Treść opublikowana przez Vermilion
-
Felgi do F10
19" w F10 sa oferowane tylko jako komplety mieszane (nawet do XDrive, o czym wspomnialem w innym temacie), 19x8.5 ET33 i 19x9.0 ET44. Felgi o roznym ET przy tej samej szerokosci ma np. X6 - w podstawowym rozmiarze 19" i to chyba jedyny przyklad gdzie tak jest. Plusem 4 takich samych kol jest to, ze mozna je zamieniac miedzy osiami, w tym wypadku byloby to bardzo utrudnione, takze nie ma moim zdaniem sensu. Rzadko tez producenci aftermarketowi oferuja felgi z tak ciasno stopniowanym ET, zwykle dla jednej szerokosci (przy danej srednicy) oferuje sie maksymalnie 2-3 wartosci ET, chyba, ze felgi sa produkowane pod zamowienie (lub sa to felgi wieloczesciowe)
-
czy 19 to dobry pomysl do f 10
Widzimisie BMW, nie ma zadnych podstaw przeciw montazowi kompletu mieszanego do F11 (zreszta w przypadku E61 bylo podobnie). Z XDrive tez nie jest to normalne, bo jak najbardziej mozna miec takze kola mieszane i w niczym to nie przeszkadza. Liczy sie srednica calego kola (ktora na obu osiach jest taka sama), a nie jego szerokosc. Smutne jest to, ze samochody tylnonapedowe (albo z dominujacym tylnym napedem, tak jak jest w XDrive) traca powoli swoj charakter, przez montaz 4 takich samych kol, bo tak jest taniej dla producenta (na szczescie komplety mieszane sa nadal oferowane jako dodatkowo platna opcja), a zalety kompletu mieszanego przejmuja systemy kontroli toru jazdy :(
-
felgi 20" do e60, wejdą?
Bez problemu, ale nie te z aukcji - maja zle parametry. E60 bez problemu miesci 20x9.0" na przedniej osi i nawet 20x11.0" na tylnej. Bez jakichkolwiek zmian. Tu masz spory wybor takich felg http://www.felgi.pl/felgi/bmw/seria-5/sedan/e60/530d#&&/wEXBgUHU3J0UHJtcwWXAzDCpzHCp+KUguKWkjHCpzHCp+KUpOKWkjLCpzHCp+KUpOKWkjTCpzHCp+KUpOKWkjjCpzHCp+KUpOKWkjE2wqcxwqfilKTilpIzMsKnMcKn4pSk4paSNjTCpzHCp+KUpOKWkjEyOMKnMcKn4pSk4paSMjU2wqcxwqfilKTilpI1MTLCpzHCp+KUpOKWkjEwMjTCpzHCp+KUpOKWkjIwNDjCpzHCp+KUpOKWkjQwOTbCpzHCp+KUpOKWkjgxOTLCpzHCp+KUpOKWkjE2Mzg0wqcxwqfilKTilpIzMjc2OMKnMcKn4pSk4paSNjU1MzbCpzHCp+KUpOKWkjEzMTA3MsKnMcKn4pSk4paSMjYyMTQ0wqcxwqfilKTilpI1MjQyODjCpzHCp+KUpOKWkjEwNDg1NzbCpzHCp+KUpOKWkjIwOTcxNTLCpzHCp+KUpOKWkjQxOTQzMDTCpzHCp+KUpOKWkjgzODg2MDjCpzHCp+KUpOKWkjE2Nzc3MjE2wqcxwqfilKTilpIzMzU1NDQzMsKnMcKn4pSkBQJWaAUFMTA4NTQFA0lQUAUCMjAFB0NTUFVWaXMFA+KUpAUDQ1BnBQExBQNEaWEFAjIw4VylP/ldlNK0pzlAy7AhdDmxUaw= 21" to juz zly pomysl w E60, bo zwieksza sie srednice calego kola. Opony dostepne na rynku pozwalaja maksymalnie na montaz 20" przy zachowaniu fabrycznej srednicy kol.
-
FELE
Zalezy jakie maja parametry, jezeli pochodza z E46 to beda bardzo schowane w E91, jezeli z E60, to beda wystawac poza nadkola. Nie pochodza tez z M3 :duh:
-
Jaki wzór felg na lato 18' do E92 Coupe
225/40R18 przod na felge 8.0"-8.5" 255/35R18 tyl na felge 8.5"-9.5"
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Zarznac 16" to zaden problem, gdybym sie uparl to trwaloby to kilka minut. Wszystko jest kwestia stylu jazdy.
