Skocz do zawartości

fomicz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fomicz

  1. Dokladnie, jezeli bylaby to jakas 'wieksza akcja' pewnie tez byloby glosno ;)
  2. W poprzednim poscie sie mylilem. Aby rozwiac watpliwosci Prawo o Ruchu Drogowym: Czyli prawnie nie musisz, ale jak pisalem trafisz na debila i roznie moze byc. Ale sa znane przypadki ukarania kierowcow w Czechach,na Wegrzech czy w Chorwacji.
  3. fomicz odpowiedział(a) na michals temat w E39
    Tak ale 'konkurencyjnego' ze sportem w nazwie ;)
  4. Przeczytajcie sobie: Testy zbiornika LPG Ps. Skracajcie linki, to nie boli!!! :mad2:
  5. fomicz odpowiedział(a) na michals temat w E39
    Napisz na [email protected] - na pewno ma Lemfordery.
  6. Nieprawda, powinna byc gdyz takie sa umowy miedzynarodowe. Trafisz na sluzbiste lub kogos niepalajacego miloscia do Polakow i mozesz zabulic mandacik ;)
  7. fomicz odpowiedział(a) na leszko528i temat w E39
    ;) Bialy, jaka jest wg Ciebie skutecznosc, dlugowiecznosc wlasciwie naprawionego sterownika.
  8. Wyjazd do Austrii, przjechane: ~800 km po naszych dogach ~200 km po drogach lokalnych w Austrii (dojazd do hotelu i do wyciagow) ~2100 po autostradach (glownie niemieckich). Srednie spalanie z tego okresu 10,4 l PB. Najnizsze spalanie jakie uzyskalem jadac w dosc duzym ruchu 100-130 ~9-9,3l PB. W wiekszosci jazda na LPG, z koniecznosci (brak stacji lub bardzo duzo ludzi na stacji benzynowej) wyjezdzilem ok. 30 l. benzny. Mysle, ze spalanie na poziomie 12-13 l gazu jest niezle, gdyz gdy tylko warunki na to pozwalaly to po niemieckich autostradach pomykalem 150-160 (staralem sie utrzymac 150 km/h wg wskazan GPS oraz nie przekraczac 3 tys. obrotow. Porobilem rowniez kilka testow: jazda ze stala predkoscia - spalanie wg kompa. Komputer resetowany po osiagnieciu okreslonej predkosci (GPS). 120 km/h - ~8,3l 130 km/h - ~8,9 140 km/h - ~9,5 150 km/h - ~10,5-11 l. Wartosci sa orientacyjne, gdyz niestety nie pamieta dokladnych a nie za bardzo moglem zapisywac w trakcie jazdy ;) Roznica miedzy GPS a licznikiem: licznik pokazywal o kilka km/h mniej.
  9. fomicz odpowiedział(a) na Zaki 1 temat w E39
    Bardzo dobry wybor. W tescie ADAC 'Szczegolnie polecane' zarowno Uniroyalle jak i Vredesteiny tescik Akurat takie byly w promocji, wiec je kupilem. Ale jezeli chce ktos porownywac ceny w sklepach to niech porowna te same indeksy.
  10. fomicz odpowiedział(a) na Zaki 1 temat w E39
    A zerknijcie na indeksy predkosci. Ja podawalem cene indeksu W a Wy podajecie cene za indeks V.
  11. fomicz odpowiedział(a) na Zaki 1 temat w E39
    Poczytaj, poprzegladaj testy i wybierz najtansze spelniajace Twoje oczekiwania. Nie przywiazuj sie do danej marki. Masz bardzo fajne Uniroyalle w promocji. Ja rok temu kupilem te Firestony po 438 PLN, teraz sa o 30 zl./szt drozsze.
  12. Ja niestety pozostalem z niewlasciwym przewodem i brakiem konkretow, bo juz mialem dosc dzwonienia tylko po to aby dowiedziec sie, ze przesle mi prawidlowy przewod, a nie przeslal :(.
  13. Na BMW5er jest temat o tym sprzedajacym: http://bmw5er.pl/viewtopic.php?p=26818
  14. fomicz odpowiedział(a) na lukas23 temat w E39
    A mozesz tu dopisac 'dla potomnosci'?
  15. fomicz odpowiedział(a) na leszko528i temat w E39
    A u mnie na szczescie lewy tylny czujnik i... tylko czujnik ;)
  16. fomicz odpowiedział(a) na gajrafal temat w E39
    Zawsze lepsze opony na tyl, niezaleznie od rodzaju napedu.
  17. fomicz odpowiedział(a) na lukas23 temat w E39
    Znajdz prosze w instrukcji informacje o Manipulation Point!
  18. Ale ja zawsze mam jeszcze 20-30 l PB, wiec suma sumarum sie uzbiera pare kg. Zreszta zalozylem B6 a nie B8, wiec to nie jest taki hard core ;)
  19. Chyba nic nie stoi rowniez na przeszkodzie aby silnik pracowal ;)
  20. Nie ma tego zlego... jutro wyjazd do Austrii i lepiej ze padlo w PL. Ps.Na szczescie okazalo sie, ze to tylko czujnik ABSu, po wymianie znowu 'zadnych niepotrzebnych swiatelek na desce' ;).
  21. Zapalily mi sie kontrolki 'ABS/ASR', postanowilem wiec sprawdzic go CS. Wykonywalem to na zgaszonym aucie. Podlaczylem sprzet, sprawdzilem (lewy tylny czujnik), postanowilem wiec go wykasowac, wylaczylem stacyjke i... samochod nie zapalil, slychac bylo tylko 'pykanie'. Juz przerazilem sie, ze cos skopalem a to... akumulator sie rozladowal. Nigdy wczesniej nie mialem problemu z akku, w niedziele zrobilem dluga trase (400 km) wiec akku byl raczej naladowany. Czy mozliwe, zeby dobry akku rozladowal sie podczas pracy z Carsoftem, czy po prostu juz przyszla na niego pora. Ps. Akku wymieniony na nowy.
  22. fomicz odpowiedział(a) na lukas23 temat w E39
    A co to ma wspolnego z tematem? Wiec raczej nie ma to nic wspolnego z 'mieszaniem w zegarach'.
  23. No wlasnie, co prawda butla mala, ale zawsze dodatkowe kilkadziesiat kg w bagazniku.
  24. Tak zastanawiam sie nad taka sprawa. W moim E39 kombi (nivo) z przodu mam zwykle amorki a na tyl poszly twardsze Bilsteiny B6. Jak myslicie jaki to ma wplyw na prowadzenie sie auta (nadsterownosc/podsterownosc). Jak dla mnie auto prowadzi sie znakomicie, moze jest troche za twarde, ale idzie jak po szynach. A jak mowi teoria?
  25. fomicz odpowiedział(a) na lukas23 temat w E39
    Przebiegi moga byc rozne ale jezeli nie zgadza sie VIN zegarow z VINem auta to pali sie manipulation point. Ja tak mialem po wymianie zegarow, teraz mimo, ze przebieg w zegarach jest rozny od tego w LCM ale VIN sie zgadza MP nie pali sie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.