Skocz do zawartości

asotek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez asotek

  1. asotek odpowiedział(a) na wojtys23 temat w E46
    Pewniaka jak pewniaka , ale tutaj widzę całkiem sporo uszkodzonych elementów wymiana, malowanie + ciekawe jak sama konstrukacja
  2. A jak pedał sprzęgła ? ziomeczek miał podobnie górka - redukcja = pęknięty wał i w tym momencie historie o pękającym wale stały się dla mnie już nie mitem ;] No ale oczywiście może być problem z ciśnieniem paliwa ;)
  3. asotek odpowiedział(a) na asotek temat w E46
    Listwa jest na 100% sprawna . Bo podałem jej zasilanie i zaświeciła się... Problem jest taki, że na kostce nie ma "prądu" , oczywiście wyczyściłem 'styki' trochę wygląda to na przerwany kabel
  4. asotek opublikował(a) temat w E46
    Witam . Taki standardowy problem w e46 problem z podświetleniem tablicy rej. Rozebrałem listwę i oczywiście wszystko się wysypało ;( Nie myśląc długo kupiłem używkę i okazała się być w stanie idealnym , zero śniedzi , malowanie dla mnie to koszt tylko farby (którą i tak miałem bo mi została) Podłączam tą używkę i co ? dalej nie działa ;/ oczywiście wyczyściłem kostkę - ale sprawdzałem napięcie (niestety żarówka, bo nie ma miernika) i wychodzi na to , że prąd w ogóle nie idzie na listwę. Myślę , żeby jakoś na krótko to podłączyć . A najlepiej to przydałby się schemat kabli w klapie bagażnika , oczywiście komp wyświetla info o przepalonych żarówkach . Jakieś rady , policja mnie zatrzyma i będzie po dowodzie...
  5. asotek odpowiedział(a) na Jakub03071993 temat w E46
    potwierdzam , mam identycznie.
  6. asotek odpowiedział(a) na Jaglos temat w E46
    Kwestia tego czy auto miała diagnostykę przed chipem...
  7. Czuć rozrusznikiem - najlepiej sprawdzić na pych - z własnego doświadczenia wiem , że przedliftówki bardzo szybko palą na pych ... Miałem podobnie - czywiście rozrusznik denso i cała ta historia z przelutowaniem szczotek - elektryk zrobil mi to za 20zł , ale podkreślił "nie daje gwarancji"
  8. asotek odpowiedział(a) na tomek176 temat w E46
    Z tą wypadkową tezą trochę się zgadzam. Bo u mnie w aucie - lewy próg właściwie kwalifikuje się na wycięcie, a prawy zdrowy - bez śladów rdzy. Podwozie było pokryte tą taką bitumiczną warstwą - która idealnie przykryła Rdzawkę , auto kupiłem od pierwszego właściciela w PL pomimo, że prywatnie to gość wiedział co i jak ukryć.
  9. asotek odpowiedział(a) na Miły94 temat w E46
    e36 w benzynie ... czy istnieje wspanialszy samochód? ;] A diesel jak to diesel ;] ja od maja pokonałem 25tys. km . Kwestia taka żeby nie trafić na egzemplarz gdzie trzeba wszystko robić - wtryski, dwumas, pompa Bo jeśli kupisz i trochę pojeździsz to na drogie naprawy się odłoży ;] Druga sprawa, że nie każdy jeździ na ropce z cpn-u ;] co przy wyborze diesla dla wielu jest kluczowe , tylko że wtedy albo się ma naprawdę dobre źródło albo się nie kupuje CR
  10. asotek odpowiedział(a) na kistefan12 temat w E46
    Przy cenie za części robocizna to pikuś w sensie koszt! No można jeszcze regenerować , ale różnie to mówią .
  11. Radio ma niższą jakość od cd - co być nie podłączył pod radio (wzmak + tuba) zawsze na radiu będzie ciszej;)
  12. asotek odpowiedział(a) na asotek temat w E46
    Dziś trochę pojeździłem i zasadniczo jedzie jak jechało - więc mam nadzieje, że rozejdzie się po kościach, choć ona wciąż uparcie twierdzi , że tankowała ropę i focha ma. No nic temat można zamykać .
  13. asotek odpowiedział(a) na radek1832 temat w E46
    Ja bym vin rozkodowywał tylko przez stronę bmw , ale tam historii auta nie sprawdzisz - chyba ze znasz kogoś z aso bmw. Inne strony - nie wydaje mi się żeby były wiarygodne. Możesz dzwonić na wałka do ASO i pytać, że masz takie autko na oku i żeby sprawdzili Ci vin - może ktoś ulegnie.
  14. asotek odpowiedział(a) na asotek temat w E46
