Treść opublikowana przez zielony
-
[E39] Dziwny objaw - delikatne dławienie
Pozwólcie że podepne się pod temat . Czy wtryskiwacze w benzynie mogą klepac czy stukać :?:
-
[E30] 318IS do remontu - dylemat moralny
Przecież to złom . Za piątaka ...E30 to możesz sobie przyprowadzić z Niemiec w bardzo dobrym stanie . Tam tylko czekają żeby pozbyć się starych rocznikowo samochodów :)
-
[E34] Kontrolka klockow ham.
Falkon rzuć okiem na :search: Masz tam co najmniej 8 konkretnych odpowiedzi w twoim temacie :wink:
-
wywaliło płyn z chłodnicy
Po pierwsze w E32 układu chłodzenia nie odpowietrza się przez korek jak to Barto napisał Po drugie jeżeli jest zapowietrzony układ chłodzenia to wiadomo że pompa wodna poda płyn o ile nie będzie w nim powietrza. Wobec tego należy sprężyć i wytworzyć niewielkie ciśnienie poprzez zagrzanie silnika wtedy gorące powietrze nie dopuści do otwarcia drugiego obiegu po przez termostat .Skutkiem takiego zachowania jest szybki wzrost temperatury w krutkim obiegu co pokazuje wskaźnik Po trzecie aby skutecznie i prawidłowo odpowietrzyć układ w E32 należy wyłączyć silnik i usunąć nadmiar zgromadzonego ciśnienia i przy tym powietrza w głowicy śrubą koło termostatu :!: Wtedy szybko można sprawdzić czy termostat się otworzyl dotykając ręką dolnego węża chłodnicy (ten z prawej strony) Należy powtórzyć czynnośc aby w 100% pozbyć się bąbelków ,choć za drugim razem układ już się nie zagrzeje bo termostat już będzie otwarty :wink:
-
wywaliło płyn z chłodnicy
Bez obaw :) Od tego jest wskaźnik temperatury żeby z temperaturą właśnie nie przeholować :lol:
-
[E39] Dziwny objaw - delikatne dławienie
Na pewno silnik do remontu ,po prostu już stary jest i sypie się 8) A swoją drogą dużo można o tych obiawach gdybać :roll: Jeździj aż coś się nie sypnie :wink:
- [E30] Pompa paliwa
-
wywaliło płyn z chłodnicy
1; Wlej płyn 2;Otwórz grzanie na max 3;zagrzej silnik aż poziom skoczy na niebezpieczne pole (po za połowę ) 4;zgaś silnik 5;odkręć śrubę na głowicy i spuść płyn z bombelkami Punkt 3-5 powtażać tak długo aż płyn w chłodnicy będzie wolny od powietrza I to by było na tyle
-
[E34] jak to jest z pompą paliwa?
Aż tak tragicznie nie jest ,raz zaskoczy za pierwszym razem (zwłaszcza rano) raz trzeba troche pokręcić, ale bez przesady :lol: Gdy temperatura spada poniżej 10 *C wtedy odpalam na benzynce ale tylko rano gdy silnik jest zimny a potem manualnie przełączam na gaz co by nie wracał na benzynkę i jeżdze do końca dnia :wink:
-
[E34] jak to jest z pompą paliwa?
3 zagazowane przeze mnie furki mówią same za siebie :lol:
-
[E34] jak to jest z pompą paliwa?
To zachowanie jest w standarcie po zagazowaniu 8)
-
[E32] elektrycznie regulowane zaglowki
Prawda sam widziałem i potwierdzam u Denniska robota w rękach się pali :D
-
O instalacjach gazowych
Myślę że to dobry wynik . :roll: Miałem kiedyś Audi coupe 5E i spalanie oscylowało między 13-18 litra Podobnie było w mondeo 1.8 12-16 litra LPG No ale mowa o BMW a tu czerpiesz radość z jazdy :wink: Dodam jeszcze że u mnie średnie spalanie nie schodzi poniżej 20 l a że dużo jeżdże po mieście stąd ten wynik .
-
316 jak odpowietrzyc uklad chlodzenia?
Uuuuuuu a pisało się o tym dużo :roll: :search:
-
odpowietrzenie komory korbowodowej
No nieźle - gratuluje pomysłu i odwagi :handshake:
-
odpowietrzenie komory korbowodowej
Dobrze że tylko na uszczelniaczach się skończyło :wink: Przy okazji pozwól że zapytam ; Sam wymieniałeś ,czy zleciłeś komuś robote :?:
-
[E32] elektrycznie regulowane zaglowki
Na pewno elektrycznie . Fajna sprawa jak wszystko jeździ ..przód-tył ,góra-dół U mnie tylko brakuje pamięci foteli :wink: Obawiam się że nie obejdzie się bez ściągnięcia pokrowca , pewnie coś nie styka, ale samo się nie naprawi 8)
-
[E32] zablokowane webasto, co robić??
Reset kompa u mnie wszystko działa :roll:
-
[E32] alarm
No i doszukałem się :D http://bmwe32.student.utwente.nl/johan/remote_locking/remote_locking.html
-
[E32] Różnie odpala!
A jest zagazowana :?:
-
[E32] Skrzynia biegów ....
Przed wyjazdem na zlot do Mielca [prawie 600 km w jedną strone] postawiłem wszystko na jedną karte -raz kozie śmierć najwyżej skrzynia się rozsypie a na miejsce dojade i wlałem do skrzyni dodatek ceramiczny X-trem :pray: No i ....................... po takiej rzeżni zaczeła znowu chodzić jak złoto :dance: Polecam ,polecam jeszcze raz polecam :wink:
-
[E32] Programowalne wycieraczki?
He heh .... a ja nigdy nie mogłem dojść do ładu z tymi dzikusami :mad2: może tym razem mnie się posłuchają :wink:
-
[E30] BMW na krótkich dystansach - zakładać gaz?
No chyba że masz webasto ,a wtedy garaż nie jest potrzebny :wink:
-
[E30] BMW na krótkich dystansach - zakładać gaz?
A ile taki potwór -1,6 pali benzynki :?:
-
[E36] Awaryjne przy ok. 6000 obr ?
Na pewno wybrykiem natury nie jest ta d....a na Twoim emblemacie :wink: