Treść opublikowana przez mikan
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Tak delikatnie ?
-
e46 330d slabo wieje z kratek?
No jak jak porównywałem do moich poprzednich, passatb5fl,golf mkIII, opel,honda itd to może nadmuch nie jest taki żeby łeb urywało ale moim zdaniem klima/ogrzewanie jest najbardziej efektywne ze wszytskich fur jakie miałem, szyby nie parują, opcja auto jest udana a jak coś zaparuje przez złe ustawienia to po chwili jest ok. Takie ja mam odczucia, plus rewelacyjne jest to ze jest osobny nawiew na twarz/klatę. Wkurza mnie tylko piszczący wiatraczek w środku, kiedyś już to robiłem ale znów popiskuje.
-
e46 330d slabo wieje z kratek?
Kiedyś było poruszane ... pomijając to że disem możesz zrobić kalibrację klapek to pokrętło z tego co było pisane i z tego co zauważyłem służy do tego, że np grzeje na szybę, grzeje na nogi a tobie nie wysusza śluzówki i oczu bo wieje/powiewa tobie chłodniejsze ze środkowych na twarz. Pobaw się tym pokrętłem i w zależności od oczekiwania w danym momencie wyczujesz jak ustawić. Np po 15 min na 18auto a pokrętło w środkowej na ciepłe - nie wieje ( albo lekko ), przekręcisz na zimne to wieje ( czuć i słychać ). Normalne.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Dźwięk, wibracje, drgania, przepiękny klekot ... masakra Jak napisałem wyżej, podoba mi się zapał jak ktoś chce mieć najmocniejszą m47 czy m47n, ja już miałem c16se z skrzynią od diesla, aaz na pinie z 1.6td ... Może uda mi się mieć 3kę z przodu po swapie i bez duszy na ramieniu zrobić 3000km w ciągu tygodnia a nie martwić się że mi coś strzeli na autostradzie jak będę jechał 170km/h -190km/h przez dłuższy czas np na narty do włoch. Jednak 6 garów to 6 garów, mi benzyna w e46 nie oferuje nic satysfakcjonującego dlatego pozostaje śmierdziel.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
no oczywiście że wiem :) ... czytam też nie tylko to co jest na forum, w glupim bmw trends jakiś czas temu to opisywali ...
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
alpina to alpina
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
No spoko, jak ktoś to robi dla idei to ok. Będzie 320d z 250km na kwicie, z turbo dziurą która utrudnia jazdę w mieście, w którą wpakowało się kupę kasy. Dlatego mimo braku uwag co do mojego silnika, jeśli chodzi o moc km/nm to jestem za swapem. Chyba że ktoś ma za dużo kasy, 2x fury, albo firmówkę i chce przecierać ścieżki to ok :) Fajnie, że jest zapał itd.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
... i zesra się sprzęgło ori, a spiekom ja dziękuje... no i obejdzie mnie 330d po delikatnym programie
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Spoko, o wtryskach od 535d wiem, bo odkąd jestem na forum to jest o nich mowa, ale koniec końców wydając kupę kasy - na wtryski, turbo ile uzyskam ? 230/440 ? Poza szczytną ideą wyciągnięcia dużej mocy z 2.0d, lepiej swap-a, i wtedy oscylować z 3ką z przodu i przynajmniej 6tką w sprincie, nawet w turasie. Ciężko mi się rozstać z moim silnikiem bo jest na prawdę zdrowy, ale jednak moc mocą :)
-
Głowica i silnik pare pytań
Aj tam Aj tam, śmierdziele nie są takie złe :)
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
No dobra, że od 6 lat jeździłem na pompowtryskach i teraz cr to wiedziałem jakie od czego itd. Tutaj po rysunku nie wiedziałem czy to sportowa końcówka, czy od innego modelu, czy jaka. Wiem ze u siebie tylko całość a nie końcówki.
-
320d Jaki akumulator?
Ja się wypowiedziałem jak było w 2005-2008 tam gdzie ja pracowałem, na takie które wymieniłem były reklamacje. Być może poziom zamienników tańszych firm się poprawił.
-
320d Jaki akumulator?
Ja uważam inaczej, najwięcej jak nie jedyne reklamacje są na akumulatory najtańszych firm i najtańsze modele znanych firm. Czy to w sklepie czy w hurtowni motoryzacyjnej gdzie przemiał akumulatorów jednak jest. Fakt, ze jest gwarancja, ale jeśli ktoś został zaskoczony kiedyś nagłą śmiercią akumulatora na wyjeździe, wakacjach albo w chwili gdzie nie ma czasu na pierdoły to wtedy o kant d... można tą gwarancję. Często wtedy zostajesz bez aku albo bierze się nowy licząc że gwarant uzna gwarancję - tak było w hurtowni gdzie ja kiedyś pracowałem. W poprzednim wozie aku miałem ori jak kupiłem i przez 4 lata go nie załatwiłem, tu mam 2 lata i też ori. Jeśli kiedykolwiek mnie zawiódł akumulator w innych samochodach to właśnie dlatego że poprzedni właściciele kupowali najtańsze shity - kager, heller, najtańsze exide, i inne o dziwnych nazwach. Co innego, ze parkuje na noc w garażu, ale jednak samochód za dnia 12- 14 h stoi na dworzu.
