Treść opublikowana przez K8v8M
-
E90 320d serwis po 200k km co wymienić?
Jestem za, plus oczywiście amortyzatory i sprężyny.
-
chip tuning - wykres
Nie dało się tych 250 KM pociągnąć płasko do 4600 rpm?
-
318d Zerwany łańcuch N47D20A a N47D20C - różnice???
Prosisz o sprawdzona informacje a nie podałeś nawet roku produkcji nie mowiac o vin
-
E90 320d serwis po 200k km co wymienić?
Kolego, przeczytaj moj pierwszy post w tym wątku. Pisałem o wymianie także sprężyn. Ale to już kosmos i zostało od razu zakrzyczane. Nie trzeba być dizykiem CERN by wiedzieć ze na amorki zamontowane w aucie działa siła ciazenia związana z masa auta. Dodatkowo amorki podlegają korozji, procesom starzenia, w tym olej. 80 tysięcy to nie żaden mit lecz oficjalne zalecenia producenta. Niektórzy mówią nawet o 60kkm.
-
E90 320d serwis po 200k km co wymienić?
Dlatego wlasnie amorki należy po tych 80kkm wymienić i koniec. To nie jest majątek a duzo od tego zależy w zakresie bezpieczeństwa.
-
320 d 163KM obrócona panewka
To jest dość częsty przypadek w tych silnikach, kolega maciek dość dobrze wyjaśnił przyczyny. Generalnie ten silnik ma problemy z układem smarowania co generuje prawdopodobnie nie tylko awarie panewek, ale jeszcze częściej turbo. Olej należy wymieniać co 10 tysięcy i pamiętać o płukankach.
-
E90 320d serwis po 200k km co wymienić?
Zrozum, że nie m fizycznie możliwości stwierdzić poprzez przejażdżkę czy amortyzator jest wypełni sprawny. Zrob test zaproponowany przez rivasi. Sprawdź drogę hamowania przed i po wymianie amorków. To ze tobie się wydaje ze wszystko jest ok nie znaczy ze tak faktycznie jest. natomiast profesjonalny test polega na sprawdzeniu samego amortyzatora po wyciągnięcie go z auta na specjalnej maszynie. Wszystko o inne to pic na wodę i może coś pokazać dopiero jak już jest dramat, a nie zużycie eksploatacyjne. I nie jest prawda ze amorki nie maja okresu przydatności. Producenci mówią jednoznacznie ze jest to okres 80-100 tys. km
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
205 55
-
M47T2 usuwać klapki?
W którym miejscu uszczelniałeś ?
-
GPower SKI/SK2/SK2CS dla M3 E92. Opinia, opis, recenzja.
A jak to uszczelnisz?
-
Jaki silnik do e90?
Do gazu wyłącznie starsze bez wtrysku bezpośredniego.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Jeździ juz twoje auto ? Jak pomiary?
-
E90 320d serwis po 200k km co wymienić?
Kolego amorki sie wymienia maks po 80-100kkm a nie po 200. Tyle ze każdy to zaniedbuje. A szarpaki to ci mogą powiedzieć co najwyżej ze amorki juz kompletnie sie zepsuły.
-
M47T2 usuwać klapki?
Nie ma problemu. Zamieszczę wydruk z hamowni przed i po zabiegu w tym temacie. Na usunięcie klapek jestem umówiony 3 listopada. I co to da? Chcesz porównać jeden uszkodzony/wyeksploatowany system do innego, zdrutowanego? Chcesz porównywać wiarygodnie, to porównaj drutowanie, do nowego kolektora. Poza tym na hamowni porównuje się parametry przy maksymalnym wciśnięciu gazu, a wiele osób twierdzi, że różnice są przy mniejszych obciążeniach a nie maksymalnych.
-
chip tuning - wykres
A wiesz jakie są różnice we wtryskach pomiędzy wersjami 430 i 431? Co u ciebie wyszło po chipie i jakie masz wtryski ? Możesz wstawić swój wykres?
-
chip tuning - wykres
Konwerter w 123d jest przewidziany na 450Nm. Jest on takze elementem power kit do 20d. Sama wymiana konwertera nie podnosi parametrów. @dawid. Znasz daty zmian wtrysków ?
-
chip tuning - wykres
A czym właściwie jest wartość Pwh? Moc na kołach ?
-
Jaki silnik do e90?
sa spisywane huhu miedzy tymi co cofaja licznik przed pojechaniem na przeglad a na stacjach nie sprawdzaja tylko pytaja o jego stan... w dwoch roznych stacjach juz to widzialem a kierowct z firmy to potwierdzaja ze nie ma problemu wpisac dowolny przebieg. efekt calego szumu zerowy. Takich kombinatorów jest bardzo niewielu, takie rzeczy robią też ludzie na zachodzie. Bardzo często przy leasingach z limitem km. 99 procent przekretow robią handlarze, którzy kupują tanio auta z ogromnym przebiegiem.
-
Jaki silnik do e90?
Problem liczników jest uregulowany. Liczniki są spisywane przy przeglądzie c roku. Tylko polskie prawo nie działa za granica.
-
3GT - xdrive vs RWD
To twoja niech jeździ na slickach jesli nie rozumiesz ze opony faktycznie maja ogromny wpływ na bezpieczeństwo a nie udają że je poprawiaja jak w przypadku xdrive.
-
3GT - xdrive vs RWD
Właśnie dlatego, że kobietom często brakuje wyobraźni za kierownicą jest niebezpieczne dawać im napęd który nie daje informacji o stanie nawierzchni . Gdy się stresują jadą wolniej i ostrożniej
-
3GT - xdrive vs RWD
Brak stresa na śniegu i lodzie to poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Niektórzy maja duży problem by to pojąć.
-
3GT - xdrive vs RWD
Auto wujka nie jest stworzone dla lalun które mylą gaz hamulcem. Po co te absurdalne argumenty ? Chcesz auto dla laluń z rwd daj im i3. Gwarantuje Ci że trudniej im będzie zrobić sobie krzywdę niż jakimkolwiek xdrive.
-
3GT - xdrive vs RWD
Spidi, mam takie same obserwacje jak Ty. Od lat. Sam widziałem jak gość przede mną próbował wyprzedzić na śliskiej drodze i poleciał da rowu. Miał rwd i to rwd było przyczyna tego wypadku. Było to 20 lat temu facet jechał polonezem. Rzecz w tym, że od tego czasu technika poszła do przodu, mamy obecnie auta które mimo rwd nie pozwalają na takie zachowanie. I zmienia się to z każda generacją aut bmw. Współczesne bmw w zależności od modelu pozwala na większe zarzucenie tyłem przy xdrive niż przy rwd (i oczywiście także na odwrot zależy jakie modele ze sobą zestawimy). Wszystko zależy od nastaw elektroniki, a te standardowo obecnie bardzo mocno pilnują bezpieczeństwa. Jak widać u niektórych myślenie nie nadąża za zmianami w technice.
-
chip tuning - wykres
Być moze, nie wiem. A co do wtrysków być moze zostały zmienione nie tylko w produkcji od 2010 ale tez jako podzespół. Da sie pewnie to ustalić.