :cool2: http://img92.imageshack.us/img92/4914/felgi8uh.jpg
  4. Grzesiek740 odpowiedział(a) na WujekDobraRada temat w E38
    Ja mam takie na E32 i jest bdb. Na zdjęciu poniżej są raz na E38 a potem na E32.
  5. Ja mam E38 740 4,0 na instalacji PRINS. Spalanie w trasie min 14,5 W małym mieście 20-25 LPG oczywiście.
  6. E32 - 93r trasa długa zagraniczna - udało się zejść do 11,5 ( odcinek 1000 km), małe miasto - nawet 25l/100
  7. Mam DSP i 14 głosników w oryginale. DSP E38 i E39 rewelacja :!: Ogólnie cały sprzęt dobrze dobrany (głosniki do wzmacniaczy) oprócz tego subwofera. W E39 bass gra lepiej :( . W E65 dużo lepiej. :cool2: Nie próbowałem wymieniać tych głośników z półki, nie próbowałem zasilać ich innym wzmacniaczem. Próbowałem tylko wymienić oryginalny głosnik drzwiowy na droższy (FOCAL) i nie ma róznicy.
  8. a masz oryginalne wyposażenie całe :?: np: 1. spryskiwacze świateł 2. rolety wewnętrzne, tylna elektryczna 3. stoliki na przednich siedzeniach 4. podwójne szyby 5. siedzenia elektryczne 6. webasto 7. PDC 8. elektrochromic mirror 9. WAFFENKASTEN :D
  9. Ja mam to w oryginale. Jest bez sensu. O wiele za słabe w stosunku do reszty 10 głosników. Chociaż nie próbowałem tego zasilić z odrębnego wzmacniacza, może coś by pomogło.
  10. IGS Landi Renzo posiada swój sterownik z pełną mapą i NIE KORZYSTA ze sterownika benzyny. Błędy oryginalnego kompa BMW nie mają wpływu na pracę IGS.
  11. Mam pytanie, czy AKME będzie pracował ze sterownikiem DIEGO z przed roku, czy musi być nowy sterownik?
  12. Grzesiek740 odpowiedział(a) na johnny temat w Diagnoza komputerowa
    Czy to ma być interfejsik OBDII VAG, do którego aukcji prowadzi link, czy interfejsik z przeznaczeniem do BMW?
  13. Frank :roll2: , wykorzystałeś moje zdjęcia bez zgody autora :lol: :D :lol: ps. W Krakowie moi koledzy dojeżdżają do pracy samochodami na CNG
  14. Możesz zapodać jakieś fotki jak to włożyć do E32(34) :?: Ten sam bixenon jest montowany również w E65. Ja założyłem go do E38. Długie światła takie, że palą :mrgreen: korony drzew :roll2: . W E32 mam xenon włożony do soczewek helli i też jakoś jest, ale w porównaniu do oryginalnego bixenona to cienizna :D .
  15. No dobre :mrgreen: . Było by to u mnie ze 400 zł/miesięcznie. Trzeba pomyśleć. :lol:
  16. A możesz podać jakiś pewny namiar, gdzie za taką cenę?
  17. A jak będziesz tankował z licznika domowego to będziesz ścigany jak za produkcję bimbru albo jeżdżenie na opale. :evil:
  18. Ja ostatnio zakupiłem ALAN 100+ i długą antenę PRESIDENT. Jestem z Tarnobrzega. Możemy sprawdzić czy na 30km :cool2: się słyszymy. :lol:
  19. Grzesiek740 odpowiedział(a) na johnny temat w Diagnoza komputerowa
    Ja też ustawiam się w kolejce do Ciebie. :D Mam jakiś z allegro i działa ze starym programem BMWscan. Czyta błędy tylko silnika.
  20. Grzesiek740 odpowiedział(a) na ralf7742 temat w E38
    Nie jestem zwolennikiem "niefachowych przeróbek", ale prawidłowy montaż lamp xenonowych daje naprawdę duże korzyści. 1.Mając dobre światła jeździ się bezpieczniej, przynajmniej bardziej widać pieszych na poboczu. :cool2: 2.Kierowca powinien dbać o ustawienie i czystość reflektorów. Żadne urządzenie nie zrobi tego za niego. Spryskiwacze ośmielam się powiedzieć, że niewiele pomagają (miałem w pięciu samochodach). Samopoziomowanie musiałoby chyba mieć żyroskop, żeby pomagało na podskakujący samochód na naszych drogach. :mad2: 3.Tak jak wspominają inni - dużo samochodów z oryginalnymi xenonami oślepia. To niedbałość kierowców. 4.Mam xenony w E38 i w E32, staram się dbać o prawidłowe ustawienie i czystość, jazda z takim oświetleniem jest dużo bezpieczniejsza - ten kto ma to przyzna rację. :D ps. Czy nie jest czasem tak, że krytykują montaż xenonów ci, którzy xenonów nie mają :?: :wink:
  21. Nie spowszednieje. Nowośc to jest u nas. Te małe sprężarki są od dawna produkowane i cena jakoś nie spada. Kosztują bez hondy civic jakieś 3 do 4 tys. dolarów. Dla nas po dodaniu cła i VAT robi się dużo i bez sensu. Musimy czekać na stacje budowane przez gazownictwo.
  22. Niedawno był taki temat, na dole strony prezentowałem zdjęcia 518g zasilanego CNG oryginalnie. :search: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=14552&postdays=0&postorder=asc&start=0 Jest prawie tak jak piszesz :mrgreen: , koszt stacji ogólnodostępnej CNG to tylko około 1,5 miliona zł :lol: A tu jest trochę prościej. Cisnienie z butli obniżane jest w reduktorze i w listwie wtryskiwaczy jest stałe.
  23. Tak to jest. Przeżyłem te męki w 750 na gazie 2 generacji. Pomimo, że skrzynia miała AGS to nie raz zdarzało się jej głupio przełączyć. Ale pomimo przejechania 100tys. km na gazie, po wymontowaniu gazu wszystko wróciło do stanu jak z fabryki. :D
  24. 1, To nie jest sekwencja, to jest III generacja (jednocześnie do wszystkich cylindrów). 2, Stacje powstają, trzeba trochę czasu. 3, Instalacje są droższe od LPG tylko o cenę butli (ok. 1500 zł więcej)
  25. Odświerzę pytanie, jest dla mnie bardzo ważne. Może ma ktoś schemat regulatorów elektrycznych świateł do innych E (E34, E36)? :modlitwa: Są podobne siłowniki. W E38 już są inne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.