Treść opublikowana przez ambience
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
czyli przedłużka i jazda ? :D a może kluczem udarowym ?
-
M52 523i wypadanie zapłonu
W mojej poprzedniej e39 jak falowały obroty to winna była słaba masa silnika. Po wyczyszczeniu z śniedzi problem znikł.
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Witam ponownie wczoraj próbowaliśmy świeca nie poszła. Zrobiliśmy tak wykrętak sprawdziliśmy na ,,sucho" czyli rozcięliśmy starą świece i sprawdziliśmy który wykrętak będzie najlepszy. Zrobiliśmy przedłużkę i na klucz 24. Próbowaliśmy odkręcić kluczem i nic pukaliśmy w klucz też nic nie dało. Nie wiem czy zrobić przedłużkę z rury i spróbować na dużym ramieniu?
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Z kolega pierw myśleliśmy, że ją wykręciliśmy. Gdy świeca wyszła to ładnego karpia zrobiliśmy. Ogólnie coś z tą świecą nie tak, bo zrobione na niej 10tyś i nie paliło auto na wszystkie cylindry.
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Inne świece ciężej się wykręcały niż ta która została zerwana, zrobiliśmy wczoraj wieczorem tak; wprowadziliśmy wąż do cylindra wyssaliśmy porcelanę z tłoka, Daliśmy rajstopę na odkurzacz, aby zobaczyć ile wyszło z cylindra wygląda na to, że wszystko. Spryskaliśmy wd-40 i zostawiliśmy na noc. Dziś rano kolega przed pracą jeszcze raz psiknął wd. Zamówiliśmy zestaw wykrętaków firmy corona. Po pracy zabieramy się za wykręcanie, następnie sprawdzimy cylinder endoskopem, czy nic nie zostało jak coś będzie to jeszcze raz odkurzacz, aż wszystko wciągniemy z cylindra
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Na razie nic nie robiliśmy. Pierw chce to na spokojnie przemyślec podpytać opinię innych może ktoś już miał taki problem i doradzi. Też myśleliśmy o torksach ale wydaje mi się że wykrętki będą pewniejsze. Dziwoniliśmy do ludzi który zajmują się wykręcaniem takich świec, ale niestety do bmw się nie podejmą. Mamy odkurzacz przemysłowy myślę że da rade. Dorobimy do niego wąż aby idealnie wszedł w cylinder Jak edytowałem to nie widziałem Twojego posta
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Dziura już jest na wylot, bo został tylko kołnierz z świecy. W środku była porcelana która się rozsypała i wpadła do cylindra
-
e39 523i m52b25 Zerwany gwint świecy
Witam koledzy. Kolega wymieniał świece (auto nie paliło na wszystkie cylindry) według inpy był to 2 cylinder od kokpitu. Przy wymianie świecy na 2 cylindrze delikatnie odkręcał i ukręciło świece. Jak teraz ten gwint odkręcić ? http://imgup.pl/di/LQ59/swieca.jpg http://imgup.pl/di/PUV5/swieca3.jpg http://imgup.pl/di/S8LM/swieca2.jpg Tak to wygląda, myśleliśmy o użyciu wykrętaków http://allegro.pl/yato-zestaw-wykretakow-do-urwanych-srub-wykretaki-i4901328078.html A potem odkurzaczem przemysłowym wsadzić wąż do cylindra i wyciągnąć porcelanę która już wpadła do cylindra. Następnie odpalić auto bez świecy aby wypadłą całą reszta porcelany.
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
Wymienię kable z dwóch stron :) wczoraj otwierałem klapę i o dziwo trzymała jak trzeba ;> U mnie zjadło klapę na wylot jak kupiłem swoje e39. Ale klapa została wymieniona. Chciałem robić klapę i kable, a tu rano psikus, błąd poduszek się pojawił i jedziemy wieczorem na kompa do garażu. Zawsze na weekend coś się znajdzie do roboty :roll:
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
Zardzewiała ?. U mnie w sklepie chcą za siłownik febi 150zl to nie ma takiej tragedii też na wiosnę się za to wezmę :) Przy okazji na filmiku widziałem, że idą wiązki z dwóch stron. Czyli jak będę wymieniał przewody to z dwóch stron ?
