Treść opublikowana przez jasiuq1
-
jakie zimowe (komfort) do 535d touring?
Moze yokoham a w drive? :mrgreen: Co do runflatow to moze cos byc na rzeczy, ale bmw sie oficjalnie raczej do tego nie przyznaje
-
BRAK MOCY NA DOLNYCH OBROTACH E60 525 RAZ JESZCZE!!!
yyy... ja nie mam zaworka... turbo elektronicznie sterowane... :oops: U mnie bylo to samo,, turbina wedlug aso byla dobra, ale wymienili i problem zniknal :norty:
-
Ciagle cieple powietrze!! 530D
Jednemu zimne , innemu cieple. Konstruktorzy byli wspanialomyslni i dali nam mozliwosc dopasowania ustawien do wlasnych potrzeb. Regulacja dostepna jest tylko dla nawiewu na "twarz". Szkoda , ze nie jest zbyt latwo dostepna. Po lifcie mamy chyba 8 przyciskow "ulubionych" i pewnie tam mozna sobie ustawic bezposredni dostep do tej funkcji. Szkoda tylko, ze dla trybu automatycznego nie mozna wprowadzic modyfikacji. Wowczas klima pilnowalaby nastawionej temperatury , a rozdzial powietrza byl do ustawienia. Nawiew na ogol cieplym powietrzem na szybe nie jest glupi - zapobiega parowaniu szyby rownierz od zewnatrz latem. Powietrze tez sie zima schlodzi o szybe i nie jest duszno bo nie leci gorace powietrze w twarz. Generalnie nie mozna zbytnio na klime w e60 narzekac - przynajmniej na sama konstrukcje (ja juz mialem sprezarke wymieniana i po miesiacu znow zaczela buczec). Nie jestm chyba jedynym uzytkownikiem u ktorego wystepuje problem ze smrodem (juz nawet byl wymieniany parownik). Nie jest to raczej typowy dla zagrzybienia smrodek. A moze konstrukcja jest taka , ze jest wyjatkowo podatna na zanieczyszczenie. Poza tym dziala moim zdaniem lepiej niz okrzyknieta kiedys najlepszą klima z audi/vw No ale kolega opisal raczej awarie, chyba , ze nacisnal np przycisk ogrzewania przedniej szyby. Mimo wszystko warto czasem instrukcje poczytac bo niewiele firm daje mozliwosc dostosowania do siebie az tylu roznych ustawien. Duzy + dla BMW. Tylko , ze to wszystko ma DZIALAC! Ja sie zaczynam czuc jak krolik, na ktorym firma testuje ile mozna zaoszczedzic (zarobic wiecej) a klient to jeszcze jakos przelknie.
-
Rozładowany akumulator??
Niestety nie mam, ale jest do kupienia :norty: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NR71&mospid=48802&btnr=01_0670&hg=01&fg=35 Pozdrawiam
-
Rozładowany akumulator??
W tym aucie i pewnym sposobie eksploatacji nalezy czasem doladowac akumulator, zdaje sie, ze spodkalem sie gdzies w internecie z kalendarzem ladowania akumulatora (wydawnictwo BMW). Jesli bedziesz to musial robic czesto, to aku padniete, albo cos nie tak z ladowaniem. Prosty test akumulatora zrobi ci kazdy elektryk samochodowy. Na takim tescie wyjdzie czy np jakas cela nie ma zwarcia. Na to co pokazuja komputery w aucie i w serwisie trzeba patrzec z mocno przymruzonym okiem. Pozdrawiam
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Co to za bzdury????? Że niby serwis Audi (nie mówię o ASO tylko generalnie o kosztach części i naprawy) jest tańszy niż w BMW??? Dobre żarty.. Jak ktoś jeździ jak baran do ASO to sam sobie jest winny. BMW na pewno nie jest droższe w utrzymaniu niż Audi, a do tego E60 to dużo fajniejsze auto niż A6. Nie pisz prosze, ze pisze bzdury bo nie widze zebys byl doswiadczonym uzytkownikiem e60 530da. Gdybyz mial takie przeboje z utem jak ja, to bys moze zrozumial, chociaz ze zrozumieniem widze, ze moze byc u Ciebie ciezko. Mialem na mysli oczywiscie, ze audi nie bedzie tak awaryjnym samochodem. Ja naprawiam w ASO bo jestem baranem z gwarancja. Baranem, ze wogole kupilem uzywane BMW. Gdybym kupil nowe to juz dawno (pewnie po jakis 30 000km) oddalbym je w pizdziec. Czy bmw jest fajniejsze? Hmmm.... owszem, jesli akurat jest sprawne. Co do awryjnosci e60 to juz byl taki post. Czytajac wnikliwie forum ujawnic mozna mnostwo typowych dla tego modelu usterek. Dla mnie wniosek jest taki: jesli jakas piatka jest sprawna - to juz niedlugo :cry2: Pozdrawiam
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Na gwarancji Ci to zrobili czy placiles, a jeśli tak to ile (jeśli można wiedziec oczywiscie)? Na gwarancji, i nawet podobno nic nie wskazywalo na usterke/zuzycie, ale wymienili i sie poprawilo!
