Treść opublikowana przez ambience
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
dzięki Dyzio a więc tak wczoraj męczyłem auto i odpaliło po 15stu minutach (padł mi przy tym aku) pierwsze co pojechałem na kompa wykazało czujnik położenia wału korbowego (dla mnie dziwne bo 20tyś temu kupiłem nowy oryginalny simens vodo :duh: ) a wiec czujnik już zamówiony. Pompa już wymieniona i czekam teraz na czujnik. Przy okazji wymieniłem jeszcze świece bo myślałem że przez to może gorzej palić. Silnik raz się przegrzał tzn dostał temperaturę na czerwony i od razu go zgasiłem trwało to może 5sec
-
felgi szybko odp potrzbuje
roztoczyć otwór centrujący do 74,1 i sprawdź czy et jest odpowiednie
-
[EXX] M50/M52/M54 Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu
mam inpe i kabel od nerwusa ale komp w garażu padł wiec stwierdziłem że jak czujnik wału korbowego padł niedawno to tylko mógł paść czujnik rozrządu... Ale po jego wymianie jest to samo. I okazało się ze zatarła się pompa wody może być tak że pompa wody blokuje jakoś silnik ?
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
nikt nie podrzuci jakiś rad wskazówek co do wymiany pompy wody ?
-
E39 jakie mieliście problemy po zakupie?
to co pamiętam Pompa wody (na dniach kroi się kolejna wymiana pompy ) reduktor od gazu wtryskiwacze gazowe, chłodnica, węże od chłodnicy, pasek od alternatora jak i sam alternator, rozrusznik, moduł lcm, odma, filtry itp to wiadomo, kpl zawieszenia przód i tył, amortyzatory 2xklocki przód tarcze przód tył i klocki z tyłu. Jeż czujnik wału korbowego, czujnik rozrządu uszczelniacz mostu, moduł od lusterek nowe nagłośnienie nowe felgi 17stki, szyba przednia, maglownica i chyba było by na tyle. Dodam że auto mam 3 lata i zrobiłem 80tyś
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
pompa paliwa nie możliwe bo na gazie jest tez brak mocy jak i na benzynie
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
wody na 100% padła bo gwiżdze ma luz i leci z niej woda bo dziś zrobiłem 200km i dolałem 15scie litrów wody. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo roboty jest przy jej wymianie. Auta już nawet nie ruszam tylko garaż i wymiana pompy. Chciałem wiedzieć czy może jakiś czujnik padł i ktoś miał podobne objawy
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
jak padł mi czujnik wału korbowego to były trochę inne objawy. Może przez ta pompę tak źle odpala i nie ma mocy? I jaką pompę według was najlepiej kupić wiadomo że z metalowym wirnikiem ale jakiej firmy zależy mi tutaj na jakości nie na cenie
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
tylko który czujnik :D rozrządu czy wału ? ale wydaje mi się ze to może być coś innego. Chyba że po wymianie trzeba usunąć błąd
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
pali na wszystkie gary, ale jest zamulona i ciężko odpala kręcę kręcę i kręcę nawet tak już łapie ale trzeba dalej kręcić bo zgaśnie. Najgorzej jest rano bo trzeba naprawdę ją męczyć
-
e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy
Witam mam taki problem ubywa mi bardzo dużo płynu chłodniczego, sprawdzałem dziś, co to moze byc i pompa wody ma luz (lata na boki ) i z niej cieknie, czy dużo roboty jest przy jej wymianie ?? I co może być przyczyną, że auto bardzo długo opala (rano trzeba krecic go dobre pare minut z przerwami) Na ciepłym pali trochę lepiej. I do tego jest brak mocy w dolnym zakresie obrotów dopiero jak sie wkreci to jest troche lepiej ale jakby nim szarpało. Nie mam jak na razie podjechać na kompa, aby sprawdzić co to na pewno. W ciemno wymienilem czujnik połozenia rozrządu, a jakieś 20tyś temu był wymieniany czujnik połozenia wału korbowego. (Oczywiście oba czujniki orginal simens ) Wiem że nie wróżycie z fusów, ale może podrzucice jakiś trop co mogło paść.
-
[EXX] M50/M52/M54 Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu
dziekuje koledzy za pomoc :) czujnik wymieniony :D ale... Wymieniłem na oko i dalej mam ten sam problem... :mad2: :mad2: I wyszło wymieniane czujnika na oko :D jutro jednak podjadę na kompa. Bo dalej nie wiem co mi padło w aucie. I dziś rozsypała się pompa wody :( Jaki czujnik mógł paść z podobnymi objawami ?
-
[EXX] M50/M52/M54 Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu
Z checia bym kupil w aso ale mam do nich ze 100km i nie usmiecha mi sie specjalnie jechac po uszczelke
-
[EXX] M50/M52/M54 Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu
Witam podepne sie pod temat :) Możecie podać rozmiary oringów które trzeba wymienic ??
-
Przerywa w granicach 1200-2200 obr
jak syczy to odma czytaj wyżej :)
-
523 96r. Nie chce odpalić
może szczotki na rozruszniku się skończyły ?? puknij w rozrusznik i zobacz czy zakręcił
-
e39 523i Airbag - kontrolka - zmienne błędy
viewtopic.php?f=15&t=48167&hilit=dioda tutaj masz elegancko pokazane do czego wlutować diodę. Te 3 przewody co opisujesz idą do sterownika a potem za sterownikiem dioda masz to pokazane w tym temacie. Zauważ jakie kolory mają kable co idą do sterownika (czy tam jak ten moduł się zwie)
-
czujnik położenia wału korbowego 523i
To oczywiste że oryginał :) z rok temu padł mi czujnik położenia wału korbowego to teraz rozrządu odmówił :D już zamówiony. Nie moge się doczekać wymiany bo jazda betka z popsutym czujnikiem jest męcząca. Jak ją odpalam to serce mi się krają ze tak się meczy
-
Przerywa w granicach 1200-2200 obr
ja bym obstawił odme a silnik syczy??
-
czujnik położenia wału korbowego 523i
Koledzy gdzie kupowaliście czujnik położenia wałka rozrządu ?? ;> w tak niskiej cenie ja ori znalazłem tylko za 285zł :(
-
e39 523i zmiana felg
Dzieki cichy za rady :) jednak nie kupiłem tych felg
-
e39 523i zmiana felg
Witam przymierzam się do zakupu większych felg znalazłem taką aukcje na allegro http://allegro.pl/felgi-breyton-bmw-z-oponami-do-bmw-17-5x120-i2120714994.html co myślicie o takim połączeniu z przodu 17stki z tyłu 18stki. Czy na tym nie ucierpią właściwości jezdne itp
-
Działanie inspekcji olejowej - jak to działa ?
W gnieździe diagnostycznym 7 pin z masą łączysz na zapłonie i tyle chyba dasz rade połączyć to jakimś drutem :) viewtopic.php?f=72&t=154752&hilit=inspekcja
-
Uszkodzenie zbiornicza płynu chłodniczego e39 525TDS
u mnie w mieście na szrotach e39 cenią jak złoto :O za głupią tulejkę od zwrotnicy chcieli od 50 do 80zł ....
-
525dAT - słaby start
sprawdź datę temat przed dwóch lat ;)