Treść opublikowana przez czarny316
-
jakie et do e36 318 i !!!!
Bylo juz Xdziesiąt takich tematów cos słabo szukałeś skoro nie mozesz znaleść Ten rysunek wszystko Ci wyjasni... http://images50.fotosik.pl/98/c25ed2644ffd10e7.jpg ET(IS) sie nie oblicza jest podany po wew stronie kazdej felgi Felgi ktore podales maja za male ET do E36. Te felgi beda wystawaly za bardzo na zewnatrz samochodu, a pasuja np do E39 ET odpowiednie dla felgi o szerokosci 7 cali to 47
-
xenon kit - oślepiam innych
Hehehs pryciula z Ciebie kolego :) Ty zrob zdjecie bezposrednio z przodu jakies 20m od samochodu dopiero bedzie mozna jednoznacznie ocenic czy oslepia czy nie. Zreszta w aparacie mozna zmieniac kontrast wiec zdjecie z aparatu jest malo wiarygodne i nie oddaje rzeczywistej sytuacji. Mialem 6000k tez na Boschu soczewce, widzialem ze swieci dobrze - takze tam gdzie nie powinno wiec kupilem lampy Depo (ktore maja zupelnie inna konstrukcje swiatel mijania) i jest gicior. Na Depo widnieja nawet jakies oznaczenia DC. Kto raz chociaz rozebral ZKW czy Boscha ten wie jak jest zbudowany ten reflektor i wie tez ze to MUSI oslepiac. I jeszcze jedno - nie ma czegosc takiego jak zarnik ksenonowy. Tam nie ma zadnego włókna czy żarnika! Zrodlem swiatla w żarówkach ksenonowych jest łuk elektryczny. A same żarówki ksenonowe i przetwornice MUSZA miec homologacje
-
xenon kit - oślepiam innych
Mialem xenona na Boschu soczewce i wiem jak to wygladalo. Jezeli jezdzisz tak to oslepiasz. Cudów nie ma. Zrob tak jak opisalem powyzej i zobaczysz roznice Pewnie ze były. Pierwsza na mysl przychodzi mi S klasa Mercedesa model W220. Nie miala nawet gładkich kloszy
-
xenon kit - oślepiam innych
Jest na to pewnien skuteczny i sprawdzony przeze mnie sposob. Musisz rozebrac reflektor i wyczarowac przesłonke ktora zasłoni zakreskowany obszar... musi ona byc z jakiegos odpornego na temp materialu np z blachy kwasowej http://images44.fotosik.pl/98/37004aa15ea15b37.png Ale to jest prowizorka. Najlepiej zrobisz jak kupisz lampy Depo ktore bardzo dobrze radza sobie z xenon kitem. Wiem bo mam :P
-
Skrzypi w tyle zawieszenia, mechanicy rozkładają ręce...
Kolego ja bym jeszcze podumał nad gumami stabilizatora.... %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images39.fotosik.pl/94/cd77c3f9d5f359fd.png
-
Czy takie felgi nadają się do e36 compact
Tak jak kolega napisal wyzej za male ET. Szukaj felg ktore smigaly na e36 e46 albo e90
-
haczyk do holowania jaki rozmiar gwintu
Sam jestes nietypowy :P ja gdy zgubilem oryginalny zaczep dorobilem sobie sam z cybantu resoru od Mercedesa Sprintera. Niestety nie pamietam rozmiaru gwintu
-
szerokosc alu felg...zmieszcze?
Kolego na pewno dasz rade uzyc opcji "szukaj" :search: bylo juz kilkadziesiat takich wątków
-
E36 coupe prawa ćwiartka do wymiany!? prosze o rady
Chcesz dobrego fachmana? Jak tak to wal na priv
-
Jak się nazywa te koło rozrządu ???
To nie jest żadne kolo rozrzadu :wink: to jest koło pasowe hydraulicznej pompy wspomagania
-
Jakie sprężyny na tył?
Wyobraz sobie ze poznales dziewuche przez net. Ona prosi Cie o zdjecie. Jestes superprzystojniakiem ale wysylasz jej zdjecie akurat z ostatniej imprezy gdzie lezysz pijany we wlasnych wymiocinach trzymajac palec w nosie. I dziwisz sie dlaczego ona nagle urwała kontakt. Kumatsu? Co do sprezyn. Ja wymienilem na utwardzane firmy CS Germany. Stoi w delikatnym klinie tak jak seria i tez mam LPG w e36
-
Jakie sprężyny na tył?
Kup najtansze sprezyny a reszte zainwestuj w przedni zderzak i remont blacharki. I oszczedz nam takich widoków na przyszłość. WSTYD!
-
Tarcze zegarów INDIGLO - jak ściągać stare i zakładać nowe?
Kolego saku82pl obejrzalem filmik i efekt jest ciekawy ale za duzo w tym wszystkim festynu jak dla mnie :P zegary sa malo czytelne a zle wrazenie dopelnia brak jakiegokolwiek podswietlenia samych wskazówek :?
-
Tarcze zegarów INDIGLO - jak ściągać stare i zakładać nowe?
