Treść opublikowana przez ambience
-
e39 523i Skrzypienie przy skręcaniu
up nikt nie ma pomysłu na to ??? :roll: :roll:
-
bmw e 39 523 przepływomierz powietrza
Nie ma problemu pozdrawiam :)
-
bmw e 39 523 przepływomierz powietrza
pojedynczy
-
bmw e 39 523 przepływomierz powietrza
zależy który czujnik bo jest czujnik wału korbowego i rozrządu. A nie napisałeś o który chodzi :) tutaj masz link do czujnika wałka rozrządu viewtopic.php?f=15&t=162688&hilit=czujnik+po%C5%82o%C5%BCenia Kolega mattiss bardzo ładnie to opisał :) Pozdrawiam :)
-
e39 523i Skrzypienie przy skręcaniu
up
-
co sprawdzić przed długą drogą...?? 535i
jak auto się spierdzieli to zawsze można się poratować wódeczką :D Ja preferuje zmrożoną :D taka oleista mrrrr :D
-
co sprawdzić przed długą drogą...?? 535i
hahaha :D odwożę szwagra, bo auto kupił w Niemczech i swoje stare chce sprzedać w Polsce, a mieszka w Niemczech. Wódy biorę tyle ile można przewieść :D i od razu odpocznę tam u niego dzięki koledzy za rady na pewno się przydadzą ( a najbardziej z tą teściową ) :D
-
co sprawdzić przed długą drogą...?? 535i
haha ja tak samo worze ale w bagażniku do tego klucz 32 do odkręcenia wiatraka :D alternator mam po regeneracji jakieś 20tyś km temu termostat ma jakieś 5tyś km pompa wody ma jakieś 3tyś km Chłodnica ma jakieś 40tyś km Według mnie nie ma co się popsuć w aucie bo wszystko już wymieniłem na nowe :D
-
co sprawdzić przed długą drogą...?? 535i
Masz rację wezmę za pasówkę. A w sobotę wyruszam do niemieć pod Francuską granicę to mam z tysiąc km w jedną stronę. Dobrze że jadę swoim autem, bo chcieli mi wcisnąć mondeo mk3... Macie jeszcze jakieś rady przed taką traską ? :roll:
-
co sprawdzić przed długą drogą...?? 535i
też mi się szykuje dłuższa traska i zastanawiam się czy na pewno brać koło zapasowe. Zawsze w bagażniku worze spray http://allegro.pl/tire-doktor-kolo-zapasowe-398-ml-pompuje-opony-k2-i2415950514.html i nie raz uratował mi skórę. W aucie mam gaz i w miejscu koła zapasowego jest butla. A bagażnik mi potrzebny. Upychać gdzieś za pasówkę czy jechać z tym sprayem co myślicie?
-
e39 523i Skrzypienie przy skręcaniu
Witam ostatnio przy nagłym nawracaniu zaczęło coś trzeszczeć, skrzypieć z kolumny kierowniczej dźwięk wydobywa się ewidentnie zaraz przy kierownicy dzieje się to przy większym obrocie kierownicy. Spotkał się ktoś z was z takim problemem? Co to może skrzypieć i jak się tego pozbyć z góry dziękuję za zainteresowanie tematem Pozdrawiam :)
-
Spalanie 528i vs 540i
540 nie jedzie :O konie na polance ? : :norty: BTW przydał by się jakiś dział do OT :twisted:
-
Spalanie 528i vs 540i
w 540 bo się wkur****, że tak każdy wolno jedzie a auto chce szybciej i jak tu nie palić :norty: :norty: :norty:
-
Spalanie 528i vs 540i
aha, a może coś się stać jak gdzieś wleci taki kiep. Bo we mnie się już gotowało, że ktoś rzucił coś na moje auto
-
Spalanie 528i vs 540i
Guzik smierdzi jak palisz przy otwartych oknach i kipujesz na zewnatrz nie do popielniczki oraz zmieniasz odswieżacz badz choinke raz na tydzien to niema prawa smierdziec:) Moja zona mnie gnebi ogolnie za palenie w aucie sama nie pali wsiada do autka codziennie i nie sapie o dziwo nic ze smierdzi:) w domu nie pale zeby nie bylo ze sie przyzwyczaila;) Nie ma to jak wywalac kiepy na zewnatrz. Ostatnio taki inteligent wysypal mi popielniczke petow prawie pod sam samochod. Mi ostatnio ktoś wyrzucił kiepa na przednią szybę wyprzedziłem dziada wyhamowałem do 0 ale jak wychodziłem z auta to uciekł :( Są jakieś mandaty za takie coś ? Btw sorka za OT
