Skocz do zawartości

jasiel1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiel1

  1. Autko bardzo ładnie się prezentuje i najważniejsze że zmiany idą we właściwym kierunku, jak najbardziej na plus. Podświetlenie rejestracji to po prostu wymienione żarówki na ledowe, czy wymienione całe lampki tablicy? Fajny patent, dużo lepiej to wygląda. Powodzenia życzę i pozdrawiam!
  2. Faktycznie jest, nie sprawdziłem wcześniej. Pozdrawiam!
  3. Zapraszam wszystkich do sprawdzenia auta z linka, może uświadomi to niektórych o tym jak ciężko jest dziś kupić dobre auto. http://www.joemonster.org/art/18740/Kupujemy_wypasionego_BMW_335_E90 Pozdrawiam!
  4. jasiel1 odpowiedział(a) na Balugass temat w E46
    Panowie takie gdybanie że auto jest mega zadbane oglądając zdjęcia i wnioskując po tym jakie ma opony i jak wygląda fotel jest trochę bez sensu. Wejdźcie na allegro i zobaczcie ile jest ofert sprzedaży foteli welurowych w idealnym stanie za niewielkie pieniądze- tylko dlatego że komuś chce się zmienić na skórę. Sam jeździłem Mercedesem W210 i przy przebiegu 300000km miałem przetarty boczek fotela od wsiadania/wysiadania. Za 150zł kupiłem identyczny fotel pochodzący z anglika i wyglądał lepiej niż fotel pasażera w moim aucie. Poza tym- na zdjęciu przodu auta wygląda jakby miał coś robione z przodem (szczeliny pomiędzy błotnikami i maską nie są równe, tak samo przedni zderzak nie jest równo zamontowany). Dlatego biorąc pod uwagę jeszcze ten przebieg zalecam szczególną ostrożność, bo może się to równie dobrze okazać ładnie odszykowana do sprzedaży skarbonka. Pozdrawiam!
  5. jasiel1 odpowiedział(a) na damianix temat w E46
    Dokładnie tak jak wszyscy piszą- także nie polecam zestawu HID jeżeli nie posiadasz soczewki (jeżeli soczewka jest to pół biedy bo nie tak rzucają się w oczy i istnieje możliwość że od przeglądu do przeglądu jakoś tam się uda jeździć), ale jeżeli wstawisz HIDy w zwykłe refleksy to daje Ci góra miesiąc i będziesz musiał jechać na przegląd oraz zapłacisz mandat (300zł+100zł za przegląd+400zł zestaw i okazuje się że średnio się opłaca). Poza tym nawet jeżeli chcesz kupować to nie te firmy xenonowe.pl bo sprzedają te same chińskie buble które można już znaleźć za 200zł w cenie dwukrotnie wyższej- opatrzone swoim logo. Jeżeli już bym coś kombinował to na Twoim miejscu kupiłbym lampy z soczewką, wstawił HIDy, dobrze wyregulował światła i liczył na to że pomiędzy przeglądami nie będzie żadnych przygód. Chociaż słyszałem już ciekawe historie, np. że firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła odszkodowania z OC sprawcy z uwagi na posiadany zestaw HID, albo że wypadek ewidentnie spowodowany przez jedną osobę stawał się wypadkiem z winą obustronną z uwagi na posiadany zestaw HID poszkodowanego, także ryzyko jest spore. Pozdrawiam!
  6. Niby pisałeś że nie chcesz umoralniających gadek, ale sorry- nie mogę się powstrzymać. To co aktualnie robisz jest strasznie frajerskie. Nie wiem ile masz lat ale zachowujesz się na 13 (i wiedz że obrażam w tym momencie rzeszę 13-latków którzy są bardziej odpowiedzialni od Ciebie)... Jeżeli masz jaja na tyle że jeździsz za jakimiś laskami mając żonę, to miej je także mówiąc swojej żonie że coś w waszym związku jest nie tak i że czas to zakończyć. Rozterki które posiadasz w tym momencie są do przyjęcia w gimnazjum, także zastanów się nad sobą, może spróbuj z kimś o tym porozmawiać. A co zrobisz jak poznasz tą dziewczynę? Po prostu z dnia na dzień powiesz swojej żonie że kogoś poznałeś? Jeżeli tak to z całą odpowiedzialnością życzę Ci żeby obecna żona zaskoczyła Cię któregoś pięknego dnia informacją że poznała kogoś i że po prostu odchodzi, a zaufaj mi że po czymś takim zmienisz podejście do życia w tej kwestii o 180 stopni. Swoją drogą dziwne jest że wszystkie komentarze są typu "ooo super, powodzenia w poszukiwaniach"... No sorry ale widze że w dzisiejszym świecie chęć posiadania jest najwyższą wartością... Żal.
