Treść opublikowana przez grodzish
-
Denerwujące stuki z okolic tylnego zawieszenia/mostu?
Ok, jutro jadę znowu na podnośnik, posprawdzają mi jeszcze raz wszystko, może coś znajdą :doh:
-
Denerwujące stuki z okolic tylnego zawieszenia/mostu?
witam Mniej więcej od miesiąca mam problem, który doprowadza mnie do szalu. Pojawiło sie jakies pukanie z okolic (zdając sie na słuch) tylnego zawieszenia . Najdziwniejsze jest to ze występuje najbardziej na delikatnych nierównościach a nie na jakichś wielkich dziurach. Wydaję mi się też ze nasila się to przy nagłym dodaniu gazu i próbie wyjscia w lekkim poślizgu. Diagnoza w dwóch niezależnych warsztatach to taka, że zawieszenie bez żadnych luzów, wszystko sztywne, nie wybite więc sami nie wiedząc o co lata zaczeli szukać jakichś duperelków, że to niby może jakaś oslona lub coś tam lużnego sobie lata. Problem pozostał nierozwiązany i już nie wiem co dalej robić. Dodam jeszcze że przed tymi objawami jakiś tydzień wcześniej wymieniałem przegub na wale bo byl już dosc zużyty. I tu pytanie-czy jeżdżąc jakis czas na wybitym przegubie mogło coś więcej się rozlecieć-chodzi mi o wał, podpora lub samo wyjście ze skrzyni biegów. Myślałem tez o półosiach ale tak naprawdę to już nie wiem czego się czepiać. Jesli ktoś jest w stanie mi w jakoś pomóc to zapraszam do dyskusji
-
Coś stuka w tylnym moście,POMOCY!!!
Ja wymieniałem wczoraj przegub elastyczny wału bo już były luzy a miałem dokładnie takie same objawy jak ty opisujesz. Też myślałem że to most lub półosie napedowe. Proponuje wjechać na podnośnik i sprawdzić ten przegub, jeśli ma luzy to wymiana część nr 1 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS31&mospid=47640&btnr=26_0182&hg=26&fg=10 cena ok.300-400 pln
-
świst po zdjęciu nogi z gazu
No co jest panowie, nikt nie ma pomysłu :cry2:
-
świst po zdjęciu nogi z gazu
Od pewnego czasu zauważylem,że gdy jadę i zdejmuje noge z gazu(chamując silnikiem) wydobywa sie dziwny swist spod maski po stronie pasażera. Trwa to aż do spadku obrotów do ok 1500obr/min. Potem świst znika. Natomiast przy dodawaniu gazu nic takiego sie nie dzieje, obojętnie jak mocno bym wkręcał silnik. Wszystkie węże ciśnieniowe od turbiny sprawdziłem, jest w porządku. Pytanie tylko czy może wężyki podciśnienia mogą powodować takie zachowanie jeśli któryś jest uszkodzony. A może jest jakaś inna przyczyna, jeśli ktoś wie coś na ten temat to czekam na poradę :idea: pzdr
-
[E46] skrzypi podczas obracania kierownicą
Jesli masz aluminiowa oslone silnika/skrzyni to sprawdz czy nie jest wgieta. U mnie tak bylo , miałem wgnieciona i skrzypialo jakby cale zawieszenie mialo sie rozleciec. Po wyprostowaniu i przesmarowaniu problem zniknął. Wjedz na kanal i popusc sruby od osłony i bedziesz wiedzial czy to jest to
-
Akumulator do 320d
No to niezle :jawdrop: To u ciebie alternator chyba cały czas chodzi, nawet po zgaszeniu silnika , jesli masz baterie od kombajna. U mnie w 3 litrach jest zgodnie z instrukcja 94Ah i bez problemu daje rade.
-
Akumulator do 320d
Jesli fabrycznie jest 70-72 Ah to nie ma potrzeby wkładać wiekszego . Zreszta aku o wiekszej pojemnosci moze miec wieksze rozmiary i moze nie wejsc na swoje miejsce. A co do firmy to ja uzytkuje juz w kilku samochodach CENTRE ale tylko z linii FUTURA i spisuja sie b. dobrze. No i cena tez nie jest taka zła.
-
prośba o porade.
Nie wiem skad wziales te dane, cos ci sie niezle popier...lilo, moim 3-litrowym klekotem mieszcze sie w przedziale 6-9,5 l/100km
-
Turbina
Firma CARTUR BYdgoszcz w dawnych budynkach ELTRY, ale różnie o nich mówią. http://www.cartur.pl/ Pewna firma to MOTOREMO z Iławy, kuriera ci podeślą i w ciągu 2-3 dni masz turbo z powrotem z 12-to mies. gwarancją http://www.motoarena.pl/?gclid=CJmtxInb6osCFQ6HlAod60HCPQ Ja regenerowałem u nich turbo Garretta od fiata coupe , cena wyniosła 1200pln
-
Wciąż problemy z przekazaniem MOCY!!!
Dopisuję sie do pytania-czy zostało?
-
jak wyjąć airbag z kierownicy
Z tym moze byc problem. Mozesz spróbowac rozwiercic ta srube cienkim wiertłem, oczywiscie jesli mialbys dostep. Potem uzyj czegos takiego jak wykretak do zerwanych srub. Jest do kupienia w dobrych sklepach z narzedziami(z daleka od marketów!). Wkrecajac go w lewa strone powodujesz wykrecanie sie sruby. Dosc precyzyjna robota ale moze przyniesc efekt.
