Skocz do zawartości

BMW vs FORD


andre1981

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam obecnie bmw 730 iA 1988 ( jestem zadawolony) znajomy polecił mi sprzedać to i kupić forda scorpio ( wieloryb) za 8000zł 1995 z pełnym wyposarzeniem . JAKIE Są WASZE PROPOZYCJE ZCYM SIE RóZNIą :roll2: :roll2: :roll2: :worried: :worried: :worried: :shock: :shock: :shock: :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja powiem tylko jedno "ford g o w n o wort" :dance:

zostaw sobie E32 :cool2:

 

Uwazam tak jak DIXI :cool2:

Nie za milo wspominam stare Fordziki...... a SCORPIO to wielki wieloryb i na pewno spala wieksze ilosci paliwa niz E32, nie wspominajac juz o osiagach...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornelio ja prawko bede mial w sierpniu jak zdam za pierwszym razem takie sa terminy u nas;/

a co do forda to poprostu dla mnie BMW jest lepszym samochodem a andre sie zapytal to mu doradzilem ze lepij dalej smigac BMW niz ja sprzedawac za kiepskie pieniadze (tak teraz jest) i kupowac auto o klase nizej i to jeszcze forda :duh:

Dla mnie licza sie tylko BMW i mam nadzieje Kornelio ze jak sprzedaz swoja to kupisz nastepna BMW

a ja napewno bede smigal BMW moze nie jako 1 (juz na mnie czeka auto po mamie bo dostala BMW;/ ale nigdy nie wiadomo) ale 2 to juz napewno bedzie BMW a pozniej to tez wiadomo :mrgreen:

a co do utrzymania to w moim przypadku to nie problem czesci jest w brud :mrgreen:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o osiagi to ze Scorpio 24V to sie mogą mierzyc 735 albo 730 V8 ale nie 730 R6. Wiem bo miałem 730 R6 a kolega Scorpio 24V z 95 roku. Pali mniej niz E32, w sumie niezawodne - mi osobiscie sie stylistyka nie podoba :D

auto , jesli sie komus podoba- sądze ,ze godne polecenia.

 

P.S. Dixi - " w bród"- w sensie dostatek, nadmiar, a nie " w brud " - bo to juz tylko o nieczystosciach traktuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornelio ja prawko bede mial w sierpniu jak zdam za pierwszym razem takie sa terminy u nas;/

a co do forda to poprostu dla mnie BMW jest lepszym samochodem a andre sie zapytal to mu doradzilem ze lepij dalej smigac BMW niz ja sprzedawac za kiepskie pieniadze (tak teraz jest) i kupowac auto o klase nizej i to jeszcze forda :duh:

Dla mnie licza sie tylko BMW i mam nadzieje Kornelio ze jak sprzedaz swoja to kupisz nastepna BMW

a ja napewno bede smigal BMW moze nie jako 1 (juz na mnie czeka auto po mamie bo dostala BMW;/ ale nigdy nie wiadomo) ale 2 to juz napewno bedzie BMW a pozniej to tez wiadomo :mrgreen:

a co do utrzymania to w moim przypadku to nie problem czesci jest w brud :mrgreen:

 

Uwazasz, ze BMW to najlepsza marka?

Czym to uzasadniasz i czym wogole w zyciu jezdziles?

Moim nastepnym autem najprawdopodobniej bedzie BMW 7er

A za E65 730d mam pieknego Vel Satisa czy Volvo S80, moze nie tak prestizowe auto ale rownie dobre i luxusowe...

Dlatego tez sie powaznie nad nimi zastanawiam

Nie masz prawa jazdy czyli napewno jeszcze zadnym autem nie jezdziles na tyle duzo zeby sie moc wypowiadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm popierwsze "siodemki" nie mozezesz porownac do S80 to nie ta klasa :nienie: S80 i vel satis to klasa dla "piatki"

hmm BMW jest prestizowe i to o wiele bardziej niz volvo czy renault ale nie to sie liczy nie mam stycznosci z nowymi autami ale jak se powownac 8 letniego seata gdzie widac juz slady korozji do np E30 ktora wogole takowych nie posiada to widac co to znaczy "dobra marka"

ja uwazam BMW za najlepszym samochodem (moze dlatego ze oprocz jednego malucha mamy i 106 mamy nie bylo nigdy nic innego niz BMW w rodzinie)

druga rzecz jak kupisz E65 to bedzie mial duzo wygodniejsze auto i z wieksza iloscia bajerow (S80 wogole to juz jest dosyc przestarzala konstrucja)

Moim zdaniem bedziesz bardziej zadowolony z E65 ale to twoja decyzja

a wyzszosc BMW widac np w gazetach jesczez nie widzailem porownania BMW z czym innym niz AUDI i MERCEDES no czasem jescze z Alfa :mrgreen:

 

no i silniki kazdy wie ze BMW robi najlepsze :mrgreen:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dixi "se" to mozesz sobie takie argumenty w d..e wsadzic...

co do velsatisa czy s80 niestety ale BMW serii 5 jest przy nich malutkim samochodem i nie ma tu porownania.pokaz mi e30 bez korozji ktore nie bylo juz naprawiane hehe...stawiam piwko

a skoro nie miales kontaktu z autami innych marek oprocz Pug'a 106 (taniutkie autko i dosc przyjemne) to jak wogole mozesz sie tu wypowiadac.pojezdzij autami roznych marek,roznych klas i z roznych rocznikow,zrob nimi x tysiecy kilometrow i wtedy bierz sie za porownywanie...

