Treść opublikowana przez arti200
-
Klimatyzacja - mała wydajność
Zrób fotkę manometru instrukcja zbędna. Dzięki.
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu
Ja bym najpierw sprawdził wyważenie kół - koszt żaden a jak niedoważone to będą biły i to niekoniecznie podczas jazdy bez hamowania a właśnie przy hamowaniu.
-
Klimatyzacja - mała wydajność
Wychodzi na to, że ważniejsze jest ciśnienie w układzie jak ilość czynnika (podana przez producenta), mało tego podobno optymalnie jest aby zawsze w wyłączonej klimatyzacji przy danej temp. było ciśnienie w okolicach przemiany czynnika ciecz-gaz a to dość ciężko jest ustalić. Wniosek taki, że dobijanie klimy wg podanej ilości może być nieskuteczne. Wobec tego spróbuję jeszcze raz podjechać do warsztatu i posprawdzać ciśnienie, które wg karty charakterystyki gazu R134a powinno wynosić: 0stC= 2 bar 5stC = 2,5bar 10=3,1 15=3,95 20=4,8 25=5,6 30'C=6,6bar Może to jest przyczyną słabej wydajności czyli rzeczywiście za mało czynnika. Jak byś mógł wrzucić lub opisać tą instrukcję byłoby fajnie chciałem zobaczyć jakie są wartości ciśnień podane dla różnych temp. Dzięki.
-
Klimatyzacja - mała wydajność
Zaraz, zaraz jaki zestaw? Ile czynnika ci brakowało?
-
Klimatyzacja - mała wydajność
Ktoś ogarnął temat?
-
Klimatyzacja - mała wydajność
W moim przypadku też ciężko osiągnąć temp. niższą jak 7,8 st.C, układ po serwisie tj. uzupełnienie czynnika, oleju, wymiana filtrów i odgrzybianie. Mój mechanik od klimy twierdzi, że prawdopodobną przyczyną są zamknięte cały czas żaluzje chłodnicy i co za tym idzie słabe chłodzenie skraplacza. Podczas jazdy klima chłodzi chyba trochę lepiej niż na postoju, czy w korku. Co wy na to?
-
Nawiew
viewtopic.php?f=70&t=160961 Następnym razem :search:
-
E91 320d nierówna praca
Poczytaj tutaj: viewtopic.php?f=70&t=171283 - stawiam na wtryskiwacz.
-
Łańcuch rozrządu N47
Podbijam :D
-
problem z telepaniem buda
Może poduszki pod silnikiem, skrzynią biegów...
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Może chłopak w Angli siedzi i już całkiem języka swego zapomniał... :D
-
Tempomat a licznik...
I jest OK u mnie tez nie ma info o włączonym tempomacie, tak ma być. Może w młodszych samochodach jest inaczej.
-
nawigacja e90 busines
:cool2:
-
Wymiana ŻARÓWEK Z TYŁU BMW E91
Żarówki w błotnikach (prawa strona): 1.Otworzyć płytę podłogi 2.Obrócić o 90 stopni śruby pokrywy (ta z siatką) i ją wyciągnąć 3.Potem masz jak po lewej stronie. Żarówki w klapie: 1. Odchylić pokrywę (3 zatrzaski) konieczny śrubokręt 2.Odchylić izolację 3.Zdjąć oprawę. STRONA 193 instrukcji obsługi...
-
nawigacja e90 busines
nie wiem po co mnie odnosisz do strony głównej, forum jest po to żeby pomagać a nie cyrkować pa Nie do strony głównej tylko do strony o nawigacjach wszystko tam jest napisane wystarczy :search: - to po pierwsze, po drugie mam prośbę o wyjaśnienie słowa "CYRKOWAĆ" jakoś nie mogę znaleźć w słowniku... nowy a strasznie pyskaty na dodatek leniwy Ponadto na temat pomocy na forum, czy też jego zaśmiecania też już było sporo...
-
PIERWSZE BMW PIERWSZY SERWIS DORADŹCIE PROSZĘ
Ten pan a raczej pani to opcja wybierania funkcji głosem - wciśnij i powiedz: "HELP" lub "Helfen" (w zależności od opcji językowej) pani powinna wyrecytować ci dostępne komendy. Ponadto polecam lekturę: viewtopic.php?f=70&t=138027
-
Nie działa nawiew / dmuchawa. Diagnoza,wymiana.
:cool2:
-
nawigacja e90 busines
Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby poszukać np tutaj: viewforum.php?f=91
-
PIERWSZE BMW PIERWSZY SERWIS DORADŹCIE PROSZĘ
Gdzieś ty wyrwał 6 letni samochód z takim przebiegiem :?: Gratuluje zakupu - to po pierwsze. Po drugie wracając do tematu wszystko o co pytasz jest już na forum wystarczy użyć opcji "szukaj". Diesel czy benzyna?
-
BMW E91 - tapicerka tylnej klapy.
A bezpieczniki sprawdzałeś?
-
Nie działa nawiew / dmuchawa. Diagnoza,wymiana.
Wszystko się zgadza, widać ją też od strony wlotu powietrza pod maską (strona pasażera) - odkręć filtr i wszystko zobaczysz rusz ją może ożyje...
-
Nie działa nawiew / dmuchawa. Diagnoza,wymiana.
Spróbuj odkręcić mikrofiltr pod maską, po odkręceniu przez wlot powietrza jest dostęp do łopatek wentylatora rusz go czymś może szczotki się zawiesiły. U mnie tak było tylko, że po dłuższym postoju. Spróbuj może pomoże 15 minut roboty.
-
Dojazdówka w E90 LCI
Właśnie tak :cool2:
-
Dojazdówka w E90 LCI
Ja kupiłem 16" i z przodu lekko obciera, tył jest ok. Skoro LCI ma większe hamulce z przodu to nie wejdzie.
-
Zużycie drążka zmiany biegów
Przebieg 211tk drążek tak, uchwyt drzwi mam bez śladów zużycia.