-
528i Niewłącza Się Gaz
U mnie jak telepało na LPG to wtryski były zapchane i mocy nie miał bo sam zapomniałem o tym filtrze (zaraz po kupnie auta). I z mojej winy musiałem kupić nowe wtryski. Jak padł reduktor to telepało na wolnych obrotach, tez nie miał mocy. Jak dochodziło do końcówki obrotomierza to przepinało na benzynę. No i co do gazu to lubi tez paść czujnik temperatury na reduktorze. Padł mi też mapsensor to objawem było wypinanie się gazu raz na jakiś czas (jak się postukało mapsensor to od razu działał na jakiś czas) więc kolego podjedz do gazownika, bo może być wiele rzeczy począwszy od wtrysków a skończywszy na czujniku temperatury gazu P.S Teraz Filtry od gazu wymieniam co zmianę oleju :roll: czyli 10tyś
-
523ise zamiana silnika na v8 dylemat
To już chyba bardziej opłaca się kupić v8 anglika i przełożyć wszystkie graty. W v8 jest nawet maglownica inna
-
528i Niewłącza Się Gaz
Niekoniecznie filtr odpada jak dał ciała i nie wymienił filtra od Fazy lotnej gazu i ten puścił syf na wtryskiwacze to wtryski są do czyszczenia i to może być objawem. Ale obstawiam tutaj na reduktor od gazu, kiedyś miałem podobne objawy (filtr od fazy lotnej tez wymień zaleca się co 15tyś http://allegro.pl/10-sztuk-filtr-fazy-lotnej-czaja-fls-12mm-metal-i2434691680.html tak wygląda zależy jeszcze jaki masz) Najlepiej to pojechać do gazownika bo przyczyn może być wiele Pozdrawiam
-
523ise zamiana silnika na v8 dylemat
skrzynia hamulce zawieszenie od v8 jest inne chyba już lepiej zmienić auto
-
e39 zgubiony jedyny kluczyk - jakie rzeczy na przekładke
viewtopic.php?f=72&t=153225&hilit=+klucz myślę, że ten temat Ci pomoże :)
-
e39 zgubiony jedyny kluczyk - jakie rzeczy na przekładke
ja jak pytałem to chcieli 780zł za nowy kluczyk
-
Wymiana kloszy e39 - czy się opłaca.
Twoja betka z tyłu wygląda jak 18tka a z przodu jak 60tka :mrgreen: Zmień te reflektory choćby na używane ori. bo strasznie szpecą autko. Co do polerowania reflektorów to rok temu polerowałem i uszczelniałem.Na począdku efekt był bardzo dobry ale teraz wszystko wraca do normy,czyli zmatowiały i zaczynają parować :| Ja mam takie same jak Cichy i mi osobiście się podobają :) według mnie rzecz gustu :)
-
e39 523i Dzwonienie przy przyspieszaniu i bład po hamowaniu
Witam odświeżę temat wczoraj wyskoczyła mi znów kontrolka od zużycia klocków i widzę, że z tyłu już nie wiele zostało. Jutro mnie czeka trasa koło 600-700km czy wystarczy mi klocków. Ile można zrobić kilometrów po takim komunikacie. Czy z przodu i z tyłu wozu są takie same czujniki zużycia klocków gdyż ostatnio przy zakupie klocków z przodu kupiłem 2 sztuki czujników. I jestem Ciekaw czy będą pasować i z tyłu
-
Felgi E60 do E39
kolega ma racje wystarczy otwór centrujący roztoczyć do wymiarów pod e39 :)
-
E39 523i Touring M52 wymiana odmy separatora oleju
na forum pisałem wiele razy jak wymienić odme wystarczy poszukać :) Ściągasz obudowę filtra powietrza wraz z przepustnica i masz idealny dostęp do odmy która znajduje się pod kolektorem ssącym robota max 30minut. Odma zamontowana jest na 3 śrubach :) viewtopic.php?f=72&t=162579&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=160777&hilit=+odma