Treść opublikowana przez yaz
-
KUPNO AUTKA
kolego, moge napisac na temat trzeciej, bo sam ja ogladalem jakies dwa tygodnie temu. auto z wloch, brak ksiazki serwisowej, brak jakiejkolwiek historii blacharka - malowany caly, wlasciciel nie kryje tego, prawdopodobnie zostala pomalowana przez ludzi z otwocka (zerknij na te strone http://www.lpg.waw.pl/page11.php), po pomiarze czujnikiem najnizsza wartosc powloki wyszla mi okolo 160mikro, najwyzsza ponad 450mikro, dach okolo 250 - 270, drzwi (wszystkie) nad linia klamki 160, pod linia klamki 250, klapa bagaznika w roznych miejscach okolo 260, slupki tylne okolo 300, tylny blotnik po stronie pasazera 450 wnetrze - podsufitka dokladana, wg mnie material podsufitki jakby wziety z gumofilca, szorstki i niemily w dotyku, poodginane laczenia tapicerki slupkow przy laczeniu z podsufitka, podsufitka przy szyberdachu nieprzymocowana (odstaje), brak listewki drewnianej na tylnich drzwiach po stronie pasazera, podobnie jak w drzwiach kierowcy, wlasciciel mowi ze z drzwi kierowcy zdjal bo mial zamiar zalozyc linke od klamki, bo drzwi kierowcy nie otwieraja sie od srodka. w drzwiach tylnych po stronie pasazera wyskoczyl przelacznik szyb (chyba jak zamykalem drzwi) fotele - cala tapicerka dokladana/zmieniana, oryginalnie byla czarna, sportsitze, fotel pasazera podobno dziala caly (sterowanie elektryczne + ogrzewanie), fotel kierowcy - dziala elektryka oprocz wysuwania ledzwi i podgrzewania, nie dziala takze pamiec (podobno wymaga obecnosci modulu ktory wpina sie pod siedzenie), wg mnie fotele styrane, trzeszczy, piszczy, jezyk wyswietlany na kompie i na zegarach to wloski, kluczyki - najprawdopodobniej zmieniana stacyjka, kluczyki nie pasuja grotami do zamkow w drzwiach, klapie i schowku ubezpieczenie do sierpnia ale w lutym do zaplacenia kolejna rata uklad kierowniczy - wymieniana przekladnia przez obecnego wlasciciela, kierownica wymieniana przez poprzednich (tak zrozumialem), grunt na tym ze kierownica zle ustawiona bo nie jest zrobiona zbieznosc, komora silnika - owinieta tasma guma od obudowy filtra do przeplywki - guma peknieta od spodu, dlatego tasma, niezamontowana oslona visco - wlascicel dodaje te oslone niezamontowane sondy lambda - wlasciciel dodaje obydwie - auto faluje na gazie spryskiwacze lamp nie dzialaja - nie wiadomo dlaczego klimatyzacja - nie dziala,czyjnik jest do wymiany, podobno koszt nowego to 111pln nie jechalem tym autem osobiscie, bylem tylko pasazerem, ale wg mnie szarpie przy zmianie biegow, jak dla mnie auto zczochrane, nie warte tych pieniedzy, powiem nawet ze gdyby kosztowalo 6tys to bym sie zastanawial na temat czwartej moge Ci powiedziec tyle ze ma oryginalny lakier, maska i klapa byly chyba lizniete drugi raz bo tam bylo po okolo 200, cala reszta 100 - 130 srodek czysty, zadbany, jakies zaroweczki podswietlenia do wymiany, zauwazylem tez ze tylnia szyba cos slabo grzeje, nie dziala zaglowek kirowcy (slychac silniczek ale zaglowek sie nie przesuwa, podejrzewam jakies przyblokowanie) olej niedlugo do wymiany w silniku, jezdzi sie rewelacyjnie wiecej bede mogl powiedziec jak dluzej pojezdze, bo dzisiaj ja kupilem :norty: (przepraszam,nie moglem sie powstrzymac) EDIT: wracajac jeszcze do tej trzeciej z Wrocka uzykownik jest zarejestrowany na tym forum, to jego watek http://www.maxbimmer.pl/threads/11110-mat-e32-730-m60b30-v8-manual w pierwszym poscie wstawil zdjecia z dnia zakupu, to sa zdjecia zrobione w otwocku, jak zapytalem dokladnie o to w jakich okolicznosciach go kupil to powiedzial ze odkupil od goscia z Wroclawia, ktory 3 lata wczesniej lyknal auto wlasnie z otwocka, wiec zdjecia z dnia zakupu troche mijaja sie z prawda, btw przy sprawdzaniu nr nadwozia dostalem miekki dowod bo auto dopiero co zostalo przerejestrowane, a gosciu ma je od czerwca
-
Tylne drzwi
kolego norbi, tutaj masz podobny temat, wcale nie tak dawno zalozony viewtopic.php?f=74&t=142820
-
CO SĄDZICIE O TEJ E32 ?