-
[e46] opinie nt felg
Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Felgi mialy byc wloskie, teraz nie wiadomo skad sa. Na zdjeciach, ktore pokazales masz date produkcji, normy spelniane przez felge oraz jej nosnosc.
-
[e46] opinie nt felg
Wiesz, trudno jest wypowiedziec sie na temat replik i je polecic. WSP Italy to jedna z lepszych firm produkujacych repliki, mam jednak jakies watpliwosci co do autentycznosci (brzmi to smiesznie) tych replik. W ich katalogu sa tylko felgi (w tym wzorze) w rozmiarze 17x8.0, nie zdziwilbym sie gdyby chinczycy wpadli na genialny pomysl naklejania naklejek z nazwa wloskiej firmy na swoje wyroby. Na pewno WSP nie sprzedaje tez swoich felg z logiem BMW i M bo sa to znaki towarowe i nie maja do tego prawa, takze uwazaj na to.
-
bodykit e90 na m3 csr automotive
Wlokno szklane bedzie pekac, od ciepla i od naprezen, jezeli jest zle wykonane, to z czasem pojawi sie na nim pajeczyna - na pewno widziales cos takiego na kajaku albo zaglowce, to ta sama technologia i moim zdaniem nadaje sie tylko do lodek. Ma racje. Jezeli koniecznie jestes zainteresowany pakietem stylizujacym E90 na M3, to mozliwe, ze moglibysmy cos takiego dla Ciebie znalezc i tak od dawna myslimy na poszerzeniem oferty, poza felgi. Pakiet bylby wykonany z PP (czyli tego samego materialu co fabryczne zderzaki) - skladalby sie z zderzakow, progow, blotnikow z migaczami, carbonowa maska tez jest osiagalna, kwestia, ktora pozostawalaby po Twojej stronie bylby tylko wydech (jezeli Twoje E90 to diesel, jezeli benzyna to wydech takze bylby dostepny).
-
Felgi produkcji włoskiej, tajwańskiej itp.
Daj sobie z nimi spokoj. Bedziesz rozczarowany jak sol wezre sie w lakier niskiej jakosci, ktorymi lakierowane sa te felgi (juz calkowicie pomijajac to z czego i jak sa odlane). Jezeli chcesz znalezc cos sensownego to popatrz tutaj http://www.felgi.pl/felgi/bmw/seria-3/sedan/e90/320i#&&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 i na zime wybierz felgi, ktore sa lakierowane jednolicie, bez elementow polerowanych pokrytych klarem.
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
Tu decyzja zalezy tak naprawde od klienta i nie chce zamykac drogi do montazu samego ukladu wydechowego bez zmiany oprogramowania. Wiem takze, ze pojawia sie pytania o przyrosty po samym montazu tego ukladu. W tej chwili cena jest ustawiona na poziomie - "po kosztach", "ponizej kosztow" jest niestety nie mozliwe. Dzieki :cool2:
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
Program nie jest konieczny, poprostu bez programu calosc nie bedzie zoptymalizowana. 335i ze zmodyfikowanym wydechem, moze poczekac na program, gdy wlasciciel planuje jeszcze jakies dalsze modyfikacje, takie jak intercooler, BOV, itd. "Sprawdzony produkt" mozesz miec za taka kwote http://www.jdl-performance.com/pakiet-mocy-380-400km-bmw-335i.html , sam ocen atrakcyjnosc :cool2: Zauwaz, ze praktycznie nikt w Polsce nie oferuje takich rozwiazan, jak to co zaproponowalem, kladzie sie "sprawdzony produkt" na polce i czeka na klienta.
