Treść opublikowana przez pawel_e81
-
[E60/E61] 530i Wypadanie zaplonu
identyczne objawy mialem przy padnietej pompie wysokiego cisnienia..
-
[E60/E61] 530i Wypadanie zaplonu
Jak zwał tak zwał ;) Niby "tylko" 500,- Ale komplecik to już 3000... Mam teraz 75k przelotu, myślę, że koło 120k trzeba gonić to auto....
-
[E60/E61] 530i Wypadanie zaplonu
Liczyłem, że to N53 to na prawdę będzie dobry silnik, klasyka BMW, R6, 3.0 a to jest jeden wielki śmietnik... Wtryski, cewki, pompa paliwa... Chyba dobre silniki skończyły się na M52.. bo M54 już chlał olej ;) Ja wczoraj wymieniłem pompę paliwa w swoim N53. Co do wtrysków podobno 3 miesiące temu wyszedł nowy nr częsci, 800pln/sztuka
-
Skóra Dakota w F10
Mi się baaardzo podoba ta kierownica, dodaje świeżości i mi osobiście ona pachnie M Technikiem II z E30, piękne nawiązanie :)
-
F10 528i 3.0 rok 2010 manual a 528i xdrive 2012 automat
Nie obawiaj się w ogóle o trakcje podczas deszczu czy zimy, system DSC działa na tyle sprawnie i zaawansowanie, że nie ma opcji, żeby Twojej żonie auto stanęło bokiem... Przy nowej oponie zimowej poruszanie się nawet po obfitym śniegu nie jest wielkim problemem.
-
N53 3.0i Filtr Paliwa
Dowiedziałem się dziś w serwisie, że filtr paliwa 7373523 kosztuję 950PLN. Bardzo się zszokowałem i okazało się, że jako takiego filtra paliwa w benzynowym E60 nie ma i ten, który jest, jest zintegrowany ze zbiornikiem paliwa i nie jest konieczne jego okresowe wymienianie. Na pewno tak jest ? Auto to 525xi N53 E60.
-
[F10/F11] FELGI. Dane techniczne, zamienniki, dystanse itd.
Idealnym uzupełnieniem tych 20" byłyby jakieś sprężynki delikatnie obniżające. :)
-
Gadżety warte uwagi
Możesz podać linka do tej wykładziny Rewa Plast ? Może mają też do E81 albo E60 :) Z góry dzięki
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
U mnie dzieje sie podobnie, czasem go właśnie trzęsie po odpaleniu i w trakcie jazdy go zamuli też. Z błedów wychodzi, że to pompa paliwa wysokiego ciśnienia.
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
Dziś sytuacja się powtórzyła, w momencie wywalenia kontrolki na zółto wentylator chłodnicy od razu załącza max obroty. A na trasie jechałem sobie 120-140.... Podjechałem pod firmę, wyjąłem 2 rzeczy z kufra ( nie gasiłem auta ), wsiadłem, pierwsze dodanie gazu i błąd. Zgaszenie zapalenie auta pomogło. 29F2 DME:Fuel high-pressure system, fuel pressure 3104 DME:Smooth running, stratified-charge operation.
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
Właśnie... Najnowsze benzyny BMW to jakaś porażka !! Wtryski, cewki i świece to norma.... Nie ma to jak stare dobre M52.... ekonomiczne, mocne, bezawaryjne, niewrażliwe na paliwo.
-
N53B30 kontrolka silnika, reduced power
29F2 sterowanie wyskociśnieniowe(paliwo), nieciągły 3104 rozdział mieszanki w cylindrach, założone sterowanie, nieciągły Takie mam błędy. Jakieś pomysły ?
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
29F2 sterowanie wyskociśnieniowe(paliwo), nieciągły 3104 rozdział mieszanki w cylindrach, założone sterowanie, nieciągły Takie mam błędy. Jakieś pomysły ?
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
Wymienili mi podczas akcji serwisowej 5 wtrysków, było to 28.03.2012. Wymienili też wtedy 6 cewek i 6 świec. Auto od tego czasu przejechało nie więcej niż 30kkm.
