Skocz do zawartości

lamer

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lamer

  1. A gdzie link do ogłoszenia? EDIT: Z takimi zdjęciami to można powróżyć a nie coś zauważyć :shock:
  2. Przebieg wręcz niewiarygodny... Jeżeli jesteś zdecydowany to zleć DRAY-owi sprawdzenie historii.
  3. olej to w kazdym aucie czy to firmowe czy prywatne wymiana jest co 15 tys Olej w skrzynce x-drive co 15tys???
  4. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Zawsze można wyłączyć wszystko. Tylko nie po to płaci się za systemy wspomagające :!: W tym tygodniu wyszła (kolejna) poprawka softu. Może rozwiąże też problemy z "nerwicą" :?
  5. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Zwracaj bardziej uwagę do kogo piszesz bo robi się bałagan... Co do RF to też mam negatywne odczucia. 2 pogięte felgi w 2 lata to trochę za dużo :(
  6. No i olej w x-drive też nie zaszkodzi nowy...
  7. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    a poniżej piszesz, że byś zalał LL12, które właściwe? Gdzie to wyczytałeś :shock:
  8. Jeżeli nie ma 100% potwierdzenia wymiany przez poprzedniego właściciela to na pewno warto wymienić olej w automacie.
  9. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    To co teraz używają w Stanach zamiast LL4? Podsumowują sprawę wymiany oleju: Filtr 11 42 8 583 898 - 70zł Olej LL4 - około 35zł/l
  10. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Filtr 70zł. Olej BMW Longlife-12 FE 55zł/l Nie wiem ile wchodzi...
  11. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Skoro instrukcja wymienia dwa to można zastosować oba. Różnią się zakresem lepkości w zakresie temperatur "minusowych". Z uwagi na niewielką różnicę cen zawsze lepiej zalać 0W30 chociaż wątpię byś miał okazję (w PL) przetestować w praktyce różnicę między tymi olejami.
  12. Niezłe tempo transportu do Polski (tej w Belgii). Produkcja listopad i 1 rejestracja 1 listopada 2015! I tak na plus, że nie jest "bezwypadkowy" w ogłoszeniu...
  13. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Jeżeli filtr jest ten sam co w innych silnikach 40i to można go kupić za 70zł: https://xbmw.pl/11428583898.html
  14. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Napisałem przed pierwszym przeglądem (w ASO) bo po spuszczeniu oleju zostaną ślady na korku w misce olejowej :D Nie wiem czy da się odessać w tym silniku olej przez rurkę bagnetu?
  15. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Pakiet obejmuje wyłącznie wymiany oleju wynikające ze wskazań komputera pokładowego. Cena 2000 jest z kosmosu! Koszt materiałów to jakieś 300-400zł przy zakupie na wolnym rynku. Możesz kupić olej i filtr poza ASO a im zlecić wymianę. Kiedyś krzyknęli mi zdaje się 200zł i mówili, że w tym jest "przegląd". Przycisnąłem, że mnie interesuje sama wymiana oleju i zapłaciłem zdaje się 80zł (ale samochód był i tak oddawany na inną naprawę więc to było przy okazji). Teoretycznie masz prawo wymienić olej poza ASO ale przed pierwszym przeglądem odradzam.
  16. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Widzę, że nie tylko ja tak myślałem :(
  17. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Czyli znowu jesteśmy poszkodowani :( Brak zdalnego odpalania, brak remote view, brak automatycznego wyjeżdżania z miejsca parkingowego... Za to cena wyższa niż w USA dla równowagi :mad2:
  18. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    W pełni zgadzam się z BigCactus. Z tym, że ja mam 30d i spalanie po 4kkm 9,1l. W tym "przelot na niskiej wysokości" na trasie 2kkm po autostradach!
  19. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    - ograniczone działanie systemów wspomagających - brak działania przełącznika B/C - "No signal" - "nerwowe" działanie asystenta pasa ruchu. Prawdopodobnie to wszystko sprawa softu.
  20. lamer opublikował(a) temat w X5 (G05)
    Na początek przyznaję się, że nie zhańbiłem się przeczytaniem instrukcji... Czy ktoś ma działającą opcję Remote View? I czy komuś działa automatyczne parkowanie prostopadłe? U mnie nie wykrywa wolnych miejsc.
  21. lamer odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Jak czytam https://g05.bimmerpost.com/forums/forumdisplay.php?f=704 to widzę, że albo samochody na rynek EU są lepiej dopracowane albo po prostu jest ich na forum za mało (na to stawiam) stąd mała ilość opisywanych problemów. U mnie pojawiła się już większość usterek opisywanych tam i samochód stoi w ASO.
  22. Raczej nie da się sklonować pilota z kodem zmiennym. Ale zerknij na to: https://www.proxima.pl/timeline/zestaw-proxima-homecar-kompatybilny-z-systemem-homelink/
  23. Wersja PL pilota (może całą EU?) jest okrojona :( Zdalne odpalanie zapewne można "dokodować" ale nie wiem czy spece mają już soft a poza tym na gwarancji jest z tym zawsze niewielkie ryzyko. No i najważniejsze - z tego wynika brak tej opcji:
  24. Po tym poście nie mogę się doczekać zdjęć :) Bo coś mi się zdaje, że nie wyglądał tak jak teraz :lol:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.