Treść opublikowana przez andrzej29
-
BMW E39 520 NAVI, TV...
andrzej29 odpowiedział(a) na Napster temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA z regulaminem się zapoznałeś ? Wydaje mi się że jednak nie. viewtopic.php?f=44&t=72889
-
E39 Wstępna diagnoza silnika 2.0 b
Możesz bardziej to opisać ? Drżał tylko silnik, czy drgania przenosiły się na budę ? PS. W jakim celu wyprowadzony jest jakiś kabelek ( + ) na kolektorze ssącym ?
-
E39 Wstępna diagnoza silnika 2.0 b
Mi się wydaje że koledze chodziło o to że chodzi elegancko.
-
e39 540 WBADJ6109WBZ11325
andrzej29 odpowiedział(a) na kaczor30lm temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeśli masz na myśli auto WOZ-a, to nie jest to auto.
-
[523i] nowa odma
Panowie, temat odmy uważam za wyczerpany. Kolega Sosna kupił i na pewno już dawno ja zmienił(niech mu służy), więc nie widzę sensu w kontynuowaniu tematu. Chyba ze kolejny forumowicz będzie miał podobny dylemat: kupić ori czy zamiennik Pozdrawiam
-
[e38] do oceny WBAGF51070DG00497
andrzej29 odpowiedział(a) na sh0kuZ temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNic w tym dziwnego. Te skóry nie pochodzą z tej e38 tylko najprawdopodobniej z angola, dlatego fotel kierowcy wygląda lepiej niż pasazera. Wersja niemiecka powinna mieć grzanie dupy . Panel pod klimatronikiem równiez z wersji angielskiej.
-
spalanie benzyny zimą na LPG
Dziwny temat, więc napiszę coś od siebie. Jesli w okresie zimowym stoję w kolejce na prom, często nawet 40 minut i włączam REST to jeszcze nigdy nawet w mrozy ( -15 + silny morski wiatr) temperatura nie spada mi na niebieskie pole. Choć z reguły wolę żeby silnik przez ten czas był odpalony niż korzystać z odzyskiwania ciepła z silnika. Więc kolego, chyba pora zainwestować w osłony silnika i skrzyni biegów. Jako alternatywę polecam ciepłą kurtkę lub przenośny koksownik skoro szkoda tobie lub twojemu ,, niezbyt rozgarniętemu koledze '' LPG, bo o benzynie nie wspomnę.
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
Więc cena za te przewody jest znośna, niestety spodziewałem się tego że z wymianą może być nie lada problem, szczególnie właśnie z lewą stroną. Dzięki za odpowiedź.
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
Dużo zabawy jest przy wymianie tych metalowych przewodów ? Czy przy zmianie lewego tylnego trzeba demontować lub obniżać zbiornik paliwa ? Jaki jest mniej więcej koszt tych ori przewodów. Może zapobiegawczo też bym je wymienił ? Wracając do tematu to tak jak shadow napisał: trudno cokolwiek powiedzieć na temat przewodów natomiast moi znajomi zakładali koła pasowe tej firmy i je chwalą.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
andrzej29 odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo mi również na białą nie wygląda :norty:
-
E39 523 IT - Przewody hamulcowe tył (jakiej firmy wybrać)
Ja do swojej zakładałem przewody TRW. U mnie uszkodzenie zewnętrznej warstwy przewodów wyszło podczas rutynowego (kwartalnego) sprawdzenia podwozia na SKP. Przy okazji na tył wleciał również nowy zestaw hamulcowy TRW.
-
[520] E39 2.0 97' Uciekający płyn chłodniczy
Ja obstawiam winę reduktora gazu. Były już takie przypadki że w tajemniczych okolicznościach ubywało płynu i winne były właśnie wadliwe reduktory. Nazwy nie pamiętam bo nie mam i nigdy nie będę miał lpg.
-
E24 na allegro VBAEA710408151366
andrzej29 odpowiedział(a) na karol_79 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem czy doczytałeś ogłoszenie: Nie wiem jak to się ma w przypadku rejestracji auta na zabytkowe, ale brak dokumentów to poważna sprawa.
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Następnym razem spróbuj dodatek do paliwa Castrol TDA. Gwarantuję ze będziesz wniebowzięty :mrgreen: Wyczuwam ironie :norty: To nie jest żadna ironia. Jeśli znów będziesz miał diesla to zamiast STP wlej do zbiornika TDA. Gdy miałem diesla również dodawałem dodatki do paliwa STP. Ale jak dla mnie żadnej rewelacji nie zauwazyłem. Natomiast dostalem kiedyś od kolegi TDA i naprawdę muszę przyznać że silnik nie dość że ładniej pracował to miał zdecydowanie więcej werwy. Od tamtej pory dodawałem tylko ten specyfik. Także polecam, to tylko ok 30 zł więc drogi nie jest.
-
werner18 ---> 528iA limousine
Chodziło mi o materiał a w szczególności wzór. Kolor środka jak dla mnie w porządku. Malowanie tylnej klapy przez jej newralgiczne, słabe punkty to już można powiedzieć standard w e39. Chodziło mi że naklejka od ilości czynnika klimy powinna być oryginalnie przyklejona na przednim pasie więc bardzo prawdopodobne że pas został wymieniony na inny, dlatego naklejka znalazła się na tunelu. Sam podłączałeś polift na tył czy już taką kupiłeś ?
-
werner18 ---> 528iA limousine
Moim skromnym zdaniem autko w bardzo fajnym kolorze, idealnym pod shadow line, jeszcze tylko listwy dolne zmień i będzie ok. Lecz fotele wg mnie mają najgorszy materiał jaki szedł w e39 stoff flock streifen. Jesteś pewien tego oryginalnego przebiegu ? Auta z Danii w tym wieku mają grubo ponad 5XX z przodu. Można bardzo łatwo sprawdzić, wystarczy vin lub duńskie tablice rejestracyjne. Ps. Naklejka od klimy powinna być na przednim pasie a nie na obudowie tunelu chłodnicy.
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Następnym razem spróbuj dodatek do paliwa Castrol TDA. Gwarantuję ze będziesz wniebowzięty :mrgreen:
-
523i M52 Pęknięta chłodnica.
Ja jakieś 2,5 roku temu zmieniłem profilaktycznie oryginalny stary korek chłodnicy na zamiennik Febi i nie mam z nim najmniejszych problemów.
-
WBAAS71070CH35062 E46 320D
andrzej29 odpowiedział(a) na Damii92 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle co ci w niej nie pasuje ? Jest w vinie więc wszystko ok. Ale z czujnikiem deszczu, zmierzchu i PDC to przesadził na maxa. Składanie Dane pojazdu Art. Wartość Numer podwozia WBAAS71070CH35062 Kod typu AS71 Typ 320D (EUR) Typoszereg E E46 (4FL) Seria 3 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M47DO1 Pojemność skokowa 2.00 Moc 110 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor STAHLGRAU METALLIC (400) Tapicerka STANDARDLEDER/GRAU (N6TT) Data prod. 2002-09-03 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43) S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk. S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, holenderski Składanie Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki
-
E46 318 WBAAL31010AY39402
andrzej29 odpowiedział(a) na jestgit temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMyślisz że 60 letni dziadek słucha techno ? Znając życie to auto wnuczka, zarejestrowane na dziadka żeby płacić mniejsze ubezpieczenie i dziadek jako właściciel to auto sprzedaje. Dlatego transakcja przebiegała dość dziwnie lub nawet nielogicznie.
-
[e39] Wymiana głowicy 523i 1996r
Jeśli nikt wcześniej nie wymieniał silnika w twoim aucie to masz taki http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=11_1962&hg=11&fg=05 i taką głowicę http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=11_1506&hg=11&fg=15
-
[e39] Wymiana głowicy 523i 1996r
Wg vin wyjdzie pojedynczy vanos w m52 , z podwójnym wychodziły od września 98r. Prościej fotka lub jakiś link do silnika jaki posiadasz. Bo jeśli ktoś zrobił swap, wtedy może wyjść niezły numer.
-
BMW 330 E91 WBAVS31090AH33092 Tarnów UWAGA
andrzej29 odpowiedział(a) na Bronx_l temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOj tam panie kosmetycznie miała uszkodzony przedni lewy błotnik, szkoda parkingowa. Babka wyjeżdżała z parkingu i zarysowała :norty:
-
E46 WBAEV11090KK46770
andrzej29 odpowiedział(a) na Cyberiada temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZakładasz nowy temat w tym dziale. Pierwszy temat bardzo dobrze ci poszedł wiec oby tak dalej.
-
E46 - WBAAL11020AX01002
andrzej29 odpowiedział(a) na Dringex temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW ogłoszeniu jest napisane: kraj pochodzenia Niemcy, no dobra w końcu została tam wyprodukowana więc po części się zgadza lecz wersja i literatura francuska. W mojej e39 mam 27X tyś.km bez gazu eksploatowaną głównie w mieście i zapewniam cię że środek wygląda w niej lepiej niż w tej e46 z przebiegiem 180 tyś. Lepiej poszukaj dalej.