Treść opublikowana przez Vermilion
-
JAKIE OPONY NA FELGI 20"ABY BYŁY JAK NAJLEPIEJ NACIĄGNIĘTE
Zniszczysz szybko ranty felg na tak naciagnietych oponach. Po drugie opony 255/30R20 spowoduja, ze srednica kola bedzie wieksza niz fabryczna, w polaczeniu z 10" felga z niskim ET pojawia sie problemy z przycieraniem, lepszym wyborem byloby 275/25R20, wybierz takze opony o maksymalnie zaokraglonej sciance - Toyo T1-R lub Falken FK452
-
335i - Auto na tor ???
??????????? a skad takie info? Zobacz jakie zaciski ma 135i - 6 tloczkowe, aluminiowe monoblocki, w 1M sa 1-tloczkowe. Zapewne byly to jakies niefabryczne hamulce (np. MOV'IT oferuje takie tarcze http://www.movitbrakes.com/bremsanlagen/bmw/1-er-m-coupe/ ). Ceramicznych w ofercie BMW nie ma do tego modelu, wogole pierwsze ceramiczne dostepne jako opcja maja sie pojawic w F10 M5.
-
335i - Auto na tor ???
To zbyt tani samochod na ceramiczne hamulce, 1M ma standardowe plywajace stalowe tarcze (dokladnie te same, ktore sa montowane w E9x M3) http://www.thedetroitbureau.com/wp-content/uploads/2011/06/2011-BMW-1M-wheels.jpg paradoksalnie 135i ma lepsze hamulce niz 1M :wink:
-
E60 koła 20" przód 30/245 tył 30/265..
viewtopic.php?f=87&t=164558
-
E60 20 "
Zalezy od ET felg, nie podales go wyzej. Tylne opony powinny miec inny rozmiar, np. 285/25R20. 265/30R20 sa zbyt wysokie i zbyt waskie, beda komicznie naciagniete na feldze 11". Podobnie 245/30R20 na 9.5". Ogolnie rozmiary sa juz maksimum tego co mozna do E60 zamontowac, ciezkie 20x9.5" na przedniej osi dosyc mocno obciazy Ci wspomaganie.
-
[E46] przesiadka z 225/45R17 na 225/40/R18 - 2 pytania
225/40R18 to rozmiar fabryczny montowany w Twoim samochodzie na przedniej osi (tylna os miala opony w rozmiarze 255/35R18). Ich srednica jest bardzo bliska do opon 225/45R17. Przyspieszenie bedzie zalezalo od wagi calego kola i oporow toczenia opony, jezeli wybierzesz ciezkie felgi i ciezkie opony, to przyspieszenie bedzie gorsze (to samo dotyczy oporow toczenia). Vmax zalezy od przelozen skrzynii biegow. Predkosciomierz, na tych, poprawnych rozmiarach opon, nie bedzie przeklamywal. Proponowalbym Ci zalozenie kompletu mieszanego, tak jak bylo to fabrycznie czyli 225/40R18 dla felgi 8.0-8.5" na przod i 255/35R18 dla 8.5"-9.5" na tyl. Spalanie zalezy znowu od wagi, oporow toczenia i stylu jazdy. Wiekszosc osob zapomina, ze majac opony niskoprofilowe mozna pojechac szybciej - nie uginaja sie na zakretach, co skutkuje wyzszym spalaniem. Jezeli masz zawieszenie w dobrym stanie, regularnie serwisowane, elementy sa wysokiej jakosci (a nie najtanszymi zamiennikami), to nic gwaltownie sie nie rozsypie samo z siebie - ponownie waga calego kola ma tutaj najwiekszy wplyw. Jezeli chodzi o wytrzymalosc felg, to roznica nie jest duza, i tu, i tu trzeba uwazac. To chinskie podrobki. Mozesz od razu wykreslic ten wzor felg, bo oryginalne nigdy nie pasowaly do E46 i nie da sie ich do niego zalozyc.
-
alu 18'
Poza tym opony do wymiany - zle rozmiary do E91.
-
E92 Zawieszenie M pakiet po wymianie sprezyn nie siadlo
Weds SA-60M Pomysl nad tymi z naszej oferty http://www.felgi.pl/felga/vermilion/consilium-magnesium-black , klagosz mial je w swojej poprzedniej E92.
-
[E9x] Dystanse
Doloz tez przod, inaczej samochod zrobi sie bardziej podsterowny.
-
[E9x] Dystanse
:cool2: ja jezdzilem na takim zestawieniu i mialem dystanse przod 10mm na kolo tyl 15 mm na kolo prawdopodobnie weszloby na tyl 20mm na kolo ale na styk,- ja czesto jezdze w 4-5 osob wiec nie chcialem ryzykowac, zreszta wystarczy ze pojedziesz sam na Autostradzie 160-180 km/h i wjedziesz w "dolek" to takie obtarcie moze momentalnie zepsuc opone. Kola, ktora masz w tej chwili (9.5 ET23), na tyle wystaja bardziej niz 9.0 ET39 z dystansem 20mm. Mozna pojechac jeszcze dalej, ale tylko z podginaniem wewnetrznych rantow nadkoli.
