Skocz do zawartości

rbk

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rbk

  1. W 2003 roku gołe 316i kosztowało 121000 zł, a gołe 330d 188 000 zł. Zazwyczaj gołych 330 d nie było..., a więc 330 d często kosztowało 2 razy tyle co 316i. Stąd po tylu latach i tak będzie znaczna różnica w cenie, przynajmniej 30 %. Nie ma okazji, są tylko jelenie.
  2. A więc tak. Dzisiaj na żywo w Lublinie oglądałem autko be..mw. Robi wrażenie - środek to nowe auto z salonu. Kierownica M-Pak multi, ramki z 330i na zegary, podstopnica M i cała nowa konsola wyglądają bardzo dobrze. Be..mw do zobaczenia. W kwestiach o których rozmawialiśmy to warsztat, gdzie byłem znajduje się tu: https://pl-pl.facebook.com/IwanickiAutoSerwis. Zrobili zdjęcie IC, ale niewiele widać.
  3. rbk odpowiedział(a) na zent temat w E46
    Tak to jeż. Miałem identyczny stan. Brak błędów i stojąca czasami dmuchawa, która wcześniej falowała. Po wymianie jest wszystko OK. Nowe jeże mają inną budowę radiatorów. Jest ich więcej i są mniejsze niż w starym jeżu. Ja kupiłem Behra w sklepie u Macieja.
  4. rbk odpowiedział(a) na ziomekthx temat w E46
    Ja mam nadal oryginalne amortyzatory w aucie. Obok napisów BMW jest informacja, że producent to Sachs. Nadal w pełni sprawne.
  5. Poduszek w całej Europie brak. Podobno będą dopiero produkować. Moja jest do wymiany i dzisiaj powiedzieli, że mniej więcej będą za miesiąc.
  6. Ja jadę w piątek na wymianę.
  7. rbk odpowiedział(a) na seba1x temat w E46
    Oleje tylko Liqui Moly lub ENEOS. Filtry oleju tylko Knecht, paliwa Knecht, powietrza Mann, pyłkowy Micronair. Zakupiłem zestaw oryginalnych OE BMW i w paczkach były filtry tych firm.
  8. rbk odpowiedział(a) na pirlo temat w E46
    Miałem Bosch Xenon Silver. Ładnie świecą, intensywny biały kolor. Wada - bardzo szybko padają. Założyłem na jesieni, wczesną wiosną było już po żarówkach. Ale akurat w najgorszych do jazdy warunkach jesiennych zdały egzamin.
  9. Ten ślizg można kupić ? Ja kupowałem cały nowy podnośnik, bo podobno ślizg nie występuje jako część zamienna.
  10. Zrobiłem to samo jakiś czas temu, ale moje szkła podświetlenia były w o wiele gorszym stanie. Jeszcze zastanawiam się nad lampami w klapie, bo ewidentnie widać, że się rozszczelniły i są wewnątrz brudne.
  11. rbk odpowiedział(a) na rbk temat w E46
    Z informacji wynika, że wcześniejsza akcja objęła wybrane samochody, a teraz będą wszystkie "jak leci".
  12. http://money.cnn.com/2014/07/16/autos/bmw-recall/index.html?iid=Lead http://tvn24bis.pl/informacje,187/1-6-mln-aut-bmw-do-naprawy-mozliwy-problem-z-poduszka-powietrzna,450678.html Wygląda na to, że będą wymieniać wszystkie poduszki pasażera, a nie tylko w niektórych autach.
  13. Lewarek wymieniony, nie pochodzi z E46. Kierownica wyślizgana tak, że przebieg pomnożony przez 2 może jeszcze nie odzwierciedlać rzeczywistości tego auta. Zaślepka airbagu pasażera też podejrzana, dziwnie leży w prawym rogu, ale może to kwestia zdjęć.
  14. To jest w/g nich rzeczywista wartość pozostałości po BMW. Poproś o przesłanie wyników tej aukcji... :lol:
  15. 12000 minus cena z "ich" wirtualnej licytacji to twoje odszkodowanie.
  16. Na PW szczegóły, na forum są także przedstawiciele 3 władzy.
  17. Bardzo ładnie. Ja wymieniłem tylko wkład konsoli, po tym jak harmonijkowa zasłona padła. Z radia MP3 z ogłoszenia które mi podesłałeś zrezygnowałem. Kupiłem zmieniarkę CD, bo miałem fabrycznie przygotowaną instalację. Montaż zajmuje tylko 15 minut. Może w końcu obejrzę na żywo w Lublinie ?
  18. I jak po wymianie IC. Jest lepiej ?
  19. Fajne. Ile trzeba dać za radio czytające MP3 ?
  20. To będzie na pewno szkoda całkowita. Same części przekroczą wartość samochodu. Zasadniczo możesz powalczyć o odpowiednią wycenę pozostałości, bo na tym robią ubezpieczyciele porządne wałki. Druga rzecz to zaniżenie wyceny wartości samochodu przed kolizją. Daj znać jak będzie wycena. Za samochód zastępczy dobrowolnie nic Ci nie zapłacą. To dziki kraj....
  21. Muszę podziękować bm..we za odkrycie litewskiego serwisu. Zamówiłem i wymieniłem szkła lamp ZKW, a potem pojawiła się konieczność wymiany kierunków przednich i w błotnikach bo "głupio wyglądały" :mrgreen: No i też z tej Litwy przysłali. Jednym słowem znacznie taniej niż w naszym polskim serwisie, tylko odczytanie faktury bez nr OE było by niemożliwe. Język litewski z całą pewnością nie ma nic wspólnego, ani z polskim, ani rosyjskim. :wink:
  22. rbk odpowiedział(a) na rbk temat w E46
    Ok dzięki za wskazówki. Sprawdzę, chociaż odmę wymieniałem, a przy ostatniej wymianie oleju wymieniłem sam filtr odmy. Jak dobrze Was rozumiem, chodzi o tzw. gumowy przewód olejowy ? NR 4 na tym rysunku ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ER91&mospid=47642&btnr=88_0095&hg=88&fg=80
  23. rbk opublikował(a) temat w E46
    Powoli rozglądam się za turbosprężarką. Pacjent BMW 330d -184 PS, przebieg auta 282 kkm. Z obudowy turbiny tzw. części zimnej zaczyna kapać olej. Na razie turbina ładnie pracuje, nie gwiżdże, oleju na wskaźniku przez ostatnie 5000 km praktycznie nic nie ubyło. I teraz mam dylemat, czy oddawać turbinę do regeneracji, a może wystarczy jakieś uszczelnienie ? Dzwoniłem również do Moto-Remo przedstawiciela Garreta, no i cena jest nieciekawa. Nowa 4200 zł, po fabrycznej regeneracji 3200 zł. Znalazłem także firmę z Siedlec Diesel Motor Service i tam nowy Garret kosztuje 3000 zł , sam nie wiem skąd taka różnica w cenach ? Na razie zakupiłem zestaw montażowy turbiny w ASO i nowy przewód olejowy. Na pewno wymienię też intercooler, elektrozawór i gumowe wężyki. Jeden z fachowców, który to zobaczył, stwierdził, żeby się przyzwyczaić, bo w starym aucie w końcu coś musi zacząć kapać, pocić się, a jak będzie poważniejszy problem to dopiero się za turbo brać. Jakie są wasze doświadczenia z turbinami ? Gdzie ewentualnie kupić ?
  24. Aby obejrzeć "na żywo" jak to teraz wygląda. Może sam zrobię podobne mody.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.