Skocz do zawartości

siwyZS

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez siwyZS

  1. Bo te "odrobinę więcej przewagi" jest złudne, wystarczy nieco bardziej mokra nawierzchnia, nieco więcej brudu na asfalcie, albo nieco bardziej rozkojarzony kierowca, nieco bardziej zużyty płyn hamulcowy, nieco bardziej zużyte zawieszenie, nieco wyższy środek ciężkości (a przecież wszyscy kochają SUVy), nieco bardziej dziesiątki innych czynników. Nic nie zastąpi myślenia za kierownicą, myślący kierowca i na letnich sobie poradzi, ale on wie, że ma letnie i nie będzie pierwszy spod świateł, nie będzie siedział komuś na tyłku, a ten z oponami z górnej półki przecież może, bo ma dobre opony.
  2. I jeszcze po wymianie zawsze może trafić przed sobą na kogoś, kto ma rozgrzaną ceramikę i w sumie 6 tłoczkowe Brembo też nie pomoże... Więc dlaczego nie, niech każdy sobie montuje ceramikę z aut pokroju RS6, będzie krótka droga hamowania, za to z bagażnika będzie miazga, bo ten z tyłu jeszcze nie zdążył do swojego 150 konnego diesla wstawić... Oprócz m340i mam Yarisa o porażającej mocy 100KM i Fiestę o mocy 75KM, w mieście, gdzie śnieg jest widziany 3 razy w roku, przez 3h łącznie, sens opon zimowych jest tam tak wielki, że ciężko go znaleźć.
  3. siwyZS odpowiedział(a) na revq temat w G20, G21, G80, G81
    Dzisiaj jak kupujesz nowe to nie wiesz co trafisz, mało było przypadków aut, które gruzami były po wyjeździe z fabryki? Których salon skutecznie nie potrafił naprawić? Miałem dwie demówki, obie jeżdżą, obie żyją i nowi właściciele nie narzekają, miałem też nowe, gdzie po roku był już kolejny silnik, póżniej kolejne turbo, bo barany w ASO nie wyczyścili kanałów olejowych po wymianie słupka, później miało kolejną skrzynię, można tak wymieniać i wymieniać.
  4. Obiema rękoma się pod tym podpisuję
  5. siwyZS odpowiedział(a) na revq temat w G20, G21, G80, G81
    Nie zgadzam się, człowiek z ulicy w większości przypadków nie dostaje auta na dłużej niż przejażdżka z handlowcem, a on skutecznie temperuje zapędy w takich autach. Kupujesz wymieniasz olej po tych kilku tysiącach km i jeździsz.
  6. Sorry, ale dla mnie to taka próba motywowania wyższej ceny pozornie jakąś wyższą jakością. Biedronka ma politykę Cena czyni cuda, więc Wawel czy inny producent daje inne proporcje, żeby gdzieś tą cenę zniżyć, bo nie jest w stanie zrobić takiego samego produktu w cenie jakiej życzy sobie biedronka i to jest z założenia. W częściach też jest jakaś wojna cenowa, ale to odrazu widać po cenach części, natomiast nie wierze, że takie ATE robi jakąś magiczną mieszankę do tarcz, czy klocków, a póżniej przestawia się na gorszą jakość. Wystarczy wiedzieć co wybierać i nie płacić za znaczek.
  7. To koszt chyba 20zł na SKP
  8. U mnie tez płaci spółka, moja (JDG w tym kraju tez nie ma sensu) 😉 oczywiście nie neguje, że nie każdy ma ochotę/możliwości, jednak można to zrobić w dowolnym warsztacie i zamknąć się w kwocie max 1/3 ceny w ASO
  9. Jeśli uważasz, że na wymianę klocków jeżdżę do ASO to nic tylko pogratulować. Klocki textara plus czujnik kosztowały mnie koło 350zł plus jedno piwo, bo na dwa to średnio czasu starczy, jakaś godzina roboty w garażu (cofnąć tłoczki, zdjąć koło, odkręcić dwie śruby mocujące, wyjąć i włożyć klocek plus czujnik, założyć koło, powtórzyć z drugim kołem - robota dla średnio rozgarniętego człowieka, dla tych mniej masz filmy na YT ). Trzeba mieć grubo pod kopułą, żeby na tak podstawową czynność jechać do ASO. Teraz miłego dnia życzę.
  10. Tylne klocki kosztują śmieszne pieniądze.
  11. Dla porównania Bońskowski (Szczecin, Gorzów i chyba Piła): silnik 3 lub 4 cylindrowy – 949 zł silnik diesla 6 cylindrowy – 1290 zł silnik 6 cylindrowy benzyna – 1110 zł silnik 8 cylindrowy – 1490 zł
  12. Downpipe i strojenie ci wystarczy
  13. Wymiany międzyinterwałowe są widoczne w systemie jak się za nie zapłaci, jak dzwoniłem do ASO po ceny, to za każdym razem pytanie czy na 30 wymiana czy pomiędzy i czy z wpisem czy nie. Oczywiście ceny inne bez i z wpisem.
  14. Te silniki przeżyją dużo więcej niż 2.0
  15. To zapytaj czy te 25000km to głównie miasto, czy trasa. Jak trasa to bym totalnie się nie obawiał. Zrobisz wymianę w płukanką silnika i tyle
  16. Akurat masz produkcję na granicy blokada/jej brak więc szczęściarz z ciebie 🙂
  17. To jest BMW, one z fabryki wyjeżdżają z jakimś błędem.
  18. Samochód jest w sieci przez własną kartę i stamtąd też działa spotify, sprawdzone w krajach jak Szwajcaria, Bośnia, Czarnogóra i coś tam jeszcze się wynajdzie, telefon offline, a spotify działało.
  19. Zależy gdzie i czym jeździsz, do miasta z pogodą jak Szczecin, czyli śniegu tyle co kot napłakał zimowe są potrzebne może dwa razy w roku, jak jeździsz na południu Polski i po Europie to nie jestem aż takim zwolennikiem. W fieście o porażającej mocy 75KM mam całoroczne, w m340i nie wyobrażam sobie całorocznych.
  20. Akurat w BMW nigdy mi się nie zdarzyło, może masz je za wysoko ustawione
  21. siwyZS odpowiedział(a) na adiki temat w G20, G21, G80, G81
    To wtryskiwacze takie głośne
  22. Wypięcie lustra to sekunda, wystarczy podważyć od zewnętrznej strony
  23. Dobra wycena, wymiana zajęła mi godzinę, po odkręceniu kół to aż dwie śrubki.
  24. Weź kup dobry interfejs pod OBD+program i się dowiesz, wyjdzie taniej niż jedna wizyta w ASO. U mnie wywala błąd zbyt wysokiego ciśnienia zwrotnego przed filtrem, rada - wymiana downpipe na mniej restrykcyjny.
  25. Jak chce się czegoś dowiedzieć o oleju to zawsze można wysłać do r2d https://www.youtube.com/@R2D-laboratoriumdlakierowcow

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.