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
A może sprężyny wymienić w tych siłownikach ? :D
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
Mnie tylko klapa bagażnika spada na głowę. Szyba otwierała się dobrze (tyle że kable się przetarły i teraz się nie otwiera wcale :roll: )
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
uhuhu, a jest jeden czy dwa ? Drogi ten siłowniczek :roll: :roll: człowiek się pod jarał, że 20zł zapłaci i klapa będzie śmigać, a tu nie jest kolorowo :D
-
[E39] 530d Touring Klapa bagażnika/Hydraulika klapy
u mnie klapa sama spada na głowę. W sumie to raz trzyma raz nie trzyma? Szyba trzymała (na razie się nie otwiera nie robię tego bo pizga złem na dworze :lol: ) http://allegro.pl/silownik-teleskop-sprezyna-klapy-bmw-5-e39-touring-i4924138323.html te siłowniki mam kupić do klapy :roll: ? Czy są jakieś inne od razu wymienił bym przewody idące do klapy :)
-
e39 523i Montaż webasto
Teraz to ja muszę to skompletować i na spokojnie poszukać elementów, przeglądnąć dokładnie na realoem jak to wygląda :)
-
e39 523i Montaż webasto
fiu fiu trochę elementów jest :) na wiosnę tym się zajmę, bo widzę, że trochę roboty z tym będzie a nie uśmiecha mi się siedzieć w taki mróz w garażu :roll: :) dzięki Shadow za naświetlenie tematu :)
-
e39 523i Montaż webasto
Czyli resumując co muszę kupić? Głównie zależny mi na tym aby było rano ciepło w aucie i silnik nagrzany.
-
e39 523i Montaż webasto
Witam zastanawiam się nad dołożeniem webasto do mojego e39 ? Przerabiał ktoś ten temat? Opłacalne to w ogóle i czy się da
-
E39 2.0i+LPG 97r Wymiana lamp
ja wymieniłem tylko klosze reszta orgi. W poprzedniej e39 miałem lampy depo i nie polecam po jakimś czasie odbłyśniki się wypaliły. I do poprzedniej kupiłem orgi używki lampy. Na razie jestem zadowolony zobaczymy z czasem jak to będzie :) A te klosze mam około roku i zrobiłem z 30-40tyś. I są w idealnym stanie :)
-
520i nie odpala
Ja bym podpiął na kompa może czujnik wałka ? shadow ubiegł mnie o kilka sek :D
-
Zmiana foteli w E39
To już po świętach bo teraz pracuje po 12ście godzin dziennie (robię w handlu i każdy wie jak to przed świętami ) a w nocy nie chce zrobić bo nie będzie efektu :)
-
E39 2.0i+LPG 97r Wymiana lamp
Ja mam te kierunki (do kierunków dałem srebrne żarówki, aby nie było widać w środku kierunku pomarańczowego koloru, ) i klosze od lamp (bez tylnych lamp) Ja u siebie miałem przed lift. Rozebrałem lampy przednie wymieniłem regulatory znalazłem firmę w necie co regeneruje odbłyśniki. Oddałem do regeneracji odbłyśniki Kupiłem żarniki Osram . Założyłem te klosze, na razie mam je rok i wszystko jest ok. Lampy święcą dużo lepiej niż w nie jednym nowym aucie. W podpisie mam foto tak wyglądają na aucie :)
-
Zmiana foteli w E39
Fotele przełożone :) Dziękuję za pomoc i cenne rady :) w fotelach wszystko działa, przełożyłem plus i minus, z wtyczki co dostałem do foteli, dołożyłem do swojej pociągnąłem plus i masę z rozdzielni pod nogami pasażera :) I bezpiecznik na każdym z plusów :)
-
Bmw e39 5xx Wesołych Świąt
Zdrowych wesołych i spokojnych świąt :)
-
Zmiana foteli w E39
dzięki a jaki dać bezpiecznik ? :) 30 bd ok ? http://e39.pl/wp-content/uploads/2011/05/bezpieczniki.jpg według tej rozpiski po 30 na każdy fotel