Treść opublikowana przez lamer
-
f10 WBA5E71090GZ93677
lamer odpowiedział(a) na Sebmon6666 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA gdzie link do ogłoszenia? EDIT: Z takimi zdjęciami to można powróżyć a nie coś zauważyć :shock:
-
E46 318ci WBABV71000JZ46317
lamer odpowiedział(a) na wisniaplc temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzebieg wręcz niewiarygodny... Jeżeli jesteś zdecydowany to zleć DRAY-owi sprawdzenie historii.
-
Bmw F15 WBAKS610700N61314
lamer odpowiedział(a) na keystone69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażolej to w kazdym aucie czy to firmowe czy prywatne wymiana jest co 15 tys Olej w skrzynce x-drive co 15tys???
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Zawsze można wyłączyć wszystko. Tylko nie po to płaci się za systemy wspomagające :!: W tym tygodniu wyszła (kolejna) poprawka softu. Może rozwiąże też problemy z "nerwicą" :?
-
Pierwsze G05 na forum.
Zwracaj bardziej uwagę do kogo piszesz bo robi się bałagan... Co do RF to też mam negatywne odczucia. 2 pogięte felgi w 2 lata to trochę za dużo :(
-
Bmw F15 WBAKS610700N61314
lamer odpowiedział(a) na keystone69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo i olej w x-drive też nie zaszkodzi nowy...
-
Pierwsze G05 na forum.
a poniżej piszesz, że byś zalał LL12, które właściwe? Gdzie to wyczytałeś :shock:
-
Bmw F15 WBAKS610700N61314
lamer odpowiedział(a) na keystone69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeżeli nie ma 100% potwierdzenia wymiany przez poprzedniego właściciela to na pewno warto wymienić olej w automacie.
-
Pierwsze G05 na forum.
To co teraz używają w Stanach zamiast LL4? Podsumowują sprawę wymiany oleju: Filtr 11 42 8 583 898 - 70zł Olej LL4 - około 35zł/l
-
Pierwsze G05 na forum.
Filtr 70zł. Olej BMW Longlife-12 FE 55zł/l Nie wiem ile wchodzi...
-
Pierwsze G05 na forum.
Skoro instrukcja wymienia dwa to można zastosować oba. Różnią się zakresem lepkości w zakresie temperatur "minusowych". Z uwagi na niewielką różnicę cen zawsze lepiej zalać 0W30 chociaż wątpię byś miał okazję (w PL) przetestować w praktyce różnicę między tymi olejami.
-
F31 318d WBA3K110X0F837795 - "DZWON"
lamer odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNiezłe tempo transportu do Polski (tej w Belgii). Produkcja listopad i 1 rejestracja 1 listopada 2015! I tak na plus, że nie jest "bezwypadkowy" w ogłoszeniu...
-
Pierwsze G05 na forum.
Jeżeli filtr jest ten sam co w innych silnikach 40i to można go kupić za 70zł: https://xbmw.pl/11428583898.html
-
Pierwsze G05 na forum.
Napisałem przed pierwszym przeglądem (w ASO) bo po spuszczeniu oleju zostaną ślady na korku w misce olejowej :D Nie wiem czy da się odessać w tym silniku olej przez rurkę bagnetu?
-
Pierwsze G05 na forum.
Pakiet obejmuje wyłącznie wymiany oleju wynikające ze wskazań komputera pokładowego. Cena 2000 jest z kosmosu! Koszt materiałów to jakieś 300-400zł przy zakupie na wolnym rynku. Możesz kupić olej i filtr poza ASO a im zlecić wymianę. Kiedyś krzyknęli mi zdaje się 200zł i mówili, że w tym jest "przegląd". Przycisnąłem, że mnie interesuje sama wymiana oleju i zapłaciłem zdaje się 80zł (ale samochód był i tak oddawany na inną naprawę więc to było przy okazji). Teoretycznie masz prawo wymienić olej poza ASO ale przed pierwszym przeglądem odradzam.
-
Pierwsze G05 na forum.
Widzę, że nie tylko ja tak myślałem :(
-
Remote View i parkowanie.
Czyli znowu jesteśmy poszkodowani :( Brak zdalnego odpalania, brak remote view, brak automatycznego wyjeżdżania z miejsca parkingowego... Za to cena wyższa niż w USA dla równowagi :mad2:
-
Pierwsze G05 na forum.
W pełni zgadzam się z BigCactus. Z tym, że ja mam 30d i spalanie po 4kkm 9,1l. W tym "przelot na niskiej wysokości" na trasie 2kkm po autostradach!
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
- ograniczone działanie systemów wspomagających - brak działania przełącznika B/C - "No signal" - "nerwowe" działanie asystenta pasa ruchu. Prawdopodobnie to wszystko sprawa softu.
-
Remote View i parkowanie.
Na początek przyznaję się, że nie zhańbiłem się przeczytaniem instrukcji... Czy ktoś ma działającą opcję Remote View? I czy komuś działa automatyczne parkowanie prostopadłe? U mnie nie wykrywa wolnych miejsc.
-
Bmw F15 WBAKS610700N61314
lamer odpowiedział(a) na keystone69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA kiedy samochód opuścił Włochy?
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Jak czytam https://g05.bimmerpost.com/forums/forumdisplay.php?f=704 to widzę, że albo samochody na rynek EU są lepiej dopracowane albo po prostu jest ich na forum za mało (na to stawiam) stąd mała ilość opisywanych problemów. U mnie pojawiła się już większość usterek opisywanych tam i samochód stoi w ASO.
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Raczej nie da się sklonować pilota z kodem zmiennym. Ale zerknij na to: https://www.proxima.pl/timeline/zestaw-proxima-homecar-kompatybilny-z-systemem-homelink/
-
Gdzie / Jak / I inne pytania odnośnie G05
Wersja PL pilota (może całą EU?) jest okrojona :( Zdalne odpalanie zapewne można "dokodować" ale nie wiem czy spece mają już soft a poza tym na gwarancji jest z tym zawsze niewielkie ryzyko. No i najważniejsze - z tego wynika brak tej opcji:
-
Bmw F15 WBAKS610700N61314
lamer odpowiedział(a) na keystone69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo tym poście nie mogę się doczekać zdjęć :) Bo coś mi się zdaje, że nie wyglądał tak jak teraz :lol: