Treść opublikowana przez M330d
-
Kierownica multifunkcyjna - przyciski rozmowy
Najpierw zobacz tutaj i przyjzyj sie instalacji MFL. Po krótce : kierownica łączy się z "taśmą" na kolumnie 4 przewodami. 2 są od audio i chyba telefon / 1 od tempomatu i jeden od zasilania. Dalej 3 przewody wychodzą z zielonej kostki na kolumnie kierowniczej. Jeden idzie bezpośrednio do modułu DDE / DME aby sterować tempomatem, a dwa posotałe wpinacz w dwa wychodzące w instalacji LCM (modułu świateł) które zarządzają radiem. Może też , jeden z nich, obsługuje telefon ? Co kombinujesz ?
-
Użyj wyobraźni
M330d odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyPokaż mi jakiś inny kraj w którym jest taki przepis.
-
Użyj wyobraźni
M330d odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyBzdura. Totalne średniowiecze. :duh: Tłumaczenie z poziomu szkoły podstawowej: 1. Lewą reką siegniesz tak czy siak, nie potrzebujesz do tego prawej bo co z nią zrobisz ? Rzucisz sie na kierownicę i co ? W która stronę ją skręciesz ? 2. Co wtedy z hamulcem ? Jak go naciśniesz ? 3. Co wolisz ? Hamować czy skręcać ? 4. Próbowałeś wysiadać przez przednią szybę czy liczysz aż ktoś przyjdzie i ci ją łaskawie wyciągnie ? 5. Co z poduszką ? Dezaktywujesz ? A co z poduszką kierowcy ? Zanim zareagujesz, bedziesz sie usilnie zapierał, a nie siegał do kierownicy. Pracuję na Torze Poznań. Wsiadam do kierowcy w Porsche 911 GT3. Jest pierwszy raz. Mam zapiąć czy nie ? Wsiadam na prawy, zapinam pas, dociagam. Kierując lewą reką jestem w stanie przejechać całe kółko toru. Przykład idzie z góry. Instruktor nie zapina pasów, wiec kierowcy też. No bo jak wytłumaczyć zeby zapinać, skoro "ja" nie zapinam ? Bo dostaniesz mandat ! Nie dlatego że to poprawia pozycję , daje bezpieczeństwo, czy kontakt z wozem. Tak jak nauka hamowania na sprzegle. Sorry, ale to jest nauka zdania egzaminu, nie jazdy. Ogladaj
-
Użyj wyobraźni
M330d odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyWytłumacz mi zatem, dlaczego instruktorzy nie muszą zapinać pasów.
-
Tylni zderzak i wydech m3
Jak wiesz, to po co się pytasz.
-
Tylni zderzak i wydech m3
Trzeba dokupić M3 do zderzaka, bo jest szersze. No chyba że kolega kupił zderzak M-pakietowy.
-
Użyj wyobraźni
M330d odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyCi akurat zapinaja, bo są regularnie na szkoleniach i mają wbijane to do głowy. Popatrz lepiej na panów z miejskiej albo prewencji. Nie mowiąc o"wywiadowcach"
-
Użyj wyobraźni
M330d odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyTa akcja jest tyle warta co zeszłoroczny śnieg. Tu trzeba rewolucji w systemie edukacji kierowców i profilaktyki ze strony Policji. I nie chodzi o same przekroczenia predkości. Ale co tu mowić o działaniach Policji jak 3/4 z nich jeździ (mowa o technice) tak samo jak reszta kierowców. Czyli niedbale i arogancko. Skoro instruktor nauki jazdy i Policjant nie muszą zapinać pasów.... :duh:
-
Stuki w zawieszeniu, a montaż amortyzatorów
Koszt ?
-
Metaliczny dźwięk przy wrzucaniu biegu D i R
Mam to samo :) Bez pomysłu co z tym zrobic :mrgreen:
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
Łopatologicznie: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=544160
-
Aktualizacja / zmiana sterownika aut. skrzyni biegów A5S390R
Jak odpiąć ? Update: Już wyjasnione...
-
E46 330ci dziwny problem z cylindrami
Kiedy swiece byly wymieniane ?
-
E 46 dorobienie kluczyka
Ewentualnie taniej, to można sprzedać BMW i kupić Punto bez immo..... Ludzie.... :duh: Czasami ręce opadają...
-
320d - pierwsze BMW, kilka pytań
Plaka uzywa się w taksówkach. Sonax ma bardzo dobre płyny do plastiku.
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
:duh: Jak ma być kabel skoro tam masz się wpiąć ?
-
Trasa Kraków - Poznań - którędy najszybciej?
Jesli byłeś w Poznaniu i nie zameldowałeś to ci nogi z ........ powyrywam :nienie: Któredy pojechałeś ?
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
Też miałem puste miejsce w kostce. Spokojna głowa.
-
Koniec BMW w F1
Tak, w końcu bedą lepszej. :wink:
-
[E46] 330D M57 - Dziwnie trzesie tylkiem przy ruszaniu
Ale trzesie w lewo i prawo jak pies ogonem, czy góra i dół jak skaczacy zająć , czy po skosie , jak brazylijska tancerka ? :norty: Moze filmik nagrasz ?
-
320d - pierwsze BMW, kilka pytań
Witamy w gronie BMW :) 1. Musisz przytrzymać pilota, tak jak koledzy napisali. Otwieranie też tak działa (GOLF IV chyba co ? ) , przytrzymujemy i otwierają się szyby i szyberdach. 2. Mam tak samo. To chyba normalne. 3. Tutaj masz instrukcje do pobrania. Sciagnij od E46 i poczytaj :) viewtopic.php?f=15&t=68496 4. Zapach z E46 po wyłaczeniu klimatyzacji to znany problem. Ciężko to odgrzybić, a jak sie uda to wraca.... Jaki silniczek masz w e46 ?
-
Aktualizacja / zmiana sterownika aut. skrzyni biegów A5S390R
Jak w temacie, ktoś to umie ogarnąć ??
-
[e46] pytanie o pakiety (Exclusive, Sport, Lifestyle)
http://www.treffseiten.de/bmw/info/preise_3er_touring_09_03.pdf
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
MFL założone. :) Mając zestaw z ASO , jest to bardzo proste. Więcej rozkręcania niż samego montażu. Można też smiało pokuśić się o stworzenie instalacji samemu. Całość sterują 3 kabelki. W razie pytań piszcie na PW, lub tutaj.
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
Kupiłem zestaw MF w ASO. Dostałem rabat , cena 599 PLN. W łikend montaż :)