Treść opublikowana przez brownie
-
Radio BMW E38
Generalnie jest to product made in China. Nie ma za dużo informacji na temat tego radia online bo zadko kto decyduje sie na zakup tego wynalazku. Nie licz na żadna gwarancje jeżeli cos pójdzie nie tak. Według mnie szkoda pieniędzy,ale to moja opinia może ktoś zamontował juz ten wynalazek i podzieli sie wrażeniami . Ja bym proponował wyświetlacz 16:9 plus zmieniarka
-
Problem z nawiewem
Zacznij od elektrozaworów .Dasz rade bez problemu.Trzeba je zregenerować . Elektrozawory sterują ciepłym i zimnym powietrzem.Sa dwa wiec jak np jeden jest zacięty to nie masz ogrzewania na jednej stronie to tak w skrócie -temat wałkowany na wszystkich możliwych forach . U siebie rozwiązałem problem.Winny był jednak panel sterowania . Wyciągnąłem taki sam z innego e38 czyli z przedlifta i z takimi samymi numerami na naklejce z tylu. Podmieniam i co? Wróciło wszystko,motor ożył :),ale kompresor klimy sie nie zalancza,wentylator klimy również stoi w miejscu (powinien wystartować po naciśnięciu śnieżki ),brak napięcia na kostce od wentylatora klimy :( Wiec wyjolem panel spowrotem,odpaliłem silnik,włożyłem stary panel ,wcisnolem Śnieżkę i znów podmieniłem na nowy ale tym razem na pracującym silniku z włączona klima i wszystko wróciło :) wszystko śmiga :) Nowy panel działa bezproblemowo,wszystkie funkcje :) Happy end :)
-
Problem z nawiewem
Od jakiegoś czasu mam to samo.Dodam ze mam nowe elektrozawory i panel klimatronika działa prawidłowo. Miałem niedawno e38 na części i z niej wyciągnąłem cały ten układ grzewczy który pracowal idealnie i chce go wymienić w całości . Jest on dosyć skomplikowany i myśle ze u mnie nie działa prawidłowo sterowanie powietrzem - nieotwierające sie klapki sterujące powietrzem,a ponadto motor tez juz sie kończy bo nie ma takiej wydajności jak wczesniej.
-
restartujacy sie panel nawiewu
Trzeba by panel klimy podmienic na poczatek. Generalnie caly zespol nawiewow razem z nagrzewnica jest niezle skomplikowany i jak tam ktos cos drutowal wczesniej to lepiej caly heater matrix wywalic i wlozyc drugi sprawny.Mnie to czeka bo motor sie konczy ale narazie odwlekam bo jest z tym roboty co nie miara.
-
Biały Pył w komorze akumulatora ???
Za akumulatorem jest kratka wentylacyjna. Wciaga ci jakiś pył nią bo jezdzisz gdzieś po nieutwardzonych drogach.Zdejmij ta wykładzinę za aku i sprawdź czy nie ma osadu na tej kratce i sprawdź jej stan
-
e38 728i sondy lambda jakiej firmy?
Niestety po skontaktowaniu sie z powyzszym sprzedawca, otrzymalem odpowiedz ze sprzedaje teraz sondy NGK pakowane w opakowania BOSch poniewaz BOsch wykupil NGK i klepia to dla nich na potege (Tania sila robocza) w Japonii.Product made in Japan :( Znow niewiadomo co kupic :(
-
M60b30 kuleje na niskich obrotach
Jezeli po wymianie sond nadal bedzie problem to sprawdz stan odmy i wszystkich przewodow gumowych-harmonijek od przepustnicy. Nastepnie swiece najlepiej wymienic i cewki sprawdzic po kolei.
-
BMW E38 750i 1994r M73 Brak mocy powyżej 3,5tys obr.
Kiedy byla wymieniana odma? Wszystkie przewody -harmonijki od przepustnicy byly wymieniane? Dostaje lewe powietrze gdzies a sondy lambda tez od nowosci w nim siedza? U mnie jak byl uszkodzony jeden przewod od odmy to wywalalo blad sond ,a sondy byly nowki akurat.
-
Lampy tył E38 przed/po liftowe
Lampy tyl pasuja wszystkie typy nie trzeba nic przerabiac,click and play. Ja mam te co ponizej: https://www.ebay.co.uk/itm/REAR-TAIL-LIGHTS-RED-SMOKE-FOR-BMW-E38-94-01-SERIES-7-LAMP-FANALE-POSTERIORE/261809423857?fits=Car+Make%3ABMW%7CPlat_Gen%3AE38&epid=1861332808&hash=item3cf50ec5f1:g:~DYAAOSwBahVfGt6 Mam je juz 8 lat i sa ok,niezachodza wilgocia.