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
U mnie turbina wymieniona przy 50 000km :jawdrop: nic nie wybuchlo - ayto stracilo troche mocy na niskich obrotach. Slyszalem ze e60 kombi "plywa"
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Jesli jestes z audi zadowolony to kup A6. W serwisie BMW zostawisz fortune. A w przypadku auta z gwarancja - gwarancja mozna sobie pupe podetrzec. Logic7 potrzebne bo trzeba glosno sluchac muzyki, zeby stuków ze wspanialego zawieszenia nie slyszec. Skrzynia szarpie i w/g ASO i BMW Polska najwyrazniej tak ma byc. Jak juz musisz to kup golasa, wowczas moze czasem bedziesz mogl powiedziec, ze wszystko dziala. Pozdrawiam
-
Rozładowany akumulator??
A moze zostawiles jakies urzadzenie wlaczone? Mialem juz taka przygode. Wszystko sie pokasowalo w BC data i godzina rowniez, ale zapalil bez problemu. Komunikat mialem podobny, ale zinterpretowalem jako wysoki pobor pradu !!! Nie doszedlem co bylo przyczyna, ale zdarza sie czasem , ze pomimo zamkniecia samochodu nadal gra radio :mad2: Ach ta wspaniala elektronika :liar: Czyli Ty jasiuq nic z tym nie robiłeś, rozumiem?? Nie nic nie robilem, bo na bank cos sie palilo, zreszt Twoj komunikat tez o tym swiadczy. Te lampki i nne pierdoly to nie problem. Problem tkwi w milionach sterownikow, ktore sie same i nawzajem co jakis czas wzbudzaja. Ja na razie problemow z aku nie mam , jestem tak czesto na serwisie, ze mam ciagle doladowany :norty: Ale jak wozek postoi 3 dni w garazu to juz slabiej kreci rozrusznikiem. Pozdrawiam. Przypomnialem sobie o pewnym autku z podobnym problemem - potrafilo aku w kilka godzin rozladowac, a byl on sprawny. Serwis nie potrafil znalezc przyczyny, ktora tkwila wlasnie w sterownikach, ktore sie wzbudzaly i zarly prad!
-
brak ladowania, regulator, miganie wyswietlacza,alternator
I wszystko jasne :wink: Rowniez Cie pozdrawiam i wszystkich kolegow co maja problemy ze swoimi bimerami. I nie denerwowac sie takimi pierdolami jak alternator/regler - pamietam takie problemy w FSO :norty: Moj samochod aso naprawia od roku i marny efekt!
-
brak ladowania, regulator, miganie wyswietlacza,alternator
No co ty? Powiedz co ma wspolnego regler z temperatura? No chyba , ze miales na mysli opis usterki regulatora , a nie jak nalezy rozumiec z twojego posta , zasade dzialania ?!?!?!
-
Rozładowany akumulator??
A moze zostawiles jakies urzadzenie wlaczone? Mialem juz taka przygode. Wszystko sie pokasowalo w BC data i godzina rowniez, ale zapalil bez problemu. Komunikat mialem podobny, ale zinterpretowalem jako wysoki pobor pradu !!! Nie doszedlem co bylo przyczyna, ale zdarza sie czasem , ze pomimo zamkniecia samochodu nadal gra radio :mad2: Ach ta wspaniala elektronika :liar:
-
brak ladowania, regulator, miganie wyswietlacza,alternator
A co to za bzdury ????? :duh:
-
pare pytan i wrażen odnośnie E60-2004 ( 3.0d)
W rozsadnym zakresie - absolutnie. Wystarczy tej regulacji, zeby do wzrostu / pozycji za kierownica dostosowac.
-
pare pytan i wrażen odnośnie E60-2004 ( 3.0d)
kolego moze jakis schemacik tej regulacji hud , bo to co znalazlem na e60.net w pdf lekko mnie odstraszyla. To co opisales wyglada na b. prosta czynnosc.. Mysle, ze nie tylko ja bede ciekawy protej regulacji hud pozdr Do tej wazniejszej regulacji - wysokosci - nie znalazlem rysunku, ale jak wyjmiesz ekranik to znajdziesz! Regulacji pochylenia nie rob jesli nie trzeba, bo pozniej bedziesz poprawial co chwile. Wysokosc reguluje sie po lewej stronie w glebi - tak jakby w tylnym gornym rogu bocznej czesci licznika. Pod skosem wkladasz klucz nasadowy i drugim trzymasz i dokrecasz pozniej kontre. Ekran jest przykrecony dwoma wkretami u gory - potrzebny krotki srubokret. Pozniej wyciagasz go pochylajac gore do siebie - tylko nie porysuj! Powodzenia
-
pare pytan i wrażen odnośnie E60-2004 ( 3.0d)
U mnie uszczelki skrzypia po stronie pasazera, HUD mozna regulowac, tylko zwykle w ASO mozna u slyszec, ze sie nie da. Jest to bardzo proste, ale nie mozna przegiac paly. Wystarczy wyjac wyswietlacz na srodku konsoli - 2 srobki. Na dole w glebi jest linka zabezpieczona w zatrzasku. Krecac ja, zmienia sie ka pochylenia. Patrzac po skosie w kierunku licznika w glebi jest sruba z kontra - tu reguluje sie wysokosc. Prawdopodobnie konstruktorzy poustawiali to wszystko (licznik , ktory zaslania kierownica rowniez) po egzemplarz ze standardowymi fotelami. Siedzi sie zdecydowanie nizej. Mam komfortowe fotele i krew mnie zalewa, ze nie mge sie bardziej obnizyc. Mimo, ze autko jest w sumie fajowe to jest bardzo niedorobione. Na tempomat nie mozna marudzic, latwo sie przyzwyczaic. Jak juz kolega wspomnial mercedesa i wycieraczki - to jest dopiero dziwactwo.
-
Doswietlanie drogi do domu ??
szarpnij za dlugie :idea:
-
problem z ładowaniem ???
- problem z ładowaniem ???
Brzmi to groznie - szybko udalbym sie do elektryka lub do ASO !!! Oczywiscie mozna zerknac czy nie "gotuje" sie akumulator. Albo zmierzyc napiecie, czy nie jest za wysokie/niskie.- problem z ładowaniem ???
Jak chcesz sprawdzic zewnetrzny alarm to musisz odpiac mu zasilanie i podpiac przez amperomierz i zobaczyc ile zre pradu. Wowczas wyliczysz jak szybko moze rozladowac akumulator. Pozdrawiam.- Kierownice: seria,sport,///M
kierownica sportowa ma srebrne wstawki, a M jest cala czarna i ma pogrubienia na kciuki Tak wiem o tym jasiuq1, dlatego piszę, że ta konkretna jest jakaś poczarowana bo jest cieńka, nie ma 3-kolorowego szwu i nie ma tych wypustek na górze co ///M. OK Ale 3- kolorowy szew chyba jest tylko w prawdziwej emce. Moja jest oryginalna i nie ma kolorowych nici.- Chłodzony schowek
Chyba mozna zamowic cos w rodzaju lodowki w miejsce worka na narty.- Chłodzony schowek
"Orurowanie" jest w kazdej e60 w tunelu - z tylu masz nawiewy chyba, co?- Chłodzony schowek
Tak, trzeba cos przestawic. Tam gdzie namacales otwor jest maly suwaczek, wystarczy go przesunac i juz. No chyba , ze faktycznie trzeba za to doplacic. Ale to bylaby juz prawdziwa bezczelnosc. Rozumiem - lodowka w tylnym oparciu, ale dziurka w tunelu? - problem z ładowaniem ???
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.