Treść opublikowana przez czerwony330d
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Tak wiem ale i odpowietrzać trzeba będzie ale nie chcę żeby cały płyn się stracił bo będzie lipa :( Czy sposób o którym pisałem wyżej się sprawdzi :?:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Właśnie o to chodzi że niedawno miałem zmieniany płyn hamulcowy na Ferodo i dlatego nie chciałem wymieniać, boję się że jak zapowietrzę układ DSC to będzie totalna lipa, dlatego pytam jak wymienić przewody by nie zapowietrzyć układu :? Słyszałem że można popuścić odpowietrznik na zacisku i wcisnąć pedał hamulca do końca i wtedy płyn nie powinien lecieć ale nie wiem czy dobrze myślę :?
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dziękuję kolego Rivasi za odpowiedź :cool2: Jeszcze jedno co zrobić podczas wymiany przewodów elastycznych hamulcowych by nie spuszczać płynu hamulcowego z układu? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może podpowiedzieć jak to zrobić :) No i setka pękła :D :wink:
-
330d 297Km 618Nm dźwięk wydechu Eisenmann str 12
Kolego a u kogo regenerowałeś?
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Przewody stalowe w oplocie znalazłem tutaj: http://performancebmw.pl/towar.186.uuc.przewody.hamulcowe.w.stalowym.oplocie.html Szkoda, że taka sprawa wyniknęła z ta osłoną. Może jest możliwość jej zamówienia u polskiego dystrybutora KW? Nie wiadomo jaka $, no i montaż przesunąłby się w czasie :( Dziękuję kolego za linka, poszukam coś dla auta, osłona jest możliwa do zamówienia w Polsce u dystrybutora KW a koszt jest śmieszny bo 5 euro :) ale co z tego jak przesyłka kosztuje 20 euro i 50 centów :duh: i nieważne czy zamawiasz śrubkę czy całe zawieszenie jest po prostu stała :mad2: U kolegi Marko0424 dopasowałem do ori odboju osłonę która jest dłuższa od ori o 4 centymetry i praktycznie poza długością niczym się nie różni i zastanawiam się czy po prostu obu nie zmienić osłon i sprawa załatwiona a koszt osłonki to 20 złotych. Dziękuję kolego Rivasi za pomoc :cool2: jakie masz odczucia po montażu przewodów w oplocie? Czy przewodu HEL są jakościowo porównywalne z Hosetechnics i Goodridge? Pytam bo wiem że masz dużą wiedzę na różne tematy :) Czy takie będą dobre: http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/21/36/10/5021361023 Dziękuję Seba za sugestię :cool2: właśnie też biorę HEL pod uwagę.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Ok, podjadę to może coś się dopasuje :D :cool2:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Właśnie pech :duh: :mad2: Dopiero dzisiaj zauważyłem tą uszkodzoną osłonkę, zastanawiam się czy można by pod pasować jakąś inną osłonkę, na przykład gumową dłuższą bo faktycznie ta ori osłonka jest niska i jest plastykowa więc pewnie nie zakryje do końca tłoczyska amortyzatora :? Marek a ty nie w pracy :?: Może znalazłbyś takie osłonki z sachsa czy coś podobnego? Panowie zastanawiam się nad zmianą przewodów hamulcowych na przewody hamulcowe w oplocie, czy warto to zrobić przy okazji wymiany zacisków i jezeli tak to jakiej firmy polecacie i gdzie można zakupić w przystępnej cenie komplet takich przewodów. Dodam że moje przewody są ok nie są popękane dlatego pytam czy warto wymieniać :?
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Właśnie zaatakowałem i zgłosiłem szkodę przy transporcie, jutro ma być kurier spisać szkodę ale niestety to nadawca musi rościć sobie zwrot pieniędzy za powyższą szkodę :mad2: Teraz jestem ciekaw jak to dalej będzie wyglądać :duh:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
No jeszcze tydzień nie minął, spróbuję się skontaktować z firmą kurierską, ciekawe co mi powiedzą na ten temat :?:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzisiaj miałem zamiar montować zawias i okazało się że jedna osłona amortyzatora przedniego jest uszkodzona :mad2: :mad2: http://images66.fotosik.pl/561/f653cb465aa69b25gen.jpg I teraz nie wiem co robić bo paczkę odebrałem a osłonka ewidentnie została uszkodzona podczas transportu, bo były kawałki osłonki w pudełku, ciekawe gdzie teraz uderzyć z tym fantem :?:
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Nie uparłem się. Miałem w planach zmienić same sprężyny na Pro Kity, tylko przy zawieszeniu M pakietowym nie byłoby żadnej różnicy. Jak będę zmieniał to tak jak piszesz, zamontuję zestaw B12. Wydaje mi się że seryjne amortyzatory ze sprężynami SportLine długo by nie pożyły na naszych drogach. Jeżeli zdecyduje sz się na Bilsteina B12 to mogę Ci w dobrej cenie załatwić, jeżeli chcesz :)
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Zgadzam się z kolegą u mnie też lewy amortyzator się rozszczelnił a na przeglądzie pokazało 78% sprawności :duh: dlatego zakupiłem zawieszenie gwintowane KW :) Nie rozumiem dlaczego uparłeś się na te sprężyny Eibacha, przecież możesz kupić komplet B12 i sprawa załatwiona :)
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Raz odpowiednio ustawisz wysokość i już więcej nie będzie Ci się chciało kręcić :wink: ...a twardością zawsze można się pobawić . Żadnych camberów czy regulowanych wahaczy nie ma sensu do tego auta wkładać bo to nie maszyna torowa ani german...a delikatne negatyw można na seryjnych wahaczach ustawić jak ktoś potrzebuje. Też myślę że raz ustawię wysokość a twardością pobawić się zawsze można :D Też myślę że camber plates do mojego auta się nie nadadzą bo przede wszystkim to rodzinny turas z lekkim zacięciem sportowym :) Dobrze że mam duże dzieci bo nie narzekają :) Myślę że to obniżenie które daje zawias KW czyli 30-60 mm jest na moje potrzeby wystarczające i nie będę kombinował, foto relacja na pewno będzie także cierpliwości :D :wink: Po pierwsze wygadałeś się w tym sensie że napisałeś że wiesz jaka zawiecha zawita i przez to zagadka była rozwiązana, montaż myślę że w tym tygodniu trzeba rozpocząć, bo nie wiem czy uda się w jeden dzień to ogarnąć :?
