Treść opublikowana przez fomicz
-
uszkodzone diody w zegarach ile to kosztuje ?
Moje zegary: Z VATem ponad 2 tys. pod warunkiem, ze serwis sprzeda za taka cene. Do tego dolicz jeszcze zaprogramowanie 2-3 stowki i wychodzi prawie 2500.
-
Napełnianie klimy - olej !!! PAG 46, PAG 100, PAG 150
Serwisowalem klime w autryzowanym serwisie Hella, kilka lat temu, gdzie nie serwisowalo sie klimy w kazdym garazu a ludzie, ktozy to wykonywali znali sie na robocie a nie wylacznie na podlaczniu maszyny, ktora za nich zrobi wszystko i nikt nie wspominal o 'koniecznosci wyboru oleju'. Nigdy sie tez nie spotkalem z taka opinia.
-
Napełnianie klimy - olej !!! PAG 46, PAG 100, PAG 150
Serwisowalem klime wiele razy i to w roznyh miejscach. Pierwszy raz slysze o 'roznicach w olejach'. Nie twierdze, ze to nieprawda ale... Jedyna rzecz jaka sprawdzaja dokladnie t ilosc czynnika jaki powinien byc w ukladzie i w zaleznosci od tej ilosci ilosc aplikowanego oleju.
-
Kujawsko-pomorskie
Handziuk to jest historia jezeli chodzi o diagnostyke. Osobiscie u niego nie bylem ale znam wiele osob, ktore wybawil z nieszczescia.
-
uszkodzone diody w zegarach ile to kosztuje ?
Gdzies na pomorzu jest fachowiec wykonujacy takie naprawy. Ceny od 150-300 zl. Przebieg zostanie ten sam - nie ma ingerencji w epromy, to zabawa czysto mechaniczna.
-
E39 520i kłopoty z sekwencją STAG 300- 6 Help:)
Stag dobrze sie sprawuje w BMW, u mnie (528) mam staga 200 i jest ok. Kontrolka zaczela mi si pkazywac, jak mu za mocno skrecilismy dawki gazu, teraz czasami tez sie pojawi (czasami zdarzy si gorszy gaz). U mnie spalanie w trasie ~13-13,5 LPG (automat i kombi). Walcz z gazownikiem, ale pisz pisma, na ktoryc zadaj potwierdzenia. Nie chce Cie martwic, ale jezeli gosc sie stawia, niewiele dasz rade zdzialac - jedynie sad. Zadzwon do lokalnego rzecznika praw koncumenta, oni czasami potrafia pomoc, wiec moc urzedowa dziala na niektorych.
-
Jak powino zachowywac sie NIVO
Chyba jestem przewrazliwiony. Dzwiek, ktory slyszalem to dzwiek zalaczania pompy po zalaczeniu zaplonu. Slychac to mocniej, gdyz pompa jest przeniesiona na zbiornik LPG, ktory jest w miejscu po kole zapasowym. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//lanciapolska.org/tomek/nivo-lpg.jpg BTW, jak myslicie w jaki sposob najlepiej to troche wygluszyc?
-
Silniczek sterujacy w klimatroniku, do czego?
Dziwne, silniczek porusza sie gdy zmieniam manualnie skad ma dmuchac powietrze (gora, front, dol).
-
Silniczek sterujacy w klimatroniku, do czego?
Moze ktos jednoznacznie, autorytatywnie odpowiedziec za co odpowiada silniczek sterujacy klapkami w klimatroniku, ktory znajduje sie w poblizu lewej nogi pasazera, niedaleko 'jeza'? Wydaje mi sie, ze to silniczek nr 6: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/81398_p.png A moze ktos moze opisac za co odpowiadaja pozostale silniczki?
-
mandaty za używanie CB radia
fomicz odpowiedział(a) na bakukamil temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyMam ochrone prawna wykupiona w pakiecie i orientowalem sie, ze takie cos obejmuje.
-
mandaty za używanie CB radia
fomicz odpowiedział(a) na bakukamil temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyJa nie ukrywam sie z CB. Jezeli dostane mandat- oczywiscie nie przyjme go. Dobry prawnik, od razu skarga na policjanta, jezeli sad grodzki to mam nadzieje, ze sad wyda wyrok zgodny z prawem - brak przewinienia i... skarga na policjanta na przekroczenie uprawnien.
-
Czy ktoś zagazował E60 lub E61?
:jawdrop: Wrzuc na luz! Pamietam czasy znecania sie nad dieslami w BMW - przeciez to traktor...
-
Czy ktoś zagazował E60 lub E61?
O bosz... o bosz... A co Cie interesuje, co kto robi ze swoja wlasnoscia. Jak bedzie chcial, to niech benzyne na wodor przerobie - jego sprawa. Profanacja a co to jest? Za rownowarotsc E34 i niektorych egz. E39 to Logana bys nie kupil!!!
-
Czy ktoś zagazował E60 lub E61?
Jedyna firma robiaca wtrysk gazu cieklego bylo do tej pory Vialle, koszt instalacji ogromny ale znakomite parametry. Ponizej kody silnikow, do ktorych Vialle jest zaadaptowana: http://kosmetyczki.net/tomek/bmw-vialle.jpg Lista silnikow wszytkich marek do ktorych jest Vialle
-
Ktora mata do bagaznika w kombi?
A nie smierdzi guma? Kiedys kupilem dywaniki do auta zony i dawaly spalenizna :(
-
Szukam 39 530i czy w automacie jest 6 czy 8 cylindrów?
530i zawsze byla R6.
-
Ktora mata do bagaznika w kombi?
RealOEM http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/p/12.png Sa 2 czesci 82269408286 lub 82269408288, ktora jest wlasciwa? Dodatkowe pytanie, czy ktos moze ma taka mate kupiona z Allegro?
-
gdzie silniczki od przełączania nawiewu
Silniczkow jest kilka i de'facto nikt nie napisal, ktory za co odpowiada. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/81398_p.png Kazdy z 6 silniczkow ma inny numer :(
-
Śmierdzi benzyną po zatankowaniu pod korek.
Mialem kiedys to samo ale u mnie wyraznie bylo widac ze, gdzies sie przelalo paliwo. Byc moze po zatankowaniu jeszcze pare km. zrobiles i nadmiar paliwa zostal skonsumowany, ale w miedzyczasie troche sie rozlalo i smrod pozostal.
-
Ile pali 528 Bo złyszałem ze mało
Kasujemy komputer spalania i sredniej predkosci, wtedy wyniki beda bardziej wiarygodne, przynajmniej jezeli chodzi o miasto - inaczej spali auto w korkach inaczej jadac plynnie. A najwiecej spali automat w duzych korkach. Przy ustawieniu 'D' i wcisnietym hamulcu ayto pali jakies 2,3-2,5 l/godz. Przy ustawieniu 'P' - 1,5-1,7. Poddejrzewam, ze manual przy wcisnietym sprzegle spala tyle co na luzie, wiec dlugie postoje w korkach nie maja takiego wplywu. Gdzies juz pisalem, ze ja 'miasto' robie ze srednimi predkosciami 25-28 km/h, a Wy?
-
Automatyczny włącznik świateł
Carsoftem swiatel nie zaprogramujesz. Niby jest opcja z centralnym zamkiem, ale nie spotkalem osoby, ktora taka operacje wykonala.
-
Zderzak E39
Na pewno sa inne halogeny, wiec musialbys kupic z halogenami. Co do samego zderzaka - nie wypowiem sie.
-
Jak powino zachowywac sie NIVO
Ok. Mechanik ma sparwdzic polaczenia wezykow. ps.Przy peknietej poduszce system musi doladowywac nonstop i w pewnym momencie odlacza pompe i wyrzuca odpowiedni blad.
-
Jak powino zachowywac sie NIVO
Poduchy wymienione niedawno :(
-
Jak powino zachowywac sie NIVO
Mam pytanie o zachowanie Nivo: w moim przypadku, nawet po niezbyt lugim postoju wyraznie slychac, ze pompa uzupelnia cisnienie w systemie. Czy tak powinno byc? Czy uklad nivo powinien byc na tyle szczelny, ze kilkuminutowe postoje nie powinny wplywac na panujace w nim cisnienie?