-
320D E46 dolot?
dokładnie, ja po wyciągnięciu swojego IC znalazłem całą masę liści i błota za nim wiec nie było mowy o swobodnym przepływie powietrza ... liście pograbiłem, IC wymyłem i zdecydowanie lepiej przy kilku butowaniach tzn nie puchnie :cool2: u mnie to samo było w liśćmi ...
-
320d common rail wymiana oleju
pomijając że w vinie mam eu4, wtryski inne niż te bez eu4 a nie mialem dpf tylko 2 katy ... to i tak zalewam ll04
-
320d common rail wymiana oleju
x cess jest ll01 a xclean jest ll04 ...
-
320d common rail wymiana oleju
Wiem, że był rozlewany we francji, nie byłem pewien jak jest teraz, kiedy zrobił się bardziej popularny. Ja motula od 2007 roku zalewam do wszystkich dwóch i czterech kółek. Grunt to mieć na niego sprawdzone źródło, żeby lewizny nie kupić.
-
320d common rail wymiana oleju
Głowy nie dam, ale chyba do fire`a 954 lałem motula , właśnie 300v, dziwna sprawa bo był zielony i pachniał ... nawet ładnie - bliżej nieokreślonym ładnym zapachem. Śmiesznie zielony olej na kontrolce z boku silnika w motorze wyglądał. Teraz zbliża się 4 raz jak zmienię olej u siebie, niezmiennie na motula - akurat wlewałem 5w40 ll04, myślałem nad tym 0w30 ale nie znalazłem żadnego uzasadnienia żeby go lać ( tzn że jest lepszy ) Dosyć kręcę swojego śmierdziela ( oczywiście rozgrzewam i chłodzę ) i oleju przez 10 tyś nie ubywa, mimo programu itd. Może to zaleta motula a może to, że zanim trafił do Polski to nie jeździł na Polskim oleju, a motul też chyba nie u nas rozlewany. Początkowe cyfry przy kodzie kreskowym ponoć wskazują gdzie rozlewany.
-
E46 330d Oświetlenie tablicy rejestracyjnej sedan
Może miał focha na wszystko tego dnia ... co do przypadku zabrania dowodu w przypadku podświetlenia tablicy to ok - to przejdzie, chodziło mi ogólnie - mandatu można nie przyjąć, a jak zabiorą niesłusznie dowód i narażą na koszta to pozostaje tylko skarga czy jak? Z ciekawości tylko pytam.
-
E46 330d Oświetlenie tablicy rejestracyjnej sedan
To się znajdzie jakiś mądry Ciapek, który powie że w e46 nie wychodziły ledy ori w podświetlenie, że nie ma homologacji znaczka czy coś, ze jemu to śmierdzi i że diagnosta się bardziej zagłębi w temat. To zależy jak się uprze. A nie wiem jaka jest obrona przed zabraniem dowodu rejestracyjnego.
-
E46 330d Oświetlenie tablicy rejestracyjnej sedan
Ja jeździłem 3,5 roku paskiem b5fl+ na hidach w soczewce - bezproblemowo ( tyle że na biało świeciły ), astrą 2 lata z czerwonymi lampami z tyłu, 3 lata z tablicą rejestracyjną podwieszoną 15 - 20 cm od ziemi na zawiasach przy zderzaku tylnym ( ale podświetlenie było ), teraz mam już rok ciemne wszystkie szyby - to zależy z tym jak się trafi. Co do podświetlenia tablicy rejestracyjnej, to też się nad tym zastanawiam, chyba zaryzykuje i założę, jak będzie wiejsko wyglądać to zdejmę.
-
320d common rail wymiana oleju
Castrol i Mobil były dobrymi olejami ... Wszystko byleby nierozlewane w Polsce.
-
Xenon w przeciwmgielnych
Z reguły przed bankiem na Gdańskiej albo w pobliżu wzdłuż chodnika. Troszkę szkoda lakieru na drzwiach na parkowanie równoległe :mrgreen: Srebrne e46. Ja zawsze poluje na miejsce na Placu Wolności. A jak nie to też Gdańska. Pod kwiaciarniami to rzeczywiście strach zostawić. Jeszcze gargamel i quasimodo zawsze tam na żebry podbijają.
-
Xenon w przeciwmgielnych
Za zkw to i może 1500 za obie, fajne, niezajechane al-e to trzeba liczyć 800-1000zł za sztukę ( kpl ze wszytskim ). Kupowanie zkw było by bez sensu. Ale same lampy to nie wszystko.
-
Xenon w przeciwmgielnych
No masakra ale jakie to e36 czy e46 ? Teraz rzuciłem okiem na twoja galerię i się potwierdziło - parkujesz w dni powszednie bliźniaczą e46 na kostce brukowej w centrum miasta (BdG) ... albo koło jak nie ma miejsca. Czasem stoję za albo przed tobą. Ładna jest. Bo już parę razy lookałem. No i naklejkę masz bmw-klub.pl