Treść opublikowana przez ambience
-
e39 czym podnosicie swoje auta
Witam koledzy trochę nie typowy temat i sam nie wiedziałem gdzie go na forum umieścić. Chce kupić jakiś porządny stabilny podnośnik typu żaba. Wcześniej kupiłem taki najtańszy do 2,5 tony. Fakt podnosi ale jest nie stabilny auto musi stać idealni równo. Chciałem kupić coś porządniejszego i stabilnego na aledrogo zaczynają się od 300zł już które wyglądają fajnie. Może ktoś coś poleci jakiś fajny podnośnik. Tak do 400-500zł P.S jak jest jakiś odpowiedni dział i go nie znalazłem proszę o przeniesienie :roll:
-
[SPRZEDANE] e39 530iA //M-pak Shadow-line Sterlinggrau
Moja kobita jeszcze nie czuje się pewnie za kółkiem także mam ten temat z głowy. Chyba że ja popiję wtedy nie ma wyjścia :lol: :lol:
-
[e39] 523i touring ambience
z braku czasu na razie jedna lampa przerobiona na hella black http://images69.fotosik.pl/1100/b991c4f00b3f3c40.jpg zderzak m pak się klei bo pęknięcie miał :(
-
E39 2.0 LPG 98r. m52 Czego tu brakuje?
może być reduktor nie dogrzany przez zapowietrzony układ i dlatego. Sprawdź czy parzy reduktor jak masz pion na temperaturze
-
E39 2.0 LPG 98r. m52 Czego tu brakuje?
no pewnie przecież jak jeździłeś to przez odpowietrznik uciekał płyn chłodniczy
-
Problem ze światłami mijania
a czemu tak się upierasz na renowacji starego? Moduł idzie już kupić za 25zł plus wysyłka http://allegro.pl/bmw-e38-e39-modul-swiatel-lcm-ii-8352225-i5087769650.html
-
Bmw e39 520i 96' caly czas sie woda gotuje
Wątpię z 2tyś za sam silnik w dobrej kondycji, z gwarancją pisemna. A ktoś jeszcze musi stary wyciągnąć i nowy wsadzić. Kolega ostatnio kupował 2,8 to zapłacił 2300zł z gwarancją na pół roku. Podpisali umowę że nie bierze oleju itp. Ja bym tylko tak kupował silnik. Lepiej dać parę zł więcej niż potem wydawać na naprawy. Albo jak jest jeszcze na aucie i wtedy zobaczyć jego kondycję :)
-
Bmw e39 520i 96' caly czas sie woda gotuje
nic nie trzeba wszystko jest to samo :) może tylko sterownik silnika tak to powinno wszystko pasować. Jeśli się mylę poprawcie mnie koledzy ;) Kolega ostatnio do e46 wkładał z 2,0 na 2,8 :)
-
Bmw e39 520i 96' caly czas sie woda gotuje
ja bym spróbował bo silnik zawsze można zmienić. Ale jak już zmieniać to na 2,8 :twisted:
-
[SPRZEDANE] e39 530iA //M-pak Shadow-line Sterlinggrau
zawsze coś się znajdzie. Kobita nie narzeka ? :mrgreen:
-
Bmw e39 520i 96' caly czas sie woda gotuje
ja byłem jeszcze dobrej myśli :P
-
e39 2.0 automat Problem z obrotami, jałowe poziom 1700 (B+G)
dopiero w sobotę jedzie na kompa :P
-
Bmw e39 520i 96' caly czas sie woda gotuje
a przelew jest ? w 96 roku powinien mocny strumień być przy 2tyś. Mi mechanik jak zakładałem gaz też twierdził że dobrze odpowietrzył... I musiałem to zrobić sam bo auto się grzało :mad2:
-
e39 2.0 automat Problem z obrotami, jałowe poziom 1700 (B+G)
Ja bym zaczął od kompa potem można wnioskować co dalej. Odepnij przepływomierz i zobacz czy coś się zmieni, może to ona przekłamuje. Jak komp nie pokaże błędów ja bym sprawdził krokowy, cewki, odmę i wąż od odmy. A jaki masz w ogóle silnik ? 2xvanos ?
-
Bmw e39 520i 96' caly czas sie woda gotuje
Pewnie źle odpowietrzasz z 96 roku nie łatwo odpowietrzyć ile weszło płynu chłodniczego ? poczytaj troche na forum jest pełno instrukcji od odpowietrzania. Gratuluje dolewania zimnej wody do zagotowanego silnika :mad2: I zatytułuj temat jak człowiek a nie jakieś pomocy nie wiem co robić :mad2:
-
e39 523i Pali bezpiecznik nr54 od pompy paliwa w bagażniku
Wiem, że nie znosi zamienników. Ale tym razem byłem zmuszony do takiego zakupu, bo musiałem jechać w trasę i nie szło tego przełożyć, a bez sprawnej pompy ciężko, a różnicy dużej w cenie nie było, bo pierburga pompa 380zł a tą co kupowałem 250zł. Pompę oddałem do reklamacji może uznają może nie. Najwyżej padnę na te 250 zł trudno gdybym się nie pojawił na spotkaniu stracił bym wiele więcej. Także nie ma tego złego ;)
-
e39 523i Pali bezpiecznik nr54 od pompy paliwa w bagażniku
zamiennik brałem jakiś za 250 zł miał być porządny. Chciałem oryginał ale na miejscu był tylko zamiennik, a auto potrzebne było mi na już. Więc mnie pokarało teraz mam oryginał. Uspokoiłeś mnie z tym, że nic się nie powinno stać.
-
e39 523i Pali bezpiecznik nr54 od pompy paliwa w bagażniku
Problem rozwiązałem sam. Piszę może komuś w przyszłości się przyda. Na tym obwodzie jest tylko pompa paliwa. Pompa powinna pobierać do 8 amper. Powyżej się zaciera. U mnie winowajcą był drut na pompie który zwarł się z plusem i czasem dotykał o obudowę pompy i tam robił zwarcie. Dobrze, że zawsze mam te 30-40litrów to była pompa zalana i iskra nie była w oparach, bo nie wiem co by się mogło stać :evil:. Pompę oczywiście wymieniłem. Pozdrawiam :)
-
528i cykanie rozrusznika oraz brak prądu
Nie przejmuj się mi też auto potrzebne a akurat wywala mi bezpiecznik i muszę też ogarnąć :D I coś dojść nie mogę do ładu. Daj aku pod prostownik naładuj podłącz powinien odpalić. Sprawdź ładowanie powinno być minimum 13,7V Napięcie po odpaleniu - 13,95V Po zwiększenia obrotów napięcie wynosi od 14,05 do 14,2 max Po załączeniu świateł drogowych - 13,8V takie powinny parametry przynajmniej ja takie mam :)
-
Problem ze światłami mijania
Przeważnie pada LCM. Potem mała adaptacja i powinno śmigać. Sam kiedyś miałem problem z przymrugiwaniem świateł. Kilku elektroników robiło i nikt nie zrobił(kasę każdy chciał :roll: ). Każdy twierdził że to coś z masą a nie LCM. A wina była lcm
-
e39 523i Pali bezpiecznik nr54 od pompy paliwa w bagażniku
Nikt nic ? Ktoś wie jaką oporność powinna mieć pompa paliwa? Teraz już wywala za każdym razem bezpiecznik. Opala na chwilkę i gaśnie. Albo ktoś poratuje jakimś schematem do pompy,bo wygląda mi to na przetarte gdzieś przewody. Pro forma zamówiłem już pompę. I czy ten bezpiecznik odpowiada tylko za pompę paliwa czy za coś jeszcze :roll:.
-
528i cykanie rozrusznika oraz brak prądu
Pewnie alternator sprawdź ładowanie. Ale pierw podładuj akumulator, bo raczej nie odpalisz. Coś słabo szukałeś jak nawet regulaminu nie przeczytałeś jak poprawnie zatytułować post. Popraw bo admin Ci temat zablokuje Pozdrawiam :)
-
Zmiana przednich lamp e39 - BMW e39 1996
kpl lamp idzie kupić za 600zl z przetwornicami żarnikami itp kolega kupował ostatnio. Przeważnie lampy kupisz z uszkodzonymi regulatorami. Więc trzeba jeszcze je doliczyć
-
[E39] 528 LPG Zapytanie o strumień płynu chłodniczego.
a w jakim stanie masz obudowę termostatu w e39 lubiły one pękać i tam zaczął bym szukać przyczyny. Ile zrobiłeś km na gazie reduktor powinien wytrzymać minimum 50tyś. W poprzedniej e39 z 97roku dopiero przy 2tyś był ładny przelew teraz mam z 99roku i przelew od razu jest ładny. Wydaje mi się że po lifcie elektryki w 98 poprawili ten przelew :)
-
Uszkodzony czujnik parkowania ( zderzak m-pakiet)
zderzak jest na plastykowych bolcach :) i przy nadkolu masz chyba dwie śruby