Treść opublikowana przez Romek 320i
-
320- słabiej pali po wymianie filtra paliwa.
zmień sobie opaski na przewodach na nowe a jak nie to możesz jeszcze kupić taki zaworek w motoryzacyjnym działający w jedną stronę, zapobiega utracie ciśnienia na układzie paliwowym i cofaniu się paliwa :norty:
-
JAK ROZSADNIE OBNIZYC AUTO.
Żadnych gum nie zakładaj, to nic nie zmienia, tylko tyle że nie dobija na dziurach pod pełnym załadunkiem, ale jak będziesz miał sportowe sprężyny to nie będzie dobijać napewno. No chyba że wozisz cegły w bagażniku to gumy trzeba włożyć hehe :mrgreen:
-
Tylne tuleje przedniego wahacza
Sprawdzić resztę zawieszenia, sworznie jak wyżej kolega napisał, łączniki i obejmy stabilizatora plus drążki kierownicze i końcówki, a delphi to taka średnia firma więc może to być też ta tulejka już wybita.
-
318i problem z hamulcami
Chłopaki rozbierzcie tył, sprawdzcie czy cylinderki nie leją, czy szczęki nie są spalone i regulatory się kręcą lekko jak nie to rozebrać i wysmarować smarem, potem bęben papierem ściernym, usunąć ranty na bębnach tyle ile się da, wyregulować na regulatorach i będzie hamulec nożny i ręczny jak złoto
-
cisnienie z pompy wspomagania
witam, dołączam się do postu z pytaniem, gdzie ten zaworek jest i czy odpowiada za siłę wspomagania, bo wydaje mi się że słabe już trochę mam? gdzieś w pompie czy może na przewodach, przekładni jest umieszczony?
-
316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem
ja ostatnio uderzyłem tyłem lekko w krawężnik i wachacz trochę się wygiął, auto po 80km/h latało tyłem jak cholera... kupiłem używkę, prostą z dobrą tuleją za 50zł, założyłem, zbieżność tyłu i przodu ustawiłem i jak ręką odjął. Bardzo uszkodzone łożysko powoduje luz na kole i może tez dziwnie się tył zachowywać, a bicie to raczej opona, krzywa felga, obejrzyj oponę dokładnie, ewentualnie zamień przód na tył albo nawet rezerwę na próbę. powodzenia
-
[e36] inspekcja olejowa
Też słyszałem o takim "skasowaniu" inspekcji po którym komp padł, lepiej się nie bawić. Część zakładów gratis kasuje inspekcję, chyba że sam wymieniasz olej to zawsze można zaryzykować :cool2:
-
szybkie zużywanie sie sworznia wahacza [ e36 ]
dzięki za poprawkę chłopaki :cool2:
-
e36 318is - pytanie o części - zawieszenie
Co do wachaczy to ja bym takich nie kupował, lepiej zrobić te co masz, zwłaszcza że do tych z aukcji i tak musiałbyś tulejki kupić jeszcze nowe. Kup sobie nowe sworznie dobrej klasy, zwróć uwagę na ułożenie sworznia przy wprasowaniu i będziesz zadowolony. pozdr
-
szybkie zużywanie sie sworznia wahacza [ e36 ]
Chłopaki, z tego co pamiętam to e36 ma sworznie zewnętrzne kierunkowe i musisz je odpowiednio wprasować bo inaczej będzie jedna dziura i hopa i sworznia na żywca wyłamuje, ja w swojej jak ją kupiłem wymieniałem właśnie, a były całkiem świerze tylko źle wprasowane i je wybiło. chodzi o to że sworzeń pracuje w na boki bardziej niż przód tył, a jak włożysz odwrotnie to moment poleci, nie wiem jak to wyjaśnić żeby była jasność... jak kupisz nowego sworznia to chwyć go jedną ręką za śrubę a drugą za obudowę i zobaczysz że w jednej płaszczyźnie ma większy skok niż w drugiej. Jak się panu mechanikowi akurat trafi to chula a jak ma pecha to zaraz się wybije, mało osób o tym wie. A sworznie polecam kupić wzmocnione meyle, troszkę usztywniają auto i są o wiele trwalsze od pływających :cool2:
-
Jaki termostat do e36 2.0 rok 91
numer verneta to: th511188j jeśli się nie mylę, chyba tak miałem na opakowaniu. W silnikach z 6 garami to masz za samą wymianę uszczelki 400-600zł plus planowanie głowicy 50-100, do tego uszczelki jeszcze: głowicy, kolektorów,pokrywy zaworów płyn chłodniczy, ewentualnie jakbyś jeszcze olej wymieniał to olej i filtr. Może jeszcze coś dojść typu świece, właśnie termostat i tak dalej, ciężko jednoznacznie określić. Pozdr
-
Jaki termostat do e36 2.0 rok 91
