Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Nie. Pomijając Twoje pytanie,byłbyś chyba pierwszy kto w tym silniku miałby z nim jakiekolwiek problemy. Jesteś pewien że uszkodzony jest reduktor spalin (chlodniczka) ? Kto to zdiagnozował i co konkretnie jest w niej uszkodzone np: była w niej płyn po dłuższym przestoju? Czy to metoda- pisze ktoś że to na 100% chłodniczka, to wymienię w ciemno, a nóż się uda ?
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Okna mogą być pootwierane :wink:
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Nie twierdzę że sprawcą nie jest chlodnczka (oby tylko tak było dal właściciela ). Moja skromna wiedza mi na to nie pozwala. Natomiast, zastanawiam się,jeżeli, byłaby to walnięta chłodniczka, to dlaczego silnik ciężej odpala? Sugerowałoby to że, jednak płyn przedostaje się do komory spalania. tomek1708, pytanie przede wszystkim do Ciebie, chyba że ktoś inny potrafi wyjaśnić - w przypadku uszkodzonej chłodniczki,którędy w silniku N47,jaką drogą płyn chł. mógłby się dostać do cylindrów ? Do układu wydechowego to rozumie ,ale do komory spalania ? Konkretnie, np. z chlodniczki, poprzez xxxx, płyn dostaje się do cylindrów .
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Kuracc, napisz jak ustalisz co było przyczyną .
-
E90 M47D2 środek do czyszczenia wtrysków / towar z Niemiec
Według mnie i nie tylko mnie- Liqui Moly 2666 , preparat ASO BMW. Nawet cena zbliżona. Na temat tych preparatów żadnej złe opinii nie przeczytałem ,wręcz odwrotnie. Ja STP już nigdy więcej nie użyję,opisywałem już kiedyś skutki po użyciu( cykanie wtryskiwaczy ) . Tak na 100% to nie wiem czy winowajcą był STP( dużo na to wskazywało ), czy zbieg okoliczności. Lepiej dmuchać na zimne.
-
Urwany łańcuch rozrządu M57n2 3.0d 231km
W moim samochodzie, pierwszemu właścicielowi Niemcowi strzelił rozrząd pod koniec gwarancji przy przebiegu 109tys. Rozbieżności są duże.Jednemu pęknie przy 100, drugi nawinie ponad 300 nic nie robiąc z rozrządem. Co nie zmienia faktu że, najwięcej przypadków awarii ma miejsce w okolicach 200tys.
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Tak to wygląda w naszych silnikach http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4142&hg=11&fg=50 Soryj myślałem o samym zaworze nr.3, przez redukcję spalin możliwe że przepływa ciecz tymi rurkami nr.10 :wink:
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Nie chłodnica EGR, tylko zawór,termostat EGR - sterowany elektronicznie w N47. On blokuje lub nie przepływ spalin,niema nic żadnego kontaktu z cieczą chłodzącą . Na dodatek EGR w tym silniku N47się nie psuje i nie sprawia żadnych kłopotów jak w innych silnikach.
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
Po 225tys., to nie od razu. Napisałem że : "W tych silnikach czasami zdarzają się mikropęknięcia bloku". Nigdzie nie napisałem że, w tym konkretnie przypadku na pewno pękł blok, nie mam szklanej kuli. Wklej posta,posty, bo nie kojarzę, żeby w silniku N47 177km komuś uległa uszkodzeniu uszczelka lub głowica. W przeciwieństwie do pęknięcia bloku, które rzadko lecz były przypadki opisywane na forum .
-
Dioda napis BMW
Aaaale fajny hologram,poczekam na 3d :wink:
-
[E60, 2.0d N47] Ubywa płynu, kopci na biało
W tych silnikach czasami zdarzają się mikropęknięcia bloku,które przy oględzinach po ściągnięciu głowicy nawet na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć.Jeżeli było by to rzeczywiście mikropęknięcie,to ze względu no kurczliwość metalu w niższych temperaturach, taka zależność objawów może występować. Ile masz przejechane i od kiedy jesteś właścicielem ? Pytam bo na pęknięcie bloku może mieć wpływ sposób eksploatacji, nadmierne obciążenie termiczne silnika.Inaczej mówiąc, mógł dostać ostro w palnik,niekoniecznie teraz . Oby był złym prorokiem.
-
bmw e60 czujnik akumulatora - IBS
Prawdopodobnie uszkodzona ibs klemy minusowej.
-
BMW e60 (525d) problem z kasowaniem inspekcji olejowej
Nie musisz jechać do mechanika. Odłącz obydwie klemy od akumulatora, następnie zewrzyj je z sobą zrazem. Zostaw tak np.na noc. Rano podłącz akumulator, ustaw właściwy czas na zegarze, bo Ci się po odłączeniu aku.skasował , wejdź w inspekcję oleju i reset. Przed próbą kasacji inspekcji, nie wchodziłaś wcześniej w menu ukryte ?
-
BMW e60 (525d) problem z kasowaniem inspekcji olejowej
Mniej więcej dwa lata temu też nie mogłem z kasować inspekcji oleju. Pomógł dopiero reset kompa, poprzez odłączenie akumulatora na kilka godzin.Po tym zabiegu inspekcję wykonałem bez problemu.
-
e91 n47 184km wskazanie przebiegu do wymiany oleju
Chyba raczej czujnik, a nie wskaźnik. W takim razie powinien on mieć kontakt z olejem. Ciekawi mnie, gdzie dokładnie on się znajduje ?
-
e60 520d reakcja na pedal gazu
Ostatni post hafas1 viewtopic.php?f=70&t=208121&start=15
-
Tankowanie E60, pojemność baku
Wszystko w porządku.
-
Komunikat "wymień akumulator"
Co do trwałości aku.w nowych BMW ponoć to nie taki pojedynczy przypadek. Opisują to parę postów niżej viewtopic.php?f=103&t=246233
-
[E61] Częstotliwość pompowania nivo
No właśnie,sprawdź wężyki. Zdarza się że pękają i w wyniku zasysania nieczystości,piachu może ulec uszkodzeniu kompresor.
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Dodatkowe odbiorniki prądu , Sart-Stop tak by skracało żywotność aku. :shock: ? Mój jeszcze nie był wymieniany , działa bez problemu 6 rok, odpukać w niemalowane :wink: .
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Wydaje mi się że,trochę za wcześnie na wymianę aku.tym bardziej AGM w tak młodych samochodach.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Na sprawdzenie przyjechałeś na kołach,silnik był wystarczająco nagrzany i nic niepokojącego nie było słychać co wzbudziło by podejrzenia i ustalenie przyczyny. Kolego Michael1916 może mieć niestety rację. W ustaleniu diagnozy mogłoby pomóc nagranie i wklejenie tego terkotania.
-
X25d x35d x40d x50d wtryski piezzo Bosch uwaga problem?
Ze względów na cykanie wtrysków podczas przyspieszania, zmieniłem Orlen na Shell .Dopiero pierwsze tankowanie+LIQUI MOLY DODATEK DIESEL SPULUNG 500ML 2666 , zobacz czy następne tankowania na shellu wpłyną pozytywnie na pracę wtryskiwaczy. Pracowniczy tej stacji jak i pani kierownik zgodnie twierdzili że paliwo dostarcza im Lotos, oprócz v-power diesel który importowany jest z Niemiec.Następnym razem jak będę na Shellu spytam panią kierownik czy Shell dodaje jakieś dodatki do paliwa z Lotosu , o ile pani kierownik będzie posiadała takową wiedzę. Wcześniej również miałem te objawy o których piszemy. Dwa lata temu po zaliczeniu Chorwacji, już w samej Chorwacji i po powrocie przez dłuższy czas z wtryskami miałem spokój. Nie wiem czy było to spowodowane długą trasą ( wtryski się należycie wypaliły ,oczyściły ) czy lepszym paliwem w Chorwacji ( mają tam dwa rodzaje diesla lałem to droższe,różnica w cenie bardzo mała ) :shock: .
-
CHIPTUNING BMW 318D 320D 330D ProfiStrojenie DPFoff PROMOCJA
seria ponad 370 momentu :shock: . Te silniki, rzadko który uzyskuje fabryczne deklarowane 350Nm. Twoja hamownia znacznie zawyża.
-
Nowe silniki diesla B47/B37
Każdy z nas pisze troszkę o czymś innym i każdy ma rację.Nie chcę nadużywać cierpliwości moderatorów, bo wyszliśmy poza temat, a na kolejnym poście pewnie by się nie skończyło. A szkoda bo myślę że warto by było z Tobą tą kwestię dokończyć, uważam że doszlibyśmy do konsensusu .Można mieć inny pogląd na dany temat i używać rzeczowych argumentów zamiast złośliwych postów, co nie zawsze jest tak oczywiste na forum. Jak by co zapraszam na pw.