 

"ja uwazam BMW za najlepszym samochodem" - chodziles do podstawowki chociaz? :duh: :duh:

Edytowane przez Kornelio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wielki blad :oops: koncze juz liceum :D

hmm moze macie racje nie powinienem porownywac aut skoro nimi nie jezdilem ale chyba mozecie sie ze mna zgodzic ze porownywanie forda renowki czy czegos podobnego jest troche nie namiejscu....

a co do E30 bez korozji to ja widzialem juz kilka jedna u mnie nawet stoi w kombi ze spalonym srodkiem...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Scorpio w ostatniej budzie jest najtańszym samochodem w swojej klasie i roczniku. Ceny są śmiesznie niskie.

Co do wyglądu to sprawa jest indywidualna.

Wyposażenie przyzwoite, awaryjność w normie.

Gdybym miał wybierać między BMW z końcówki lat '80 i skorpionem '95 to bym brał Forda (mimo, że wg mnie Ford to najsłabsze niemieckie samochody).

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te same pieniądze mozna jezdzic o wiele mlodszym autem. Jak juz wspomnieli koledzy - wyglad to juz kwestia gustu. opcja ze skorka w skorupie nie wygalda najgorzej. Tak przeanalizowac szczegoly (koszty utrzymania itp) moze i wyszloby na strone scorpio choc z sentymentu do marki wolalbym e32. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no oki Frank "pod dostatkiem" :D

a co do fordzika to tez wez pod uwage za ile sprzedaz swoja E32 :?:

 

jak juz to " za ile sprzedasz ? " bo sprzedaż to moze byc hurtowa najwyzej.

 

co mam brac pod uwage bo nie rozumiem - mam porownywac do bmw 740 autko z litr mniejszym silniczkiem V6 w ktorym " pełna opcja" w porównaniu do mojego niepełnego wyposazenia wypada nad wyraz skromnie ?

 

duze auta z wielkimi silnikami zawsze stoją taniej bo ludzie sie boja kosztow utrzymania . Kupiłem tanio, sprzedam jeszcze taniej ale chciałem miec siodemke z 300 konnym V8, 5cio biegową skrzynią i godnym wyposazeniem.

Edytowane przez Frank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee pewnie ze nie :duh: niektore czesci terzeba kupic nowe jak olej paski tarcze klocki itd ale to nie sa duze koszty...

zaczynasz sie czepiac... chyba masz jakies kompleksy albo coz :duh:

moze zakonczymy to wyklucanie sie nawzjajem i powrocmi do Forda :mrgreen:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorupa zamiast serii 7 :?: Coś w tym musi być, że te auta są takie tanie. Ford to kiwający się tapczan, a wciągnąć też potrafi. Wiem z autopsji. Mój tata miał wersje 2.0 8v, 2.0 16v automat i 2.9 Ghia autoamat. Ceny części nie są najniższe ale tragedii też nie ma. Osobiście, to bym szybciej się rozglądał za Oplem Omegą B MV6 (niestety ceny są nieco wyższe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Scorpio w ostatniej budzie jest najtańszym samochodem w swojej klasie i roczniku. Ceny są śmiesznie niskie.

Co do wyglądu to sprawa jest indywidualna.

Wyposażenie przyzwoite, awaryjność w normie.

Gdybym miał wybierać między BMW z końcówki lat '80 i skorpionem '95 to bym brał Forda (mimo, że wg mnie Ford to najsłabsze niemieckie samochody).

 

dokladnie, jakbym nie mial kasy a chcial duze tanie auto ty tylko scorpio!

 

cena / ilosc miejsca / exploatacja jest bardzo korzystna

 

blacha w starych scorpio szybko rdzewaiala ele w tych juz powinno byc chyba ok??

 

bmw za taka sama cene jak scorpio to szrot, bedzie sie non stop psuc, a ceny za exploatacje tez beda duzo wyzsze

 

za bmw trzeba zawsze duzo placic

 

to scorpio akurat srednio mi sie pdooba, ale z dobrze dobranymi felgami moze wygladac fajnie, kojarzy mi sie z amerykanskim autem

biorac pod uwage cene uwazam ze to interesujaca propozycja

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.