ja do mojego m50 założyłem miesiąc temu verneta i jestem zadowolony, a wcześniej miałem wahlera i się zepsuł a temp to 88 stopni tyle jest napisane na wahlerze. Jeśli chcesz to podam Ci numer katalogowy verneta do mnie pasował. A z tego co wiem to brak termostatu to nic dobrego... Zwłaszcza w bmw, miałem taki przypadek. Koleś wyjął termostat żeby się takie ciśninie duże nie robiło bo uszczelka była pod głowicą walnięta i tak sprzedał auto a nowy właściciel miał niespodziane, przyjechał na wymianę termostatu a pojechał za dwa dni z dużą fakturą... :norty:
-
318 chce zmienic wydech ale na jaki
odpuść sobie ten środkowy, strumienica łuskowa zamiast katalizatora i oryginalny końcowy bym radził, nie będzie głośno a efekt dość dobry
-
318 is coupe gaśnie silnik
zawilgła instalacja pewnie. Poczekaj aż wyschnie, a jak nie to trzeba szukać pp. Kolega tak załatwił komputer w 318i, zamoczył się i coś się spaliło. Zmienił sobie na używkę za 200zł, hehe ale auto miał czyste :norty:
-
wycieki oleju e36
tak tak jasne... Próbowałem w poprzednim aucie... Nie dość że bardziej się lać zaczęło to jeszcze olej zaczął brać na tłoki
-
wycieki oleju e36
zależy jaki miałeś wcześniej. Ale ja nigdy bym nie wlał do mojej mineralnego szajsu :nienie:
-
Zimne powietrze :]
ja miałem taką sytuacje już jesienią, wymieniłem i jak ręką odjął a ogrzewanie grzeje że w samej koszulce można jeżdzić
-
Siemano
Tytuł kolego tytuł. Seba ma racje, jedz na diagnostykę i sprawdz co jest nie tak i dopiero wymieniaj. Łączniki stabilizatora jeśli o nich mówisz nie mają wpływu na układ kierowniczy, ich uszkodzenie napewno nie objawi się luzem na kierownicy i nie mają też żadnego wpływu na geometrię kół. Luz na kierownicy to albo kolumna, przekładnia, drążki lub końcówki drążków kierowniczych, ewentualnie wachacze i te elementy należy sprawdzić. Chyba że blacharz zapomniał coś poskręcać i teraz goni...
-
Zimne powietrze :]
bankowo termostat. Wachler tylko i wyłącznie polecam
-
Obroty biegu jałowego w czasie jazdy na luzie
Większość samochodów (na pewno opel ford) ma tak zrobione że jak lecisz na luzie to obroty są podwyższone, czujnik jest do tego albo bierze sygnał z kompa, licznika i to normalna oznaka, jest to tak zrobione żeby Ci auta nie zdławiło podczas jazdy i wspomaganie hamulca i kiery byś stracił. A pompę w tym motorze się zmienia jak leje, wyje, rozwala się. Ewentualnie przy wymianie paska i rolek jak już szumią.Pozdr
-
320 vanos silnik nie pracuje pomocy!!!
komputer nie zawsze pokazuje wszystko jako błąd, np czujniki temperatury nie zawsze rejestruje ale parametr odczytuje, czasem zdarza się że czujnik jak jest walnięty podaje info o zaniżonej temp a sterownik daje zła dawke i auto zalewa i dziwne rzeczy się dzieją. Masz do sprawdzenia jeszcze czujnik poł wałka, wału korbowego, spalania stukowego i ewentualnie przepływka i lambda jeśli mówisz że cewki i świece złoto są. Powodzenia w walce z niesfornym BMW :)
-
Problem ze sprzeglem?! Brak pedalu sprzegla.
seba e36 zgadza się, nie zawsze jest wyciek, pompka czasem poprostu nie robi ciśnienia a nie przepuszcza na zewnątrz
-
Problem ze sprzeglem?! Brak pedalu sprzegla.
musisz dokładnie sprawdzić, obejrzeć pompkę i wysprzęglik. Wyciek może być minimalny i działać nie będzie a ilości płynu są tam małe i plam może nie zostawiać. Pompka jest przy pedale, taka mała, a wysprzęglik na skrzyni biegów taki podłużny, rureczka do niego dobiega, obejrzyj dokładnie jedno i drugie, jak mokre to do wymiany :wink:
-
320 vanos silnik nie pracuje pomocy!!!
Podjedź sobie do jakiegoś mechanika który podłączy Twojego sprzęta do dobrego kompa, sprawdzi czy cewki napewno są dobre, no chyba że jesteś do nich pewny w stu procentach, dalej wskazania czujników i lambdy, powie czy coś rejestruje i jakie błędy.
-
Gorąco w aucie pomocy????????
może byc też ze sterowanie padnie, potencjometr w panel i zazwyczaj cały się na używkę wymienia. Ostatnio miałem taki przypadek z fiestą (wiem to nie BMW), wymieniłem nagrzewnice bo słabo grzała, po wymianie prawie zero poprawy, potem elektrozawór i w końcu okazało się że panel padnięty i dawał impuls do zaworu na zamknięty, nie grzało :8)