Treść opublikowana przez pawelkrak
-
Zakup tylnych lamp (96r)
ja mam DEPO i wszytko swieci tak jak trzeba, napewno lepiej niz org. ktore mialem ;) tu troszke je sobie zrobilem ala black hella ;) (sorry za brudne auto) http://img227.imageshack.us/img227/349/e39tylud8.jpg
-
Zarówki w migaczach przednich - dziwna sprawa - pomocy
na moje oko ta druga zarowka wyglada jak zarowka od RINGU. Do migacza powinna byc normalna 21W. Rozkreciles lampe ?? i masz te zarowke w ręku ?? czy tyko sie domyslasz. MOje lampy sa HELLI ale mam zarówke zwykła.
-
wymiana klocków
jak Ci sie zapali lampka to poprostu podjedz do mechanika i wymien KLOCKI i CZUJNIKI !!!! z przodu i z tylu !!!.
-
jaka barwa oryginalnej żarówki xenon?
nie bardzo rozumiem twoje pytanie bo : 1. HB3 to halogen 2. Xenon to xenon Musisz sie okreslic czy masz lampy xenonwe i palnik typu D2S (barwa fabryczna 4300K ) lub HB3 halogen - tradycjna zarówka - pewnie barwa 2100 K
-
Problem z podłączeniem do komputera.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=13320&postdays=0&postorder=asc&highlight=carsoft&start=105 wczytaj sie w moj post i wszystko ci sie wyjasni :search:
-
Problem z umocowaniem chlodnicy
czy trudno tam sie dostac ?? tzn musze cos demontowac aby to sprawdzic ?? i czy ew. takie gumy mozna kupic w aso w razie jak by sie okazalo ze ich tam juz nie ma ?
-
Problem z umocowaniem chlodnicy
Panowie , mam taki problem otóż: Jak kupilem autko 2 lata temu, to chlodnica sie w miare dobrze trzymała choc z jednej strony (kierowcy) wysuwala sie delikatnie z gumki trzymającej. Teraz niedawno po zimie robilem przeglad w silniku i jak chcialem dolac plynu i dosc mocno sie przylozylem do korka to chlodnica mi sie wysunela z tych gumowych łapek po obu stronach. Probowalem ja wsunac spowrotem ale nic to nie daje, wyslizguje sie z tych łapek. Jak spadnie to jak by wisiala na samych węzach. Gdzie szukac przyczyny i jak to jest zamocowane , mozliwe ze cos sie odkrecilo i jakis uchwyt odpadł ?
-
Wentylator klimatyzacji
na polu dzis bylo wedlug termometru 8.5 C. Klima chlodzila . Kabel dlugi i zasilenie wziąłem z "+" co jest w komorze silnika wiec wszystko bezposrednio. W takim razie , zbieram kase i zamawiam wiatrak ;) Dzieki za odpowiedzi
-
Wentylator klimatyzacji
jedyne czego nie sprawdzilem to tych duzych bezpieczników. Male 7 i 20 sa OK. Auto na postoju sie nagrzalo dosc mocno (wskazówka | ) , wlaczylem klime ale na tej kostce zasilającej wentylator mimo wlaczenia klimy brak pradu to jedno a dwa jak pisalem , bezposrednio wziąłem + ze styku w silniku i mase z brązowego . Miernik wykazal na kablekach 14,2V wiec podpiałem ja do tych styków ale rowniez went. nie oddcha. Jezeli by sprawa byla gdzies indziej to przynajmniej wentylator by sie krecil na bezposrednim napieciu z zewnatrz. Kupie nowy(uzywany) i podlcze go do kostki na sucho przed zalozeniem do auta . Jak nie zadziala to bede musial grzebac gdzies dalej ... ale to kwestia odległa.. najpierw nowy wentylator.
-
Wentylator klimatyzacji
Pozwolilem sobie odgrzac kotleta. Bardzo dobry temat i rowniez mam problem choc dzis probowalem go rozwiazac i: podałem + na styk kostki wentylatora (czarny kabel) podalem mase na brązowy styk kostki wentylatora. Niestety wiatrak nawet nie drgnał. Podałem pozniej + na drugi bieg wen. i rowniez na nic nie reaguje. Jedyne czego balem sie zrobic to zewrzec te kable od czujnika temperatury bo rozumiem ze musialbym te wtyczka wypiac i wszystkie 3 kable ze soba zewrzeć ? i wowczas na kostce co dochodzi do kostki wentylatora, musialo by sie pojawic jakies napiecie . Ale skoro badajac went. nie reaguje na napiecie z zewnatrz to raczej jego wymiana na 100 %. Bezpieczniki patrzylem i wszystkie mam dobre. Klima sie włacza i chłodzi.
-
gaśnie podczas normalnej jazdy
obstawiam na 90% uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu. Najlepiej podjedz do serwisu na komputer i tam wyjdzie . To samo mialem w OPLU FRONTERZE. Naprawa i i kasowanie bledu i po klopocie.
-
Mycie Czyszczenie Konserwacja Polerowanie :)
jak co roku w sezonie letnim uzywam: PORZELACK NIEBIESKI. Cena za butelke u kolegi 20pln. Starcza srednio na sezon (jakies 8-10 pastowan). Podstawa do dobrego polerowania reczngo to pielucha flanelowa i pare browarków . DObra terapia odchudzająca ;) Lakier pokrywa sie jak by teflonem , jest bardzo sliski, wydobywa glebie koloru i znikaja wszystkie drobrne mazy na lakierze typu mycie , jakies slady po kotach itp. Innego srodka nie znam , ten mi sie wydaje najlepszy .
-
Słabe światła ksenonowe
kolega ma w podpisie 2001. Wiec domniemam ze ma wersje z RINGAMI.
-
jaka moc żarówek do przeciwmgielnych i drogowych
65 W maximum. Przy 100W instalacja bedzie bardzo obciążona do tego odbyslniki w lampach zaczną sie wypalac. To samo sie tyczy halogenów. Tam bodajze H7 55W
-
Znaleziony wyciek płynu chłodniczego co dalej ?
wymien to , masz diagnoze , jest pekniecie. Nie duzy koszt a jak ci padnie w drodze to bedziesz mial problem tak jak . 15 razy sie zatrzymywalem zanim sie dociaglem do domu.
-
Vehicle Coding E39 - chyba coś popsułem CS'em
sprobuj pare razy. ja tez sie bawilem tym i nic nie uwalilem . za 3 razem nie polaczyl sie z modulem ale za 4 albo 5 razem znowy wszystko dzialalo. to jedyne co moge ci doradzic. CS nieraz lubi poprostu niedzialac.
-
XSENONY
pasuja do tego i do tego . w komplecie sa taki specjalne łyżwy ktore sie stosuje albo i nie. ja np. w wersji przed liftowej musialem je usunac bo je sie zaklada do wersji po liftowej. zadzwon do nich. Ta sa lampy skladane przez INPRO na czesciach HELLI stad ich org. wyglad i optyka HELLA. Naprawde warto.
-
Znaleziony wyciek płynu chłodniczego co dalej ?
potwierdzam diagnoza 100% peknieta obudowa termostatu. Sam to ostatnio we wrzesniu przerabialem. Nagle grzejacy sie silnik i bąblowanie w tym miejscu . Wymiana nowej obudowy i nowego termostatu.
-
Słabe światła ksenonowe
jezeli drży to efektem moze byc opadniety w doł element soczewki. Prawdopodobnie popękały plastiki odp. za regulacje lampy i najzwyczajniej w swiecie opadły w dól . z tad efekt swiecenia przed autem i drżenia.
-
kopcenie tds - po założeniu chipa
to czesty objaw przy przesterowaniu. poprostu wtryski dają za duzą ilosc paliwa. widzialem przypadki ze facet robil zaslone dymną za soba w pasku tdi. dobra rada, jedz to popraw bo silnik Ci dlugo tak nie pociagnie..
-
XSENONY
kupujesz za 2100 org. takie jak w wersji po lifcie w firmie hans auto i chyba tam sa przetwornice ale musisz sie dopytac w sklepie, palniiki d2s sa napewno. http://hansauto.pl/sklep/product_info.php/cPath/6_100/products_id/783
-
Problem w wyjęciem tylnych lamp.
Dokładnie jak kolega wyzej. Ja mialem rowniez ten sam problem. Zwulkanizowala mi sie uszczelka od lampy z blacha.Sproboj wypchac od wewnatrz lub z zewn. delikatnie podwarzaj i w koncu wyjdzie . Powodzenia
-
kilka pytań odnośnie oświetlenia przedniego
w zderzaku przed liftem H7. Te kratki co sa przy halogenie , u gory w zderzaku za zamocowane na takich koleczkach , jak je wyciagniesz to pozniej na koncu halogeny sa przykrecone wkretami. Caly halogen wyjdzie , odpeniesz go od kostki i masz go w ręku. To tak na szybko. Poszukaj takich zaslepek przy tych kratkach
- radio CD
-
Padła szkrzynia czy sprzęgło ???
probowales z 2 , 3 ??? , wsteczny ?? jezeli na zadnym biegu nie rusza to siadlo ci cos na przeniesieniu napedu ze skrzyni na wał. Nie sadze aby cała skrzynia sie rozleciała