-
Nowa F30 już w piątek
Szykuj sie wiec na koniec swiata, tutaj sa dosyc mocne dowody http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=591564 http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=582941 nie rozumiem strachu przed V6 :wink: Maja dosyc duze doswiadczenie, zapominasz o silnikach wykorzystywanych w Mini. N20 to dalsza ewolucja tych konstrukcji. BMW to nie Opel, decyzja o przejsciu na V6 w kazdej z firm byla spowodowana tym samym - V6 jest bardziej zwarte i kompatkowe, tym samym lzejsze, nie potrzebuje dlugiej glowicy - potencjalnego zrodla problemow, silnik widlasty ma mocniejszy "dol" niz rzedowy, powodow jest masa. Zauwaz, ze BMW w latach 90 nie byla jedyna firma posiadajaca bardzo zaawansowane R6, konstrukcje przebijajace to co mialo w tym czasie BMW pakowaly do swoich samochodow Toyota i Nissan, a mala wiedza o silnikach z rodzin JZ czy RB wynika z banalnego faktu, ze pierwsze oferowanu w bardzo niewielkiej ilosci modeli w Europie, a drugich nie bylo wogole. Nie trzeba siegac az tak daleko do historii, taki silnik, dokladnie M52B20 byl montowany jeszcze nie tak dawno w E36, E39 i E46.
-
Nowa F30 już w piątek
To nie prawda, w czasach gdy BMW nie bylo ostatnia marka oferujaca rzedowe 6, a jedynie jedna z wielu stworzyli ten model http://img855.imageshack.us/img855/6186/bmw2002turbo2.jpg i byl to prekursor wszystkich modeli M3, posiadajacy pod maska wlasnie nic innego niz turbodoladowany, dwulitrowy, 4 cylindrowy silnik (byl to pierwszy tego typu samochod osobowy w Europie). Czas rzedowych 6 sie konczy, bo nawet BMW dostrzega, ze to slepa droga rozwoju, nie zdziwie sie gdy nowe M3 rzeczywiscie zostanie wprowadzone do sprzedazy z nowym silnikiem V6 (o ktorym spekulacje, potwierdzone nawet patentami zlozonymi przez BMW, kraza od dawna).
-
Nowa F30 już w piątek
328i to tez 4 cylindrowa, dwulitrowa, doladowana benzyna, wiec cena tez moze byc atrakcyjna.
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
W gre wchodzi tylko taka wersja jak ta na zdjeciu, jezeli szukasz quada to musisz wybrac Eisenmanna. Downpipe'ow do xi w tej chwili nie przewidujemy, zbyt malo jest tych samochodow w Europie. Ale interesuja nas i tego dotyczy cena, ktora podalem wyzej. W sprzedazy detalicznej, gdy wejdzie na stale do oferty, ten uklad bedzie drozszy i nie bedziemy ani zainteresowani montazem, ani pomiarem na hamownii - to juz pozostanie w gestii kupujacego, w tej chwili zalezy nam na zebraniu informacji, ktore mozna pokazac przyszlym klientom - takich jak przyrosty, zdjecia przedstawiajace montaz, wideo z dzwiekiem ukladu. Przemysl to dosyc dobrze, bo to okazja, ktora sie nie powtorzy, nie kupisz za te pieniadze wydechu zadnej innej firmy, a nikt w Polsce nie wykona Ci ukladu gdzie rury beda giete na gietarce beztrzpieniowej (czyli bez utraty srednicy przekroju) i z tak dobrze wykonanymi tlumikami koncowymi, z minimalnym podcisnieniem, wypelnionymi welna ceramiczna. Mozliwe, pamietaj tylko, ze przyrost mocy to nie jest prosta matematyka, ze nagle dostaniesz +10KM czy +30KM w miejscu gdzie w tej chwili jest Twoja moc maksymalna, mozliwe, ze najwiekszy przyrost bedzie w dolnym zakresie obrotow, a moc maksymalna podniesie sie jedynie o np. 5KM. Nie jestem w stanie oszacowac co mozesz osiagnac laczac wydech z wymienionymi wyzej modyfikacjami.
