Skocz do zawartości

Majowy

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Majowy

  1. Ten pierwszy panel, to klima automatik dwustrefowa. Drugi, to zwykły nawiew. A włączniki świateł są identyko :mrgreen: , oprócz kompacta.
  2. Przygoda motoryzacyjna zaczęła się standardowo od Fiata 126p z 1977 roku, który był sporo starszy odemnie. Po Fiacie był Fiat Uno 1.4 z 1991r. Potem przyszła kolej na Volvo 244Gl 2.3 zagazowany z 1985 roku, które było trochę młodsze odemnie :mrgreen: (maszyna z charakterem, zręsztą chłopaki którzy niepłaczą jeździli taką samą). Po Volvo były krótkie epizody z Seatem Ibizą System Porsche 1992r.(pomimo nazmy silnika mało to auto ma wspólnego z tą marką :duh: ). Peugeotem 405 1.6i 1994r. (taki sobie, ale w miarę wygodny). Potem był trochę dłużej też Peugeot, tyle że 306 1.6i 1999r. (całkiem sprytne autko na miasto, dobry bo nowy :roll2: :roll2: ). Potem znowu powrót do Volvo, tym razem 760 2.4D R6 1987r. ( świetne auto, duże, wygodne, ekonomiczne, bezpieczne, wytrzymałe tylko trochę mułowate). Więc następne auto było nieco szybsze, a był to Saab 9000 Turbo Aero (zaje... fura, silnik równo ciągnie od 2000 do 5000 obr/min). Potem zachciało się trochę lansu :norty: , więc kupiłem Chevy Camaro RS (szczerze odradzam aut za oceanu, raz na miesiąc jakiś remoncik). Po przygodach z Camaro przesiadłem się do Audi 100 Avant 2.2 z gazownią ( bardzo przyjemne autko, niestety było już trochę przelatane). I znowu powrót do małych samochodów, kupiłem Hyundaja Scoupe (wtedy się dowiedziałem, co to jest koreański plastik :mad2: ). Miałem dosyć tandety, to przesiadłem się do Mercedesa W123 3.0D w automacie z 1983r. stan idealny, od nowości w rodzinie. Super limuzyna, ale ja nie jestem już tak stary, żeby bujać się beczką. A, że nie chciałem rezygnować z komfortu to kupiłem znowu Peugeota, tyle że 605 3.0 SV z 1994r. (komfort był olbrzymi, koszty utrzymania też, psuło sięwszystko, nawet to co nie miało prawa się popsuć :cry2: ). Nasłuchałem się o niezawodności japońców, to kupiłem Subaru Legacy 2.0 z 1993r. (trzeba przyznać, że ludzie prawdę mówią, dobry samochodzik, prawie niezniszczalny, prawie bo rdzewieje dosyć mocno). :cry: ) I w końcu na koniec to co najlepsze, czyli obecne BMW :D (póki co bez komentarza :cool2: ).
  3. Przyczyna jest prosta. Po co coś zmieniać :?: Skoro jest to idealne :!: Faktycznie klameczki są w chromach i konsola na wysokości popielniczki trochę się zmieniła. Naszczeście ja nie korzystam z tego gadżetu :mrgreen: W sumie E38 miała chyba podobny lift, niby nic a jednak coś tam :roll2: :roll2:
  4. Majowy odpowiedział(a) na Majowy temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    Kiedyś mój staruszek miał coś takiego. Oczywiście 325i po tuningu w Niemczech. To był dopiero szatan. Sprowadzona z Monachium, cała zrobiona u tunera na zamówienie :modlitwa: :modlitwa: Wrażenia z jazdy o niebo lepsze jak tą 335i. Dlatego taki trochę zawiedziony byłem nią. Rzeczywiscie chyba lepiej podkręcić silnik, niż wrzucać jakiegoś potwora wielkiego. Masakra :modlitwa: http://www.metacafe.com/watch/40935/bmw_from_hell/
  5. W sumie to chyba nie. Tyle, że jak od 1992r. zaczeli wrzucać V8 3.0 i 4.0 to od tamtej pory nie tylko 750i miała szeroki grill. Niektóre wersje różnią się kolorem kierunków lub są to wersje Schadownline. Trochę przez lata też zmieniała się kiera, ale to też od wersji zależy.
