Treść opublikowana przez Marcin978
-
BMW vs FORD
bmw ma marke, renome jakosc materialow, wykonczenie, mowie o 5e39 / 7 e38 no i ladna linie, ladne wnetrza i cene :) i za to sie placi :) a scorpio wyglada srednio :) nie chce nikogo urazic, ale taka e34 czy e32, to w srodku wyglada rownie tandetnie jak fordowskie plastiki i tym podobne przeciez to sa wnetrza z 87roku! w fordzie tez mozna miec skore, i nie bedzie w cale zle wygladac dopiero e39 i e38 prezentuje jako taka jakosc wnetrza i porownujac wnetrze scorpio kupionego za taka same kase co bmw, no to sorry, ale w scorpio bedzie ladniej i wygodniej i najwazniejsze, jak mozecie porownywac e34 do sporpio? skoro juz ford sierra byl przestonniejeszy niz e34 (mialem oba) e34 ma po prostu bardzo malo miejsca z tylu nawet w e38 rewelki nie ma %5B640%3A450%5Dhttp%3A//www.ajovalo.net/Historia/images/Sisustus/S97FordScorpio.jpg
-
BMW vs FORD
dokladnie, jakbym nie mial kasy a chcial duze tanie auto ty tylko scorpio! cena / ilosc miejsca / exploatacja jest bardzo korzystna blacha w starych scorpio szybko rdzewaiala ele w tych juz powinno byc chyba ok?? bmw za taka sama cene jak scorpio to szrot, bedzie sie non stop psuc, a ceny za exploatacje tez beda duzo wyzsze za bmw trzeba zawsze duzo placic to scorpio akurat srednio mi sie pdooba, ale z dobrze dobranymi felgami moze wygladac fajnie, kojarzy mi sie z amerykanskim autem biorac pod uwage cene uwazam ze to interesujaca propozycja
-
Czy zmiesci sie silnik V8?
ja dodam tylko iz 740ia ma identyko przypieszenie jak 750ia - 7.4sek natomiast silnik 4.4 w 740 e38 ktore jest ciezy od e32 ma 7 (manual 6.6) mowie o tym bez vanosa, ten z vanosem po 98roku jest pewnie jeszcze szybszy 850 (silnik 5l) - 7.5 sek 840 stare (silnik 4.0) 7.4sek 840 nowe (silnik 4.4) 7sek (ale to to starsze 4.4) przed 98 4.4 silnik po 98 to bylo by najlepsze rowiazanie
-
Czy zmiesci sie silnik V8?
nie ma co ladowac v12 starego bedzie ciezszy od m60 / m62 a raptem 14 koni nie zrekompensuje roznicy w wadze :) jedynie co na plus to to ze te silniki sa po prostu tanie, bo m60 i m62 szczegolnie z podwojnym vanosem na pewno tanie nie sa i mozna by za to kupic ponad 5 silnikow v12 :)
-
Czy konieczna jest geomentria po wymianie amortyzatorów ?
u mnie gosc powiedzial ze nie ma takiej potrzeby, bo najpierw przed wymiana popatrzyli na auto i powiedzieli ze wszystko jest idealnie bo opony w ogole nie podebrane i zebym zrobil troche km po wymianie, i dopiero jak cos bedzie nie tak, np bedzie sciagac to zebym pojechal na zbierznosc ale jest wszystko idealnie wiec nie bylem nawet mialem wymienane 2 laczniki i przednie amory
-
jaki olej do bmw 520i e39 1999r pomóżcie
z tego co wiem to jest jeden olej z orlenu 5w50, ktory ciezko dostac na stacjach, bo szukalem i on posiada homologacje bmw czyli orlen bylby do bmw ok, a mobil juz nie? :) BZQ, sorry, ale twoje argumenty przeciw mobilowi, ze gdzies tam, bo cos tam sa malo przekonujace :) ja sie klocil nie bede ze jest lepszy, ale na pewno nie jest zly :)
-
najlepszy silnik BMW
chyba niezly silnik to 2.5 litra i 192 konie, bardzo dobry stosunek mocy do pojemnosci i tani, ogolnie dostepny
-
Czy zmiesci sie silnik V8?
