Skocz do zawartości

orzel_man

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez orzel_man

  1. A z innej beczki. Nawi przekłamuje mi o ok 30 -50 metrów w stosunku do rzeczywistego położenia. Co moze byc przyczyna ? Czy to soft lub mapy ?
  2. Witam, zainstalowałem mk4. wszystko fajnie smiga plug and play. podpowiecie skad mogę zaciagnac mapy najnowsze na dvd? pod mk4? i jak są pliki rar to trzeba je rozpakować i nagrac foldery. z góry wielkie dzięki
  3. Różnica jest spora... o dwa różne segmenty. wystarczy na szerokość podłokietnika spojrzeć ;) Jeśli autem podróżują 2 osoby, to nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o ilość miejsca wewnątrz.... właściwości jezdne i komfort to już zupełnie inna hisoria. NIedawno przesiadłem się z E39 na E38... myślę że E46 i E39 można podobnie porównać. Ja różnicę odczuwam... E38 o wiele szersza, większe drzwi z tyłu co mi bardzo pomaga przy pakowaniu fotelików... itd itp... zależy czego oczekujesz od auta.
  4. Nie no nie mam się do czego przyczepić. poukładało się wszystko w miarę. zrobiłem trasę 900km, auto zapakowane na fulll. łącznie dodatkowe 300/350 kg. Tam gdzie jechałem nie ma autostrad wiec jazda średnio 110/120 km. normalna jazda, wyprzedzanie co jakiś czas. wskazanie komputera 9,4l. czyli rzeczywiste ok 10,5. - uważam że bardzo dobry wynik jak na tą masę fury z ładunkiem. ogólnie jestem zadowolony z tego silnika....
  5. Koledzy pytanko. Mam działającą MK3(CD) Czy jak podmienię sam czytnik w bagażniku na MK4(DVD) to będzie śmigać ? dzięki za info.
  6. Szanowni Koledzy, mam w swojej Beci dołożoną nawigację MK3. Kuzyn ma na zbyciu kompletną MK4. Czy jak podmienię czytnik w bagażniku i przełączę wtyczki to zadziała "Plug and Play"?
  7. Ok. Sciagalem je tylko dlatego ze byla to wersjsa cd. Mam swiadomosc ze tylko mk 4 czyta dvd. Wazne ze dziala. Niedlugo trasa mam nadzieje ze dadza rade. Bo jesli chodzi o moje miasto to niestety wszystkiego nie ma.
  8. Kolego... nie ma potrzeby walić głową w mur... ściągnąłem mapy, wypaliłem i działają... na samej górze tego chomika jest napisane "Road Map Europe High 2015 - 13CD MK1 MK2 MK3 MK4" Porównałem z poprzednią płytą, różnią się, są oznaczenia autostrad, tam gdzie zmieniona obwodnica/ zjazd to w nowej mapce też zmienione... więc wg mnie, pomimo że się nie znam.... nie są tylko do MK4 jak piszesz.... wypaliłem wersję 562 mb - CD 11
  9. dzięki za szybką odpowiedź... jeszcze coś takiego trafiłem... ściągam. mam nadzieję że podejdzie. tylko nie wiem czemu europa jest na 2 cd... narazie ten większy ściągam http://chomikuj.pl/loonathic/BMW+MAPY+do+nawigacji+MK4*2c+najnowszy+soft*2c+ksi*c4*85*c5*bcki/Europe+2015+High I czy jak wejdę w menu serwisowe to sprawdzę wersję softu? bo u mnie spolszczenie wgrał poprzedni właściciel i zamiast wersji mam to: http://i61.tinypic.com/2dt6vfa.jpg
  10. KOledzy mogę skądś pobrać mapy do nawigacji MK3? nie znam się aż tak bardzo na tym. Kupiłem auto, które miało MK3 dołożoną w 2012 i są stare mapy, nie ma nanich autostrad. Mam polski soft. Ale mapy stare. jak mogę to zaktualizować ? Czy takie coś się nada ? http://allegro.pl/mapy-cd-here-2015-bmw-e46-e38-e39-e65-x3-x5-z4-mk3-i5431270362.html
  11. kolego najlepiej to znajdź sobie nr części na realoem. idź do sklepu i poproś o zamiennik.... i musi grać wg mnie...
  12. Była dołożona MKIII tak już ją kupiłem. jak już przy tym temacie jesteśmy, jak mogę mapy zaktualizować ?
  13. No to chyba u mnie jest jednak w miarę ok wczoraj zrobiłem trasę 140 km. 80km po autostradzie i 60 drogami lokalnymi gdzie prędkość w okolicach 80-90 km/h Trasa 120-130 na spokojnie spalanie na kompie jak niżej http://i60.tinypic.com/2im2wzs.jpg wiem że komp zaniża o ok 1,2 l. więc chyba spalanie w normie - trasa ok 9l. w mieście 15-16 Średnie 13l - czyli zgodne z tym co większość podaje... w mieście na krótkich odcinkach musi wziąc.