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dziękuję za wyjaśnienie :cool2: Montaż zawieszenia plus hamulce w przyszłym tygodniu i na pewno opiszę odczucia po montażu :) Nie ma problemu Dawid, możesz nawet przyjechać by zrobić jakieś spy foto :) :cool2: Teraz już jest jasne ale czy to jest potrzebne :? Przecież można zniszczyć sobie opony przez zabawę z kątami a ciekaw jestem jak DSC zareaguje na takie ustawienia :?: Dziękuję Rivasi, KW w swojej palecie jedynie oferowało DDC które było zdecydowanie droższe ale ja wołałem indywidualnie ustawić sobie zawieszenie :) Dziękuję. Wiadomo za pierwszym razem na pewno się nie uda znaleźć odpowiedniego ustawienia ale za którymś razem znajdę odpowiednie ustawienie do jazdy na co dzień nie męczącej i bardziej sportowej do szybszej jazdy :)
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Potwierdzam, Radek to dobry fachowiec w te klocki :cool2: :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzięki Bartek a co to jest camber plates :? Pięeeekny :shock: :cool2: :cool2: , właśnie camper plates będzie no i może pójść dalej i od razu też camber arms ?? Bedzie przygotówka pod inne koło na przyszłość z niższym et :D Dzięki Marku, możecie wyjaśnić co oznaczają te terminy camber plates i camber arms? Bo nie za bardzo kumam o co chodzi :?
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Seba, niestety tym razem się nie udało bo kolega zenek koksownik się wygadał :? Ale niebawem będzie nowa zagadka i napiszę tylko że będzie trudna do odgadnięcia :D :P :wink: Według życzenia, wrzucę dwa zdjęcia na pierwszym widać regulację dobicia a na drugim cały zestaw zawieszenia plus małe pokrętło regulacji odbicia. http://images69.fotosik.pl/550/2e82bbe865a54d49.jpg http://images70.fotosik.pl/549/b28c00db7308743e.jpg Zawias wygląda zacnie, niedługo foty z montażu :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Bardzo dziękuję za uznanie :cool2: , ja staram się zawsze wszystko montować w swoim aucie z pierwszej ligi :D :wink:
-
330ci Mystic Blau, Eisenmann Exhaust xenon dynamic ......
Wreszcie założyłeś galerię twojej ślicznoty :cool2: Na ostatnim spocie niestety nie dałem rady przyjechać ale następnym razem będę na 100%, twoja qpeta jak ją kupiłeś bardzo mi się podobała i nawet można powiedzieć że trochę zazdrościłem, wszystkie mody robione ze smakiem i naprawdę z gustem :cool2: :cool2: Auto naprawdę piękne :cool2: :cool2: życzę Ci Marku bezawaryjnej jazdy. Pozdrawiam Mariusz.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzięki, wiem że ty masz podobnie ale to jest choroba nieuleczalna :) :wink: Na pewno wrzucę zdjęcia z montażu :D :wink:
-
e46 coupe 04r M-PAKIET ?
Trzeba obadać na realoem :)
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Marek, jesteś jasnowidzem? Zresztą mnie znasz że jak coś kupuję to tylko najwyższa półka :D Jutro wrzucę zdjęcia jak wygląda zawias a w przyszłym tygodniu montaż, zawieszenia i hamulców Performance :D :wink:
-
E46 320d automat - bardzo słaba, nie jedzie :(
Nie pamiętam czy 2.0d ma pompę podprogową bo 3.0d ma, być może ona nie domaga i nie daje ciśnienia na pompę odpowiedniego :(
-
e46 coupe 04r M-PAKIET ?
Zderzak pasuje pod ori belkę, myślę że jeszcze nadkola musisz zmienić, chodzi mi o te krótkie a tak poza tym to reszta powinna pasować :)
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Marek ty pierunie, zgadłeś, jeszcze jedna zagadka jaki model KW? :)