ja na poczatku tez szukalem takiej co krawat wiaze i jak to mowia usuwa ciaze, ale wystarczylo pojechac do wroclawia i mialem dosyc, nie rozumiem ludzi naprawde. koles sprzedawal (caly czas sprzedaje) jedna z drozszych e32, a to jakas oslona nie przymocowana, a to podsufitka odstaje bo byla wstawiana, a to plastiki poodpadane, a to tasma pod maska, a to malowana tak ze w szachy mozna grac na karoserii, no tragedia. spedzilem ponad 13h w pociagu w obydwie strony a auto ogladalem moze 30min. przyznaje bez bicia, ze wiedzialem ze byla malowana, ale profesjonalizm z jakim zostalo to zrobione pozostawia wiele do zyczenia. teraz bede jechal chyba obejrzec 3.0 v8 bez gazu, ma mniejszy wypas, chociaz jakis tam wypas ma. tania nie jest ale wole zaplacic i cieszyc sie z jazdy niz na dziendobry wrzucic 1kola ojro w naprawy i regulacje
-
CO SĄDZICIE O TEJ E32 ?
prawda taka, ze auto tyle warte co jest w stanie zaplacic klient, ale tak jak kolega wyzej napisal, ja rowniez uwazam ze jezeli juz pchac lpg to tylko sekwencja i robione to wszystko z pojeciem przez ludzi ktorzy znaja sie na temacie. ta z ogloszenia z tego co pamietam pojawiala sie juz wczesniej na allegro, z reszta zdjecia nieaktualne, blacha nie wyglada zle jak na czas kiedy byly robione zdjecia, ciekawe jak teraz?
-
Filtr paliwa
to zdjecie ktore zalaczylem dotyczy filtra pod podwoziem, innego filtra paliwa nie ma z tego co sie orientuje, przejechalem realoem i tam dla tematu dostarczania paliwa jest tylko ten filtr
-
Filtr paliwa
jest jeden filtr, element nr 12 http://bmwfans.info/parts/catalog/E32/Sedan/Europe/730i-M30/LHD/M/1990/may/browse/fuel_supply/fuel_supply_single_filter/
-
kierunkowskazy kolory kabli
kolego, a patrzyles przy samych lampach jakie tam kolory przewodow ida do kierunkow? przy oprawkach zarowek powinienes bez klopotu zobaczyc kolor przewodow
-
wtrsykiwacze listwa e32 730
kolego, najprosciej to sprawdzic znajac nr seryjny czesci, wpisujesz ten numer w realoem albo bmwfans i wyskakuje Ci do jakich jednostek moze byc uzywany, albo zeby byc pewnym w 100% to majac ten numer czesci dzwonisz do aso i powiedza ci czy z 735 podejdzie do 730 ponizej link do systemu wtrysku paliwa, nie wiem czy o to Ci chodzi, ale listwa wtryskowa oznaczona jako 1 na rysunku ma nr 13 53 1 719 916, po wpisaniu tego nr w wyszukiwarke wyskakuje ze taki typ byl uzywany m.in. dla e34, e24 i e32 --> 730 i 735 http://bmwfans.info/parts/catalog/E32/Sedan/Europe/730i-M30/LHD/M/1990/may/browse/fuel_preparation_system/valves_pipes_of_fuel_injection_system/
-
Uszkodzenie licznika E32 735 1990 brak prędkości
byc moze rozpiela Ci sie kostka z tylu zegarow, zacznij od sprawdzenia bezpiecznikow, ale obstawialbym rozpiecie sie wtyczki, czyli wyjmowanie zegarow, co mozna zrobic bez zdejmowania kiery
-
[E34] [E32] dodane ciekawe opcje w E34
witam, pod ponizszym linkiem mozna sciagnac instrukcje na temat upgrade'u e34/e32, niestety w jezyku angielskim ale jest duzo zdjec i korzystanie jest dosyc proste. mam nadzieje ze sie przyda. http://7er.pl/showthread.php/10674-Instrukcja-dodawania-ciekawych-opcji-E34-E32-RETROFIT najpewniej kliknac ppm na hiperlink zatytulowany "Instrukcja" i wybrac zapisz obiekt docelowy jako
-
JAKĄ SONDĘ LAMBDA??!!!
kolego, z doswiadczenia wiem ze zamienniki beda na krotka mete, material z ktorego sa wykonane zuzyje sie szybciej i w efekcie spalanie wzrosnie i kolejna wymiana przed Toba. daja gwarancje, wiec mozesz sprobowac, ale wg mnie nie warto
-
inna stacyjka niz wkladki drzwi
dokladnych info nie mam czy tylko wkladka drzwi kierowcy jest inna czy wszystkie zamki, bmw to e32, otwieranie jest z pilota, odpala normalnie, mam sposobnosc kupic taki model i nie chce sie doczekac sytuacji kiedy aku siadzie do tego stopnia ze nie bede mogl nawet tylniej klapy otworzyc bo kluczyk nie pasuje do wkladki, znalazlem temat na forum ze sa szpece i nawet w warszawie, ktorzy dorabiaja wkladke pod kluczyk tylko musialbym miec nowe wkladki, a nie wiem czy mozna takie dostac
-
inna stacyjka niz wkladki drzwi
dzieki Peter69, pisze o bmw, kiedys moj tata byl posiadaczem polskich cudow techniki - kredens i poloneza czas zaczac i tam tez byl inny kluczyk do stacyjki a inny do drzwi. w tym przypadku mamy do czynienia z jednym i tym samym kluczykiem otwierajacym centralny zamek jak i odpalajacym silnik. z reguly jest tak ze jak ktos proboje dokonac nieautoryzowanego wejscia do wnetrza to do wymiany sa wkladki drzwi, chyba ze ten sam ktos probowal uruchomic auto i swoim srubokretem rozmontowal stacyjke w nieodwracalny stan
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
te scierke pokazywali kiedys na tvn turbie w opt i to nie na koncu odcinka jako wt - co mnie osobiscie zdziwilo, kolezka sam dziergal to w garazu z tego co pamietam, ale takiego pazdzierza to dawno nie widzialem a tu e36 alpina http://moto.allegro.pl/bmw-e36-alpina-i1364720301.html moze wlascicielowi chodzi o kolor alpina, albo naklejka pod macha robi cala robote
-
inna stacyjka niz wkladki drzwi
witam, koledzy mozecie powiedziec co moze oznaczac taka sytuacja: - stacyjka ma kluczyk ktorym nie da sie otworzyc drzwi najprawdopodobniej zostala wymieniona stacyjka, moje pytanie brzmi, czy znacie jakies podstawy do tego zeby tak bylo, tzn czy moglo to nastapic na skutek np kradziezy auta i pozniej zmieniono stacyjke? dzieki za wszystkie opinie
-
drgania kierownicy ok 80 km/h
kolego, podjedz na dowazanie, zabieg robiony na kolach zalozonych na aucie, ja mialem kiedys podobne objawy, zmienilem kola na zimowe, na wywazarce pokazalo 0, a kiera telepalo przy okolo 60km/h, pojechalem na dowazanie i wykazalo 90g na prawym przednim kole, po korekcji jak reka odjal
-
Wymiana szyby [cena] Może inne wyjście?
kolego ja nie twierdze, ze pekniecie, ktore masz na szybie nie pochodzi od uderzenia po kamieniu, ktory np wystrzeli spod innego auta, odnosilem sie tylko do teorii kolegi piszacego o autach z budowy kamyk/kamien czy cokolwiek spadajacego z wywrotki ma mniejsza predkosc niz kamyk wystrzelony spod kol auta, ciezarowki po terenie budowy czy drodze przy budowie nie jezdza zbyt szybko i wystrzal kamyka spod ich kol jest maloprawdopodobny, jezeli cos spadloby z wywrotki, a tak odczytalem wypowiedz kolegi Trax, to bylby inny slad - np jakis pajaczek, ubezpieczyciele teraz ogladaja kazda pierdalamencje pod lupa i opowiesci w podobnym stylu to jak dla mnie, nie obrazajac nikogo, bajki dla dzieci
-
Słabe światła ...
byles na sprawdzeniu ustawienia swiatel? jezeli swiatla swieca w glebe to moze silniczki od samoregulacji padly, kostki sie poluzowaly, etc.
