Treść opublikowana przez k.janiak
-
Problem z e39 530d M57
Dzięki! Po różnych doświadczeniach preferuję naprawy we własnym zakresie (o ile to możliwe). Pozdrawiam!
-
Dylematy nowicjusza czyli jaki silnik do e46...
Za 30 tysi dostaniesz ładne auto, ale przy zakupie trzeba bardzo uważać - kręcenie liczników, przeszczepy itp. Auta z Belgii wymagają większej uwagi bo nie można sprawdzić historii w ASO. Sprawdzenia wymaga (dla diesla) głównie stan turbo, pompek zasilających paliwo, wtryskiwaczy (i pewnie niektórzy forumowicze jeszcze coś by dołożyli), zawieszenie i tylni most. Stan układu zasilania i pracy silnika można sprawdzić na LiveData - podłączenie do komputera. Zawieszenie i tylni most - łopatologicznie (dobrze mieć fachowca). Jeśli chcesz minimum 150 KM to 320d odpada (136 KM). Poza tym zależy jak będziesz użytkował auto (miasto / trasa) i czy zgadzasz się z większymi nakładami na paliwo. Przy planowanych dużych przebiegach (więcej niż 20-30 tys. rocznie) osobiście polecam diesla. Jeśli chodzi o wady i zalety - ciężko jednoznacznie stwierdzić. Musisz przeszukać forum i poczytać co się ludziom psuje. W benzyniakach ryzyka awarii jest mniejsze z uwagi na prostszy układ. W dieslu jeździ się taniej, ale w przypadku awarii turbo, przepływomierza, itp. koszty mogą być spore. Gdy szukałem e39 jednym z warunków to był 3-litrowy diesel (ściślej 2.9 L). Spalanie w ganicach 7 litrów, dobre osiągi i bardzo wysoka kultura pracy. Przez rok czasu na naprawy związane z silnikiem (pompa wody, pompa progowa itp.) straciłem ok. 2000.00 PLN.
-
Dwa błedy po podłączeniu pod kompa?
Nie jestem pewien, ale LPG ma swoją lambdę, zatem nawet jeżeli ta silnikowa jest uszkodzona, nie będzie miało to wpływu na pracę silnika na gazie. Falujące obroty to typowy objaw czujnika wałka. Czasem mogą być problemy z odpaleniem. Wymiana - tylko oryginał.
-
Mocne stuki w tylnym moście( dududududu )
Luz na krzyżaku. Może też być uszkodzona podpora wału.
-
Problem z e39 530d M57
No i stało się... Auto zgasło 100 km od domu o 23.00. Puknięcie w pompkę zreanimowało ją na tyle, że dojechałem do domu. Mam już nową pompkę i zastanawiam się, czy mogę ją sam wymienić. Dojście jest, ale czy wymiana pompki wiąże się z jakąś konkretną procedurą? Czy nie ma ryzyka zapowietrzenia układu? Czy z któryś z szanownych kolegów wymieniał pompę progową we własnym zakresie?
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
530d, przebieg: ~ 400 000 km używana od zakupu: 15 miesięcy przejechałem: 83 000 km średnie spalanie (większość oczywiście trasa): 6.6 L zużycie łącznie: ~5500 L. x 4.00 PLN = 22 000.00 PLN (koszt paliwa) zużycie oleju: [brak] wymiana pompy wody (Ruville) + termostat (oryginał): 900.00 PLN wymiana pompy progowej: 600.00 PLN 2x filtr powietrza, 1xfiltr paliwa, 1xodma, 1xfiltry kabinowe olej średnio co 20 000 km -> 5 x 400.00 PLN = 2000.00 PLN innych usterek brak koszt całkowity: 25 500.00 PLN czyli średnio 0.31 PLN / km Moim zdaniem to nie kwestia przebiegu czy wieku, ale raczej dbałości o auto. Wiele awarii (szczególnie współczesnych diesli) wynika z niewłaściwego użytkowania auta. No i nie ma czegoś takiego jak okazja. Okazja zazwyczaj = problemy. Zgodzę się z opinią, że diesel na długie trasy. Na krótkie niekoniecznie.
