Treść opublikowana przez mikan
-
330d na sterydach...
Wszystko zależy jak się jeździ i jaki wykres po programie. Ale moim zdaniem powyżej 300km 700nm to zwykłe sprzęgło nie da rady, oczywiście mając na uwadze to żeby można było taką moc wykorzystywać a nie mieć na papierze a w ogóle nie cisnąć, z obawy że coś nie wytrzyma itd.
-
Przerobienie lamp na xenony
Z tym dowodem to tak nie zawsze ... chyba że jakiś nadgorliwy. Jeżeli już to klp lampy, spryski, poziomowanie itd itd. Inne rozwiązania, w czasach gdy to jest ogólnodostępne to złe rozwiązanie. No i tylko ori.
- E46 17" jaki rozmiar opon.
-
330d na sterydach...
Bo do jazdy na co dzień by się nie nadawał, chyba że lubisz na spieku jeździć w korkach.
-
19" z X6 do E46.
Przeglądnij galerię poloneza, zobacz jakie on ma fele z jakim et, ewentualnie zagadaj do niego i podejmiesz decyzję.
-
19" z X6 do E46.
Z x5 r19 wchodzą, to myślę że z x6 też powinny.
-
E46 1998' M47B20 - Co by tu dołożyć?
Niespecjalnie ...
-
E46 1998' M47B20 - Co by tu dołożyć?
No wolny wydech - wywaliłem wszystko. Za turbiną przelot i na końcu remus jak z filmiku.
-
E46 1998' M47B20 - Co by tu dołożyć?
No to fakt. Ale u mnie jest świst/gwizd startującego samolotu przez wolny wydech i takiego remusa ... na zimnym to w ogóle :)
-
E46 1998' M47B20 - Co by tu dołożyć?
Na autostradzie przy 180/190 km/h w moim turasie na przelocie i z takim wydechem na końcu - nie da rady rozmawiać.
-
320d M47N amortyzator
Zrobiłeś jak uważałeś, a że pytałeś to odpowiedziałem. Ja bym kupił sascha, też mam sportowe dostosowanie podwozia. Alko to jakieś nieporozumienie. Już od biedy monroe, kyaba i bilstein lepiej. Sam widzisz różnicę w cenie a nie płacisz tylko za to że jest napis saschs.
-
e46 330d 220km słabo ciągnie prosze o opinie filmik poniżej
Ja mam schiz że mi fura nie jedzie, tyle że mi po miesiącu od kupna albo wirusa żadna nie jedzie, to samo z motorami. Ale widzę kolega to mnie przebija. Nie jeden na forum chciałby mieć taki skok prędkości jak ty na twoim filmiku, wiem to nie odniesienie. Wyżej panowie dobre przykłady podali ... chyba że masz na myśli lekkiego typeRa ale rozumiem, że mowa była o bmw, które do piórkowo lekko zwiewnych nie należą. A jak wiadomo, same konie to nie wszystko.
-
320d M47N amortyzator
Zaraz zrobi się burza i będą dwa obozy ... :)
-
320d M47N amortyzator
A monreo, kyaba, bilstein i inne ... odpuść sobie firmy które robią wszystko i są tylko "pakowaczami" ... zwłaszcza jak masz sport dost podw. Bo rozumiem, że zmieniasz oba? Ja bym zalożył sasch-a. Ale to moje zdanie. Niby jest gwarancja, a nawet najlepszym firmom zdażają się wtopy i trzeba reklamować ale jednak ...
-
Kierownica Wielofunkcyjna + Nowe Radio - zmiana
Jeśli chodzi o e46 z hk to ja takie coś mam, miałem na tym podłączone radio pioneer jakieś tam nowsze i działało ok. Kostkę ori miałem od radia bo było nowe. Później dodatkowo podłączyłem skrzynie 1400w na wzmacniaczu rx44 i latało, pierdolnik który aktywuje hk też działał i różnica w odsłuchu była.
-
330d 297Km 618Nm dźwięk wydechu Eisenmann str 12
I mniej więcej ile sek 0-100, 80-120. Najbardziej wymierne. Niestety turasy cięższe i słabszy coupe/może ( po programie ) mieć taki sam jak nie lepszy wynik.
-
e46 30d sedan obniżenie
Najważniejsze pytanie ... amory masz serie czy sportowe dostosowanie podawozia? Bo jak seria to lipa. Ja oczywiście jestem za taczką trącą wahaczami a nie kosmicznymi zderzakami ale niestety nie mogę i pozostaje jak mam, także z mojej strony mogę polecić sportowe dostosowanie podwozia - amory + sprężyny, wahacz też jest inny - dokładnie nie wiem czy to to samo co mPak zawias. Eibach-y miałem 12 lat temu z amorami seryjnmymi w japończyku i było niżej ale miękko i amory poszły półroczne. Miałem w vw 4 lata temu hr używkę amory + sprężyny, z fury z niemiec bo komuś było za twardo a mi pasowało, nisko i twardo.