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
Ciesze sie, ze mnie posluchales i poczytales dlaczego wydech z M3 to nie jest dobry pomysl. No niestety piechotą nie chodzi, widziałem na allegro wydech Akrapovic'a do M3.. 24k pln!~Szok, Aczkolwiek jest też fajny Zestaw http://moto.allegro.pl/zestaw-do-tuningu-bmw-e92-335i-supersprint-hamann-i1857977612.html i wlasnie sie zastanawiam czy czegos takiego po zimie sobie nie strzelic, bo generalnie jak sobie obliczylem to aby kupić dobrą M3 to po sprzedaży 335i musiał bym dołożyć jakieś 120k do M.... za połowę tego będe miał nowy silnik, skrzynię i kilka gratów... także nie wiem czy przy 335i nie zostane na dłużej... cudne autko:) Mam dla Was propozycje - oprocz dwuletniej juz obecnosci na rynku felg aluminiowych ( http://www.vermilion-jp.com ) przekladajacej sie na zadowolenie kleintow, od lata przyszlego roku chcemy wprowadzic wlasna linie ukladow wydechowych (konkurencyjnie wycenionych, oferujacych jakosc porownywalna badz lepsza od europejskich konkurentow). Poczatkowo chcielismy skupic sie na EVO X, GT-R i Porsche 996, 997 (ktore wprowadzamy przy wspolpracy z ECU Performance - http://ecu-performance.com.pl/ ) ale mamy takze mozliwosc zaoferowania ukladow wydechow do BMW. W przypadku 335i mozemy zaoferowac ten uklad ze stali nierdzewnej http://img849.imageshack.us/img849/4528/335iexhaust1.jpg http://img31.imageshack.us/img31/5844/335iexhaust2.jpg Parametry to: rury 2.75" h-pipe 2.75" koncowki 3.5" pasuje do 335i i 335xi. Mozliwy jest wplyw na wyglad koncowek. Powinien zapewnic przynajmniej +10KM i +16 Nm. Brzmi to tak http://www.youtube.com/watch?v=dN95UhDPI0E http://www.youtube.com/watch?v=byinw_og8Vo Moja propozycja wyglada nastepujaco 4500 zl brutto - uklad wydechowy + montaz w ECU Performance + 2 pomiary na hamownii w ECU Performance (przed i po) 6000 zl brutto - uklad wydechowy + montaz w ECU Performance + soft przygotowany przez Dominika z ECU pod konkretny egzemplarz 335i/335xi + 3 pomiary na hamownii w ECU Performance (pomiar osiagow fabrycznych, pomiar po montazu ukladu wydechowego, pomiar po sofcie) takze cenowo dystansujemy konkurencje. Jezeli nie jestescie przekonani do umiejetnosci Dominika, to chce tylko przypomniec, ze 997 Turbo zbudowanego przez niego wygralo tegoroczny WNO ;) Co potrafi widac chocby tutaj na filmie z WNO czas na decyzje, do czwartku 13.10 - jezeli bedziecie zainteresowani podam dalsze szczegoly, czas realizacji to max. 4 tygodnie. Nastepna taka mozliwosc pojawi sie dopiero latem przyszlego roku, cena, ktora podalem wyzej jest promocyjna, dla pierwszych osob, ktore zdecyduja sie na montaz, wykonaja pomiar na hamownii i pozwola nam nagrac film z dzwiekiem ukladu. W gre wchodza takze tlumiki koncowe/uklady wydechowe do 318i (E9x), 320i (E9x), 325i (E9x), 330i (E9x), 520i (E60), 525i (E60), 530i (E60), 535i (F10). Warunki podobne jak powyzej (info na PW).
-
Felgi 9x19 et 31 i 10x19 et 25 do BMW E90?
Bo w przypadku E92 jest inaczej niz w przypadku E90.
-
napęd xi (4x4) czy trzeba jednakowe felgi i opony ?
Wiekszosc potwierdza Ci to co Ci napisalem. W tym jednym poscie, gdzie ktos pisze o Pirelli, problem wynika ze zlych opon, ktore wybral. Porownanie z GSXem tez jest bezsensowne, uklad przeniesienia napedu w E92, a w Eclipsie to zupelnie rozne rzeczy. Bedzie ocierac tyl ma zbyt agresywne ET. 10" (szerokosc podaje sie w calach, literka J oznacza cos zupelnie innego - profil rantu felgi, sa tez felgi chocby JJ) bedzie ok w Twoim E92, ale z ET w okolicach 38. Poza tym opony z M3 sa dla Ciebie zlym wyborem, M3 ma kola o roznej srednicy pomiedzy osiami - tyl ma wieksza, to jest wlasnie rzecz, o ktorej wspomnialem Ci wczesniej, a ktorej nalezy w xi przestrzegac.
-
napęd xi (4x4) czy trzeba jednakowe felgi i opony ?