    Mixol-u i tak nie mam w domu więc jeszcze nic nie lałem... Trochę mnie pocieszyliście , dość sporo ropy było w baku kiedy dolała ... Teoretycznie to domyślałem się ze diesel spali benzynę - tylko właśnie boje się o smarowanie . Obecnie wychodzi na to , że w baku mam 1/6 benzyny. Filtr paliwa mam w domu (wymieniam co 5tys km kupuje kilka szt.) , ale wymienię go dopiero po wypaleniu
  15. asotek opublikował(a) temat w E46
    Witajcie. Ostatnio moja dziewczyna trochę jeździła moim autem i pomimo tego , że miała prawie pół baku ropy - twierdziła , że do tankowała (i po wskazówce to zauważyłem), ale zostawiła paragon w aucie i wyszło , że zatankowała 13l benzyny 95 :roll: . Wiadomo kłótnie te sprawy, ale ona wciąż upiera się , że tankowała ropę - tylko nie widzę możliwości , żeby w dobie komputeryzacji na stacji został , źle wydrukowany paragon. Na dzień dzisiejszy dotankowałem go do pełna najdroższą ropą na shellu . Nie wiem czy ropa z benzyną się miesza - ale trochę km zrobiłem z taką właśnie mieszanką w baku , dopiero później jakoś odruchowo przeczytałem ten paragon . Ktoś mi radził , żeby dolać mixolu z 50ml . model to przedlift.
  16. asotek odpowiedział(a) na radek1832 temat w E46
    Skoro sam sobie odpowiadasz na własne pytania ? to po co zadajesz pytania na forum. Owszem sama przekładka jest możliwa , dla wielu bezsensowna - bo mimo wszystko taniej byłoby wrzucić identyczny silnik a przecież 325 jest pożądanym modelem! Nie sprawdziłeś czy było to spawane czy nie , vin-y sobie sam rozkodowałeś, czego oczekujesz od chłopaków z forum? Jedź na policje i bedziesz miał pewnośc? ale pewnie mimo wszystko tak pewien swojej racji nie jesteś
  17. asotek odpowiedział(a) na radek1832 temat w E46
    uuu to dobra sieczka - pójdziesz na policje auto pewnie wyląduje na policyjnym parkingu . Jedź do gościa i próbuj to załatwiać polubownie - przedstaw mu argumenty , postrasz oczywiście w sensie prawnym ,.
  18. asotek odpowiedział(a) na radek1832 temat w E46
    pisał ze za 16ście z silnikiem 136ps to żadna okazja
  19. asotek odpowiedział(a) na radek1832 temat w E46
    Ja to bym - pojechał do gościa , przedstawił sytuacje, pogroził sądem - może odda kasę i zabierze auto i dalej sam się będzie martwił , uczciwy człowiek raczej by tak postąpił. Druga sprawa, że mi się wydaje , że autko jest walone - i tutaj tak jak już pisali pozostaje tylko odpowiednie sprawdzenie autka i zrobiłbym to jak najszybciej. Z drugiej strony jeśli doszłoby do rozprawy to chyba lepiej odzyskać 12tys i mieć święty spokój niż jeździć tak niepewnym autkiem , a sprzedać to to chyba już tylko na części pozostaje... Musisz sobie uświadomić , że i tak stracisz na tym aucie i tak. Kwestia tylko ile!
  20. Jeśli 50/50 % to miasto i krótki odcinki - to wydaje mi się być to w miarę realne spalanie
  21. asotek odpowiedział(a) na szczepan1985 temat w E46
    Nie wiem o czy to świadczy , ale ja kupując auto nie słyszałem nic, a dziś mam podobnie jak autor wątku , aczkolwiek już kolejny miesiąc tak śmigam i nic się nie dzieje , jedzie jak jechało
  22. to zrób na krótko od błotnika i szukaj dalej przyczyny...
  23. Sprawdź napięcie w kablu to będziesz widział. Nie wiem czy tym autem już jeździsz czy kupione, ale widziałem (nie w bmw) że w aucie nie było kierunku, auto było bite z owej strony i przewód gdzieś dostał
  24. mam to samo , do tej pory nie rozwiązałem problemu . Odpalam z serwisowego , po odpaleniu z serwisowego i nie zamknięciu auta , odpali z normalnego z pilota , każde zamknięcie/otwarcie auta wiąże się z odpalaniem z serwisowego, ktoś z forum oferował mi pomoc za 120zł z tym , że był z drugiego końca polski , problem rzekomo dotyczy ews-u , synchronizacja z poziomu inpy nic mi nie dała, będe miał czas to uderzę na ASO
  25. kabel zerwany

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.