-
Przestroga dla korzystających z ASO
houek nie napisał, że nie było przeglądów, tylko, że nie w ASO.
-
komunikat.co znzczy??
Problem ze światłami pozycyjnymi.
-
Problem z e39 530d M57
Faktycznie od czasu do czasu słyszałem dziwne buczenie - jakby się jakiś wentylator załączył. Podjadę gdzieś na "LiveDate". Dzięki za podpowiedź. Jeszcze jedno pytanie dotyczące zakupu. Rozbieżność cenowa jest bardzo dużo porównując ceny zamienników i oryginałów. Jak chyba każdy wolałbym jak najbardziej oszczędnie, ale jeśli mam inwestować w dziadostwo, to wolę dołożyć do porządnej... Czym powinienem się zasugerować? Są jakieś metody sprawdzenia "jakości" pompki? Czy tylko żywioł - 'podłączam i wtedy widzę czy działa'...
-
gasnąca lampa - xenonowa
No właśnie, najlepiej przełożyć i przetestować. Najlepsza i chyba jedyna sensowna metoda, aby się przekonać.
-
gasnąca lampa - xenonowa
Prawdopodobnie problem z przetwornicą. Kolega w Audi rok temu wymieniał z powodu podobnej usterki/problemu.
-
Problem z e39 530d M57
Witam! Podłączam się do tematu, bo dziś pojawiły się u mnie podobne objawy. Otóż auto zaczęło przerywać i tracić moc (moment obrotowy). I w ciągu 3 godzin jazdy raz było dobrze - czyli jechała poprawnie, a za chwilę szarpała i przerywała. Jak dojechałem do domu, sprawdziłem jeszcze, że nie kopci po przygazowaniu na wolnych, ale obroty dochodza tylko do 3000 i koniec. W zeszłym roku raz mi się coś takiego przydarzyło (w czasie ulewy) potem znikło i cały rok nie było żadnych niepokojących objawów. Teraz w odwilży. Możliwe, że wilgoć ma wpływ na pracę pompy progowej? Poza tym czytałem w innym wątku, że objawy takie może powodować uszkodzony/zabrudzony EGR i/lub przepływomierz. Co o tym sądzicie? A jeżeli faktycznie siadła pompka... warto kupić używkę, czy bezwzględnie nową? Dodam jeszcze, że na wolnych obrotach pracuje równo i cicho, odpala bez problemu. Pozdrawiam!
-
E39 Wycieraczki i spryskiwacze nie chodzą
Też mi się wydaje, że to manetka kończy swój żywot...
-
Brak wspomagania bez objawow ? E39
Servotronic. Padł moduł lub kostka przy maglownicy się w jakiś cudowny sposób wypięła / uszkodziła.
-
poduszki silnika 2.0D
Ja kupiłem dwie poduszki po ok. 280 PLN/szt. Nie pamiętam jakiej marki, ale po 40 000 nie zauważam jakichś problemów. Koniecznie poduszki muszą mieć podłączone podciśnienie. Spotkałem zamienniki bez tego elementu, warto zwrócić uwagę. Podciśnienie usztywnia pracę poduszki lub zmiękcza w zależności od pracy silnika - inaczej podczas odpalania, inaczej podczas pracy na wysokich obrotach itd.
-
problem z nawiewem
Sprawdzałeś poziom płynu w układzie? Może też być zapowietrzony układ.
-
numer koloru
Po numerze VIN dojdziesz - trzeba zdekodować z podaniem opcji wyposażenia. Nieraz podają dwie wersje koloru (nazwa i numer), ale zazwyczaj zupełnie innego, także łatwo zorietnować się, który masz (np. berz / czarny). Na forum jest wątek "Dekodowanie VIN". Poszukaj... lub podjedź do ASO.