eee, lepiej 4.4 :) wielkosc ta sama a wiekszy power :)
-
palace sie kontrolki
co do zawieszenia to ciekawe ze w e38 jest minej awaryjne od e39 sam sie zdziwilem jak podjechalem na warsztat i oprocz lacznikow stabilizatora ktore troche stukaly bylo zero luzow, wszystkie wahacze, drazki w idelanym stanie od nowosci :) a bylem przekonany ze po takim przebiegu (mam okolo 160tys) na pewno wahacze, drazki beda do wymiany, a tu nic, zero luzow mimo ze smigam na 19 calowych kolach
-
E65 730d
dobre :) moze kup 750 z 2001 roku z malym przebiegiem ze wszystkimi bajerami pewnie wyjdzie duzo taniej a komfort podobny i jaka frajda z jazdy :)
-
BMW e39 520i z przebiegiem 60 tyś km z 1996, możliwe?
to bedzie widac przeciez ze auto ma tak maly przebieg latwo to sprawdzic po tapicerce, szczegolnie skora prawde ci powie, na niej zawsze widac jak na dloni jaki auto ma przebieg :) skora na kierownicy, listwy na progach na wszystko trzeba zwrococ uwage, powinno wygladac prawie jak z fabryki przy takim przebiegu
-
jaki olej do bmw 520i e39 1999r pomóżcie
no a dlaczego nie mobil one? ja mam mobil one 5w50 jest prawie jak woda i taki bym ci polecal
-
Głośna praca układu wydechowego dla V8 na zimnym silnkiu
u mnie nie ma w cale wyzszych obrotow na zimnym silniku zawsze sa takie same czyli okolo 600 no poza oczywiscie sekunda w ktorej silnik zapala bo odpala z ciut wyzszych obrotow nie dotykam nawet pedalu gazu, odpalam i chodzi na 600 ale na pewno nie mam tak ze mam 1000obrotow! nawet jak mialem 530v8 to nigdy a nigdy nic takiego nie wystapilo zebym na jalowym mial 1000 obrotow :shock: i nie zaobserwowalem tez jakoby silnik chodzil na zimnym glosniej... raczej nie jesty to zadna przypadlosc v8 jak juz to lekkie falowanie jest przypadloscia v8 w bmw mialem maly problem z m60 3.0 ale ze chodzil ale za wolno :) bo mu obroty spadaly do jakis 550 :) i lekko wpadal w wibracje w serwisie powiedzieli ze nie da sie na to w sumie nic poradzic bo nie ma fizycznej mozliwosci zwiekszenia obrotow i tak musi byc :) a w moim rozjechanym jeepie tak mam ze na zimnym klekocze :) ale nie w bmw ;) mam olej mobil one 5w50
-
Troche bezpieczeństwa
popieram poza zabudowanym zawsze swiatla sie przydaja np zielone auto bez swiatel z naprzeciwka wokol las a ty wyprzedzasz przy predkosci 100 ciezarowke mozez nie zauwazyc ze jedzie z przeciwka i ze jest tak blisko gdy wyprzedzasz... uwazam ze poza zabudowanym swiatla obowiazkowe choc nie protestowal bym co do zabudowanego i tak zawsze jezdze na swiatlach co do kazmielek bym sie spieral
-
przednie zawieszenie
stawiam na laczniki stabilizatora, koszt nieduzy jakies 80zl sztuka mialem to samo
-
palace sie kontrolki
w sumie nie wiem czy jest lepiej, ale jakos nikt sie nie skarzy na forum zeby mu to padalo w e38 a czesto czytam ze komus w e39 padlo choc moze dlatego ze e39 jest wiecej :P mi jeszcze nie padlo, odpukac jedyne co mi sie przydazylo, to rozjechany mechanizm przesuwania fotela pasazera, bolczyk caly sie rusza i nie styka nie wiem ile to badziewie kosztuje w aso, ale podejrzewam ze z 500 chodzi o ten przelacznik w siedzeniu no i padly klocki, drazki stabilizatora, i amory byly slabe z przodu ale to normalna rzecz exploatacyjna i padla zarowka xenon :) ogolnie jestem bardzo zadowolony ze swojego auta auto mam rok
-
Tylny wachacz glowny!