-
Wymiana szyby [cena] Może inne wyjście?
fantastyczne podejscie kolego, nic tylko pogratulowac pomijam ze w momencie kiedy cos spadnie ci na szybe to efekt jest z deka inny od prezentowanego na zdjeciu, ciekawe co bys zrobil jakby ubezpieczyciel udowodnil Ci ze pekniecie nie pochodzi od spadajacego kamienia/zwiru etc. @ autora tematu - wymien szybe, nie ma co kombinowac z jazda z taka szyba, z doswiadczenia wiem ze moze sie sypnac w najmniej oczekiwanym momencie, bedziesz jechal trasa, kamyk strzeli spod kol innego samochodu i przy predkosci 100km/h szyba rozsypie Ci sie do srodka
-
318i przy stanowczym dodaniu gazu zamula silnik
kolego, sprawdz przeplywke, ja co prawda w alfie ale mialem podobne objawy, przeplywka byla rabnieta i jak zapalalem auto i chcialem dodac gazu to sie dusil, kichal, prychal, dopiero jak sie deko rozgrzal to objawy ustepowaly. podlaczales pod kompa? powinno cos pokazac co sie dzieje i wtedy bedzie latwiej rozmawiac
-
BMW E36 COUPE Mokre Wygluszenie Pod Maska...
kolego, napisz w ktorym miejscu jest mokre, moze uszczelka przy masce odstaje albo jest dziurawa
-
lusterka podgrzewane
w bmw podgrzewanie lusterek jest tak skonstruowane, ze grzeja caly czas, nawet w lato, grzanie nie jest mocne, niektorzy podlaczaja pod grzanie tylniej szyby, zeby bylo oszczedniej, ale fabrycznie grzanie jest rum die Uhr
-
e36 316i bieg wsteczny
kolego, nie radzilbym ponawiac takich dzialan taka uprzejmosc wzgledem innych moze sie dla Ciebie marnie skonczyc nie pamietam dokladnie, ale bieg wsteczny nie jest synchronizowany, kolo zebate biegu wstecznego ma w odroznieniu od biegow do przodu linie prosta zebow i jezeli bedziesz probowal zmienic na wsteczny podczas jazdy do przodu to w najlepszym przypadku sciachasz sobie zeby na tym kole. w najgorszym przypadku remont skrzyni i silnika
-
BMW e90 335i 2007r. - Warszawa - nr VIN: WBAWB735X7P031744
yaz odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażnie, nic nie mowilem na temat raportu z carfax, z reszta nie spodziewalbym sie innej odpowiedzi niz tej o ktorej mowilem "ja takie auto kupilem i takie sprzedaje, wiem ze bylo malowane to i to, reszta do sprawdzenia w aso" na pytanie o kraj pochodzenia, Pan powiedzial ze sprowadzony z us&a i ze ogolnie wiadomo ze cos tam zawsze jest do zrobienia w takich autach, ze malowanie bylo robione w kraju, wie ze blotnik malowany bo sam sprawdzal miernikiem i wsio
-
BMW e90 335i 2007r. - Warszawa - nr VIN: WBAWB735X7P031744
yaz odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażja tez zadzwonilem z ciekawosci :D mily Pan powiedzial mi ze auto mialo malowany blotnik przedni i moze cos przy tylnym blotniku tez bylo malowane, on dokladnie nie wie bo auto w takim stanie jak w ogloszeniu kupil do komisu i chce je sprzedac, na pytanie o poduszki powiedzial ze komputer nic nie wykazuje zeby nie bylo poduszek, ale nie jest pewny czy nie byly strzelone, nie ma problemu na podjechanie do aso, jest komplet kluczykow, generalnie szukaj wiatru w polu