Treść opublikowana przez oggy
-
Jaki kupić...?
zgodzę się z przedmówcą - za tę kasę szukałbym 540 w automacie już. Spalanie jakoś drastycznie nie odbiega od innych benzyniaków (w sumie 15 czy 18 w korku to już różnicy prawie nie robi...), a na trasie i tak wszystkie schodzą do granic 9-10 (diesle oczywiście mniej...) A przyjemność z jazdy 540... bezcenna. Za wszystkie inne sprawy starczy 40 tys :) ogólnie - przesiadając się z renault do bmw szybko stwierdzisz, że to zupełnie inny wymiar :) Powodzenia!
-
523i świece - co o nich myślicie
Witam, kupiłem świece NGK BKR 6 EK, V-Line, 2-elektrodowe. Co o nich myślicie? Używał już ktoś takowych?
-
zagrzał się na trasie, co to może być?
sprawdz czy z chlodnicy nie leci lub z obudowy termostatu (szczegolnie po nagrzaniu). Mozliwe ze sie gdzies zapowietrzyl i dostal temp od tego wlasnie.
-
Peknięta linka otwierania maski
Hej. Miałem kiedyś podobnie - tyle, że zamek był zacięty - przez nerkę dało się włożyć drut i po dłuższych wojażach z zamkiem dało się go odblokować. Drut taki z 5 mm srednicy - inne mi się wyginały. Baw się tym ostrożnie, bo przy okazji zaczepy nerki pokruszyłem.
-
523i zadławił się i stracił moc
wczoraj jeszcze zajrzalem na swiece... wychodzi na to ze ma oryginalne... tzn. od nowosci = 12 letnie (o zgrozo....) jezdzilo idealnie to nawet do nich nie zagladalem :) - stad wymiana na pewno :) Auto najechane ma 173 000 km - o tyle pewny ten przebieg, ze bralem je osobiscie od ex-pracodawcy - dojezdzal nim do pracy po 20 kilka km dziennie (szkoda ze nikt oprocz mnie w ten przebieg nie wierzy :P ) jak sprawdzic czy fajki maja przebicie?
-
523i zadławił się i stracił moc
ok. ustawilem sie juz na diagnostyke. Dam znac co dalej :) niemniej swiece i tak wymienie przy okazji. Jakie polecacie?
-
523i zadławił się i stracił moc
powietrze wymienione juz bylo. Swiece wobec tego jak najszybciej :)
-
523i zadławił się i stracił moc
Witam, auto: 523i, 1996 Objawy: przy ok. 120 km/h, 5 bieg auto "zadławiło" się - szarpnęło, po czym zupełnie straciło moc. Mimo wciskania do podłogi dalej (4 bieg) zwalniało. Po zatrzymaniu się chodził bardzo nierówno - jakby nie na wszystkie cylindry (rozpoznane słuchowo). Zgasiłem silnik, zaraz po tym odpaliłem ponownie - chodził już równiutko, moc wróciła, do końca trasy (100 km) jechał bez jakichkolwiek złych objawów. Auto zrobiło mi już tak kilkukrotnie. Filtr paliwa wymieniony, pompa paliwa ok. Możecie mi doradzić co to? możliwe, że świece padają? Auto NIE ma LPG, leje zawsze pb95 na shellu.
-
Kiera multifunkcyjna - czy podejdzie
dzięki Panowie! tego postu akurat nie znalazłem :) Przepraszam za spam w takim razie.
-
BMW 525TDS E34 1994r nie pali
wtrysk sterujący?
-
Kiera multifunkcyjna - czy podejdzie
czytalem te posty ale jak dobrze wyczytalem tam chodzilo o auto z 1998, stad moje pytanie.