-
hałas podczas skrecania w e46 pomocy
U mnie ten sam objaw. Bylem dzisiaj u mechanika i okazało sie ze gdzies wgniotłem tą aluminiową osłone silnika i skrzyni biegów i przy skrecaniu kołami trzeszczało że słuchać nie szło. A wstepna diagnoza padła na łożysko amortyzatora ale po wyklepaniu osłony wszystko ucichło i jest ok.
-
jak wyjąć airbag z kierownicy
Wlóż w tą zaślepkę plaski srubowkret, dlugi ok. 10-15cm. Jedną reką odciagaj poduszke do siebie(złap z tej strony gdzie wkładasz wkretak) a tym srubowkretem musisz znależć spreżyne. Gdy ja zlokalizujesz musisz ją nadusić i poduszka odskoczy z tej strony. Analogia z drugą stroną. Musisz próbować do skutku, ja szukałem te spreżyny dobre 20 min. przy czym operuj tym srubowkretem delikatnie zeby przewodów nie poprzerywac. Tu masz linka http://www.my330i.com/mod4.php#D
-
problem z odkreceniem srub w kole
Zakładasz klucz nasadowy na śrube ale taki w ktory można uderzyć od czoła. Na uchwyt załóż jakas rurke przedłurzającą. Podczas gdy jedna osoba próbuje odkręcać śrubę druga musi uderzać w nasadke cieżkim młotkiem ale z wyczuciem zeby feldze nic sie nie stało. Gdy nie puści za pierwszym razem, uderzyć troszkę mocniej śruba musi puscić.
-
Czy ktoś może obejrzeć? (Włocławek)
witam Mógłbym ją obejrzec ale dopiero w sobotę po południu
-
Jakie tarcze hamulcowe ? srenica 324mm
witam W mojej 330d grubość nowych tarcz ATE to 24,9mm a minimalna to 23,4mm jeśli chodzi o przód a na tył 22mm-grubość nowej i minimalna 20,4mm. Granica oscyluje wiec w przedziale 1,5-1,6mm. 15mm to zdecydowanie za mało,że strach jechać. A tu masz tarcze do swojej i minimalne grubości http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=10832074&art=461433&gen=82&gru=3110101&towkod=9E0C10&zdj=0&km=0&typ=15268&wsk=O&lang_id=PL
-
e46 CZY WARTO KUPIĆ???????
pobożne życzenia :lol: a co do zakupu 320d a 330d to bierz trzy litry, nie zawiedziesz się ekomomią użytkowania a tym bardziej osiągami
-
Instrukcja obslugi do E46 przed liftem
56 pln w ASO to nie az tak wielkie pieniądze a po polsku
-
różnica pomiędzy 320d i 330d
popieram w 100-tu procentach a jesli chodzi o spalanie to max. srednie spalanie jakie kiedykolwiek osiągnąłem to 9,4 l/100km-miasto 80%
-
330D ZAMULONY ?
Czesc Jestem z Inowrocławia i prawdopodobnie bede w niedziele na gieldzie w Poznaniu, mozemy sie umowić jakoś i porownasz sobie obydwa samochody. Co do wyjazdu to pewne bede wiedzial w sobotę po poludniu wiec jesli ci to odpowiada to daj znać.
-
Jakie nowe opony 17
ja kupuje te: http://www.opony.com/opony/52888_bfgoodrich_g___force_profiler.html lub te: http://www.opony.com/opony/53248_goodyear_eagle_f1_gsd3.html ze wskazaniem na te pierwsze poczytaj opinie użytkowników to wiele pomoze
-
Jakie opony preferujecie do felg 17"
sprawdz zamienniki http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp
-
Problem z pierwszym i drugim biegiem 320d 136KM
A wiec jestem po wymianie silownika(pompy) sprzegla i róznica jest ogromna . Biegi wchodzą lekko, bez najmniejszego trudu i precyzyjnie. Jesli nie stwierdziles u siebie zadnych wyciekow, a zauwazyłes ze pedal sprzegla ma wiekszy skok jalowy niz zawsze to spróbuj najpierw odpowietrzyc układ sterowania sprzegła(male koszty a moze cos to da), jeśli to nie pomoże chociaz na poczatku to mysle ze problem tkwi jednak w czym innym i oby okazalo sie to niczym powaznym pzdr i daj znac jak juz poszukasz przyczyne
-
Problem z pierwszym i drugim biegiem 320d 136KM
U mnie jest tak ze jak postoi cały dzien na dworze przy niskiej temp. to na początku też dość ciezko wchodza biegi ale gdy juz sie rozgrzeje to problem znika. Okazuje sie ze wlasnie silownik przy pedale puszcza plyn , zaczyna sie pocic przez co nie wysprzegla mi tak jak powinien.Sprawdz czy plynu hamulcowego ci nie ubylo. Jutro jade na wymiane silownika to dam znac co i jak. Cena w ASO 495pln, mi udalo sie dorwać uzywany za 100pln Jest jeszcze drugi silownik przy skrzyni ale to jutro bede go ogladal- cena ASO-295pln Poza tym to co u mnie jest wcale nie twierdze ze musi byc u ciebie, ale jest to dosc podobny przypadek :naughty: