Treść opublikowana przez grzechusk
-
320i falujące obroty, gaśnie
A wypinałes przepływke?
-
316i '99 Różnica silników...???
No własnie na realoem niema nigdzie zaznaczonej wtyczki przy disie, Karolak245 jak ty ten zawór podmieniałeś to pod co go podłączyłeś?
-
316i '99 Różnica silników...???
Czyli sterownik i komputer zostawiamy w spokoju(nie podmieniamy ich fizycznie z wersją z 318i), a do sterownika (gdyż jest taki sam bms 46) wgrywamy mapę z 318i nie trzeba wymieniać niczego?
-
E46 316i inpa - błędy
?
-
E46 316i inpa - błędy
Od razu chciałbym zaznaczyć że temat zakładam tutaj nie przypadkowo - moge liczyć na szybką odpowiedz. W sobote podłączyłem kompa i wyszły takie błędy których nie moge za bardzo rozszyfrować ale podam wszystkie bo mogą być ze sobą powiązane : 1. 171 prufung kraftstoff-versorgungssystem - domyślam się że chodzi o przepływke 2. 120 signal air flow meter - ? też podobno związane z przepływomierzem 3.123 signal cooling water exit temperature -? 4. 119 signal throttle valve potentiometer - ? 5. 121 signal intake air temperature - ? 6. 14 ingnition circuit ---> unplug batterie - ? 7.24 seat occupied recognition- mata pasażera?
-
316i '99 Różnica silników...???
Jeśli faktycznie kwestia tkwi tylko i wyłącznie w disie i wgraniu nowych map to by było super, lub przełożyć sterownik z 318 rozumiem że kluczyki też trzeba automatycznie kodować?
-
[E46] Zmiana przełącznika kierunkowskazów na przeł. do BC
A NCS-em da się aktywować?
-
320d tylne amortyzatory
Kolego tutaj masz amorki Sachs w dobrej cenie i z pewnego źródła http://www.czescidobmw.pl/Amortyzator_Sachs,p,1135.php Ps nie mam nic wspólnego z tym sklepem żeby nie było :D
-
[323i] Wymiana sterownika silnika DME
Jakie objawy?
-
BMW 320d by Wania moj cukierek:)
A cena jaka jeśli można wiedzieć?
-
316i '99 Różnica silników...???
Po wczasach chyba się nad tym mocno zastanowie:) Pierwsze musze opanować temat falowania obrotów.. A co ze sterownikiem też trzeba go wziąść z 318 czy wystarczy wgrać mapę? I pytanie nastepne czy jest to trudne bo patrząc na fachowosc mechaników to nie wiem czy sprawa nie skonczyła by się w serwisie
-
BMW 320d by Wania moj cukierek:)
Sprzedaj mi siedzenia :D
-
E46 z jakim silnikiem najtaniej
Dajcie spokój 11 tys i gaz na odcinki 2-8 km w zimie nie zdąrzy ci się przełączyć na gaz i finalnie połowe tej trasy i tak przejedziesz na benzynie dla mnie chory pomysł.
-
316i 1985cm- przepływomierza ciąg dalszy
:?:
-
316i '99 Różnica silników...???
Dla wiekszej dynamiki 2 sekundy szybciej osiąga 100 km/h mniejszego spalania i elastycznosci myśle że warto by było.
-
316i Jakie Amortyzatory ?
No tutaj musialby pomóc ci ktoś kto już zmieniał, ja również nie wiem czy na 100 % będą pasować ja jak zmieniałem spręzyny koleś w katalogu sprawdził (zwykły sklep moto) odczytał nr założył a tu honker wyszedł :mad2: Napisz i zapytaj się powiedz jak sprawa wyglada prosto z mostu.
-
316i '99 Różnica silników...???
316i- Maksymalny moment obrotowy (niższy stopień mocy) 165 Nm przy 2500 obr/min 318i- Maksymalny moment obrotowy (wyższy stopień mocy) 180 Nm przy 3900 obr/min Ciekawi mnie czy ktoś porównywał jazdę tymi modelami
-
316i Jakie Amortyzatory ?
Tutaj przykładowy link - cena podobna co ci gosc na forum oferuje (a może i to ta sama osoba) : http://www.czescidobmw.pl/Amortyzator_Sachs,p,1135.php
-
316i Jakie Amortyzatory ?
Jeśli z pewnego źródła bierz sachsy tylko dowiedz sie dokładnie nr serii jaki powinien być do twojego modelu.
-
316i Jakie Amortyzatory ?
Ja powiem tak z tego co obserwuje forum i czytająć tematy choćby mój przypadek to tylko sachsy niestety tanie nie są.. u mnie są monroe ktoś wcześniej wymieniał, do tego sprężyny ja robiłem i auto raz że stoi wysoko jak rosomak do tego auto na zakrętach nie zachowuje się tak jak powinno jak fabryka to nakazała... i niby auto naprawione a dalej jakby ze "zwichniętą nogą"
-
316i '99 Różnica silników...???
A jechał ktoś wersją 316i 105 i 318 118km chodzi mi czy gra jest warta świeczki słabsza wersja szybciej osiąga moment obr co mi np pasuje.
-
316i 1985cm- przepływomierza ciąg dalszy
Tzn jak wcisnę pedał w podłogę na 4,5 biegu to tak jakby go zalewało odejmę pedał i czuć na plecach że zaś ciągnie, a co do przepływki to na starym boschu mi się wskazówka nie dźwigała.. jakbym wiedział że da się ominąć sondy jakoś programem oszukać je to wywaliłbym też katalizator..bo coś czuje że będzie przypchany przy takich przebiegach jak my mamy a rzadko kiedy w małej benzynie jest to poniżej 200 tys mówie o 1.9 105 km to i tak nie istnieje może zajmował się ktoś tym tematem mówie tu o sprawach sond?
-
316i 1985cm- przepływomierza ciąg dalszy
Witam mam takie pytanie jakieś 3 miesiące temu wymieniłem przepływomierz na magneti marelli (jeden kolega z forum kupił i chwalił a ja głupek posłuchałem :mad2: ) i teraz tak po wymianie zaczął się temat falowania obrotów czy zbieg okoliczności wątpię, i teraz chciałem uzyskać informacje 100 procentową.. 1. Czy dojeżdżając do skrzyżowania ronda na luzie powinna dźwigać się wskazówka ekonomizera? U mnie idzie do góry 2. Wczoraj jechałem 4 bieg pedał w podłodze prędkość coś 160 obroty z 4.5 nie pamiętam dokładnie i stop nie chciał już za bardzo iść dopiero jak 5 wrzuciłem przyspieszał 3. Na jakim biegu bym nie przyspieszał przy 4 tys jest chwila zastanowienia po czym motor przyśpiesza dalej na starym boschu tego nie było 4. Predkośc 80 wrzucam 4 bieg pedał w podłogę ale wskazówka nie idzie do 20 czy po za wskakuje na 18,5 -19 od święta ale to przy wiekszych predkosciach wejdzie łaskawie na 20 ale nigdy jeszcze nie widziałem żeby poszła poza.
-
Śląskie
Potrzebuje wyprostować felgi znacie jakiś dobrych fachowców mam bicie na kierownicy + buczenie z tyłu.
-
316i 1,9 brak iskry na dwóch cylindrach PROSZĘ O POMOC!!!
Opisz dokładnie co sie dzieje jak odpalasz