Treść opublikowana przez Boston0006
-
BMW 525 93r. Sedan , problem z elektryka ! pomocy !
Niestety tak chyba nie da rady
-
520i m50 rozrusznik nie zazębia się o koło zamachowe
Może nie jest idealnie w tej pozycji w jakiej był przed demontażem? Albo z jakiegoś powodu uszkodzone jest uzębienie.
-
BMW 525 93r. Sedan , problem z elektryka ! pomocy !
Podsufitka trzyma się na zatrzaskach + kilka śrubek. Musisz odkręcić uchwyty, zdiąć szkiełko z lampki, odkręcić przesłonki i raczej sterowanie od dachu (nie wiem jak jest z elektrycznym, w manualnym była chyba 1 śruba w korbce).
-
BMW 525 93r. Sedan , problem z elektryka ! pomocy !
Jeśli masz analogowy zegarek to nie masz czujnika temperatury. Żeby naprawić oświetlenie musisz go najpierw wyjąć. Wyciągasz radio i odciągasz dźwigienkę u góry zegarka (powinno wyjść chociaż ostatnio ledwo wyszaroałem mój przy rozmontowanej tapicerce), z tyłu obudowy widać gdzie są żarówki. Odkręcasz bodajże 2 śrubki i je wymieniasz :). A co do szyberdach to może coś go blokuje? Gdzieś ociera, albo coś?
-
[e34] Centralny zamek
http://desmond.imageshack.us/Himg156/scaled.php?server=156&filename=img2220.jpg&res=medium Taki scyzoryk jest oryginalny? Czy to jakiś dokładany?
-
[e34] wymiana foteli na skórzane
A jak wygląda podłączenie centralnego? U mnie są 2 wtyczki i siłownik bardziej pod skosem, a w dawny jedna wtyczka i siłownik pionowo. Po co ta druga wtyczka?
-
Nagrzewnica VALEO- sprawdziny sposób na uszczelnienie
400zł? Używkę kupię za 100zł, a nawet za 70zł było całe ogrzewanie z wentylatorem itp. Nowe za mniej niż 200 chyba nawet
-
[e34] wymiana foteli na skórzane
Rozebrałem moje drzwi i u mnie sprawa nie wygląda tak kolorowo. Instalacje jest podciągnięta, ale tylko do wtyczki w karoserii. Być może, że masz tak samo, wtedy będziesz musiał sobie kabelki dorobić. Mam instalacje do szyb (tą z drzwi), więc w razie czego mogę Cię pokierować ;).
-
Nagrzewnica VALEO- sprawdziny sposób na uszczelnienie
Znacie jakiś sposób na uszczelnienie nagrzewnicy? Mam 2 pęknięcia na zgięciach rurek. Wujek próbował zalutować, nie dał rady, znajomy powiedział, że zalutuje, ale nie ma czasu, ale dowiedziałem się, że jego sposobem też nie da rady... Znam jeszcze gościa, który ma profesjonalnego TIG'a, ale nie wiem czy coś zdziała przy tak ciękich ściankach ;/. Może poksylina, albo coś podobnego?
-
[e34] wymiana foteli na skórzane
Ja w tunelu nie mam w ogóle guzików, więc zmieniam też tunel. Miała być cała deska na jasno, ale po przymiarkach zdecydowałem się na dwukolorowe wnętrze ;).
-
[Exx] wymiana płynu i odpowietrzanie układu chłodzenia 5er
Weszło jakieś 13l... z czego sporo do kabiny :cry: . Nagrzewnica wyjęta, dwie małe szczelinki. Wujek złota rączka ma się tym jutro zająć, a jeszcze dzisiaj jadę obejżeć jedną, może spasi. Od mojej drugiej na części nie spasowała :|
-
Podmianka M20 na M50- instalacja
Dzięki za pomoc, mam nadzieje, że teraz się uda. Zegary mam na pewno dobre, więc nie będzie problemu :). Ale najpierw muszę uporać się z pękniętą nagrzewnicą :|
-
Podmianka M20 na M50- instalacja
Wprawdzie mam problem z instalacją w e34, ale zauważyłem, że w e30 takie rzeczy robi się częściej, więc postanowiłem tutaj poszukać odpowiedzi ;). Przerzuciłem silnik z M20 na M50. Wszytsko działa auto pali, ale została do przerobienia wtyczka łącząca wiązkę silnika z budą. Teraz mam 2 żeńskie wtyczki różniące się kształtem i liczbą pinów. Na krotko połączyłem je kabelkami wg tego schematu: http://iv.pl/images/18132501030672896965.jpeg Auto odpaliło, wskaźnik temperatury działa, prędkościomierza nie mialem okazji jeszcze sprawdzić, ale na pewno nie działa obrotomierz. Zegary są na pewno sprawne, bo pracowały z tym silnikiem, a przez jakiś miesiąc służyły mi też z M20. Problem musi leżeć w tym połączeniu, jakieś pomysły? W obu wtyczkach są jeszcze wolne piny.
-
[Exx] wymiana płynu i odpowietrzanie układu chłodzenia 5er
I po raz kolejny mam problem z odpowietrzeniem... Pod odpaleniu silnika i zwiększeniu obrotów płyn w ogóle nie wycieka. Myślałem, że to przez zaślepione węże po instalacji LPG, ale zmostkowałem je i dalej to samo. Zlałem cały płyn (z bloku też). Zalałem 10l, nie za mało? Silnik to M50B20, ale chłodnica jest od M20 czyli większa.
-
[e34] wymiana foteli na skórzane
Osobiście drzwi jeszcze nie rozbierałem. Ale myślę, że skoro wtyczki pod przełączniki są podprowadzone to zarówno modół i wtyczki pod siłowniki też powinny być. Jutro zdejmę boczek i dam Ci znać ;)
-
[e34] wymiana foteli na skórzane
2. Też mam ten problem z nowym fotelem. Podpinam się pod pytanie :) 4. Wyciąg tą półeczke z tyłu tunelu środkowego. Śęgnij w dziurę i powinieneś wymacać wtyczki od sterwoania szybami. Sam je tak wymacałem ;)
-
SWAP z m20b20 na m50b20
Połączyłem kable wg tej rozpiski. A co z pozostałymi pinami? Trochę ich zostało
-
Jaka lepsza? 525 170km,czy 525 192 km?
Ostatnio miałem do wyboru remont M20, albo kłopotliwa zamiana jednostki na M50. Wybrałem to drugie, bo M50 jest po prostu kontrukcyjnie bardziej zaawansowane i wg. mnie lepsze.
-
[M50] Zasilanie sterownika
Zdjęcie skrzynki jest kilka postów wyżej. Masy tam nie widzę. Problem miałem w tym, że na M20 nie było tego prądu, a masz przykręcona do ramy, ale wszystko wiem.
-
[M50] Zasilanie sterownika
Kupiłem całe auto specjalnie pod przekładkę. Odpalało bez problemu na tym sterowniku z tym, że falowało obrotami. http://www.youtube.com/watch?v=cr-elUlTBeo Tak jesr tylko na rozgrzanym silniku.
-
[M50] Zasilanie sterownika
Sterownik od Siemensa. http://iv.pl/images/81699295189958863274.jpg Co oznacza MS40? W M40 jest taki sam? Bo schemat podłączenia wiązki mam z M40 na M50 i podobno ma pasować. Czyli od aku w sumie mam ciągnąć 3 kable? Jeden do skrzynki ze sterownikami, drugi na bezpiecznik 80A i trzeci do rozrusznika?
-
[M50] Zasilanie sterownika
Czyli co idzie przez bezpiecznik 80A? Muszę cały prąd od aku podłączyć na nowo, a wiązke mam z innego auta. W tamtym jest to ciągnięte z pod kanapy, a ja mam miejsce w komorze. Główny kabel do rozrusznika? Ten czerwony ze zdjęcia jest krutki sięga do tej ramy w której osadzony jest sterownik. ze skrzynki wychodzą kable do tego bezpiecznika 80A. Nie ma być podłączone przez nie?
-
[M50] Zasilanie sterownika
Sterownik taki: http://www.iv.pl/images/31513527131888102935.jpg A tu zdjęcie skrzynki: http://www.iv.pl/images/02574938937571113171.jpg Chodzi o ten czerwony kabel. Mam go podpiąć pod akumulator przez ten bezpiecznik 80A?
-
[M50] Zasilanie sterownika
Bez Vanosa. Silnik to M50B20. Jakby trzeba było podać coś więcej to gdzie to mam odczytać? Jutro dam radę podać więcej info
-
[M50] Zasilanie sterownika
Zasilanie sterownika silnika ma być podłączone przed czy po stacyjce?