-
e38 728i sondy lambda jakiej firmy?
Witam po 5 latach przerwy :) Sondy znow do wymiany :) jedna kuleje -zrobily dokladnie 75 000 km Czujnik walu tez byl w tym samym czasie wymieniany (siemens) i tez sie skonczyl niedawno. Chyba znow sprowadze z USA bo widze ze sie w temacie sond nic nie zmienilo.Rynek zawalony podrobkami :)
-
Chłodnica,do 3.0 czy pasuje od innych wersji silnikowych?
Mam nowa chłodnice w 728i które mam na części . Nawet gdzieś jest rachunek za nią.
-
Wymiana Jeża Opornik dmuchawy.
Ja mysle ze padl wentylator,opornica jest prawie niezniszczalna zupełnie inna niż np w e39.Swoje juz zrobil.Czesto padaja w e38-zacieraja sie na tulejkach. Jest mnostwo informacji w necie na ten temat,wystarzy poszukac. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=57900 http://7er.pl/showthread.php/31730-740iL-Nie-działa-dmuchawa Trzeba jeden dzien poswiecic na zerwanie deski .
-
Wymiana Jeża Opornik dmuchawy.
Oczywiscie zakladam ze bezpieczniki sa ok Panel klimatronika tez by pasowalo podmienic na chwile. Ile auto ma nalatane? Ile razy krecone :) Dmuchawy czesto padaja w e38 Jak cos to mam czesci z super fury :) ,a nie jakies tam szroty z alledrogo :) : https://www.ebay.co.uk/itm/302659060092?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649 Wziolem tylko z niej pare drzwi w kolorze do swojej e38 bo mialem dzwona.Auto ma najechane 140k-prawdziwy przebieg.Dmuchawa igla,panel tez jeszcze jest.
-
Wymiana Jeża Opornik dmuchawy.
Zmien serwisanta :) Zdzieraj deske :)
-
BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera
Ok drzwi przod tez zalozone :) Bylo latwiej nawet niz z tylem.Klamki nie trzeba bylo nawet wyciagac.Przelozylem cala wiazke razem z modulem i poduszka i wszystko ladnie smiga :) Zostalo poukladanie ,pospinanie przewodow,podlaczenie podswietlenia klamek i zalozenie boczkow. Szkoda ze nikt nic nie pomogl :? Jeszcze kilka lat temu to forum tetnilo zyciem,ale najwidoczniej wlasciciele e38 sie wykruszyli :) Mi tylko sie ciezko rozstac z e38,a juz jezdze nia 10lat i ciagle jak w nia wsiadam mam usmiech na twarzy :) Jeszcze wrzuce kiedys fotki jak wyszlo podswietlenie. Pozdr
-
BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera
Ok dobra wiadomosc centralny drzwi tyl po wpieciu kostek smiga bezproblemowo :) Trzeba bylo wyjac klamke na chwile tylko zeby wpiac jedna z kostek centralnego (wypiac ja latwo :) ),ale zeby ja wpiac koniecznie trzeba zdjac klamke. Oto filmik jak to sie robi ,zajmuje to doslownie 5 sekund: Wszystko dziala swietnie w drzwiach tyl.Postanowilem tez ze podlacze podswietlenie klamek wewnatrz i zewnatrz tak jak to bylo w polifcie. Rozwalilem cala wiazke polifta i obciolem orginalne przewody ,podswietlenie klamki wewnetrznej jest podpiete 2 przewodami (fioletowy i brazowy) do do innych przewodow wewnatrz wiazki tak jak na foto ponizej: Wiec tu nie bedzie klopotow z podpieciem. Natomiast podswietlenie klamki zewnetrznej-wychodza dwa przewody zasilajace swiatlowod-niebiesko zolty,brazowy. Brazowy sie konczy w wiazce i byl spiety z brazowymi,natomiast niebiesko-zolty to jest podejzewam sygnalowy bo wychodzi do kostki glownej. I tu chyba sie wepne w podswietlenie dolne drzwi.Chyba ze jakis inny mi pomysl jeszcze zaswita :) Na koncu tematu pokaze efekt koncowy podswietlenia.Moze komus sie przyda :) Drzwi przod.Narazie rozkrecilem troche i poczekam jak bede mial wolny dzien i bedzie pogoda oczywiscie to zaczne walke z nimi od rana bo tak to popoludniami z do skoku robilem przy tylnich. Wydaja sie troche bardziej skomplikowane,ale bede chcial przelozyc tylko wiazki i sprobowac czy wszystko dziala tak jak na tyle. Wszytskie przewody takie same,ilosc przewodow i kolory to samo. Moduly coz nie jestem pewien :? Niewiem na jakiej zasadzie dzialaja te moduly-byc moze trzeba bedzie przelozyc caly centralny z wiazka i modulem do swietego spokoju :? Moze ktos cos podpowie prosze to by mi pracy zaoszczedzilo troszke :)
-
BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera
Kolega z innego forum cos poradzil.Poniewaz dawca to wczesny polift(na ramie wybite 1999) w dowodzie 2000 kostki powinny pasowac i centralny powinien dzialac. Na to wyglada ze po wpieciu kostek wszystko powinno smigac.Jutro proba :) Wepne sie i zobaczymy czy centralny zadziala jak nie trzeba wywalic wszystko. Klamki zewnetrzne i wewnetrzne z lifta maja podswietlenie tu jest jeszcze roznica(dodatkowe przewody w wiazce).