-
[E9x] Dystanse
Spokojnie mozecie zamontowac nawet 20mm dystanse (na kazde kolo), bez martwienia sie o przycieranie.
-
Balony ...
Pamietasz o nosnosci, ale pare postow wyzej polecasz do E34 opony 215/40R17, ktore jakbys sie nie uparl nie beda mialy nosnosci potrzebnej dla E34. Poza tym to, ze nie obciazasz mocno samochodu naprawde nie ma znaczenia, jak myslisz ile % masy samochodu jest przenoszony na opony podczas bardzo gwaltownego hamowania?
-
jaki profil opony do e46 r18 maximum?
Musi zostac 225/40R18, wyzszy profil to zbyt duza srednica kola - zle dzialanie predkosciomierza, abs czy dsc
-
Balony ...
Zgadzam sie z YatzeK'iem w tej kwestii. przemo tds pamietasz o takim parametrze opon jak indeks nosnosci? Waskie, niskie opony maja zwykle zbyt niski, aby takie naciagi byly bezpieczne.
-
[pytanie] różne wielkości opon z przodu i z tyłu
Wiec masz poprawne rozmiary kol (felg i opon). "Tanczenie" moze byc spowodowane zuzytymi oponami, jednak szukalbym przyczyny w zawieszeniu. Nie zgodze sie, ze szersze opony moga miec na to wplyw, w wielu przypadkach komplet mieszany eliminuje problem z koleinami.
-
[pytanie] różne wielkości opon z przodu i z tyłu
Przednie opony powinny miec rozmiar 225/40R18, sprawdz czy jest wlasnie taki, potwierdz. Wyjasnie Ci wtedy dalsze watpliwosci.
-
e91 - koła 18'
Wiec jest tak jak Ci napisalem, prawda? ;) Tutaj juz zagladales felgi.pl ? Wszystko oprocz Drag Racing moge Ci polecic, niektore bardziej, inne mniej, ale raczej nie trafisz zle. Roty zawsze mialy kontrowersyjna opinie, kazdy ich wzor jest kopia wzoru innego producenta. Kiedys trapily ich problemy jakosciowe, felgi widowiskowo pekaly - poprostu podrabiali bezmyslnie wzory przystosowane do produkcji w innej technologii. Dzis ludzie na amerykanskich forach tez narzekaja na te felgi - poszukaj informacji o pekajacych lub krzywiacych sie Linea Corse - ich bardziej elitarnej linii felg. Model nad ktorym sie zastanawiasz to podrobka Breyton Spirit. Nie, nie jest to optymalny rozmiar. Od srednicy 18" wzwyz radzilbym Ci wybrac komplet mieszany - z oponami i felgami o roznych szerokosci w zaleznosci od osi. Na przednia os potrzebujesz felg o minimalnej szerokosci 8.0", na tylna 8.5", w ten sposob mozesz skompletowac takie felgi i opony: - 8.0" na przod z opona 225/40R18 i 8.5" na tyl z opona 255/35R18 (alternatywnie 235/40R18) - 8.0" na przod z opona 225/40R18 i 9.0" na tyl z opona 255/35R18 (alternatywnie 235/40R18) - 8.0" na przod z opona 225/40R18 i 9.5" na tyl z opona 255/35R18 - 8.5" na przod z opona 235/40R18 i 9.5" na tyl z opona 265/35R18 i tym sie kieruj. Komplet mieszany wplynie pozytywnie na prowadzenie samochodu, wlasnie pod katem tego typu kol projektowane jest zawieszenie BMW.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Nie, te felgi nie beda pasowaly, przod jest zbyt waski, calosc ma zbyt wysokie ET. Jezeli podoba Ci sie ten wzor i chcesz 18", to lepszym wyborem jest komplet przewidziany dla E46 lub E85 - wtedy dokladajac 20mm dystanse bedzie idealny do E92.
-
szukam fajnych 19-nastek! jakie poelcacie i radzicie?
Tak znam. Tragedii nie ma, ale jakosc OZ to nie jest. Odbiegaja takze jakoscia od oryginalow, musze jednak przyznac uczciwie, ze WSP produkuje jedne z lepszych replik. Tak, ale z innymi oponami - 235/35R19 przod i 255/30R19 / 265/30R19.
-
E60 - rozmiar opon POMOCY !!!
245/40R18 i 275/35R18 (dla kompletu z mieszanymi szerokosciami felg), to poprawne rozmiary, te, ktore podales sa zbyt niskie, to rozmiary dla 3er.
-
E60 - rozmiar opon POMOCY !!!