  6. Majowy odpowiedział(a) na Majowy temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    O tak :modlitwa: Tyle, że tak przerobione auto, to nadaje się chyba już tylko do dragów. Jakby było mało, to jeszcze 2 turbiny wrzucili :!: Na jakich oponach jeździ ta 350i:?: Wiecie coś więcej o tym silniku V12 Biturbo :?:
  7. Majowy odpowiedział(a) na Majowy temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    Tą którą ja widziałem, to był 4drzwiowy sedan. Czarna, na nawet ładnych felgach z rantem. Podobno przerobiona z 320i rocznik 1989. Ciekawe czy jeszcze jeździ :doh: Bez szpery to tym chyba ruszyć się nie da :mrgreen: Tylko po co ten gaz :mad2: Jaka może być wartość takiego autka :?: Zaje...fajna :D byłaby E30 325i z silniczkiem od E36 M3 po 95r. :twisted2: Ciekawe, czy poniżej 5s. do 100km/h można byłoby tym zejść. Taki pocisk na kozaków w nowych furach, w chromikach :mrgreen: Coś na wzór E36 340i 4.4 Alpiny 333KM albo E46 M5 Hartge. Co największego i najmocniejszego udało się wrzucić do E30 :?: Kiedyś widziałem ( niestety tylko fotkę) E30 V12 :!: :shock:
  8. Majowy opublikował(a) temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    Mam pytanie, może ktoś ma jakieś info. Ile jest E30 335i w Polsce? Raz się bujałem takim czymś. Wrażenia były pospolite. Myślałem, że to będzie większa rakieta. Bardziej wariacka, mniej przewidywalna od 2.5 i tyle. Może przez to, że miała gaz. Koleś z Poznania zrobił jej swap'a i wrzucił silnik od E32 735i.
  9. Co do karków to rodzaj nadwozia raczej nie wpływa aż tak bardzo na budowę fizyczną kierowców. Ja do swojej 3 jak mam zapakować 5 osób, to chyba tylko i wyłącznie za karę. Robi się strasznie ciasno i silnik już nie daje rady. To są samochody góra 4 osobowe, a compact to raczej jest 2, może 3 osobowy. Silniczki 4 cylindrowe na trasie stają się trochę ospałe, jak je tak obciążymy. To jednak nie jest auto rodzinne, bardziej pasuje na młodzieżowy samochodzik. Dla tych co przywiązują wagę czym jeżdżą i mają trochę pieniążków na paliwo.