Nie, to nie prawda, do wszystkich xdrive'ow mozna zalozyc komplety mieszane i takie sa oferowane w topowych wersjach tych samochodow. O jakich felgach myslisz do swojego samochodu, bo podajesz dosyc dziwne rozmiary. Co do opon, te podane przez Ciebie nie sa prawidlowe, fabryczne 19" o rozmiarach 19x8.0 maja opony 225/35R19 i 19x9.0 255/35R19 i takie powinienes zalozyc (lub atlernatywnie 235/35R19 i 265/30R19 jezeli decydujesz sie na szersze niz fabrycznie felgi np 19x8.5 lub 19x9.0 na przod i 19x9.5 lub 19x10.0). Generalnie dobrze gdy komplet mieszany dla E92 ma 1"-1.5" roznicy pomiedzy szerokosciami. Nie ma, znaczenie ma ta sama laczna srednica kol (czyli felgi + opony). Opony 225/35R19 maja taka sama srednice jak 255/30R19. Wlasnie dlatego, ze do Twojego samochodu byly oferowane komplety mieszane.
-
E92 335xi specjalne opony 4x4 ???
Na zime moga byc identyczne, gdy zaklada sie je na felgi 4 takie same 17", latem jest inaczej. E60 z x drive ma szerzej rozstawione piasty niz tylnonapedowe E60, dlatego korzysta z innych felg (i na lato, i na zime), w przypadku Twojego E92 nie ma takiego problemu i nie ma roznicy pomiedzy xdrive , a wersja tylnonapedowa.
-
POTĘŻNE KOŁA 22'' W E60
Maksymalny rozmiar felg do E60 to 20", na poprawny montaz 21" i 22" nie pozwala na to brak opon. Montujac do samochodu felgi o wiekszej srednicy, zawsze nalezy utrzymac fabryczna srednice calego kola (czyli opony + felgi), w innym przypadku, pojawia sie problemy z funkcjonowaniem ABS czy tym bardziej DSC. Do poprawnego montazu 20" potrzeba opon 245/30R20 i 285/25R20, dla felg 21" potrzebowalbys 245/25R21 i 285/20R21, dla 22" 245/20R22 i 285/15R22, a takich opon poprostu nie ma. Takze odradzam Ci ten pomysl. Poza tym ET felg jest zle, to komplet dla E70.
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
Akurat na Twoim miejscu bym sie tym nie sugerowal, w Polsce niewiele osob ma prawdziwe pojecie o tym jak zaprojektowac dobry uklad wydechowy (czy go wykonac - brakuje wiedzy i sprzetu). Tak jak wspomnialem wczesniej, wydech, ktory projektuje sie pod silnik wolnossacy ma inne zalozenia niz ten projektowany pod silnik doladowany, wydech z wersji wolnossacej bedzie zbyt restrykcyjny. Zauwaz, ze kazda z firm amerykanskich, niemieckich czy japonskich produkujaca wydechy do E9x 335i i M3, ma dwie zupelnie inne wersje ukladow do obu tych wersji silnikowej, jak myslisz co jest powodem? Z punktu widzenia producenta lepiej dazyc do unifikacji (bo zmniejsza to koszta), gdyby byla mozliwa, uklady wydechowe bylyby identyczne ;)
-
E92 335XI N54 Modyfikacje
To akurat nie jest dobry pomysl, wydech z samochodu wolnossacego jest zupelnie inaczej zaprojektowany i sadze, ze po dlugich bolach z jego dopasowaniem okaze sie, ze straciles moc. Wybierz lepiej dedykowany uklad wydechowy do 335i (z tego co wiem, nie wszystkie pasuja do 335xi, wiec musisz miec to takze na uwadze). Wybierz lepiej dowpipe z metalicznymi katalizatorami (w przypadku katalizatorow z M3, ta sama uwaga co powyzej), brak katalizatrow bedzie lepszy dla osiagow, ale odbije sie to na glosnosci wydechu. Poza tym szukaj reszty odpowiedzi tutaj http://www.e90post.com/forums/forumdisplay.php?f=58
-
grubość bieżnika opon
Jezeli chodzi Ci o identyczne cisnienie na obu osiach, to nie. Przod powinien miec inne, tyl inne - zgodnie z naklejka w samochodzie. Wynika to z roznego obciazenia osi samochodu.