Skocz do zawartości

320D E46 dolot?


herbatkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, dzis przy temperaturze 5*C moja beemka zaczela chodzic jak zla, wiadomo inne cisnienie powietrza niz w lato i auto lepiej jedzie. Moje pytanie, co mozna zrobic zeby poprawic u niej dolot zimnego powietrza? Jakis stożek? Wkladka sportowa? Prosze o pomoc bo przekonalem sie jak duza roznice robi powietrze i musze cos z tym wymodzic.
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał ich tyle, co ja, to zrozumiesz, że na takim etapie nie trzeba ich już nabijać.

Dopowiem dla lepszego zrozumienia, że wcale nie chodzi o większe ciśnienie zimą (nie wiem, skąd to wziąłeś; masz chociażby czujnik doładowania w swoim aucie), tylko o większą gęstość. A tym samym więcej tlenu w jednostce objętościowej.

Wiedząc to już rozumiesz, że wkładka nie ma nic wspólnego z zimnym/gorącym powietrzem. Ale chyba nie chcesz tego rozumieć. Ani też wyczyścić interkulera.

Chciałem pomóc, nie wyszło. Bez urazy i powodzenia w budowaniu dolotu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do coolera, to wydaje mi sie ze moj faktycznie jest juz malo wydajny, jest opcja zmiany na jakis inny wydajniejszy tak zeby pasowal?

co myslicie? http://allegro.pl/sportowy-intercooler-turboworks-550x180x65-cena-i2714104362.html

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wyczyścić interkuler, ot i całe modzenie.

 

 

dokładnie, ja po wyciągnięciu swojego IC znalazłem całą masę liści i błota za nim wiec nie było mowy o swobodnym przepływie powietrza ... liście pograbiłem, IC wymyłem i zdecydowanie lepiej przy kilku butowaniach tzn nie puchnie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wyczyścić interkuler, ot i całe modzenie.

 

 

dokładnie, ja po wyciągnięciu swojego IC znalazłem całą masę liści i błota za nim wiec nie było mowy o swobodnym przepływie powietrza ... liście pograbiłem, IC wymyłem i zdecydowanie lepiej przy kilku butowaniach tzn nie puchnie :cool2:

 

u mnie to samo było w liśćmi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja podczas wymiany na FMIC tez nie moglem uwierzyc w to co zobaczylem.

 

Przepuszczalnosc ORI coolera wynosila moze max 10%.

 

Jak ktos ma M47 z softem to wystarczy wyczyscic cooler a nie trzeba od razu przeszczepiac FMIC.

 

Koszt czyszczenia OPLN, FMIC w zaleznosci 400-500 PLN.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.