  10. To jakby wam było mało, to dzisiaj zginęło 5 osób, w tym 4 z BMW. Chyba to była 7 E32, ciężko było poznać. Wjechali pod ciężarówkę i spłonęli wszyscy żywcem, łącznie z kierowcą ciężarówki. Przeżyła jedna osoba, która wyleciała z ciężarówki wyrzucona przez siłę uderzenia. Takich zdarzeń są tysiące, nie tylko w Polsce. A idioci, którzy tak jeżdżą nie zwolnią. Chyba, że na drzewie. :mad2:
  11. W ciągu jednej minuty na polskich drogach dochodzi do kilku, albo i więcej wypadków z ofiarami, nawet śmiertelnymi. A wy Panowie za każdym razem przeżywacie to jak, jakieś zjawisko przyrodnicze. Ludzie giną na drogach na całym świecie w różnych samochodach, nie tylko BMW. Giną kierowcy Renaultów. Pomimo tego, że ich samochody mają po 5 gwiazdek w każdej klasie. Giną też kierowcy i pasażerowie Volvo i Saab'ów. Pomimo tego, że są to podobno najbezpieczniejsze wozy na świecie. Giną ludzie w katastrofach lotniczych. Pomimo tego, że to najbezpieczniejsza forma transportu. Odradzam tak mocnego przeżywania każdej śmierci na drodzę, chyba że chcecie dostać choroby nerwowej. Albo utworzyć forum pogotowia drogowego. :mad2:
  12. Podobno po GP Canada możemy spodziewac się Roberta Kubicy na torze. Pożyjemy, zobaczymy, ja się nie mogę doczekać :roll2: :roll2: Obecni kierowcy BMW najlepsze lata mają już chyba za sobą, więc czas na Kubicomanie :cool2:
  13. Widać, że dali poszaleć stylistom. Trochę innowacyjny, trochę też retro. Ale ogólnie średnio mi pasuję do BMW, szczególnie tylne błotniki ala Citroen. Najlepsze skrywa wewnątrz, technika z Mpower'a to już 100% BMW w BMW :twisted2:
  14. Chronologicznie to będzie tak: - Fiat 126p - Fiat Uno 1.4 - Volvo 244gl 2.3 - Seat Ibiza - Peugeot 306 1.6 - Peugeot 405 1.6 - Volvo 760 2.4d - Saab 9000 Turbo - Chevy Camaro III - Audi 100 Avant 2.2i - Hyundai Scoupe - Mercedes W123 3.0d - Peugeot 605 3.0 SV - Subaru Legacy 2.0 16v - BMW 318i E36 Trochę tego było :D Średnio co pół roku zmieniam samochód. BMW już trochę jeżdżę, więc kto wie, może wkrótce znowu zmiana.
  15. Czy warto zamienić 318i E36 1993r. na 730iV8 1992r. :?: Konkretnie mam na myśli ten egzemplarz: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C792939
  16. Myśle, że dobrze zrobili wypuszczając 320i 4 cylindrową. Ten motorek jest poprostu lepszy od starej dwulitrówki. Jakby tak 6 garów było receptą na udany silnik, to by nawet 1.6 miał ich o 2 więcej. To nie F1, żeby przy 2400ccm pojemności szczycić się 8 cylindrami. Ciekawe kto by chciał tym jeździć na co dzień.
  17. 1.8iS jest dosyć podkręconym silnikiem jak na swoje lata. Turbina może poważnie zaburzyć bilans cieplny silnika. Szczególnie, że seryjnie nikt jej tam nie montował. Poza tym to spory wydatek, raczej nieopłacalny. Koszty są uzależnione od mocy. Do 150% pierwotnej mocy, czyli jakieś 210KM powinieneś zamknąć się w kwocie kilku tysięcy (zależy od warsztatu i samej turbiny). Jednak powyżej tych 210KM, będziesz musiał zmienić połowę silnika i osprzęt. Pamiętaj też, że takie przeróbki zmniejszają żywotność silnika, staję się on też dużo bardziej czuły na wszelkie zaniedbania. Do tego dochodzi drastyczny wzrost spalania i zmiana charakterystyki silnika. ZDECYDOWANIE ODRADZAM TAKICH MODYFIKACJI :!: :!: :!:
  18. Chyba nie warto robić tuningu 318iS, szczególnie gdy to jest automat. Szczerze mówiąc twoje autko nie ma za bardzo podstaw pod tuning mechaniczny. Naprawdę szybkie to ono nigdy nie będzie, a koszty jakie poniesiesz przekroczą cenę jaką byś zapłacił za 328i. Lepiej zmień model na mocniejszy. BMW ma szeroką gamę jednostek napędowych, napewno coś znajdziesz dla siebie.