Kolego zaznacz wyraznie ze chodzi o tarcze zegarów a nie tarcze hamulcowe bo zaraz sie grono odezwie ze musisz najpierw zaciski zdjac :mrgreen: mi osobiscie nie podobaja sie te tarcze choc sa efektowne. BMW ma swiecic na bursztynowo i tyle :P
-
Wentylator chłodnicy
Kolego HKR http://images43.fotosik.pl/91/31e0dc5a3ea7290f.jpg sposob montazu instalacji gazowej w Twoim samochodzie to jest przykladne DRUCIARSTWO :x Az zal jak sie na to patrzy -najprostsza podcisnienówka jaka istnieje :doh: -mixer przed przepływką! :shock: -bezpiecznik wystrzału wydluzyl wyjscie z przepływki tak ze gumowa kiszka dolotu jest wykrecona, zgnieciona aaaaaaj :mad2: Kolego zrob cos z tym :modlitwa: :modlitwa:
-
ile oleju idzie do 320 v6
Kolego to nie jest zadna duperela tylko wazna informacja o konstrukcji silnika. Budowa silnika widlastego i rzędowego rożni sie znacznie, jeden rzut oka pod maske i wszystko wiadomo. Wstyd takiej rzeczy nie wiedziec :wink: A jesli ktos pisze "BMW V6" rownie dobrze moglby napisac "mam Beemke z napedem na przednie koła". Świętokractwo normalnie :P
-
kasowanie inspekcji - problem !!!!
Ludzieeeeeee sami sobie stwarzacie problemy. Od 15 lat robie to samo zaplon 7 pin do masy pare sekund i zielono. Te wszystkie wynalazki dzialaja wlasnie na zasadzie zwarcia miedzy pinem 7 a 19(masą) :wink: 60zl? Najprostszy probnik z zarowka kosztuje 2zl i robi ta sama robote. Dla mnie ktos kto kupuje tego typu kasowniki wynalazki jest po prostu naiwny. A jak ktos myli nr pinu to niech wogole zapomni lepiej gdzie sie otwiera maske
-
Jak zainstalować elektrykę szyb z tyłu?
No prosze ~hunter wykrakal. GRku dostales modka i juz obrosles w piórka :P heheheh Kolego kłapouchy gdy masz takie problemy na takim etapie to chyba najlepiej bedzie gdy dasz komus zarobic na montazu tej elektryki :wink:
-
problem z odkręceniem śrub tylniego wahacza. co dalej??
Rozwiercanie srub to juz ostateczna ostatecznosc. Zaczynac nalezy od sposobow najmniej inwazyjnych. A nuz sie uda. WD40 do poluzowywania zapieczonych srub absolutnie sie nie nadaje. Polecam ten srodek: %5B500%3A480%5Dhttp%3A//images36.fotosik.pl/87/e015cb6cb40a7535.jpg Kosztuje okolo 20 zl ale jest świetny i niestety trudno dostepny. Mozna go kupic w sklepie internetowym www.hil.pl Gdy juz wyczerpia sie wszystkie sposoby i pomysly pozostaje wycinanie samych gniazd tak jak to opisal kolega Bax
-
edition 33
Byla to krotka seria 333 egzemplarzy modelu e46 Touring w limitowanym, srebrnoniebieskim kolorze. Jest to seria aut z pazdziernika 2004 roku gdy to minelo dokladnie 33 lata od wprowadzenia nazwy "Touring" w autach BMW. Pierwszy to oznaczenie nosil model 2000 :wink: pozdrawiam
-
ile oleju idzie do 320 v6
Wlasnie ogolne pojecie powinien miec kazdy :) nie trzeba byc od razu mechanikiem ale podstawowe pojecie i te proste czynnosci obslugowe kazdy kierowca powinien wykonywac samodzielnie. Tak samo nie kazdy musi byc informatykiem by biegle poslugiwac sie komputerem i radzic sobie z podstawowymi problemami. A posiadanie BMW tym bardziej zobowiazuje gdyz te auta sa szczególne i wymagaja wrecz milosci ze strony swych wlascicieli :P a kobieta w samochodzie to juz jest material na osobny temat heheh pozdrawiam
-
ile oleju idzie do 320 v6
Oj nie czepiaj sie. Kolega juz zrozumial. Ty tez jak sie urodziles to nie robiles od razu tam gdzie potrzeba :P
-
Pytanie apropo Xenonów...
Rado_! a kto kiedys cos mial do oryginal xenon? Bo sobie nie przypominam.... raczej Ty pewnie zle kogos zrozumiales i/lub interpretujesz wszystko po swojemu. Znowu.. A to wszystko efekt GŁEBOKIEJ NIEWIEDZY w tym temacie, co udowodniles piszac bzdurne posty. Nalot na reflektorach to nie wina spryskiwaczy tylko kiepskiej jakosci plynu. Moze wartoby bylo sie szarpnac na lepszy? Tylko nie pisz ze kupujesz na Orlenie BiPenie czy Statoilu za 30zl bo to wszystko szajs. Omijac wszystkie ktore robi Organika. Polecam Lotos Premium 19,90 za 4l bardzo fajny zapach nie zostawia osadu swietnie czysci
-
Wentylator chłodnicy
Kolego HKR o ten element Ci chodzi? %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images48.fotosik.pl/89/6358eeea7d68e164.png to jest wiatrak klimy :) ma on sie nijak do temp silnika
-
330xi '01 da się ktoś przejechć?
doskonale zakonczenie tematu :mrgreen: :mrgreen: