Treść opublikowana przez olorob X5
-
Jaka powinna być kierownica w e53 po lifcie
To zalezy czy auto wyjechalo w pakiecie Sport. Czy w pakiecie komfort. Rozni sie tez siedzeniami pakiet sport a komfort.
-
wlaczyl sie kod uruchomienia samochodu
Napewno to nie jest przyczyna nie odpalenia auta.
-
wlaczyl sie kod uruchomienia samochodu
Mysle ze ten kod to sobie kazdy sam ustawia i sluzy do blokowania radia i navi a nie odcinania zaplonu Auta. U mnie moge go wprowadzic ale z tego co wiem nikt tego nie praktykuje...
-
spalanie 3.0d
Ja napisze tak...jezdzac w przyslowiowym tepie kolo slupa i odcinki okolo 40-60 km. mi na komputerze pokazuje okolo 9.5-9.7.Raz mialem wskazanie 10.3l/100 km. A gdy przelaczylem ilosc km/na litr jezdzac tylko do pracy okolo 4km. pokazywalo mi 6.9 km/na litr. Ale gdy zrobilem odcinki ktore pisalem wyzej to spalanie oscylowalo sie na polapie 10km/L. Ale sredno trzeba przyznac racje koledze z poprzedniego postu X jest duzy jak ciezarowka i to ze przy jezdzie dosc dynamicznej w miescie to spalic musi i tak jest bo to moj juz 3x 12.5 do 13 litro. W trasie do Pl.zaladowany na maxa i jeszcze box na dachu (Thull Aero) okolo 1600km. spalanie oscylowalo mi na polapie 8.7 9.8 ale byly odcinki ze jechalem i 200 km/h ale srednio to 140-160km/h. Moze sie z moimi zaobserwowaniami zgodzicie lub nie ale to moje doswiadczenie. A majac Tuarego 3.0d palil jak smok okolo 2-2.5 litra wiecej ale jest ciezszy i troche wiekszy.
-
Parktronic w E53 (PDC)
Male pytanie a dlaczego chcesz odlaczyc,ciezko bedzie bo jesli je odlaczysz to zaraz ci tyl nie bedzie dzialal,bo jest to powiazane by wspolpracowalo razem.
-
rozgrzewanie silnika
To prawda.. :cool2:
-
Parktronic w E53 (PDC)
To prawda co napisal przedmowca,to samo doswiadczylem w swoim X z czujnikiem przednim,cykal jak pozostale ale po skanie pokazalo ktory jest walniety.
-
WYMIANA SWIEC ZAROWYCH
Ale tu kolega sie myli(mowili mi w servisie gdy kupywalem swiece) ze wymiana sterownika ktory jest tylko w poliftach nie jest konieczna.Chyba ze po skanie wyskoczy blad sterownika a tak moze zostac ten sam.
-
WYMIANA SWIEC ZAROWYCH
Jak wiesz co z czym sie je kolego to czas potrzebny mi na wymiane klijetowi to 1h-max 1-30. Amatorsko jak ci to zajmnie 3 lub 4h to ciesz sie tym ze zrobiles to sam bo jest troche grzebania ale twoj sukces bezcenny. Tylko uwazaj przy wykrecaniu swiec i czasem nie zgob nakretek od Kolektora bo maja calkiem inny skok gwintu nie dopasujesz zadnej innej. Jesli masz silny magnes to doluz go do pokretla i odkrecaj to tak profilaktycznie,ja to mam w warsztacie specjalna przedluzke magnetyczna do takich czynnosci...Powodzenia.
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-X5-X3-e53-e83-Transfer-Case-Motor-Actuator-BMW-part-27107566296-/130606574288?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e68c22ad0 To aukcja na ta czesc ktora trzeba obrucic by powrocil naped na 4x4. Ale cena moze byc powalajaca,ciekawe ila ta przyjemnosc w service.
-
rozgrzewanie silnika
Pierwsze slysze ???
-
WYMIANA SWIEC ZAROWYCH
Wszystko tak samo poza jedna roznica w x musisz wyciagnac cala szuflade czyli podszybie wtedy jest super dostep.
-
WYMIANA SWIEC ZAROWYCH
Tylko ze swiece wymienia sie wszystkie a nie tylko 3 z 6 szt.Bo inaczej czeka cie za jakisgora tydzien przy dosc mroznych nocach wymiana juz wszystkich bo padna.Szkoda czasu pieniedzy i nie potrzebnie na robionej sobie pracy.
-
rozgrzewanie silnika
Swiece tu nic nie maja by dogrzewac silnik ,one sluza do ulatwienia i podgrzania powietrza w komoze spalania tylko.A zas sa juz bez urzyteczne,powodem nie dogrzania diesla sa otwory w przodzie auta jest i duzo i sa duze..
-
nie grzeje fotel
To wtedy jest tak samo lub sie pala lub nie,jesli sprawdziles juz bezpieczniki to teraz czas na mate najpierw zalacz fotel i miernikiem spradz czy na kostkach od grzania przy fotelu jest prad. Czesta przypadlosc X-a ,przepalone maty grzewcze--mozesz sam sobie naprawic.
-
nie grzeje fotel
Przepalila ci sie mata grzewcza a przekaznik otrzymal prad i go przekazal ale nie ma zwarcia na macie i dlatego ci nie grzeje,choc kontrolki ci sie pala..
-
rozgrzewanie silnika
Ja tez mam do pracy okolo 3 km ale jeszcze nigdy nawet latem skazowka nie stanela mi na prost na tak krotkim odcinku. A w zime z rana przy temp. okolo -2 lub -3 choc mam dogrzewanie silnika z Webasta ale go nie ustawiam by szybciej mi nagrzal auto to wychyli sie tak do 1/3 ---pionu.
-
rozgrzewanie silnika
A czy kolega wie ze zadnego diesel sie nie grzeje choc to sa silniki cieplolubne ale ma sie nagrzac sam w czasie swej pracy pod obciazeniem.A tymbardziej w X.
-
rozgrzewanie silnika
Panowie X tak maja ze wolno sie rozgrzewaja.Wina lezy w duzej hlodnicy i ilosci otworow do coolera i nerki itp.
-
programowanie drl
Kolego kupic musisz sobie Navcodec i to dziecinnie proste juz
-
BMW X5 E53 2001 3.0d-PDC czujnik wymiana tył
Dostaniesz sie kolego przez otwort do haka i otwory na rury wydechowe bardzo prosta czynnosc,juz problem jest z przednimi bo trzeba dematowac zderzak.powodzenia kolego..
-
3.0d jaki olej + wymiana wachacza
Napewno od nowosci nie miales zalanym 0W/40 jak juz to zalewane byly 5W/30 i to Castrolem Edge.a przy tym przebiegu to nie zmieniaj na zaden inny olej,jak tylko na ten zalecany 5W/30 i to Castrolem Edge.
-
wymiana oleju
zakladasz nastepny temat pisalem ci ze ja wymieniam co 20k a to co ile ty to juz zalezy od ciebie.
-
WYMIANA OLEJU W SILNIKU
Od nowosci mam zalany 5W/30 i takiego oleju sie trzymam,zgadzam sie z przedmowca od wymiany do wymiany 13K mil/czyli 20,5k-km.bez dolewek.Choc nie jest tani ten olej.Ale taki zalecaja a mam przejechane 85 tys mil./136k km.
-
WYMIANA OLEJU W SILNIKU
kup Castror EDGE 5W30 najlepszy olej do X_a i to 2 banki czyli 8 litro i wlewasz 7.5 litra.