  7. Wiem że już to pewnie zrobiłeś, lub masz zamiar zrobić, ale nie szkodzi przypomnieć- zrób zdjęcia przed malowaniem, wiesz jak jest- później będą Ci zarzucać że auto po dzwonie;)
  8. Dzięki za informacje oraz cierpliwość rzecz jasna;) Pozdrawiam!
  9. Na allegro są do kupienia nowe oryginalne szkła reflektorów, np: http://motoallegro.pl/bmw-3-e46-01-szklo-reflektora-prawe-i1870736306.html Aktualnie wystawione tylko prawe, ale podejrzewam ze jak skontaktujesz się ze sprzedającym to powie Ci jak z dostępnością obu i chyba wymiana obu szkieł to najlepsze rozwiązanie, bo niestety czego byś nie zrobił to stare szkło będzie się różniło od wymienionego, nawet po polerowaniu i próbach odnowienia. Pozdrawiam!
  10. Wielkie dzięki, w takim razie znajdę :) Na 2 zdjęciu widać ze czujnik jest już wpięty, stąd myślałem że to oczywiste. A jeszcze może orientujesz się czy to ma być od wewnętrznej czy od zewnętrznej strony tarczy, czy nie ma znaczenia?
  11. Zasada działania czujnika jest taka że nawet jeżeli nie jest włożony we właściwe miejsce to nie pokazuje zużycia klocków i nie wywala kontrolki. Po włożeniu w miejsce dla niego przeznaczone ten sensor ściera się razem z klockami po czym zamyka się tam jakiś obwód i pokazuje zużycie. Aktualnie obwód ten nie jest zamknięty- stąd kontrolka zgasła. Teraz prośba- czy ktoś z Was mógłby na którymś ze zdjęć zaznaczyć na czerwono miejsce w którym ten sensor ma się znaleźć? To 2 minuty roboty w paincie+ kolejne dwie żeby wrzucić zdjęcie na forum. Bo pisanie że na godzinie 3 na prawdę nic mi nie mówi, bo nawet nie wiem o którym zdjęciu kolega pisze. Mam nadzieje że nie wymagam zbyt wiele;) Z góry dziękuję i zapewniam że odwdzięczę się przy najbliższej okazji jeżeli będę mógł jakoś pomóc:)
  12. Wielkie dzieki za pomoc, kontrolka zgasla po przytrzymaniu hamulca przez 30 sekund a nastepnie wlaczeniu zaplonu. Jezeli chodzi o czujnik to nadal nie wiem gdzie go umiescic, nie znalazlem zadnego miejsca niestety, niedlugo bede wymienial opony na zimowe i do tego czasu postaram sie dowiedziec jak to zrobic. W kazdym razie bardzo dziekuje za zainteresowanie. Pozdrawiam!
  13. Wielkie dzieki za pomoc, kontrolka zgasla po przytrzymaniu hamulca przez 30 sekund a nastepnie wlaczeniu zaplonu. Jezeli chodzi o czujnik to nadal nie wiem gdzie go umiescic, nie znalazlem zadnego miejsca niestety, niedlugo bede wymienial opony na zimowe i do tego czasu postaram sie dowiedziec jak to zrobic. W kazdym razie bardzo dziekuje za zainteresowanie. Pozdrawiam!