-
Szyba opuszcza w czasie jazdy..
Bez zdjęcia boczku i oceny stanu technicznego ciężko coś powiedzieć, ale skoro szyba podnosi się i opuszcza, oznacza to, że problem będzie z wiązką przewodów / kostką łączącą - brak połączenia lub zwarcie (jakieś przewody są luźne i podczas jazdy na nierównościach przemieszczają się). Nie sądzę, aby oznaczało to konieczność wymiany całego mechanizmu.
-
320d - Ubywa płynu i puchną węże Pomocy.
Przy odkręconym zbiorniczku wyrównawczym płyn zagotuje się szybciej, bo nie ma odpowiedniego ciśnienia. Zastosuj się do rady kolegi yoshimura01. Wg mnie masz zapowietrzony układ. Jeśli chodzi o sam ubytek - przy wężu powrotnym tuż przy silniku jest platikowy króciec. Lubi lekko pęknąć i płyn ubywa właściwie niezauważalnie.
-
525 TDS ubyło 28 koni
Sprawdzałeś wcześniej i było więcej KM/Nm? Skąd pochodzi auto? W niektórych rejonach Europy płaci się podatek od mocy i niektóre wersje miały w opcji "Redukcję mocy". Chociaż nie wiem, czy także w TDS'ach. Skąd pewność, że przebieg jest realny? Książka / samochód od znajomego? Po 13 latach wydaje się mało prawdopodobny (chociaż zdarzają się :) ). Jeżeli auto ma dużo więcej przebiegu to spadek mocy niestety będzie postępował, nawet przy prawidłowej eksploatacji.
-
530d zabrakło paliwa i teraz się zapowietrza
Otworzyć obudowę filtra paliwa i wlać do niego paliwa. Zatankować konkretnie, najlepiej do pełna i trochę pojeździć - warto przeciągnąć gdzieś na trasie na wyższych obrotach. Podczas jazdy może trochę poszarpać - nie należy wtedy spuszczać nogi z gazu. Powinno pomóc.
-
316i pompka spryskiwaczy, swiatla cofania
Jeśli chodzi o spryskiwacze, może zwyczajnie być uszkodzona manetka. Dobrze, jak miałbyś kogoś znajomego z podobnym autem i podmienił manetkę (lub ze szrotu jakiegoś na próbę) i wtedy przetestował. Ze światłem cofania nie napisałeś na czym polega problem. Napisz coś o aucie - silnik, rocznik. Będzie łatwiej dedukować. Elektryka i elektronika to elementy poddawane chyba największym obróbkom na przełomie lat. Schemat gdzieś miałem, spróbuję odnaleźć. Zdaje się, że na forum koledzy udostępniali schemty do różnych modeli.
-
Sensor deszczu
Trochę czasu minęło, ale... Mam to samo. Chyba ktoś przede mną szybę wymieniał - pod czujnikiem jest mały pęcherzyk. Praca wycieraczek dokładnie taka, jak opisałeś. Często walą bez sensu po prawie suchej szybie. Zdaje się, że właśnie ten pęcherzyk jest przyczyną niewłaściwej pracy...
-
czujnik czy sterownik e39 525tds
Nie wiem, jak to jest z możliwością diagnozy komputerowej - zdaje się, że pokaże przyczynę nie działania systemu, ale w 99% siadają czujniki przy kołach. Po zimie sól, latem kurz. W wielu przypadkach wystarczy przeczyszczenie - od tego bym zaczął.
-
523i 1996 - Kontrolka wykrzyknika - dziwne
Nawet jak jest czujnik klocków z osobną żółtą kontrolką to czerwona kontrolka z wykrzynikiem może sygnalizować konieczność ich wymiany. Przerabiałem to dwa razy. Poziom płynu oczywiście odpowiedni.