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
Teraz zaczęły się problemy u mnie.... Czy jest jakaś gwarancja na części wymienione podczas akcji serwisowej ? Pozdrawiam
-
N53B30 kontrolka silnika, reduced power
hej, wracalem dzis do domu ok100km, z trasy zjechalem na stacje cos kupic(nie tankowalem) zgasilem auto. Po ponownym odpaleniu wyskoczyl blad silnika, zgasilem wiec, odpalilem i to samo. Wrocilem do domu z błedem, ale auto postalo 2h i jest ok. Po podjechaniu pod dom z błedem wentylator silnika pracował na maxa. w ciagu ostatnich dni również jakoś gorzej zapalał. jakies pomysły ? moze te zaluzje sie nie otworzyly i sie troche zagrzal ? Lampka cieczy sie nie zapaliła. auto 70kkm, przy 35kkm rok temu wymienione na akcji wszystkie wtryski, cewki i swiece...
-
Retroffiting w 528xi
Spuść do 1.2bar i sprawdź, na doświadczalnym odcinku 1km na pewno opony nie uszkodzisz, a sprawdzisz sam osobiście czy w Twoim aucie to działa czy nie. Ważna jest też pewnie wielkość felgi. Przy 17" kapeć zmiejszy dużo bardziej średnicę koła niż w 20". Różnica jest na tyle duża iż myślę, ze 17" przy 1.0 bar może mieć taką samą średnicę jak kompletny kapeć 20", a przecież systemu nie konfiguruje się pod konkretny rozmiar kół ? Można go jedynie zresetować... Ciekawy problem ;)
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Rascall | Studio Pielęgnacji Samochodów, ul. Matuszczaka 14, 35-083 Rzeszów http://forum.kosmetykaaut.pl - tutaj było wiele projektów tej firmy, ale nie ma już zdjęć i strona internetowa firmy nie działa, więc nie wiem czy oni jeszcze działają. Ale przeglądałem swego czasu ich projekty i wyglądało wszystko pięknie.
-
[E87] 116i CEwki - akcja serwisowa
Moje 118i N43 też zostało zaproszone na wymianę.
-
F10 530i M-Performance
Dla mnie osobiście, M pakiet + shadowline to must have każdego ładnego BMW. Nie ma w mojej opini koloru przy, którym shadow nie robiłby lepszej roboty od chromu. Wiadomo jak mamy jakieś czarne klasyczne F10 bez M, którym jeździ starszy gość chrom pasuje, ale generalnie shadowline górą :)
-
F10 530i M-Performance
Koniecznie shadowline do białego !! Nie będziesz żałował. Do kompletu potrzebna też czarna nerka :)
-
F10 530i M-Performance
bardzo dobry temacik ta sprezyna od schnitzera, idealnie obniza auto :)))
-
530xi [N53] - problemy z odpalaniem wibracje
Ja w tym samym silniku N53B30 wymieniałem w ramach akcji serwisowej 6 cewek i 5 wtrysków i 6 świec przy przebiegu ok. 38k w marcu 2012. Teraz auto ma 68k i jak dotąd silnik sprawuję się bez zarzutu. Akcja serwisowa wykonana już po gwarancji w Bawaria Motors Janki. Teraz mi przyszło powiadomienie o akcji na cewki w N43B20 ( 118i )...
-
Bluetooth ( brak możliwości połączenia z telefonem )
Jakaś czarna seria... Dziś padł bluetooth. Skasowały mi się wszystkie sparowane telefony z listy w idrive, a przy próbie ponownego połączenia z poziomu telefonu ( tak jakbym podłączał na nowo ) wyskakuje komunikat o braku możliwości połączenia z BMW 47cośtamcośtam. Telefony to Galaxy S II i S III, wcześniej były sparowane i wszystko było ok... Auto to 2008 LCI, stary mały idrive bez navi, z opcjami: S644A PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF. Instalacja tel. kom. z Bluetooth S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43) Jakiś pomysł ?
-
Nie rozpoznaje kluczyka ( LCI, bez dostępu komfortowego )
Drugiego jeszcze nie sprawdzałem przez dłuższy czas ( np. 2 tygodnie )