-
Kiera multifunkcyjna - czy podejdzie
Witam, planuję założyć kierownicę multifunkcyjną (przede wszystkim chodzi mi o radio...) Czy w aucie z 1996 roku to podejdzie (radio z MID), jak wtedy ma się sprawa tempomatu? Z tego co wiem musiałbym dokupić sterownik w aucie z tego rocznika. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam, Oggy
-
e39 523i olej i filtry
mam zalany Orlen Platinum 10/40. Filtr Boscha (jak i wszystkie inne). Po 8 kkm olej czysty (jak na te kilometry). Silniczek chodzi cichutko, rowno. Olej polecil mi jeden z zaufanych serwisantow jako bardzo dobry i sprawdzajacy sie w BMW... poki co zdanie jego podzielam. Olej wymieniam zawsze co 9500-10 000 km
-
530d webasto - podsumowanie.
mam wersje z ogrzewaniem wnetrza. Radio wersja z MID - sterowanie spod "radia" + dodatkowo pilot o zasiegu 300m. do 16 stopni na zewnatrz system ogrzewa wnetrze do ustawionej temp, powyzej 16 stopni chlodzi wnetrze do ustawionej. Wydech od webasto pod kierowca (przy progu) Programowanie: ustawiasz godzine na ktora ma sie wlaczyc przy pomocy MID i sie wlacza. Mialem troche problemow z rozprogramowaniem (nigdzie nie znalazlem jak... skonczylo sie na rozpieciu aku) W zimie: w srodku cieplo az milo. Minusy: wciaga paliwo w sposob widoczny, braków elektrycznych w akumulatorze nie zauwazylem (system wlacza sie na 30 minut) - uzywa aku jedynie do rozruchu. Jakie dodatki trzeba dokupic do wersji bez standheizung nie wiem. MOWIONO mi ze uklady roznia sie bardzo nieznacznie (bez szczegolow). Pozdrawiam.
-
Ile pali twoja bemka
moje 523i: miasto korek = 12-13,4 miasto bez korka = 10,6 - 12 trasa 90kmh = 8,4 trasa "mocniejsza" = ok 9-9,5 Jezdze raczej delikatnie, ale nie specjalnie emerytalnie :)
-
Proszę o pomoc 525 Tds
raiden sie smiejesz - 520 ma koni 150, tds 143, przy czym sporo wiekszy moment obrotowy. Mialem okazje jezdzic i jednym i drugim i ci powiem ze specjalnej roznicy w przyspieszeniu pomiedzy nimi nie czuc :) a pod gorke wiadomo - auto z turbina lepiej pojdzie. fakt - 520i było dla mnie bardziej elastyczne na nizszych biegach.
-
Proszę o pomoc 525 Tds
co ci powiem: mialem tds w budzie e34 jeszcze. Zwróć uwagę na: 1. czy nie ma oleju w przewodzie turbo 2. czy odpala zimny bez problemu 3. czy auto nie drga po rozgrzaniu 4. czy w chlodnicy nie ma szamba (i pod korkiem oleju jest ok...) to tak na dzień dobry, poza tym wskazana diagnostyka jesli autko jest rzeczywiscie zadbane i ma prawdziwa ksiazke serwisowa, to przebieg ok 250 000 nie jest dla niego niczym strasznym (z reszta w tych rocznikach mniejszy przebieg nalezy traktowac co najmniej podejrzliwie). Spalanie: w miescie palil mi ok 9 max przy oszczednej jezdzie (choc jak mu dusic ostro, to spali tyle ile sie mu wleje....), w trasie (raczej sie wozilem jak emeryt - 90 ok) schodzil nawet do ok. 6 Silnik jest w miare dynamiczny (turbina swoje robi), wbrew pozorom jesli trafisz na zadbany i dalej bedziesz dbal praktycznie bezawaryjny obecnie mam e39 ale w benzynie - za to moge opisac zawieszenie. Komfort i kultura pracy bardzo wysokie, rowniez musi byc dopieszczone (nie odkladaj napraw "na pozniej"), uklad kierowniczy moim zdaniem doskonaly - auto zawsze jedzie dokladnie tam gdzie chcesz, bez oporow i podsterownosci. Wnętrze z tyłu ilością miejsca specjalnie nie rozpieszcza (ale też nie ma go mało...), z przodu podróżujesz jak król :) Jesli o koszty napraw chodzi - w razie awarii diesle bmw najtansze w serwisie nie sa. Uzywana głowica (bardzo wrazliwe sa na temperature...) kosztuje przynajmniej 1500 PLN. Reszta napraw jak to w BMW - octavia specjalnie tansza w serwisie wcale nie jest :) To tyle ode mnie :)
