Treść opublikowana przez dobione
-
E39 tragicznie słabo świecą Xenony
Masz wypalone odbłyśniki za soczewkami, czyszczenie i inne cuda wianki podawane na forum nic Ci nie pomogą. Wymontuj lampy i odeślij do firmy która zajmuje się profesjonalną regeneracją. Ja swoje regenerowałem u gościa który ogłaszał się na Allegro- firma z Zabrza. Po reanimacji lampy świecą tak jak powinny. Dostałem rok gwarancji na usługę, jeżdżę już 2-gi rok i jest bez zarzutu.
-
Świszcze wiatr przy lewym słupku,przy głowie kierowcy
U mnie też świszczało, ale przyczyną problemu było pęknięcie mocowania obudowy lewego lusterka.....
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
..ale to nie są oryginalne BMW.....
-
RDC - TYRECONTROL INACTIVE' - jak dezaktywować?
Mam ten sam problem, a koszt jednego czujnika na nowy to jakieś 200,00 PLN. Rozpytywałem u kilku mechaników o wyłączenie tej funkcji i twierdzą że się nie da. Grzebaliśmy z kumplem przez NCS Experta i też nie daliśmy rady. Napiszcie koledzy koniecznie jeśli jest jakiś sposób na wyłączenie tego wkurzającego komunikatu (reifen control inactive).
-
Słabe światła ...
Obydwa czujniki są po prawej stronie, bynajmniej u mnie, na początku ja bym sprawdził czy nie są urwane te dźwigienki które łączą czujnik z wachaczem jak kolega dobione pisze lub czy kostka się nie wypięła/popsuła. U mnie pojawił się taki sam problem czyli światła świeciły zbyt mocno w dół. Obejżałem obydwa czujniki i okazało się że w przednim prawym kole popsuta była kostka, a mianowicie wypieły się kabelki z niej dokładniej rzecz ujmując, podjechałem do elektryka i naprawił mi to w kilka minut i wszystko wróciło do normy :D. A jeśli okaże się że wszystko masz w porządku musisz niestety się pogodzić z tym że któryś czujnik jest do wymiany :( nie wiem czy można zdiagnozować poprzez podłączenie do komputera, niech fachowcy się wypowiedzą w tym temacie :) Tak można to sprawdzić podpinając auto pod komputer...
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Rękodzieło to to jest :) ale ostatecznie z góry (na zdjęciu) nie wygląda najgorzej.
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Nie żartuj te oryginalne w zimie przy soli na szybach to straszna porażka, już lepsze mam w Yarisie. Podałem przykład aukcji, może ktoś testował jakieś inne rozwiązania w e-39, żeby poprawić działanie fabrycznych sprysków.
-
Słabe światła ...
Najprawdopodobniej zepsuł Ci się jeden z czujników samopoziomowania świateł. Są 2: pierwszy na przednim lewym wahaczu, drugi na prawym tylnym wahaczu. Często pęka sam łącznik mdz samym wahaczem a czujnikiem.
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Na marginesie, czy ktoś z Was próbował wymienić same spryskiwacze na tzw mgłowe, np na takie http://allegro.pl/spryskiwacze-mglowe-dysze-hit-2010-okazja-i1328497567.html
-
Zamiana żar.W5W oświetlające wnętrze na LED,będzie działać?
Diody ściemniają się jak tradycyjne żarówki. Do podświetlenia tablicy też da się założyć zwykłe rurkowe, ale trzeba wyłączyć przez ncs experta sprawdzanie żarówek tablicy.
-
Czasami gdzieś ucieka prąd- co sprawdzić?
Kolego najprostszy miernik za 10 PLN kupisz w każdym markecie budowlanym. Ładowanie aku masz najprawdopodobniej ok, test przekłamuje i podaje zaniżone dane ( u mnie też pokazuje te wartości, a na mierniku jest jakieś 14,3-14,4 V). Ładowanie zmierzysz na wolnych obrotach podłączając miernik do klem równolegle (trzeba przełączyć miernik na Volty). Pobór prądu zmierzysz podłączając miernik szeregowo między klemę - a - na aku (miernik trzeba przełączyć na Ampery). Norma poboru po uśpieniu systemu (po ok. 15 minutach) to między 0,02 do 0,05, 0,06 A. O ile dobrze pamiętam bezpiecznik nr 9 odpowiada m.in. za jeża....
-
CHIPTUNNING E39 540 MANUAL - VTECH
Ja polecam chiptuning w Godula Motor Sport. Program jest pisany indywidualnie pod dany samochód przez samego właściciela p. Andrzeja Godule (znane nazwisko w polskim światku samochodowym). Bardzo solidny człowiek, otwarty na sugestie i uwagi. U mnie ostatecznie stanęło na 542 Nm i 218 Ps. Jeździ się na tym programie bardzo przyzwoicie:)
-
[E39 540i M62] Dzwonienie przy ruszaniu.
Obawiam się kolego, że smarowanie może Ci pomóc na chwilę. U mnie też dzwoniło przy ruszaniu, smarowanie pomogło ale na moment. Niestety ostatecznie trzeba było wymienić sam wał (na krzyżakach były luzy)+ łącznik elastyczny+ przegub. Teraz jest fabryka:)
-
[e39] 525d 2003 skrzynia manual
Jeszcze jedno pytanie, co ile powinno się wymienić olej w dyfrze i skrzyni. Wiem że w przypadku skrzyni producent nie przewiduje wymiany (tzw olej life-time), ale praktyka i zalecenia dobrych mechaników mówią inaczej.
-
[e39] 525d 2003 skrzynia manual
Koledzy napiszcie ile płaciliście za wymianę oleju w dyfrze i skrzyni (olej+robocizna).
-
Ktory akumulator? VARTA czy ori BMW?
Kolego, odradzam kupno oryginalnego aku BMW 80 Ah. Ja niestety skusiłem się 1,5 roku temu na zakup właśnie tego aku. Oryginalnie miałem chyba 95 Ah, ale takiego już nie produkują i w ASO dobrali mi właśnie ten 80Ah. "Nowy" aku odmówił posłuszeństwa jakiś miesiąc temu. Teraz szarpie się z serwisem (2 lata gwarancji) o wymianę w ramach gwarancji. Oczywiście ASO kombinuje. Kazali podstawić auto do sprawdzenia czy w samochodzie nie ma lewych poborów, czy alternator ładuje prawidłowo i tak dalej. Przezornie przed terminem wizyty w ASO podjechałem do mojego mechanika, żeby posprawdzał mi te kwestie. Mechanik dał zielone światło, wszystko ok. No to jadę spokojnie do ASO i tutaj spotyka mnie niespodzianka. ASO kombinowało 2 godziny, werdykt: są lewe pobory prądu:) Naładowali aku i skasowali za całość usługi 266,00 PLN:) Super interes! :mad2: Tak więc odradzam! Ludzie dobrze mówią, piszą o Centrach....
-
wibracje auta przy prędkości 100-120 km/h
Potwierdzam, z przodu w e-39 sprawdza się oryginał BMW, na tyle można eksperymentować z zamiennikami.
-
e39 zmiana kol z 16 cali na 18 czy 19 ? LATO
Ja mam tak jak rekomenduje BMW w tym modelu czyli na lato max 17' oponki 235/45/17. Na dobrych drogach jest ok, komfort drastycznie spada na dziurach, nierównościach i koleinach. Zima- 16' oponka 225/55/16, komfort podróżowania dużo większy ale niestety nie prowadzi się już tak pewnie przy większych prędkościach w ostrych łukach.
-
[e39] 525d 2003 skrzynia manual
Wydaje mi się że z podanych przedziałów wszystkie pasują. Jak kupowałem do siebie, to mechanik podał mi jaki ma być jej nr. Niestety nr nie zgadzał się u sprzedawcy skrzyni która mnie interesowała. Zaryzykowałem, bo bo sprzedawca zapewniał mnie że to napewno do mojego auta i miał rację. Skrzynia okazała się strzałem w 10.
-
Światła dzienne (DLR) na długich
Jak założysz to napisz koniecznie kolego jaki będzie efekt. Mnie też nie podobała się barwa tych dlr'ów, a mam zrobione na 30%. Zdecydowałem się na kupienie tych nowych wynalazków czyli H7 na diodach smd. Odradzam wszystkim taki zabieg. Po pierwsze: żarówki wyłączają się jedna po drugiej po 15-20 sekundach (pomimo wyłączenia z ncs experta funkcji sprawdzania żarówek i powiadamiania o spaleniu), musiałbym kombinować z opornikami czego nie chcę robić. Po drugie: świeci to naprawdę fajnie, ale tylko wieczorem, w słoneczny dzień niewiele widać. Po trzecie najważniejsze: tracimy "długie".
-
[530dA]Jaką macie temperature silnika?
Rzecz w tym czy licznik (testy) pokazuje rzeczywistą temperaturę, czy też przekłamuje?!
-
[530dA] Tuleje/gumy tylnej belki
Sprawdzałem amorki z tyłu w 2 stacjach diagnostycznych (po wymianie tych gum), w obu wyszły ok 50%. W obu przypadkach diagności mówili że amorki są ok, a słaby wynik jest właśnie przez ich sposób montażu (pod kątem). To samo z resztą potwierdził mój mechanik. Wydaje mi się to prawdopodobne, bo auto jeździ jak trzeba...
-
[530dA]Jaką macie temperature silnika?
U mnie spalanie jest ok 8-9l /100 km (jazda: trasa, miasto), czyli chyba ok. Tak jak pisałem z licznika temp max 82-85st. Pytanie na ile wskazania z licznika są wiarygodne? Dla przykładu jak sprawdzałem ładowanie alternatora z licznika pokazywało 13,7 max, a na profesjonalnym zewnętrznym mierniku do 14,3V. Kolego, czy po wymianie termostatu wskazuje Ci te prawidłowe 91-93 st. Na marginesie jaki jest orientacyjny koszt tego ustrojstwa?
-
[530dA]Jaką macie temperature silnika?
Bardzo proszę :D Aby odblokowac testy: - przekrecic kluczyk w pozycje 2 - wcisnij i przytrzymaj przycisk check na zegarach (prawy) az pojawia sie testy i puscic go - wybrac test 19 - wcisnac lewy przycisk na zegarach aby wejsc w test 19 - wciskac lewy przycisk do momentu az pojawi sie suma pieciu ostatnich cyfr Twojego nr VIN Przyklad: GX43172 4 + 3 + 1 + 7 + 2 = 17 - wcisnac prawy przycisk na zegarach - testy odblokowane Numery testow wybierasz prawym klawiszem, a wchodzisz w nie lewym. Test nr: 01. FGSTNR: Ostatnich siedem znakow nr. VIN K:-wewn. oznaczenia BMW BMWTNR: wewn. nr. BMW oznaczajacy nr. czesi CI:xx DI:xx BI:xx - kolejne wartosci to index plytki kodujacej, index zmian i ndex szyny glownej. DAT: data produkcji - tydzien i rok HW:xx SW:xxxx/xxxx - wersja oprogramowania i zestaw wskaznikow CAN:xx AEND:xx - wersja CAN oraz index przeprowadzonych zmian 02. test wskaznikow i wyswietlaczy 03. SI-L:xxxx paliwo zuzyte od ostatniej inspekcji SI-TAGE:xxxx - dni od ostatniej insekcji (nie zawsze dziala) 04. VBR:xx.xL/100km - chwilowe zuzyci paliwa na 100km VBR:x.xL/HR - chwilowe godzinowe zuzycie paliwa L/h 05. RW-VBR: xx.xL.100km - srednie spalanie z ostatnich 50km w RW:xxx km- zasieg na znajdujacym sie w baku paliwie 06. TNK:xx.x/xx.x/xx.xL - poziom paliwadla lewego i prawego czujnika oraz suma tych wskazan. TNKANZ: xx.xL - poziom paliwa, wartosc wyswietlana 07. KTMP:xxx - temp. silnika N:xxxx u/min - obroty silika ATMP:xx - temp. otoczenia 08. V:xxx km/h - aktualna chwilowa predkosc samochodu 09. VB:xx.xv - ladowanie alternatora 10. LAND:xxx - jezyk wyswietlania 11. wartosci do konfiguracji check kontrol 12. VANK:xxx.x km/h srednia predkosc poj. uzywana przy kalkulacji planowanego czasu przybycia do celu ANK: - prawdopodobny czas osiagniecia celu podrozy 13. GONG? - sygnal dzwiekowy, test. 14. DIAGx xx xx xxx - diagnostyczne wartosci OBC 15. PORT A00 do B06 - wartosci portu OBC 16. OELTEMP - temp. oleju 17. ??? 18. niedostepny 19. blokowanie OBC 20. korekcja wskazan sredniego zuzycia paliwa 21. reset ustawien OBC
-
[530dA] Tuleje/gumy tylnej belki
Po jakim czasie? Jakiej marki tuleje wkładałeś?