Treść opublikowana przez kamil560
-
520 M54 kodz bedow + serwo hamlce
swiece nowe, cewki zaraz sprawdzę oporność, ciśnienie mierzyłem na każdym okolice 11 -12(trochę biorę poprawkę na ciśnieniomierz bo nie jest super dokładny), na kompie pokazalo ze sondy sa ok, tylko te bledy co napisalem, których nie dało sie skasować Dla jasnosci : Art. Wartość Numer podwozia WBADT11030GY46768 Kod typu DT11 Typ 520I (EUR) Typoszereg E E39 () Seria 5 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M54 Pojemność skokowa 2.20 Moc 125 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor SCHWARZ 2 (668) Tapicerka STOFF FLOCK/ANTHRAZIT (F6AT) Data prod. 2000-11-03 jeszcze jedna rzecz której nie moge pojac, wciskam hamulec na zapalonym silniku i auto spada z obrotów dosc drastycznie bo w granicach 500-550 obrotów i zaczyna nie równo pracować po czym pedał hamulca robi sie bardzo twardy i nie ma hamulców, tak jak by serwo nie dzialało, ale kiedy zgasze silnik, ponaciskam by pedał sie zrobił cakiem twady i trzymajac zapale silnik pedał wchodzi i jest chwile hamulec, czyli serwo teoretycznie dziala
-
520 M54 kodz bedow + serwo hamlce
ok ale gdzie mam szukac??sterownik? czujniki? czy cewki??
-
E36 problem po wybuchu gazu
nie szczelny dolot moze byc dalej, np uszkodzona któras guma. lub przepływomierz
-
520 M54 kodz bedow + serwo hamlce
witam swieci mi sie kontrolka check pojechalem na kompa i wyszlo : kod bledu: 31: i opis : ignition coil cylinder 5 the ignition timing was to long or to short , verify the ignition coil the spark plugs and the spark plug electrode distance, if there is no ignition at all verify it there is an open circuit at the condition at the condition of the ignition coil verify also if there is an short circuit to ground or positive in the primary or secondary circuit .verify also the writing and the connection from the zsr measure resistance + translator google :) cylinder cewki zapłonowej 5 zapłonu była długa lub krótka, sprawdź cewkę zapłonową świece zapłonowe i świecę zapłonową odległość elektrody, jeśli nie ma w ogóle sprawdzić zapłon to jest obwód otwarty na stanie na stanie cewka zapłonowa sprawdzić również czy jest zwarcie do masy lub dodatnim w obwodzie pierwotnym lub wtórnym. sprawdzić także pisanie i połączenie z oporu środka ZSR dotego jeszcze bledy takie jak: 41--nie zdefiniowano 73-nie zdefiniowano 240 misfire detected :cylider 3 po czesci rozumie ale o co chodiz z tym nie wypalem 240?? swieca?? i reszta 41 i 73
-
Oznaczenie silnika
zdechły :D nie byly karmione;D a tak serio to moze ta hamownia cos nie taka ?
- m50 b20
-
E36 problem po wybuchu gazu
to nie polonez,jesli niemiec zaprojektował ze jest potrzebne to raczej jest :)) nikt tak o by dodatkowo nie utrudniał aby bylo :) musisz to miec bo inaczej masz nie szczelny dolot
-
316i Turbo
m52b28 tez sie nie nadaje za bardzo do turbo,najlepiej m50b25
-
Oznaczenie silnika
tak jak pisze, podlacz pod kompa, ale pamietaj jesli to 2.5 to nie licz na spalanie 6-7 w trasie:) tylko te okolice 9 minimum
-
Oznaczenie silnika
no na to wychodzi ze b25 hmm ale dlaczego 150 koni.... podlacz pod kompa, mzoe cos nie tak jest z sonda czy cos podobnego
-
E36 problem po wybuchu gazu
raczej tak, masz nie szczelny uklad dolotowy a bmw tego nie lubi
-
Oznaczenie silnika
zmierze szerokosc dolotów kolektora ssacego, 2,5 ma 65mm, no i tez 65 przepustnica ale moze ktos zalozyl tylko kolektor z 2,5... albo tak doje.... silnik :P druga rzecz na bloku powinno pisac, jak masz obudowe filtra oleju to okolo 15-20cm w prawo powinno byc na bloku napisane 2.0 lub 2.5
-
E36 problem po wybuchu gazu
silnik krokowy masz podłączony jedną rurka do kolektora sacego a druga rurka do gumy od przeplywki, i inaczej sie nie da, a element nr 12 wchodzi do jednej z tych dziurek http://m44.pl/images/13711739575.jpg a dokaldniej do tej z góry, do tego co jest na dole patrzac na rys wyzej wsadzasz ta taka"puszeczke" plastikowa z mala i duza dziura, mozliwe tez ze uszkodziłeś przeplywke
- BMW e36 compact 1.8ti
-
Brak prądu na rozrusznik
sprawdz mase auta, czyli z budy do silnika, stojac przodem do auta masz po lewej stronie kolo lapy silnika kabel masowy, sprawdz go, chyba ze przekaznik jakis padl
-
SONDA pytanie
zalezy czy masz siemensa czy boscha
-
320i Problem z zamkami. Proszę o pomoc
jak otworzysz bagaznik masz po lewej stronie kable do klapy, zobacz tam czy wszystko ok jest, podejrzewam ze tak kable padly
-
e36 1.6 odcinka !! pomocy !
teoretycznie tak powinno byc ale wiesz co ma?? w m43 raczej nie ma takich problemów z odcinka
-
e36 1.6 odcinka !! pomocy !
jaki silnilk??!! m40 czy m43 ? stawiam na m40 i pewnie wałek masz wytarty
-
Ile waży dojazdówka 15" ??
ryja to możesz mieć Ty ;/ a dojazdówka bedize wazyla mniej wiecej 10 kg +/- 2 kg ;/
-
Bmw e36 koszt naprawy (przebieg 47tyś)
moim zdaniem z malowaniem i z czesciami okolo 1500zł bez problemu, jesli to jest ori przebieg to maasakra:) kreski pod kilometrami oznaczaja czas do wymiany oleju, tu masz swiezy olej wiec sie nie przejmuj :)
-
Ile waży dojazdówka 15" ??
ogranij sie!!! ciezko sprawdzic na necie?? po co takie tematy i jeszcze taki tytul!!!!!!!!!!!! GDZIE JEST MOD??????
-
[M43B18] PRZEPŁYWOMIERZ I WIĄZKA KABLI
5 chyba w 2.8 jest 6
-
m50b20 swap BRAK PALIWA NA LISTWIE
problem rozwiązany, bylo kilka dziwnych rzeczy ale dalem rade, najdziwniejsze jest to ze sterownik padl... dlaczego nie wiem...
-
m50b20 swap BRAK PALIWA NA LISTWIE
Witam wszystkich, kurde mam problem bo zrobilem swapa koledze na m50b20 i wszystko bylo ok do czasu kiedy przekaznik od pompy sie nie skleił i nie wyłączało pompy nawet po wyłączeniu zapłonu, zmieniłem przekaznik i jest ok ale... pojawił sie problem taki ze pompa podaje paliwo ladnie lecz na listwe jest brak paliwa, pompa jest ok, iskra jest itp, wszystko jest tak jak bylo tylko brak tego paliwa na listwie, przez powrót tez cisza...wymieniłem ten zaworek i bez zmian http://static.bmwfans.info/images/epc/MjA0MV9w.png nr 6 nie wiem co robic dalej, on dziala na podciśnienie tak?? doradźcie cos bo tylko to mi zostało :) pierwszy raz taki problem mam;)