265/30R20 to tez zly rozmiar do E60, te opony sa nizsze od 245/35R20, ich odpowiednikiem bylby rozmiar 275/30R20. Tak czy inaczej pomysl nad wymiana opon na 245/30R20 i 275/25R20, aby zachowac fabryczna srednice calego kola (felga + opona), to, ze do tej pory nie miales problemow z DSC, nie znaczy, ze nie pojawia sie w jakiejs krytycznej sytuacji, w tej chwili masz srednice kol wieksza o prawie 4% niz powinno byc (wbrew pozorom to sporo, licznik zaniza Ci predkosc).
-
E60 - rozmiar opon POMOCY !!!
Masz zle rozmiary opon, przod powinien miec 245/30R20, tyl 275/25R20. Nie masz w tej chwili zadnych problemow z DSC?
-
BMW E90 NISKO I SZEROKO, NOWE KOŁO STR. 7
Dopiero teraz zauwazylem to co dopisales po edycji Wiesz w jaki sposob i gdzie sa produkowane LM? To nie sa felgi odlewane, to felgi kute i ich koszt produkcji jest nierozerwalnie zwiazany wlasnie z tym jak skomplikowany jest proces ich produkcji. Nie sa produkowane w Niemczech tak jak tanie felgi pokroju CH, sa produkowane w wyspecjalizowanej fabryce w Japonii (ktora nawet nie nalezy do BBS), ktora produkuje takze wszystkie magnezowe BBS przeznaczone dla sportu. Wiesz dlaczego tak jest? Bo tylko ta firma dysponuje drogim sprzetem potrzebnym do produkcji Jezeli nie widzisz uzasadnienia cenowego, to poszukaj prosze ile kosztuja prasy uzywane do wykuwania felg albo 5-osiowe frezarki CNC uzywane do ich koncowej obrobki ;) Tutaj mozesz obejrzec caly proces i dla porownania Rays zapomnij, proces produkcji podrobek nawet nie przypomnia tego co widzisz na tych filmach W ten sposob mozesz porownac BBS i Rays (na odpowiednich miejscach). Osiagom (ale dokladnie parametrom technicznym) oryginalow i ich podrobek daleko. Tak jak wytlumaczyl Ci juz AO, cos moze wygladac podobnie, miec jednak wielokrotnie nizsza wytrzymalosc.
-
e91 - koła 18'
Po pierwsze poczytaj ten temat viewtopic.php?f=158&t=159420&start=30 , bo walkowanie "okazji" z allegro powtarza sie na tym forum przynajmniej raz czy dwa w miesiacu :) Po drugie wzor felg BMW jest chroniony prawnie - mozesz sprawdzic, sa zarejestrowanym wzorem przemyslowym. Kazda firma bedaca w UE i produkujaca takie felgi, automatycznie sciaga na siebie prawnikow BMW :) Import mozna jeszcze jakos przepchnac bokiem, przez takie kraje jak Litwa (gdzie je przynajmniej kilku hurtownikow/importerow "chinskich podrobek") Po trzecie Tomasony nie sa produkowane w Niemczech, Tomasony to felgi produkowane w Tajlandii (jak ma sie to do tego co pisze Ci sprzedawca ocen sam :) ). Jezeli masz watpliwosci moge Ci udowodnic miejsce produkcji Tomasonow. "Grawer" a wlasciwie fragment odlewu nie ma kompletnie zadnego znaczenia, to sprytny wymysl, aby podniesc wartosc tych felg w oczach laika. Felgi fabryczne z tej generacji 3er maja niska jakosc (felgi tuningowe przewyzszaja je jakosciowo - bardziej lub mniej w zaleznosci od producenta). 225 masowo pekaja, poczytaj temat, ktory Ci wczesniej podsunelem. Z felg, ktore wypisales jedynie 313 produkowane przez BBS sa produkowane ta sama technologia co BBS CH (czy nasze felgi) - mam tutaj na mysli metode odlewu, sposob utwardzania i uzyty stop, pozostale felgi sa gorszej jakosci.
-
e91 - koła 18'
Odpusc sobie felgi tego typu, szczerze Ci radze, to tanie, niskiej jakosci podrobki z Chin (wbrew temu co twierdzi sprzedawca), szybko przekonasz sie, ze wyrzuciles pieniadze w bloto. Spojrz tutaj http://www.felgi.pl/ , znajdziesz tam cala mase felg do Twojego samochodu, tylko troche drozszych, a jednak oferujacych nieporownywalnie lepsza jakosc. Sens ma wszystko oprocz najtanszej marki Drag Racing. Pamietaj, ze to aukcja, ciezko mi powiedziec jaka cene widziales gdy wklejales link, sprawdz za 6h za ile poszly. Poza tym musisz brac pod uwage fakt, ze sa to felgi z M3, z niskim ET, beda ladnie wypelnianily nadkola E91, ale licz sie w jakims stopniu z utrata funkcjonalnosci - przy tej szerokosci felg i ET, oraz szerokosci opon moga zdarzac sie jakies przycierki przy mocno zaladowanym samochodzie.