  14. No i o co tu chodzi... cholera muszę sprawdzić po tankowaniach dokładnie. trzeba będzie do fula zatankować i sprawdzić dokładnie ile bierze bo tak na wskazaniach kompa to nie ma co do końca polegać,
  15. Witam, Nie chciałbym wywołać burzy, tylko zwyczajnie spytać jak Wasze autka w tym silniku się zachowują... ostatnio sporo porobiłem w silniku swojego auta...vanosy uszczelnione, uszczelki pod klawiaturą, uszczelki kolektora, czyszczenie DISa i silnika krokowego, alternator, paski, rolki itp itd...autko porobione fajnie chodzi... ale cóż spalanie wydaje mi się dość wysokie. nie cisnę auta, jeżdżę normalnie, jak to w mieście, przepisowo czasami wcisnę ale nie katuję... auto pali mi ok 16-17 litrów. Miasto raczej średnio zakorkowane Wskazanie na komputerze 15,9 ale wiem że zaniża o ok 1,2-1,3 l... czy to normalne? Krótkie dystanse, ok 5km do pracy mam ale spodziewałem się raczej spalania w okolicach 15l. Jeszcze sprawdzę jak z tankowań wyjdzie... miejmy nadzieję że komputer przekłamuje... Jak Wam palą auta w tym silniku?
  16. orzel_man odpowiedział(a) na orzel_man temat w E39
    Witam temat do zamknięcia... po przeczytaniu całego internetu na temat kolektorów... no prawie całego ... po dwóch tygodniach trafiłem na zdjęcie kolektora od M54 bez uszczelek.... i temat się wyjaśnił i potwierdził.... http://i62.tinypic.com/fy01gi.png NIestety przy okazji demontażu rozwaliłem rozrusznik... zaspawała się nakrętka od zasilania... shit. ale to już inny temat
  17. orzel_man odpowiedział(a) na mikul temat w E39
    Wygląda na benzynowy z instalacją gazową... M52? M52TU? M54 ?jakie tam jeszcze były... który rok auta. jaki model ?
  18. orzel_man odpowiedział(a) na xantia77 temat w E39
    W e39 zawsze wrzucałem ATE na przód razem z klockami... hamują bardzo dobrze, ale pylą niemiłosienie... cóż coś za coś. tył w poprzedniej to komplet TRW wrzuciłem - było okej. Swoją drogą... uśmiałem się jak cholera czytając posty o odmie i o pomocy "Jadźce"... nie ma jak poczucie humoru. tak trzymać.
  19. Nie nie, M52TU jest linka gazu i elektronika przy przepustnicy. pedał mechaniczny.... ale zabawa pewnie na 3-4 godziny będzie jak dla mnie... http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=GE41-EUR-03-1999-E38-BMW-728i&diagId=35_0168 ale dojście ciężkie... a nigdzie nie mogę znaleźć tutoriala.
  20. Witam, czy ktoś z Was przerabiał u siebie temat linki gazu? jak z dojściem... nie wiem do końca jak odpiąć ją przy pedale... Może jest link do jakiegoś fajnego manuala... będę wdzięczny.
  21. orzel_man opublikował(a) temat w E39
    Koledzy, spróbuję jeszcze Was spytać, mam pewien problem z niedawno zakupioną buunią... W trakcie demontażu kolektora ss Spadł taki króciec. Podpowiedzcie proszę gdzie to wczepiać. http://i57.tinypic.com/2u7ofm8.jpg dziwne bo ani numeru ani znaczka BMW na tym elemencie... BMW nawet opaski ma pooznaczane może mi się zdawało że coś spadło, a to "cos" leżało tam sobie... http://i58.tinypic.com/2s9slz4.jpg http://i61.tinypic.com/2v1s26t.jpg http://i61.tinypic.com/ka2vl2.jpg
  22. Dokładnie. Dlatego myśle ze jest juz wpięty. Mata odłączona a błędu nie ma...
  23. Racja, zrobi się dla przyjemności w weekend. w razie czego, polecisz jakiś konkretny emulator, może lepiej za wczasu się zaopatrzę, majątek nie kosztuje, a jak już wyjmę fotel, to będzie łątwiej polutować wszystko,
  24. Ogólnie to woziłem od tamtej pory już kilka osób... narazie nic się nie działo. w międzyczasie ogarniam temat mechaniki, jak to skończę to wezmę się za reszte... nie mam kiedy tych foteli wyjąć żeby zajrzeć pod spód. bez wyjęcia ciężko będzie...
  25. Narazie maty nie podpiąłem Możliwe ze emulator jest juz podpięty. Sterowanie fotelem działa. Skasowałem błąd inpa. I narazie spokój. Był błąd napinacza Po skasowaniu ok

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.