  14. Witam! Kilka dni temu zapaliła mi się kontrolka zużycia klocków hamulcowych. Klocki są jeszcze w dobrym stanie i wydaje mi się że wina leżała po stronie czujnika zużycia klocków. Kupiłem nowy czujnik i zabrałem się do wymiany. Okazało się że stary czujnik był robiony na jakimś patencie- tzn. kabel został na końcu zaklejony taśmą i nie dochodził do klocków. Czytałem gdzieś że jednym ze sposobów na oszukanie czujnika jest właśnie zrobienie zwarcia na końcu, być może poprzedni właściciel z tego skorzystał. Poniżej zdjęcie czujnika wymontowanego: http://images47.fotosik.pl/1162/e559cf33e270ad08med.jpg Jak widać końcówka jest urwana. W miejsce starego włożyłem nowy czujnik i teraz zaczynają się komplikacje- tj. nie wiem w które miejsce mam włożyć końcówkę czujnika (wiedziałbym gdybym sam ją skądś wyjmował);) Poniżej zdjęcia: http://images35.fotosik.pl/976/70d519af772006f3med.jpg http://images40.fotosik.pl/1154/f043eb69cde5da53med.jpg http://images50.fotosik.pl/1173/d5d5e0b90ecc9f5fmed.jpg http://images38.fotosik.pl/1153/00731a24023c4404med.jpg Druga sprawa jest taka- czy po założeniu nowego czujnika kontrolka powinna od razu zgasnąć, czy trzeba kasować błąd? Z góry dziękuję za wszelkie rady w tej kwestii. Pozdrawiam!
  15. Wielkie dzięki za pomoc;)
  16. Oj nie napisałem że mam "full opcję", a praktycznie pełną opcję, ale już się nawet z tego wycofuję bo widzę że wielu ludzi jest na tym punkcie przewrażliwionych. To zresztą nie ma większego znaczenia- każdy kto szukał samochodu wie że kupując auto używane często trzeba pójść na pewne ustępstwa i zrezygnować z paru bajerów gdy na przykład okaże się że auto które znaleźliśmy jest w dobrym stanie, ale na przykład nie ma skór. W moim przypadku właśnie tak było, chociaż z perspektywy czasu nie żałuję bo każdy kto posiada skórę wie jak wiele uwagi wymaga jej pielęgnacja (w przeciwnym wypadku skóra pęka, rysuje się itp.), także nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:) Jeszcze pytanie do GR odnośnie zdjęć- właśnie problem w tym że próbowałem to zrobić i nie udało mi się. Wrzucałem bezpośrednie linki do zdjęć za pomocą funkcji wstawiania obrazka "Img" a w poście pojawiał się jedynie napis "Image". Co robię nie tak? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  17. Witam! Szukałem ostatnio felg stalowych lub alu na zimę do swojego auta i z racji że posiadam nowe opony zimowe o rozmiarze 225/55/R16 poszukiwania zmierzały właśnie w stronę 16-tek. Poczytałem jednak forum i okazało się że ze względu na średnicę tarcz przednich nie wchodzą one na 330d. Spotkałem się jednak z opinią że jest jakiś model felg 16" od BMW (stalowych) który ze względu na ET jednak wchodzi. Czy ktoś posiada jakieś doświadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam!
  18. Hmmm, więc sugerujesz że trzeba spróbować z płytami oryginalnymi?;) Ok, spróbuję włożyć dziś jakieś płytki oryginalne i sprawdzę jak wtedy będzie wyglądała jakość dźwięku. Być może płyty są po prostu za szybko nagrane, lub jakieś np. kupione w Lidlu. Dzięki za sugestię, jak się okaże że to kwestia płyt to będę Ci bardzo wdzięczny za pomoc;) Pozdrawiam!
  19. jasiel1 odpowiedział(a) na jasiel1 temat w E46
    Właśnie u mnie problem polega na tym że klapki da się zdjąc bez jakiegokolwiek demontażu (jednak dużo sie trzeba przy tym nagimnastykować z uwagi na mało miejsca), problem jest natomiast z włożeniem ich spowrotem bo nijak nie chcą spowrotem wejść (zwłaszcza ta po stronie kierowcy).
  20. jasiel1 odpowiedział(a) na jasiel1 temat w E46
    Dzięki za podpowiedź! Wobec tego będę próbował bez wyjmowania lamp skoro się jakoś da, wolałem uniknąć tego bo wiadomo że później różnie może być z powtórnym włożeniem lampy (a znając życie nawet jakby było ok to coś bym sobie wkręcał że jest krzywo, za duża szczelina itp. itd;)) Z tym zbiorniczkiem widziałem właśnie że jest z góry na jedną śrubę, ale spodziewałem się że jest jeszcze jakieś mocowanie od spodu. Jeżeli nie ma to w sumie troche ułatwia sprawę. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam!
  21. jasiel1 opublikował(a) temat w E46
    Witam! Jako że przez źle zatytułowany wątek poprzedni temat został zamknięty chciałbym spróbować jeszcze raz. Otóż muszę wymienić żarniki xenonów w swojej E46 (sedan po lifcie) i chciałbym prosić o poradę osoby które już to kiedyś robiły. Lewy reflektor jest umiejscowiony tak, że praktycznie nie ma możliwości swobodnej wymiany (najprawdopodobniej trzeba będzie wykręcać całą lampę). W prawym natomiast dostęp utrudniony jest przez zbiorniczek płynu do spryskiwaczy. Czy po na prawdę nie ma innego sposobu dostania się do żarników? I czy po wyjęciu lamp i ponownym włożeniu trzeba jakoś regulować światła, czy samopoziomowanie samo je ustawi na właściwej wysokości? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  22. Witam! Żeby nie dublować tematów podepnę się pod temat kolegi. Otóż mam podobny problem, choć nie do końca taki sam. W moim przypadku jak słucham radia nie słuchać żadnych niepokojących dźwięków, natomiast gdy odpalam płytkę CD ze zmieniarki słychać delikatny bardzo niski dźwięk (jego intensywność jest wprost proporcjonalna do głośności odtwarzania muzyki). Pojawia się on praktycznie zawsze po włączeniu płyty CD, od razu znika po przełączeniu na radio. Kilka razy zdarzyło się że popiszczało sobie lekko i samo z siebie przestało. Dźwięk nie jest dokuczliwy jak muzyki słucha się w miarę cicho, zaczyna być dopiero jak chce się włączyć głośniej (a czasem sie jednak chce:P). Dodam że radio takie jak w poniższym linku (link zapożyczony z forum, mam nadzieję że nikt się nie obrazi:)) http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img10.imageshack.us/img10/5052/pict1077f.th.jpg&imgrefurl=http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php%3Ff%3D92%26t%3D162792&usg=__3UTn7n2sPqSeSa00Ebk_FoCa1w0=&h=113&w=150&sz=8&hl=pl&start=10&zoom=1&tbnid=7GzbeW2-IOl7QM:&tbnh=72&tbnw=96&ei=YWJuTvXDBur44QSpnoHqBA&prev=/search%3Fq%3De46%2Bbmw%2Bnavigation%2Bsystem%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1R2ADSA_plPL370%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1 Może spotkał się ktoś z czymś podobnym i wie gdzie można szukać rozwiązania? Pozdrawiam!
  23. Spoko, przepraszam za swój błąd. Więc niech będzie- auto w podstawowej wersji wyposażenia (przy pełnej opcji niestety nie stało), czyli standard: -xenon; -pompowany odcinek lędźwiowy; -fabryczna nawigacja mała BMW; -podgrzewane fotele przednie; -telefon fabryczny BMW; -elektrycznie sterowana tylna roleta; -tunel z pokrowcem na narty; -czarna podsufitka; -szyberdach -tempomat -elektrycznie składane lusterka. Mam nadzieję że kolega jest usatysfakcjonowany tym że swój błąd naprawiłem. Pozdrawiam!
  24. Nie chodzi mi o krytyczny komentarz tylko o tego typu arogancki komentarz, którego przykład masz powyżej- totalnie nic nie wnoszący i wręcz irytujący. Ja nie pytam nikogo o opinie ile brakuje mi do pełnej opcji wyposażenia bo BMW mam od niedawna i nie wiem nawet co tam może się kryć. Po prostu z rzeczy które widzę na pierwszy rzut oka (a w zasadzie których nie widzę u siebie) i które mi przyszły do głowy wymieniłem akurat skórzaną tapicerkę i dużą nawigację. Jeżeli chodzi o telefon czy szyberdach to akurat tak się składa że jest:P Jeżeli kogoś bardzo interesuje wyposażenie to rozkoduję VIN i wrzucę dla zainteresowanych żeby mogli jednoznacznie stwierdzić jak bardzo się myliłem niezobowiązująco pisząc że PRAKTYCZNIE pełna opcja. Więc jeżeli mogę prosić- to proszę o niezaśmiecanie tematu postami typu "przy full opcji to nawet nie stało"itp. Koledze zielo dzięki za sensowną opinię. Pozdrawiam!
  25. Kolega Bonk ma coś jeszcze do dodania? Rozumiem że przy Twojej nie stało bo to zapewne dla Ciebie wyznacznik. Przedstaw swoje auto w tym dziale to będę wiedział do czego odnieść.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.