Treść opublikowana przez nerwus
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
ISTA to nowy tool z ASO BMW. Sa 2 rodzaje jej ISTA/d - diagnostyka, ISTA/p - programowanie. Gołych płyty ISTA nie zainstalujesz. Potrzebne są płytki ISIS, ISSS plus "kody aktywacyjne". No i oczywiście ICOM.
-
Instalacja DIS na Vmware
Możesz to zrobić z większa ilością RAM idzie płynniej. Uwaga bo jakas meda grasuje napierw wywedrowl moj link 2.11.0 a tera widze Nerwus Twojego ITOOL RADAR na angielskich forach :shock: Tak jak ukradziony tak wklejony :shock: Tego typu ludzi nie upilnujesz, sam się przekonałem bazując na historii filmików inpa i dis. Mówisz o tym gościu http://www.bmwcoding.com/showthread.php?1983-iTools-radar-for-ICOM-for-FREE-%28No-return-idea%29&p=18457#post18457
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Ja mam szybciej update jak Polskie serwisy u siebie ;)
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
ustaw zamiast ";LoadWin32 = 0" -> "LoadWin32 = 1" Pokaż jeszcze obd.ini Odinstaluj stare sterowniki kabla i użyj tych http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM20814_WHQL_Certified.zip
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
IFH-0018: INITIALIZATION ERROR EDIABAS_IFH_0018 Meaning: Error at initialization of the interface handler Causes: The Interface Handler was not initialized (shouldn't occur, since the initialization automatically occurs with apiInit). Error correction: Re-initialize your interface. Target system: WIN Wygląda ze ediabas nie startuje. Pokaż ediabas.ini Jeżeli masz interfejs USB to jaka wersje driverow używasz?
-
Instalacja DIS na Vmware
To nie masz ukrytego menu pod calibrate touchscreen przyciskiem? Filmiki moje na youtube tez są, ktoś je tam wpasował.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Temat już tylko do zamknięcia będzie
-
INPA
No tak juz ma. DCAN robi w Fxx diagnoze, kodowanie/programowanie idzie tylko przez ENET ale to juz ograniczenie narzuca auto nie interfejs. Ja sie nie znam
-
Instalacja DIS na Vmware
Daj na disconnect w pierwszej kolejności i wtedy na connect.
-
INPA
Patrz na stronę 100 tego wątku. Masz instalator tam. Pliki sp-daten wyciągniesz z płyt ista/d i /p
-
INPA
Widzisz i tutaj trzeba znać nature rynku chińskiego. Oni wszyscy są producentami a tak naprawdę są tylko pośrednikami. Fabryk robiących K+DCAN jest tylko kilka a sprzedawców cała masa z zerowy poziomem wiedzy technicznej plus brak supportu. Nie jestem expertem ale widoczne było to przy starcie z klonem ICOM często płakałem ze śmiechu czytając zwrotne e-mail'e.
-
INPA
To coś mi nie znanego. Ja pisałem cały soft do swojego DCAN od zera. To jeszcze powiedz mi po co jest przejściowa OBD - 20 PIN skoro to czysty DCAN? Tutaj widać ze sprzedawca nie wie co sprzedaje. Chinol napisał D-CAN na interfejsie typu K+D-CAN to on kopiuje. To samo sprzedawał viaken tylko z własnym nadrukiem. P.S. Tutaj dyskutujemy nie rzucamy błotem. Każdy ma prawo pisać co uważa. Ludzie klasyfikują mnie na forum wysoko a ja nie jestem nie omylny. Jeżeli ktoś wie coś więcej/wytknie mi błąd to nie odbieram tego jako atak na mnie.
-
INPA
Jedyna osoba która robi kabelki z czystym DCAN jestem ja. Każdy inny kabel ma K + DCAN wiec jego kabel pasuje do obydwu typów aut. Może ma twuj kabel?? Napisał ze ma DCan wiec?? Ludzie mylą wszystko z wszystkim, zaczynając od DIS i GT1 a kończąc na interfejsach. To czekam na przykład :mrgreen: Co do robienia czystego DCAN to odpowiem pytaniem na pytaniami: "Po co wszyscy świeci mają adapter do dobrych DCAN odcinające linie K", co na tym pinie maja auta z CIC, czemu wielu sprzedawców swego czasu pisało o współpracy K+DCAN tylko do 2010. 4 piny w powietrzu się nie zdaża samo z siebie. A nie ma fejsa który został wysłany bez dokładnego testu. To ze ktoś miał alu wersję wskazuje na warsztat a tam się w środkach nie przebiera. Cyna to nie tytan. trudno nie jest to złożyć , schematy są , wsady do procków też , przecież to jest zwykły atmel ... Zwykłość atmel'a nie ma nic do rzeczy. Nie widziałem wsadu do DCAN za pieniądze a co dopiero za free na sieci.
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Definitywnie nie da się połączyć na kablu USB z e30 z a pomocą DISa albo Carsoftu ?? PS. A czy w ogóle da się połączyć z DISem (głowicą) przez kabel USB na sucho (bez podłączania do auta) ?? Nie da się e30 podpiąć przez USB. Dwa e30 ma mało co do diagnozy. Tak da się spiąć na sucho bez auta by DIS wykrył głowice, tj. emulator głowicy.
-
Instalacja DIS na Vmware
Moje filmy wywendrowały już wszędzie. Fajny komentarz ma filmik 12 "these are ripped from a ebay DVD when I purchased a cable online".
-
INPA
Jedyna osoba która robi kabelki z czystym DCAN jestem ja. Każdy inny kabel ma K + DCAN wiec jego kabel pasuje do obydwu typów aut.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
01 Sterownik DME M.1.7.3 1 09/1995 01/1996 12141432521 ZAKOŃCZONO Numer czesci bmw masz na 2 screen na pozycji 1 Do takiego auta update nie bedzie, dwa nie wgrasz tego zwyklym kablem ADS.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Jasne ale w trybie sesji OBD, odpal programowanie albo testy wykonawcze na tej zabawce. DIS jako soft miał ostatni wypust w 2007 a auto masz z 2008 wiec nie ma obowiązku już go suportować. Motory z Euro 5 DIS już nie rusza.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
DIS nie ogarnia nowych sterowników DME/DDE. Do tego albo "nowa" inpa albo ista/d
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Mam małego "różowego" słonia w butelce. Zapraszam możesz się nim pobawić, gwarantuje ze :mad2: Człowiek auto za min. 50k PLN to bzdura bezcześcić takim wsadem. Tutaj nie ma różnicy czy to go wrzucisz czy inny szarlatan garażowy.
-
INPA
Powoli bożyszcze tłumów :mrgreen: Ja mam wręcz odwrotne doświadczenie z USB, tam gdzie one sobie nie radzą idzie ADS i wsio śmiga. E60 to przewaznie dobrze wyposazone auta z bardzo dluga lini diagnostyczna. ADS ma mocne MOSFET i dobrze radzi sobie z stratami sygnału, to cos jak "ruska" technika "Gniotsa Nie Łamiotsa" Co do DCAN to części ze sklepu w europie to cena całości w chinach.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
wstaw wykres z hamowni przed i po to pogadamy, bez tego subiektywne odczucie kolegi jest równe efektowi placebo.
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
Kodowanie na zwykłym kablu poszło zapewne ale to nie aktualizacja softu ;)
-
Konfiguracja komputera
kwestia ostawień :search:
-
Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...
Do e60 bez OPS to sie SSS nie zabieraj. Daj komuś kto ma OPS/ICOM niech podniesie soft.