Treść opublikowana przez rbk
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Ustaliłem, że akcja serwisowa dotyczy przedniej poduszki powietrznej pasażera, a nie poduszek bocznych.
-
Lubelskie
Faktem jest, że w Lublinie ciężko o porządny warsztat od BMW taki kompleksowy. Jest kilka miejsc w których każdy coś potrafi.
-
Jakie wycieraczki do e46?
Bosch Twins 394S
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jak jest takie duże zużycie oleju można spróbować 10W60, drogo, ale podobno pomaga. Pamiętam, że jak w 1998 roku kupiłem Octavię TDI, to na wymianach w serwisie autoryzowanym lali do niej tylko 10W60 Castrola, lecz tej marki nie polecam. Śmigam do wielu lat na olejach Liqui Moly, a tam też jest 10W60.
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Ale co fajnie? Twój model jest na liście...mojego nie ma The affect BMW models are the E46 2002-2003 model year 325i, 325xi, 330i, 330xi sedans; 325Ci and 330Ci coupes and convertibles; 325iT and 325xiT Sports Wagons; and M3 coupes and convertibles. Niestety u nas dotyczy to diesli, na polskiej liście są i 330 d i 320 d. Lisa VIN na Polskę jest na stronie UOKiK. Niestety mój nr VIN jest bardzo blisko jednej z wadliwych sztuk. Odnoście wymiany kurtyny, miałem to przerabiane po najeździe na krawężnik wystrzeliła. Wymieniano mi w serwisie Boscha z 5 lat temu na nową z serwisu, kostsztowała wtedy trochę ponad 1000 zł. Wtedy jeszcze nie było w mojej okolicy żadnego serwisu BMW. Jest masa rozbierania, deskę trzeba odsunąć, zdjąć osłony słupka, demontować częściowo podsufitkę, sporo pracy.
-
[e46] Problem z wyborem rozmiaru felg i opon
Optymalne na nasze drogi to 17 cali i gumy maximum 225/45 r17.
-
Na rysy: Meguiars Ultimate compound i Ultimate Paste Wax
Warto. Wiem z własnego doświadczenia, na półce w garażu mam w większości produkty Meguairs.
-
[318i] zawieszenie, auto pływa
W tych samochodach jest bardzo trudno zdiagnozować minimalną niesprawność zawieszenia. Dopiero po rozebraniu widać wyrobienie elementów. Najlepiej hurtowo wymienić wszystkie tuleje. Ja tak zrobiłem z praktycznie całym zawieszeniem, zostały tylko amortyzatory z tyłu. Po wymianie samochód prowadzi się perfekcyjnie.
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Obawiam się, że większość BMW z tego rocznika to kolejni właściciele.
-
Amortyzator przod bmw e46
Mam je u siebie. Sprawują się bardzo dobrze.
-
[e46 ze szmacianą tapicerką] pranie
Firma Nielsen.
-
E46 - błotniki przednie - oryginał VS zamiennik - CZY WARTO?
Włoskie BMW zazwyczaj nie jeździły w zimie, soli, nie miały szoków termicznych, typu na zewnątrz -15 , a garażu plus 15.
-
Wahacze lemforder e46
Na BMW OE ( czyli LMI ) 240 tys. km z czego 120 tys.km po polskich drogach. Wymieniłem oczywiście na Lemfordery.
-
[e46] 330ix WBAEW51040PF88511 Lublin
rbk odpowiedział(a) na edek.by temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA to wpadnę w ciekawości bo to niedaleko od mnie i zobaczę, może w sobotę.
-
[e46] 330ix WBAEW51040PF88511 Lublin
rbk odpowiedział(a) na edek.by temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA jaki to komis ?
-
330d wtryski po ''regeneracji'' czy isc do sądu?
Na pewno nie idź do UOKiK, tylko do Powiatowego/Miejskiego Rzecznika Konsumentów pod warunkiem, że nie robiłeś naprawy "na firmę".
-
[E46] nadkola przód zamienniki ?
Ja miałem przez chwilę zamiennik,bez tej gumowej osłony po rozwaleniu na psie. Badziewie, byle jak pasowało, ale ubezpieczyciel się uparł, że jest zamiennik to go uwzględnił w czasie naprawy. Ponieważ było to wielkie "G", kupiłem oryginał, który tej zimy został rozbity na lodowej bryle, ale już nawet nie myślałem o zamiennikach, tylko kupiłem u Maćka na www.czescidobmw.pl OE BMW.
-
E46 - błotniki przednie - oryginał VS zamiennik - CZY WARTO?
Niestety mam to samo. Na razie na jednym błotniku od strony wewnętrznej na rancie. Na zewnątrz jeszcze nie widać. Po Waszych opisach jestem zdeterminowany kupić nowy błotnik OE BMW. Raptem z 800 zł plus lakier z 300 zł, lecz będzie święty spokój. Mam tylko wątpliwość, czy jakość będzie taka jak fabryczna, czy przypadkiem taki nowy element z serwisu to jednak nie będzie to samo, co jakiś lepszy zamiennik.
-
E46 VIN:WBAAS71000FY10227
rbk odpowiedział(a) na pio9941 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŁał, takie ładne to chyba nawet z fabryki nie wyjeżdżały. :lol:
-
e46 Regeneracja zawieszenia na co zwrócić uwagę?
Ruville to dobra firma. Ja wymieniałem zawieszenie na Lemfordera i OE BMW. Ale na przykład tylne łączniki stabilizatora Lemfordera robi naprawdę Bogue dla Lemfordera i BMW. Są starte napisy BMW. Drążki kierownicze są z Lemfordera na oryginale z serwisu jest wytłoczony znak BMW oraz znak Lemfordera.
-
e46 Regeneracja zawieszenia na co zwrócić uwagę?
Jechałem "po całości". Nalatane 246 kkm z czego sam zrobiłem 130 kkm po naszych super drogach.
-
e46 Regeneracja zawieszenia na co zwrócić uwagę?
Tuleje i wahacze – 1300 zł Drążki kierownicze z końcówkami i osłonami – 500 zł Łączniki stabilizatora i gumy – 280 zł Amortyzatory plus dodatki – 1000 zł Piasty -700 zł Sprężyny -350 zł i do tego tarcze z klockami kupione jeszcze przed promocjami w BMW, w tym za głupie klocki dałem 500 zł, bo nigdzie nie było Juridów J-AS Cena uczciwa.
-
e46 Regeneracja zawieszenia na co zwrócić uwagę?
Całe zawieszenie za 10 tys. to po prostu normalna cena ( 6 tys. przód i 4 tys. tył ). Według mnie taniej, a dobrze nie da się. Lepiej się do tej myśli przyzwyczaić, bo E46 jest już starym modelem, ale wcale nie tanim w naprawach.
-
e46 Regeneracja zawieszenia na co zwrócić uwagę?
Nie chcę Cię martwić ale ostatnio wymieniłem całe przednie zawieszenie na elementy lemforder/sachs/bmwOE i łączny koszt z robotą i ustawieniem zawieszenia to 6000 złotych. W tamtym roku wymieniałem tylną całe zawieszenie. łączny koszt to prawie 10 000 zł przy użyciu części Lemforer/Sachs/OEBMW. Pewnie przy chińskich taniej.....
-
e46 330xd vin WDAEP71000PF32235
rbk odpowiedział(a) na damtry temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA ja go znam osobiście. Samochód właściciela masarni, ma go już trochę latek. Z miasta Palikota. Może tyle mieć przebiegu od domu do masarni na 13 kilometrów. ja swoje 330d mam już 5 lat, a on miał wcześniej, chybna, że komuś na "mieście" sprzedał.