-
błotnik e38 polift i przedlift
Prosze http://7er.pl/showthread.php/36486-e38-przed-liftem-a-po-lifcie-różnice
-
BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera
Wiec tak wymiana tych drzwi to bulka z maslem :D Potrzebna jest druga osoba do pomocy. Tak jak w filmiku z YT powyzej 2 sruby zawias- klucz 10,jedna sruba kostka -klucz 8,bolec ogranicznika odbezpieczyc wedlug filmiku powyzej i wybic mlotkiem. Otwieramy drzwi przod i sciagamy drzwi tyl.Drzwi z polifta wskoczyly idealnie jak z fabryki :D . Wiazki sie roznia maja inne kostki glowne(przedlift,polift),ale juz przelozone tylko nie podpiete. Teraz pytanie czy centralne zamki sie roznia? Sa tam moduly ? Jak ktos wie to niech podpowie prosze.Tak woogule to forum zeszlo na psy :D
-
BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera
Nikt nic nie wie? :D W sieci tylko instrukcje jak zdejmowac boczki :D Narazie na podstawie tego filmiku zdjalem drzwi tyl dawcy -polift: Bede dzialal dalej,niewiem jak z wiazka z przedlifta
-
BMW e38 wymiana 2 drzwi od strony pasazera
Witam Panowie Sprawa wyglada tak.Byl dzwon :).Kierowca ciezarowki przysnol na autostradzie.Odszkodowanie juz wyplacone (szkoda calkowita). 2 drzwi od strony pasazera do wymiany.Mam juz drugie idealne z lifta (kupilem cale drugie auto w kolorze): https://www.ebay.co.uk/itm/302659060092?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649 Moje pytanie. Wymienial ktos juz cale drzwi? U mnie biorca 1998-dawca 2000 Wiazka sie rozni? Moze ktos doradzi zeby mi troche czasu zaoszczedzic prosze Ps.Jesli ktos cos potrzebuje z tej e38 z ebay piszcie na priva-Ja tylko sciagam drzwi z niej.
-
728i automat nie wbija 4 i 5 biegu
Poszedl uszczelniacz walu i wywalilo olej To co sie zostalo woogule nie przypominalo konzystencja oleju. Przy okazji wymiany cieknacego zbiornika i drazka poprzecznego wziolem sie za to,bylo roboty,ale wymienilem uszczelniacz,przeplukalem przekladnie w miare swoich mozliwosci,dalem nowy filter ten orginal i olej tak jak katalogu,poduszki tez byly do wymiany. Efekt:Czasami jeszcze 5tki nie wrzuca,ale pracuje bardzo dobrze. Mysle ze trzeba jeszcze raz wymiane powtorzyc. Ps.Ja myslalem ze ten olej jest nie wymienialny i od nowosci nikt tej oslony pod automatem nie odkrecal. Czasu sie nie da oszukac te auta maja po 20 lat...
-
e38 Wycieraczki nie dzialaja POMOCY
Musisz wyjac caly mechanizm bo masa na silniczku nie styka.U mnie tak bylo,dodam ze pozniej po naprawie padl calkiem mechanizm i kupilem nastepny na szrocie i do tej pory smiga.
-
728i automat nie wbija 4 i 5 biegu
Dzieki zaczne od tego.
-
728i automat nie wbija 4 i 5 biegu
Witam Automat mi czasami nie wbija 4 i 5 tego biegu i wtedy kreci na obrotach.Dzieje się to sporadycznie .Jezeli już się tak stanie to przechodzę na manual i wbijam 4 i 5tke recznie, a pozniej to już sam działa.Wszystko działa jest moc,nie ma zadnych szarpniec,przeciagania,tryb sport tez ok. Nie ma zadnych bledow itd. Do oleju nigdy nie zagladalem i do filtra. Może ktoś miał już taki przypadek i moglby podpowiedzieć od czego zacząć żeby się w koszta nie ladowac. Dzieki