Treść opublikowana przez 525-tds
-
525d zgasł i nie pali
Spoko jak coś to pisz - mam cały program serwisowy BMW - tylko że zejdzie mi chyba ze sto lat jak go rozszyfruję - a jak odpalił to odrazu powinieneś jechać gdzieś do elektromechanika
-
Nie działa turbina?
Witam - 2,5 jest taki sam jak e 34 ? może spalił się jakiś bezpiecznik, albo jakiś wężyk spadł z pod kolektora ssącego bo turbina tak nagle by się spaliła? raczej niemożliwe.
-
525d zgasł i nie pali
ciężko tak coś stwierdzić jak się nie widzi - ale pisałeś że nie chciał ci odpalić - później odpalił i znowy nie chciał - filtr paliwa wymieniony - to z paliwem ok - po tak by ci już po pierwszym nie odpalił - jakieś odcięcie, bezpiecznik, może dobrze by zrobiło żeby nalać trochę paliwa do filtra i spróbować - może i pompka paliwowa się spieprzyła i nie kontaktuje....
-
525d zgasł i nie pali
Albo coś się mogło uszkodzić przy alarmie jeżeli posiadasz w autku Bo raczej to jest bzdta jakaś która wkurza A kontrolki swiecą ???? Mógł się urwać kabel jakiś prądowy - kabelek przy pompie i :nienie: nie odpali
-
Nieszczęsny opał .. a może ....
Olej jak olej - mój kuzyn wlewa do VW 2,5 V6 tdi olej jadalny - ale rozrabia go pół na pół z ropą - przy beczce takiego oleju litr wychodzi mu 40 eurocentów. Paliwo Bio jest takie same - co olej z biedronki zmieszany z olejem napędowym z BP. A co będzie lepsze ON czy O opalowy ??? Olej poałowy bo ma większą temp. spalania , minusem tego jest że jest suche i bardzo szkodliwe na wtryski. Czyli zawsze taniej jak LPG do benzyniaka
-
525d zgasł i nie pali
kluczyk ci nie upadł - może immobilaiser
-
Kupno silnika TDS
dokładnie - bo bez gwarancji nawet nie bierz
-
Gdzie zregenerować NIVO na południu kraju??
podjeć może do ściubisa na białogon, on zajmuje się tam wszystkim ale jest ok. a w kielcach to chyba ten na krakowskiej marco czy jakoś tak
-
problem z tds na zimnym silniku
Ten wtryskiwacz z kabelkiem to i na gorącym silniku by nie puścił paliwka, wskazówka idzie do około 14 litrów, a co do tego że jest mółowaty to i mój też dopuki się nie nagrzeje. Ja bym obstawiał przy paliwie bo może się zapowietrzać - albo wtryski już liche. Diesel może nawet zapowietrzać się przez wężyki od wtrysków
-
Spaliny z pod korka wlewu oleju :|
olej może podobie śmierdzieć, albo mała nieszczelność przy kolektorz
-
<E34> Jak zwiekszyc moc BMW 524TD
Ja bym z pompą nie proponował bo na dobre to nie wyjdzie, ale możesz spróbować założyć chłodnice zimnego powietrza (intercoller) może coś pomoże i jest najtańszym sposobem
-
Po czym poznać, że skrzynia automatyczna przeciąga biegi
Ale skrzynia czy sprzęgło ???
-
ankieta dla tds
Witam Przy obecnym jak i przy poprzednich E 34 (miałem dwa wcześniej i omegę) nie naprawiałem pompy. Ale z jednym zaczynałem mieć problem właśnie odpalanie (SILNIK GORĄCY CIEPŁY I ZIMNY)- sprzedałem. Nie mam pojęcia co to mogło być, może ?470 tkm? trche już miał najechane
-
530D utrzymanie itp
a tak jednym zdaniem to najlepszy do silnika jeżeli nie ma dużo najechane jest pełny syntetyk czyli 0W, 5W -
-
530D utrzymanie itp
ja miałem też omegę i dla mnie opel zawsze będzie oplem jest mniej trwały mimo że ten sam silnik, ale już dotkniętu przez inżynierów z opla i za to mniej oszczędniejszy
-
530D utrzymanie itp
i to jest właśnie to że jak się chce jeździź tanio można zostać kierowcą Opla czyli OPLOWICZEM , a jak się chce jeździć wygodnie można sobie kupić bmw
-
Bardzo dużo wody w E39 na dywaniku od strony pasażera HELP!
Kolego sprawdź czy ci centralka nie cieknie
-
525 tds 95r Makabryczny brak mocy
a czy rozrząd zapewne dobrze ustawiony? Bo może to być od rozrządu że nie ma mocy za wczesny, albo zapuźny i odpalanie też od tego może zależeć
-
525TDS 97r AUT. Nie ciągnie :/
jeżeli te silniki sa takie same jak w e34 to zobacz pod kolektorem ssącym czy ten wężyk jest tam wciśnięty od czujnika (nie wiem fachowo jak ten czynik się zwie) to jest taki wężyk gumowy
-
gotuje się
kolego zobacz sobie czy nie masz wody na bagnecie od oleju, ewentualnie w zbiorniczku wyrównawczym. Mi wcześniejszy też się tak grzał, wymienił chłodnice i jak ręką odjął
-
??TDS, TD czy warto??
ja bym ci również polecił tds ale szczególną uwagę należy zwrócić na pompe |jak pali na ciepłym silniku|, obecnie mam tds/a a miałem i td i powiem ci że też dobrze się jeździło. TD palił mi średni 7,5, natomiast tds obecnie spala mi ok 8 litrów po mieście.
-
oszacowanie strat
podejrzewam że około 3ooo , daj znać jak już będziesz wiedział |ciekawość|
-
Kończy się most?
Witam Kolego sprawdz czy masz olej, i czy łożyska są nie do wymiany bo tak w ciągu dwóch tygodni dyferencjał by się nie pogorszył
-
CO TO MOŻE BYĆ ????
Kolego - pojedź na stację diagnostyczna i niech ci na rolkach sprawdza to kosztuje 15-20 zł a u mechanika to zabulisz
-
2,4 td czy to dobry wbor?
Witam ja swoją przyprowadziłem w październiku i w gestapo kosztowała 1700 E \+ opłaty, transport własny \ ale z troche trzepniętym tyłem. 2000 zł kosztowała naprawa z lakierowaniem - a środek to już sam czyściłem \była trochę uciurana\. A jak nawet nie dawno tak sobie patrzyłem na autoscout24 to naprwdę ładny egzemplaż z jasnym środkiem ponad 3000 E