podjedz niech ci zmierza cala geometrie, punkty auta nie kosztuje to duzo a bedziesz wiedzial czy masz prosta karoserie czy nie
-
palace sie kontrolki
cos wam sie czesto psuja te czujniki w e39 e39 jest chyba bardziej awaryjne od e38 cos mi sie tak widzi
-
Tylne lampy LED
przesylka z usa to okolo $50-100 dolarow w kraju 22% vat od tego, + dodatkowe koszty za przesylke w usa / kanada w cale nie ma obowazku stosowania kierunkow czerwonych moga byc i biale / zolte ale tutaj nie wiadomo jaki kolor maja te ledy, niby biale, ale ledy moga byc czerwone i chyba tak jest, bo jakby przeswitywaly na czerwono... wiec trzeba by je wszystkie zmienic na zolte, chyba sie juz to nie oplaca z zewnatrz wygladaja tak samo jak krysztaly i jeszcze zastanawiam sie czy nie trzeba przerobek instalacji bo efekt bedzie taki jakby zarowka sie spalila w kierunku i beda bardzo szybko migac
-
2.5 TDS ILE POJEZDZI?
sorry, ale kosmicznnie droga exploatacja tego e34 :) 55tys km i tyle kasy??? ludzie awaryjne te bmki :) a mowia ze przebiegi rzedu 250k to nic dla bmw :) z tym ze trzeba chyba wlozyc 2xtyle co auto zeby do tych 250tys dojechac :)
-
Odboje, jakie maja zastosowanie? I kiedy sa zuzyte?
bez wymiany odboi nie dostaniesz gwarancji na amortyzatory co za tym idzie, nie wiem czy normalny warsztat moglby ci wymienic amory bez odbojow :)
-
eksploatacja E39 - E38
do e38 chyba sa troche drozsze czesci np zawieszenie do e38 amor to tak siedem stowek jeden :) mi sie udalo dorwac ponizej troche 700 stow, bo wlasnie wymienialem zamiennik bilstein do e39 chyba sa tansze amory i na pewno troche drozsze czesci karoseryjne sa w e38 :) zwykle swiatla tylnie do e38 sa np drozsze niz do e39 ale roznice ogolnie raczej nie sa duze :)
-
PLANUJE KUPIĆ E39 - JAKI SILNIK JEST WYBRAĆ?
ciezko powiedziec wszystko rozbija sie o pieniadze :) ale zamienil bym tylko na 750 jesli juz nie liczyc kosztow zakupu :) bo jezdze dosyc malo i te 20zl wiecej na 100km naprawde nie robilo by mi roznicy :) wziolem 735 bo chcialem v8, bo mialem wczesniej 530 v8 i wiedzIalem jak jak pracuja v8 w bmw :) 728 bylo by sa slabe, a oczekiwalem podobnego speeda w 735 co w e34 530, no ale auto jest wolniesze mimo wiekszej mocy :) waga robi swoje wiec 728 to musi byc zolw :) a 740/750 bym nie dostal z tego rocznika i w takim stanie i to przewazylo, glownie chodzi o kase ;) jakbym mial wiecej to bym wziol pewnie 750 z mlodego rocznika a nie chcialem miec auta starszego tylko ze wzgledu na wiecej mocy auta z duzymi silnikami sa po prostu drozsze niz te z malymi z tego samego rocznika wybralem idealny komromis miedzy spalaniem moca a cena auta wiec musisz sobie odpowiedziec czy chcesz mocniejsze ale starsze auto czy auto w lepszym stanie nowsze ale z mniejszym silnikiem ale gdybym mogl przeznaczyc wiecej pieniedzy na auto to bym bral oczywiscie 750 z 2001 roku :)
-
PLANUJE KUPIĆ E39 - JAKI SILNIK JEST WYBRAĆ?
moze 535 z manualem? 235 koni i manual skrzynia dadza wiele radosci :) jak lubisz szybki start spalanie jakies 2 litry mniejsze od 540 (4.4l silnik)
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
no to strzeliles w 10tke z tym porowaniem tego auta ze zdjecia, brawo ja pisalem o e31 a nie generalnie o autach