-
stuki przy ruszaniu
tez mialem ten luz (przy ruszeniu reka czuc bylo ze wal da sie ruszac w gore i dol delikatnie) i mozliwe ze to "lozysko" bylo wlasnie tym przegubem :)
-
Najwiekszy przebieg
dorzuce swoje 4 grosze: mialem swego czasu e34 525tds. Kupilem z przebiegiem 178 000 (jak na moje mialo ze 278...), sprzedalem z przebiegiem 292 000 km (czyli nakulalem jakies 120 000 w 2 lata) Mankamenty: raz ja zagotowalem z wlasnej winy - nie dolalem oleju do wspomagania a mialem fontanne - poszedl pasek, a dalej uszczelka pod glowica. przed sprzedaza (co bylo jej powodem) turbina puscila olej. Auto bylo serwisowane u dobrego mechanika, najczesciej na dobrej klasy zamiennikach i / lub cześci z ASO. Z tego co wiem kula do dzisiaj po regeneracji turbo i ma juz ok 450 kkm.... (czyli realnie mysle ze ok 550... )
-
stuki przy ruszaniu
tez mialem te objawy. Dodatkowo przy pracy na jalowym biegu (czasami) dobiegaly od skrzyni odglosy jakby stukac kamieniami o metalowa puszke Diagnoza serwisu: dwumas i sprzeglo Diagnoza przed naprawa: lozysko oporowe i lozysko walu - wyszlo dopiero po zdjeciu skrzyni. Calosc kosztowala 1100 PLN brutto Po wymianie tych drugich wszystko minelo.
- Jaki mam silnik?
-
wskaźnik chwilowego spalania!!1
co do zapachu paliwa: sprawdz przewody - tam wlasnie wychodza (jesli na "oko" nic nie widac, to podloz pod auto np. worek papierowy (szary) - jesli cieknie zostanie na nim sucha plama Ekonomizer - opisz dokladnie bo nie wiem o co kaman... Po wrzuceniu na luz ogolnie wskazowka ekonomizera dopiero po krotkiej chwili wraca na swoje miejsce
-
525tds Raz jest moc raz jej niema.....Co to moze byc?
no mam podobny objaw ale w benzynie :) tyle ze mi jeszcze obroty skacza. w tds: osobiscie mysle ze czujnik doladowania albo pompa paliwa nie daje rady. Podepnij auto pod kompa. Jedno i drugie powinno wyjsc. Przy okazji to manual czy automat?
-
kupiłem becie i w ogóle na niej sie nie znam...
Moja opinia: to co swieci to ASC - prawdopodobnie czujnik padl - wyjdzie na kompie Sprzeglo - wyjechane juz. Koszt nie jakis ogromny. Jesli dwumas jest ok, to starczy 700 Tempomat - jesli jest instalacja to moze po prostu przygotowano auto pod tempomat (ktory to jest rocznik?) - mozliwe ze wystarczy tylko zmienic kiere na te z tempomatem (auta po roku 1998). To co brzeczy - elektrozaworki. Do tej pory w kazdym e39 jakim jechalem brzeczalo. Poduszka - sprawdz kable (kostki) pod siedzeniami - mozliwe ze mata sie rozpiela. Czestej awarii ulega mata pasazera. Jesli rozpiete - wepnij i wystarczy skasowac error (ja wypialem nawet przy odkurzaniu przypadkiem...) Niemniej - diagnostyka i napisz co ci tam wyszlo :) w ASO zaplacisz sporo - a DOBRY mechanik podepnie ci auto za 30-50. Pozdrawiam.
-
525tds Raz jest moc raz jej niema.....Co to moze byc?
w moim ex-tds przy wibracjach na wolnych po nagrzaniu podejrzewano pompe wtryskowa. Obeszlo sie jednak bez jej naprawy - ktoras z swiec zarowych nie dawala rady. Po jej wymianie drgania ustaly. @Borewicztds: zauwazyles jakas zaleznosc tych objawow z iloscia paliwa w zbiorniku? niemniej i tak proponuje diagnostyke... albo jak napisal kolega wyzej - czujnik doladowania.