  19. Jeżeli miałeś już kiedyś auto na gaz i byłeś zadowlony, to do tego też możesz wrzucić instalkę. Ja nie mam gazu, bo nie lubie kompromisów i mało jeżdżę. Nie zamieniaj 328i na 320i, bo zamienisz siekierkę na kijek. 328i to prawie M3, tyle że to prawie robi wielką różnicę. :roll2: Masz świetny silnik, który nie pali więcej jak 2.0ccm, za to ma dobrą dynamikę. Spalanie powinieś mieć w granicach 12litrów w mieście, a w trasie nie przekraczać 10litrów. Jak jest więcej, to ściągnij cegłe z nogi :twisted2: Tu raczej nie ma różnicy z gazem, czy 2.0, 2.5, 2,8. A Mpower to już inna liga.
  20. Najlepsi gazownicy w pomorskim to Elpigaz. Mają hamownie i wszystko napewno wytłumaczą. Zakład na najwyższym poziomie :cool2: Adres to Gdańsk ul. Szybowcowa koło lotniska w Rębiechowie. Mają stronkę internetową: http://www.elpigaz.com/ Z czystym sumieniem polecam, robią tam nawet takie maszynki jak nowa 5 E60.
  21. Znoszenie tyłu ma chyba takie samo Coupe, co Compact? Roztaw osi ten sam, więc znoszenie tyłu też to samo. Nie wierzę, że jest jakaś kolosalna różnica w masach tyłów tych pojazdów. A co do prostych, to Compact jest nieco cięższy :!: Sam się ździwiłem :jawdrop: , bo przecież mniejszy. Chyba, że mam jakieś katalogi oszukańcze. :mrgreen: Ale osiągi też gorsze podają dla Compact'a, więc coś w tym musi być. Skoro tak, to chyba nic oprócz niższej ceny nie przemawia za Compact'em.
  22. Każdy ma swoich faworytów. Jakoś bardziej mi odpowiada widok Ferarri na podium niż Renaulta. Chyba nie muszę się rozpisywać ile magii ma w sobie ta marka. Poza tym Alonso trochę ściemnił, przechodząc do McLarena. Szumi został w Ferarri, pomimo problemów teamu. To są takie moje rozterki i nie każdemu muszą się podobać. Tak wogóle, to najchętniej bym zobaczył BMW na podium. A gdyby to pierwsze miejsce przywiózł Robert Kubica, to byłbym w niebo wzięty :dance: :clap:
  23. Niestety nie jest za dobrze z naszym rynkiem aut używanych. Nazwozili tego tyle, że sami nie wiedzą co z tym teraz zrobić. :mad2: Widziałem ładną 316i 1994 za 8tys.zł + opłaty(na forum). Może po wakacjach też będę sprzedawał swoją i jak dostanę 9tys.zł to pewnie z bólem oddam. Bo inaczej to nie doczekam się swojej 328i. Komisy to mają takie ceny, jakby te auta były nówki nie śmigane, a barachło takie najczęściej, że głowa boli.
  24. Świetne auto :cool2: Bardzo szybkie, a latem można dodatkowo powietrzyć łokieć :mrgreen: A tak na poważnie to mam sceptyczne podejście do kabrioletów, szczególnie gdy myślisz o jeździe po polskich drogach. Najgorzej jest w dużych miastach. Nie dość, że trzęsie budą od dziur, to jeszcze autobusy w korkach fundują komorę gazową. Jeżeli to będzie twoje trzecie auto, to luzik. Wtedy też warto wziąść pod uwagę Z3 M :cool2:
  25. Co do filmu Cobra 11 to mi serce ściska za każdym razem jak rozbijają tą swoją trójkę:cry2:, a walą nią w coś prawie w każdym odcinku :mad2: Samochody BMW są coraz popularniejsze jako auta policyjne w bogatych państwach, gdzie służą głównie do ścigania złodzieji samochodowych np. U.K, RPA, Niemcy itd. W Polsce to mają do tego celu Asterki i Oktawki, a efekty jakie są każdy wie :duh: Albo nie dogonią, albo skasują wózek na łuku. A gdyby tak zrzutę zrobili na BMW i przeszli odpowiedni kurs jazdy. :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.