-
Dziwna praca silnika na wolnych 320d
Dzieje się ... u mnie też tak było ale nie ciągle, jak się nasiłiło + wartości w inpi się pogorszyły to wymieniłem. U mnie teste przelowowy nic nie dał.
-
320d M47N amortyzator
Zanim cokolwiek kupisz, sprawdź dokładnie jak i czy poprawnie się "crosują" zamienniki.
-
320d M47N amortyzator
W real oem sprawdz ( po VINie ) jaki masz zawias. Potem gdzieś bmw części albo bmw sklep i porównaj z nr ori podanymi. Są zamienniki lepsze i gorsze.
-
Dziwna praca silnika na wolnych 320d
Ja tak miałem jak kupiłem swoją przeszło 2 lata temu, w zimie uznałem że może się zdarzać ale w maju już się przestraszyłem, termostaty były ok, poduchy też wtedy wymieniłem, na przelewach nic nie wyszło - poprostu dałem sobie 2-3 miesiące czasu i obserwowałem czy wartości ( teraz niepemiętam który to był wtrysk ) się znacznie pogarszają - pogarszały się to wymieniłem - na używkę, przestało "drgać i podrygiwać" na postoju. Sprawdź jeszcze czy z wydechem jest wszystko ok i poduchami.
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Zmieniałem na zimówki akurat w jednym jak i drugim - tak problem znikał. Pomijając aspekt estetyczny toyo, uznawałem ją za rewelacyjna oponę poza właśnie tą nadsterownością, ale dodam że na przodzie podobnie - jak było bardzo ciepło to czuć było przy hamowaniu najpierw lekki uślizg a potem reakcję. Rozumiem że ty takich negatywnych wspomnień z toyo nie masz ? Użytkujesz je teraz, w samochodzie z opisu ? Zimówki były na tych samych felach i w tym samym rozmiarze co toyo, bez naciągu, bez balona, zawsze sprawdzane ciśnienie - 195 45 r15. A ty jakie polecasz opony letnie, pytam bo nie masz popierdołki z tego widzę w opisie ani napędu na 4 to pewnie jakieś doświadczenia w oponach masz.
-
[E46] 330CI WBABN5101DJT70791
mikan odpowiedział(a) na ratyo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo dobra ... którym zdjęciom ?
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Toyo miałem w dwóch przednionapedówkach, golfIII i astra gsi, w jednym na koni a w drugim na kw - ogólnie niskie taczki, odczucie było jak motorem na sportowej oponie typu Michellin Pilot Sport na tyle, przelatując przez pasy - w samochodzie szybki luk jakby lekkie uślizgi - trzeba było kontrować mocno - nie wiem czy by to przeszło w e46. Wielkim plusem było to że nie piszczały z tego co pamiętam - źle ustawiona geometria nie była powodem.
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Ja dziś zamontowałem letnie paputy. Przeglądałem, reasumowałem, oceniałem i wracałem pamięcią do przeszłości - jak na jakich i jaka guma. Zimowe mam Pirelli SottoZero - baardzo zadowolony jestem ( miałem je dwie zimy ) - lepsze niż Alpin A4, gówniane yokohamy itd. Letnie - kiedyś zawiodłem się na Toyo Proxes t1r, dunlopy miałem kiedyś modele których już nie robią ale były twarde. Wziąłem Pirelli P Zero Rosso Asmimetrico, nie P Zero Nero, jakiś wyższy indeks prędkości ... tam parę odmian jest, myślałem też nad Michelin Pilot Sport III. Oceniając trzeba patrzeć jaka opona do jakiego wozu, inaczej małe 3 inaczej x3 a x6 albo 1nka + styl jazdy i oczekiwania. Ja chciałem żeby poza tym że na suchym ciepłym i mocno rozgrzanym dobrze trzymał ( toyo uciekało nawet w przednionapędówce ) to żeby jeszcze na mokrym sobie radziło. Latam raczej dynamicznie. Oczekuje przyczepności a nie długowieczności ( moim zdaniem jedno z drugim się wyklucza ) Jak będzie to się okaże. Założyłem dopiero dziś - 225 45 R17 - wiadomo bardziej będzie czuć koleiny niż w zimówkach ( zimówki też 225 45 r17 ) Jak mi nie przypasują to więcej ich nie kupię, a na ząbkowanie, przebicie, bąble czy nawet z powodu dziury Pirelli daje rok gwarancji.